Keresés

Részletes keresés

irreverzibilis Creative Commons License 2023.01.24 -4 0 18568

ráadásul az ökörbarmok osztódnak vagy van a két fő dilettáns és vannak a fikanickjeik

Előzmény: munin (18567)
munin Creative Commons License 2023.01.24 -4 0 18567

sosem gondoltam volna, de bekövetkezett, hogy az atp topic mentális beteg nadaldrukkerek találka helye lett

ez siralmas és még csak a negyeddöntőnél járunk...

twohandedtweener_ Creative Commons License 2023.01.20 -2 0 18566

amivel nincs is nagy baj ennyit ér szava - istenkém.

 

de politizálni elhúzhatna a ká annyába.  :((((

Előzmény: twohandedtweener_ (18551)
twohandedtweener_ Creative Commons License 2023.01.17 -2 0 18565

dehogy van ki a tököd, imádsz velük küzdeni .... :DDD

(pedig lóval imádkozni is sokkal bölcsebb foglalatosság)

tt978 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 18564

A világ eldugott sarkaiban is közvetítik az United Cup-ot.  Nálunk persze nem.

 

https://www.unitedcup.com/en/tournament/atp-cup-2022-tv-schedule

twohandedtweener_ Creative Commons License 2022.12.20 -1 0 18563

nem tudom, de "hatalmas találmány" .... :-O

Előzmény: tt978 (18562)
tt978 Creative Commons License 2022.12.19 0 0 18562

World Tennis League: Sárga labda. Ez OK. De ki volt az az idióta barom, aki a sárga pályát kitalálta?

Csökött--Pandacsöki Creative Commons License 2022.11.19 0 0 18561

ezt írta valaki Fritz instájára röviddel a mai meccs vége után:

 

You are. a Good player but lol mentality!! Motherfu***

 

 

 

:DDDDDDD

ohlulu2 Creative Commons License 2022.08.30 0 0 18560

épp csak a fél lábam még itt van... de talán eltűnök hirtelen, mint erdőben a vadnyom

Előzmény: twohandedtweener_ (18558)
irreverzibilis Creative Commons License 2022.08.30 -1 0 18559

engem ezért lefikáztak

Előzmény: twohandedtweener_ (18558)
twohandedtweener_ Creative Commons License 2022.08.30 0 0 18558

..... vagy átköltözik a dühöngőbe :DD

Előzmény: twohandedtweener_ (18551)
ohlulu2 Creative Commons License 2022.08.30 0 0 18557

kedvencem, cressy :D

ohlulu2 Creative Commons License 2022.08.29 0 0 18556

petyka pedig kihagyta a világ 2. legnagyobb bundameccsét a felsorolásból... micsoda slamposság:)

_Tapicska_forgalmista Creative Commons License 2022.08.29 0 0 18555

Nem akar leállni az oltásellenes konteoval, nem a tenisz topikba való, kéretik eltávolítani!

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=162334490&t=9042034 és http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=162337347&t=9042034

_Tapicska_forgalmista Creative Commons License 2022.08.26 0 0 18554

Ausztráliában ez a törvény, akinek megtagadják a beutazási engedélyét az három évig nem utazhat be. Ez a része automatikus, ebből azután különféle jól kitalált indokokkal lehet alkudozni, hogy kevesebb legyen.

Előzmény: Petyka30 (18553)
Petyka30 Creative Commons License 2022.08.26 -1 0 18553

Szegény Djoko bűnöző lett, hogy 3 évre kitiltották? Mire a Fa.....ra tiltották ki 3 évre? Komolyan Beszarok, hogy Nadal ünnepel, hogy megnyerte az AO-t. Csak nem volt ott a legnagyobb ellenfele. Igaz Rafa legalább nem likvidálta legnagyobb ellenfelét, nem úgy mint a nőknél Steffi Graf "drukkere" Günter Parche aki leszúrta Szeles Mónikát. Ezért kis túlzással nem is kapott büntetést, ha emlékeim nem csalnak, 2 év felfüggesztettet kapott. Tehát Steffi 20 fölött nyert  Gs-et , de ez sem igaz, mivel legnagyobb ellenfele, önhibáján kívül, nem tudott indulni. Hát ez már nem a Bolondok háza, hanem a zárt osztály.

alphst Creative Commons License 2022.08.26 0 0 18552

:D
Csak hát itt már kidőlt, és ilyen zombinyöszörgés hallik csupán... (Jut eszembe, és ha már dühöngő, mondjuk nem tenisz, de tegnap értem a Fear the walking dead hatodik évadának a végére, úgy el lett baszva, hogy nagyon. Logikai hibák tömkelege, a történetvezetés egésze feláldozva a látszólagos és egybitesen primitív morális dilemmák kiszolgálására.)

Előzmény: ohlulu2 (18549)
twohandedtweener_ Creative Commons License 2022.08.24 0 0 18551

ja, "mindenki" teátrálisan elköszön - oszt kisvártatva visszaódalog ..... :D

(hány ilyen volt már ......)

 

akik tényleg kilépnek, szinte sosem köszönnek el - én ezt láttam a > 20 év alatt.

Előzmény: ohlulu2 (18549)
bendeguz90 Creative Commons License 2022.08.24 0 0 18550

Percek óta nevetek a viccen  :D (tudom régi, de mindig jó olvasni/hallani)

Előzmény: ohlulu2 (18549)
ohlulu2 Creative Commons License 2022.08.23 0 0 18549

Alphst:

... Szerintem titokban minden topik így akar meghalni, csak nem mindegyiknek sikerül

 

:D

 

A favágó és a fia az erdőben dolgoznak. Egyszercsak a fiú megáll, sóhajt és így szól:

-- na isten áldja, édesapám.

-- mi az, fiam, hová mégy?

-- nem megyek én sehova, édesapám, csak éppen dől magára a fa...

 

bizony, bizony... sorra elköszönünk az atp-topiktól...

Petyka30 Creative Commons License 2022.08.15 -1 0 18548

Szia! Utálom a FIDESZes komcsi pártot. De mondd már meg nekem, mire a ... kapta Ákos a Kossuth díjat, meg Nagy Feró. De a kedvenc színészem Eperjes Károly, szintén Fideszes, de megtiszteli az ellen oldalt is, hogy meghallgatja kulturáltan a másik véleményét. Nem megy le kutyába, mint most elmegyek a tükörhöz, és leköpöm magamat, mert az elveimmel ütközik, hogy leírjam a nevét, Bayer Zsolt. Aki egy nagy bunkó senki, most a Várban bérel ha jól tudom 30000Ft-ért kb egy lakást, És csak úgy dől a szájából a szar. Nézzétek meg ezt a videót, ha van kedvetek. https://www.youtube.com/watch?v=CkeVEdyEi-c Lehet stílusosan is előadni, ha valami nem jó, csak kulturáltan, meg legyen tehetséged.

Előzmény: alphst (18538)
Djokovic--GOAT Creative Commons License 2022.08.14 -1 1 18547

"akkor a győzelme esetén a torna megy a wimbledoni tornája után az értéktelenek polcára."

vagy az ilyen poszttolók mennek az értéktelenek polcára... nézőpont kérdése   8-X

Opistho Creative Commons License 2022.08.08 0 0 18546

ATP Los Cabos: Medvedev.

WTA Washington: Samsonova.

WTA San Jose: Kasatkina.

 

Ez a válasz az oroszok részéről a wimbledoni kitiltásra. :)

twohandedtweener_ Creative Commons License 2022.08.02 0 2 18545

lételemeletek a felesleges vitázás,nem a teniszért vagytok oda.

 

tűpontos telitalálat.

alphst Creative Commons License 2022.07.12 0 1 18544

Magát a sportágat dehogy teszi tönkre. Azt az olyan "újítások" teszik tönkre, mint a coaching a férfiaknál, de ebbe most ne is menjünk bele.
Ezzel a jelenséggel amúgy nem tudsz mit kezdeni, mert a társadalom egészében zajló folyamatok eredménye. És mert vannak olyan témák, amelyektől nem is tudod elzárni a sportágat. A covidtól nem lehet elzárni nyilván, a háborús eseményektől  jelen állapotában meg ugyan el lehetett volna, de hát a wimbledoni szervezők ekkora tökkelütöttek. Ha elmennek az USA-ba, ahol egy gyakorló elmebeteg Trump az elnök, és ennek következtében szembesülnek egy marhasággal, attól megint nem tudod elzárni őket. Ha a WTA az egész világgal egyetemben látja, hogy mit csinálnak Kínában Peng Suaj nyilatkozata után, akkor mégis hogyan lehet elvárni a sportág depolitizáltságát?

Fed alapítványi tevékenysége nem csak humanista megnyilvánulás (egyébként simán tehetné azt is, hogy nem foglalkozik ilyen dolgokkal, viszont mégiscsak fontosnak tartja). Üzenet is egyben minden jómódú ember felé, hogy erejének megfelelően segítsen, és üzenet az extragazdagok felé is, hogy a temérdek pénz önmagunkra elkölthetetlen, hacsak nem az arab sejkek aranyból vert wc-jének értelmetlensége felé fordul az ember (valójában ezért nem mindegy, és ezért nem véletlen a jó viszony Gates-el, akinek nem chipbeültetési, hanem ilyen globális problémamegoldási víziói vannak). Üzenet egyúttal, hogy az oktatásba mennyire érdemes befektetni, hogy ennek a sokára termőre forduló fának a gondozása milyen fontos. Szóval marha nagy jelentősége van ennek a projektnek, amit Fed a tenisz mellett, és lassan a tenisz után visz.

Van egy ismerősöm, a kezdetektől tolta az oltásellenes mantrát. Teniszről annyit tud, hogy van ilyen sport, erre hétfő reggel reposztolja valamelyik covidfakenews-oldal triumfálását Djoko wimbledoni győzelme kapcsán, meg még valami szöveget is fűz hozzá, hogy győzött az igazság... Hülye? Persze hogy hülye, és itt már nem is a covid-álláspontja kapcsán az, hanem ahogy elegyíti magában a kettőt, ahogy nem választja szét őket, szóval amit fejtegettünk is. De Djoko ki se kerülhette ezt a szerepet az oltáshoz való viszonya miatt, maximum nem vált volna ekkora "hőssé" az antivaxerek szemében, ha az AO faszkodásba nem megy bele.

Ha azt mondod, hogy jobb lenne a tenisz szakmai részéről többet beszélni, hogy jobb lenne, ha politikai témák helyett inkább azt boncolgatnák a cikkek, hogy mittomén lassították-e a pályákat (örök témánk :D), igazad van. Csak hát sohasem csak erről szólt a tenisz körüli felhajtás, hanem Kyrgios székdobálása vagy Becker adóügyei ugyanúgy a részei voltak korábban. Amíg van benne showbiznisz, addig nem fognak csak a szervasebességek statisztikájára hagyatkozni.
Azért viszont könyörgök, hogy a netflix ne kezdjen el dokufictiont gyártani róla, mert amit az f1-el is csináltak...

Előzmény: Opistho (18540)
alphst Creative Commons License 2022.07.12 0 0 18543

Ákossal zeneileg én úgy vagyok, hogy nem vagyok vele sehogysem. Sosem volt az én világom, de nem is irritált, mindig csak elmentem mellette. Szóval így nagyon megítélni sem tudom.

Ez a megosztó/kiegyensúlyozott kérdés azért nem olyan egyszerű, mert rajongótábort valamire lehet és kell építeni. Ha valakinek nem kiemelkedő a játéka, és egyben unalmas a személyisége, azzal a szponzorok sem tudnak túl sokat kezdeni. De itt van mondjuk egy Kyrgios, akiről pár hónapja írtam, hogy eredmények alapján középszer (amit ő kihívásnak tekint, hogy a nagyokat verje, hát pl. a Big3-ból senkit se ruházott el jó ideje, de nemrég ugye a rokkant Murray is legyőzte), és azt a virtuóz játékot Fognini is hozza, mégis ő folyik a csapból, és nem az olasz. Tahónak lenni is szín, eladhatóság, és nem csak úgy ippeg, mint Fognini csinálja, hanem úgy, ahogy Kyrgios belemászik a világ arcába.

Előzmény: ohlulu2 (18541)
alphst Creative Commons License 2022.07.12 0 0 18542

Oké, hát tényleg nem volt jó példa az általad írt ok miatt. Írom akkor inkább Egerszegit, vagy mondjuk Reviczkyt meg Szarvast, hátha nem csak értelmiségi fintorgás jelentkezik ma már egyeseknél az Üvegtigris szó hallatán, hanem az említett színészek politikai kiállásai miatt már másfajta undor is.

Előzmény: Lacanist (18539)
ohlulu2 Creative Commons License 2022.07.10 0 0 18541

...azért nem hallgatja meg Ákos zenéjét, mert a zenész politikai véleményt nyilvánított....

 

ilyenekből kevesen vannak.

még én sem azért tartózkodom az ákosfélék produktumaitól, mert hányok az ideológiájuktól, hanem mert halovány a termék. Ákos zenéje maximális jóindulattal is csak unalmas középszer, a dalszövegei pedig kifejezetten giccsesek és gyakran röhejesen botladozóak, kínmagyarul fogantak.

az, hogy erős a korreláció a fejben uralkodó illib-nemzeti katyvasz és a művészi silányság között -- más kérdés, de a válasz nem nehéz... 

Ami pedig az élsportolók politikai meg(nem)nyilvánulását illeti, megjegyzendő, hogy leginkább a sportbiznisznek jó a pofabe -- ha a hallgatag sztárnak 100 millió rajongója van, abban jobb üzlet van (persze neki magának is) , mint ha politizál és megoszt, így a tábora pedig csak 70 milliós.

Csapatsportra is igaz.

Előzmény: alphst (18538)
Opistho Creative Commons License 2022.07.10 0 0 18540

Nézd, nincs abban vita köztünk, hogy normális esetben nem így kellene lennie. De nem abban a világban élünk, amiben szeretnénk, amiben én is meg te is szeretnénk, hanem ebben, a valós világban. És itt bizony ezek a kérdések olyan szinten vannak jelenleg polarizálva és a kulturharcban oldalakra osztva, hogy ha egy teniszező ezekről aktívan véleményt nyilvánít, azzal olyan lavinát indít el, amivel tönkre teszi magát a sportágat.

 

Federer adakozása megint csak nem jó példa. Mert szegény gyerekek oktatását pénzelni nem egy politikai téma, hanem egy olyan alapvető dolog, amivel mindenki egyetért. Biztos van egy kis szélsőség persze, aki szerint dögöljenek meg a dél-afrikai gyerekek, ne kapjanak oktatást, de azért alapvetően ez mindenki számára elfogadott közös humanista álláspont. Egyike az utolsóknak talán. Adakozni adakozhat Jeff Bezos is, de adakozhat Elon Musk is. Ez a különbség.

 

És ahogyan Lacanist is írta, más az, ha valaki konkrétan a tevékenységében, mondjuk a dalszövegeiben és minden létező nyilatkozatában fog aktívan aktuálpolitizálni és megint más az, amikor az általános elvárás miatt próbálnak nyomás helyezni hírességekre, hogy álljanak végre nyilvánosan ide vagy oda. Nézd meg pl. hogy Nadal mennyi gyűlölködő kommentet kapott, amiért nem állt bele teljes mellszélességgel az oroszok kitiltásába, sokan már háború bűnnek tekintették ezt és mocskolódtak. Nézd meg, hogy Federer mit kapott tavaly, amiért annyit merészelt mondani, miután bármi áron véleményt akartak kihúzni belőle Zverev ügye kapcsán, hogy szerinte ez egy privát dolog és nem az ATP-nek kéne kinyomozni, hogy mi történt. Végig sem lehetett olvasni a gyűlölködő kommentek számát. Vagy nézd meg, hogy milyen politikai ügy lett Djokovic oltás-ügyéből. És ezek csak apró példák a legismertebb 3 játékosra! Ilyen világban szeretnél élni? Ilyen teniszt szeretnél nézni, ahol folyamatosan erről olvasol és nem arról, hogy hogyan megy a tenisz. Valójában a GOAT-téma is valami ilyesmivé alakult. Nem elemzésekről vagy vitáról van már szó, hanem mindhárom játékos hívei úgy viselkednek, mint politikai törzsek és fel van osztva, hogy melyik játékoshoz milyen "érv" és milyen mocskolódás tartozik. És másról már nincs is szó a teniszben soha a legtöbb cikk alatt a hozzászólásoknál. Politizálás vagy törzsi GOAT adok-kapok. Ennyi, kész. Én meg ebből már nem kérek, az utóbbi 3 év lépésenként kiölte a tenisz-szeretetet belőlem. Kezdve a 2019-es wimbledoni döntővel és befejezve az orosz-ukrán témával kész, számomra meghalt a tenisz.

Előzmény: alphst (18538)
Lacanist Creative Commons License 2022.07.10 0 0 18539

Mondjuk én megkülönböztetném azt, hogy Ákos pl. nyíltan beleáll-e egy narratívába és politikai oldalba és azt nyomatja magától is kérdés nélkül, orrvérzésig, nota bene, a művészetébe is beviszi, mert a szövegei mondjuk részben erről szólnak, vagy azt, hogy egy riporter kiráncigált belőle egy állásfoglalást valamikor valahol.

Az előbbi esetben azért könnyebb elfordulni a művész úr teljes produktumától is.

Előzmény: alphst (18538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!