Keresés

Részletes keresés

topi mackó Creative Commons License 2015.01.30 0 0 9756

Nem hiszem, hogy titkos lenne:

 

https://www.facebook.com/pages/Supravet-%C3%81llatorvosi-Rendel%C5%91/362715450408685

 

A nyár óta sokat javult, volt egy hosszú panaszmentes időszak.

 

Most megint van valami de sokkal enyhébb, mint korábban volt.

 

Ha nem tudjuk házilag kezelni, megyünk mi is!

 

Hajrá Döme kutyus! szoritunk.

 

már nem sokáig topi MaCKó

Előzmény: aperten (9753)
pablotaxi-69 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 9755

Azt nem írtam,hogy most már mind a 4 makk egészséges.

Majd meg szakad a szívünk,hogy nem adhatunk nekik egyéb kaját, de szerintem ez a titka!

Bosch Sensitiv Lamb&Rise  száraztápot esznek.  Nincs 20.000 Ft házhoz szállítva a 2X15 Kg.

Jutalomfalatnak marhahúsos "piroskarikát" :-) Frolicot kapnak. 2kg/hó a 4 kutya.

Mást nem.

Előzmény: pablotaxi-69 (9751)
dudoka49 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 9754

ugy látszik, folytatnom kell a történetet, bár csak egyszeri hozzászólásnak indult.  A kis öreglány /Kókusz a neve/ füle sajnos 2 és fél hét tünetmentesség után megint váladékozni kezdett. a jó hír, hogy csak az egyik, a bal füle, a rossz hír, hogy amivel most kezeljük, /Enrofloxacin//pillanatnyilag ez az utolsó, amit használni tudunk mert az összes többi antibiotikumra  már rezisztens ez a baktérium.AZ egy hónapig tartó hal, rizs, répa, alma diétát anyagi okok miatt fel kellett váltanom hypoallergén tápra, de amint lehetőségeim engedik újból visszatérek a főzöcskére, mert nem igazán bizom a kész tápokba. A bőre szépen javul, már a szőre is kinőtt, bár az állatorvos szerint soha nem lesz tökéletes. Nem vakarózik egyfolytában mint az első hetekben, csak annyit, mint egy átlagos kutya. A fülét reggel este ki kell mosni 10 %-os  betadine oldattal, majd jön az Otodine fültisztitó oldat és az antibiotikum.4 napja nem volt benne váladék, de nem merek tulzottan örülni, mert tudom, hoy bármikor kiujulhat. De annyira jó látni, hogy a depressziós, maába forduló kius állat napról-napra kinyilik, már odáig vetemedett, hogy megugatja, megmorogja a saját kutyámat, ha látja, hogy az tul durván harapdál

 

aperten Creative Commons License 2015.01.30 0 0 9753

Látom olvasod még a fórumot, ezért megkérdezném tőled, hogy mennyire bizonyult tartósnak a gyógyulás?

Mi is évek óta szenvedünk a Döme kutyával.

A dunaújvárosi állatorvos nevét és elérhetőségeit megadnád?
Ha csak privátban lehet akkor az apertenKUKAACgmailPONTYhu is küldheted.
Előre is köszönöm!

Előzmény: topi mackó (9747)
topi mackó Creative Commons License 2015.01.26 0 0 9752

Minden tiszteletem a tiétek!!!

 

Nem tudok mást mondani.

 

Fantasztikus!!

 

már nem sokáig topi MaCKó

Előzmény: pablotaxi-69 (9751)
pablotaxi-69 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 9751

Remélem nagyon sokan olvassák az írásodat!!!

Én nem írnék ilyen hosszan.

2 Westihez hoztunk másik kettőt,2 kölyköt. Egyik tüdőbeteg(30 %-a működött csak), a másik "tenyésztésre alkalmatlan"-ként.

Most négy gyerekünk van! :-)

Előzmény: dudoka49 (9750)
dudoka49 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 9750

ne m tudom, hogy Odin 2005 olvassa-e még a forumot. Az én esetem nagyban hasonlit az övéhez- Egy hónapja vettem magamhoz lányom hányatott sorsú westiét.mert nagyon rossz állapotban volt.tipikus eset: valamikor ágyban alvó, család kedvence, megszületett a gyerek, a kutya utba volt, lányom anyósa elvállalta. 5 éves korában kiderült, hogy allergiás, nem ehetett volona csirkét, csontot, ennek ellenére anyós ezzel etette, ekcémás lett, az idült ekcéma miatt kikopott a szőre, főleg a nyakán és a mellkassán, büdös lett, a füle állandóan gyulladt volt, emiatt kipaterolták az udvarra, télen-nyáron kinn volt. az állandó gyulladás miatt megsüketült. December 6-án elhoztam, Csupaszra meg kellett nyiratnom, azóta naponta kenem hol olivaolajjal, hol charmyl sprayyel  fujom, csak rizst és halat kap almával és sárgarépával, minden nap főzök neki. a fülében  pseudomonas aeruginusa baktériumot tenyésztette ki, ami a lehetséges 22 antibiotikum  közül csak 6-ra érzékeny, a többivel szemben rezisztens. fülcseppek, Otodine fültisztitó,/ez nagyon jó/ mostanra már nem büdös a füle, a gyulladás lement, sajnos a hallása már nem jön vissza. A bőre is néha javul, néha kipirosodik, pedig mindig ugyanazt a kaját kapja, és szegénykém folyton vakaródzik. márciusban lesz 13 éves,  kislány. az állapotához képest, nagyon fürge és nagyon jó az étvágya. Eszembe se  jutna elaltattatni.Olyan hálásan néz rá, amikor kenegetem, minden nap kiviszem sétálni a másik kutyámmal a kutyafuttatóba, mert meg kell őket mozgatni még idős korukban is.Sok türelem , és sok pénz kell sajnos egy beteg kutyához /ez az ami sajnos nekem  kevés/ de  boldogság látni, ahogy kezd visszatérni az életkedve, egy hete már annyira otthon érezte magát, hogy fel tudott ugrani az ágyra, azóta még kevesebb magánéletem van, mert már két kutyával alszom, de gondoltam, hogy nem lesz könnyű.Mindezt azért írtam le, hogy nem szabad mindig a könnyebb utat választani /pl. elaltatás, vagy menhely/

 

Lacman68 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 9749

Szia! Ne aggódj,semmi olyan baj nincs,amire ne lenne gyógyír...:)! Javaslom,hogy itt a jobb felső csücsökben a 30-as felbontást váltsd át 500-ra,és türelmesen olvass vissza...Sok,sok gazdi,megannyi problémája van terítéken és mindig volt,aki jó ötlettel,tanáccsal tudott szolgálni...(De minimum biztatni,mint ahogy ezt teszem most én is...:)

Előzmény: Böbe88 (9748)
Böbe88 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 9748

Sziasztok! :)

Nekem van egy olyan problémám, hogy van egy 4 hónapos tündérkém és sajna rettenetesen rágja a lábát, már a szőrt is kirágta! Volt hasonló de akkor a tápra fogtuk, most bárányosat eszik, de úgy tűnik az sem elég jó!!! Melyik royal canin tápot vegyem neki? mert most azt szeretném kipróbálni, de Kiskunhalason semmit nem kapni!!! Illetv szeretnék egy jó orvost de nem ismerek senkit a környéken! Nem volna valakinek valami ötlete??? Előre is köszönöm!!!! :)

topi mackó Creative Commons License 2014.09.15 0 0 9747

Üdv!

 

Nem tudom aktuális-e még a probléma, de mi Pamacsnak találtunk megoldást Dunaújvárosban.

 

Ird és mondd, két hét alatt a probléma 99%-át megoldotta egy állatorvos, akinek 9 éves allergiás westie-je van.

 

Nem gyógyitotta meg, hiszen az nem lehetséges, de némi antibiotikummal és szteroiddal minimalizálta a tüneteket.

 

Eredmény:

 

vidám kiskutya kiváló étvággyal (kb +1,5 kg) kevésbé depressziós gazdik, és több szabadidő, mert nem kell naponta mindenféle oldattal kenegetni, ehgszerűen nincs rá szükség!!

 

 

topi MaCKó

Előzmény: Odin2005 (9736)
myrtill82 Creative Commons License 2014.08.16 0 0 9746

Szia!

rég jártam már itt,azóta Luna 14 mult,Alfa pedig 11mult.

Vakarózás,nyalogatás nálunk is van,prednisolon is megvolt,évekig minden nyáron.

Hihetetlen,de akkor lett jobb mikor férjemet megismertem,és elköltöztünk fiam apjától,onnantól minimális nyalakodás maradt csak nála...

 

Én lelki eredetünek gondolom innentől az egészet nála.

Vannak napok mikor "büntinen vannak" vagy egyszerüen nincs időm rájuk,akkor ujra előjön,de amugy kezelhető....kicsit több törődés,csodát művel nála...dokinak nem mondom,tuti nem hinné el....

 

 

Egyszerü happydog tápot esznek,bárányosat,ezt még szeretik is.

 

Bármi kérdése van bárkinek akkor a tothpontmyrtilleva kukac gémélpontkom címre írjon,azt napi szinten nézem.

 

Előzmény: Odin2005 (9736)
Cukkerborsó Creative Commons License 2014.06.15 0 0 9745

Sziasztok,

Már elég régen irtam-csak olvasgattam-,de most a tanácsaitokat,észrevételeiteket szeretném kérni.Boscó kutyusunk idén lesz 8 éves,hál Isten nem vesszük rajta észre,DE azért a különböző bajok előjönnek,bár tudom ez nincs korhoz kötve.Szóval panellakásban élünk, 3.emelet és úgy kb.az első 4,5-5 évében hagytuk hogy lépcsőzzőn-sajnos az az igazság,hogy nem gondoltam hogy baj lehet belőle,-de előszőr 5 évesen jött ki egy izületi probléma,meggyengültek a hátsó lábak szalagjai,kapott egy inj-ós kúrát,és elkerültük vele a műtétet,azóta hozzuk-visszük lépcsőn.Most viszont(az mindig meg volt neki engedve-hisz velünk alszik-,hogy az ágyra le föl ugráljon,és egy rossz mozdulat,és meg volt a baj,diagnózis :porckorongsérv.Azt hiszem még időben vittük állatorvoshoz(nagyon becsületes,állatbarát,tisztességes doki!!!!),és rögtön elkezdte az inj-ós kúrát,mostmár csak tbl-át kap(medrol)napi 1/4 szemet.(kapott gyomorvédőt is).Mostmár van étvágya,hál isten nem bénult le-csak nagyon fájlalta a hátsó lábát,hátát-,viszont rengeteget iszik és pisil,sőt 1x előfordult(szuris kezelés ár folyamatban volt),hogy maga alá engedte,és nem vette észre,azóta ilyen nincs,jókedvű,csóválja a farkát,de sokat iszik(bár ez függ attól is hogy mit eszik,kap bőven házikosztot),sokat pisil,és úgy vettem észre hamar fárad.Kérdésem,van köztünk valaki aki ismeri a zöldkagyló kivonatos készítményeket(NUTRADYL,SEATONE) és használta is a kutyusánál?????mik a tapasztalatok????pár szem Medrol-tól is lehet már cukorbetegsége a kutyusnak(ezt sajnos elfelejtettem megkérdezni a dokitól:-(((

előre is köszönöm a válaszokat!

Kovacsics Creative Commons License 2014.03.20 0 0 9744

Kedves Westie Gazdik!

 

Ha érdekel valakit 75 Ft  /  darab áron 40x60-as kutyapelenka szállító boxokba, vagy kölykök alá, akkor itt érhető el.

 

Gyártó

 

Odin2005 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 9743

Kedves Lacman!

 

Az én kutyám nem lakás kutya. Kertes házban vagyunk 1400 m2 es kerttel közvetlenül erdő mellett. Bent alszik a házban, nem a hálószobánkban, de van külön kosara minden.  Ha jó az idő sokat van velünk a kertben, de télen is imádta a havat ifjabb korában, mára már fázósabb. Jön velünk az erdőbe kirándulni stb, szóval igenis "beleszagolt" már az élet sava borsába. Ennek ellenére pollenallergiája van, fehérjeallergiája stb... amiket leírtam.

 

Szóval maradjunk a túétenyésztés oknál.

 

 

topi mackó Creative Commons License 2014.03.08 0 0 9742

Nagy igazság!

 

 

topi MaCKó

Előzmény: Lacman68 (9741)
Lacman68 Creative Commons License 2014.03.08 0 0 9741

"... ő is a fiam, mindig velem volt"... és ezzel ki is mondtad a lényeget.  ( A legnagyobb problémát ott látom(mivel lakás kutyus),hogy nincs felvértezve a "kinti élet" mocskával...A fehérje mentesség alap,de a teljes "sterilitás" sebezhetővé teszi minden,az udvari kutyának meg se kottyanó nyavalyával szemben...) Még,ha nyűgös is az életkéje,legalább annyira ragaszkodik hozzá,mint mi,emberek.Tudom,nem könnyű...

Előzmény: Odin2005 (9736)
Odin2005 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 9740

Kedves Topi Mackó!

 

Köszönöm az együttérzést, nagyon jól esik.

 

Igazából nagyon tanácstalan vagyok...Nem tudom hogyan tovább...:(

topi mackó Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9739

Borzasztóan sajnálom, nagyon együttérzek veled.

 

Nálunk is van ilyen vakaródzós dolog, de nem ennyire súlyos.

 

Tápot váltottunk, de nem érezzük a változást. A nizorál samponos fürdés sem jött be.

 

Most ott tartok, hogy leviszem Pécsre egy állatklinikára, ahol más bajjal kapcsolatban jó és használható tanácsokat kaptam látatlanban, remélem tud segiteni nekünk.

Pamcsi fiú is 9 éves lesz az idén.

 

Szurkolok, hogy javuljon a helyzetetek, minden féle szempontból.

 

topi MaCKó

Előzmény: Odin2005 (9736)
Odin2005 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9737

Még azt elfelejtettem, hogy szteroid kúrán is túl vagyunk, prednisolont kapott.

 

Várom a hozzászólásotokat.

 

Köszi

Odin2005 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 9736

Sziasztok!

Óriási a dilemmám és problémám, kérném a segítségeteket.

Westie kutyám idén lesz 9 éves. 1 éves korában kezdődött az allergiája,viszketéssel, állandó vakarózással. Kitépte a hátán a szőrt állandóan. Ez mindíg tavasztól Őszig tartott, pollen időszakban. Másfél éves kora óta óta megvan vonva tőle minden tejtermék, csont,csirke, szárnyas, vadhús, jutifalat, szőnyegeket felszedtük a poratkák miatt, allergia elleni gyógyszert kapott, Tac-Tic oldattal fürdettem, Betadinnal fürdettem, rövidre lett nyírva stb. stb.Humán gyógyszerrel is próbáltuk.  2008 óta tehát 3 éves kora óta a Royal Cannin Hippoallergénjét ette, (állatorvosnál kapható) egészen 2013 elejéig. Ez az a táp ami 0% fehérjét tartalmaz.Annyit változott a helyzet, hogy a hátán megvan a szőr, már nem tépi, viszont orvosról orvosra járunk mert mára már olyan rossz állapotú,( a táppal csak élhetőbbé tetttük a napjait) hogy kopasz a lába, mellkasa, fülei sebesek nem győzzük tisztítani, farka, hasa. Csöpögött a kukija, aminek javulására ivartalanítottuk. Ez be is vált, mert megszűnt. 2013 elején minket is elért a válság, és legnagyobb meglepetésünkre a legrosszabb Pedigree tápra váltottunk (mondjuk marha+zöldséges, tehát semmi csirke), és jobban lett. Az orvos szerint annyi ideig ette a hypo tápot, hogy már a szervezete nem reagált a benne lévő jótékony dolgokra.

Szóval most nagyjából kopasz, 24-ből 20 órát nyalja magát. A kedve változó, van hogy nem jön ki a kosarából, van hogy rajtunk csüng. Lelki problémái is vannak, ugyanis 1 éve született a kisfiam, és ő akaratunk ellenére mellőzve van kicsit.

Nem tudom mitévő legyek. Élet-e ez így neki, hogy állandóan viszket, non-stop nyalja magát, de mondom, a kedve néha nagyon jó. Bár nagyon néha...

Sétálni enni imád. :)

Mit tegyünk? Megfordult a fejemben, hogy elaltattassuk, pár nap múlva megyünk konzultálni a dokival. Sajnálom szegényt, ő is a fiam, mindig velem volt, de nagyon tanácstalan vagyok, és sirok ha erre gondolok, de már nincs ötletem és reményem, hogy valaha jobban lesz.

Segítsetek kérlek akár csak  lelkileg.... Köszönöm

 

 

74007 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 9735

Sziasztok!

Tapasztalt westie-imádók segítségét szeretném kérni: 3 éves Gordonunk mostanában kibírhatatlanul büdös. Két és fél havonta visszük kozmetikushoz, a szőrét rövidre vágatjuk, utána zsupsz a kádba fürdésre, hébe-hóba meg is fésülöm, bár ezt utálja. Mostanában már - legnagyobb döbbenetére - hintőport is szórtam rá...de a bűz marad. Száraztápot eszik, Happy dog márkájút...Az állatorvos elég tanácstalan volt, amikor a legutóbbi vizit alkalmával szóba hoztam a dolgot. Olvastam valahol, hogy esetleg a herélés megoldást jelent...eddig nem gondolkoztunk ezen, mert alapvetően nyugodt, békés kutya. Csakhogy lakásban lakunk, és nehezen viseljük már a szagot....Járt már valaki közületek hasonló cipőben? Mi volt a megoldás? Előre is köszi a segítséget. Gordigazdi.

BaBaGombóc Creative Commons License 2014.01.25 0 0 9734

Sziasztok!

 

Aki hypoallergén táppal eteti az ebét, az melyik fajtával eteti és milyen javulást vett észre a táptól?

 

Mi ezzel a táppal etetjük: Dr. Clauder's, de sajnos látványos javulást nem vettünk még észre...a Trovet VPD tápot sok helyen látom, esetleg nincs valakinek személyes tapasztalata róla?

 

 

Lacman68 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 9733

Szia! "Csak olyankor fordult elő a fulladás amikor sétálni visszük és nagyon húzza a pórázt." Azért gondolom,hámot használtok,nem pedig nyakörvet...? "Vidéki" -tiszta levegőről a "városi"-főleg amilyen a napokban-szmog szintű,simán,mintha rágyújtana...Egyébként is szegénykék hajlamosak asztmás"rohamokra",ami inkább ijesztő,mint veszéjes,de semmiképp sem jó...( Sajna nem tudok dokit ajánlani,de esetleg a sétáltatások alkalmával,más kutyások biztos képben vannak a helyi "felhozatallal"..:)!        Egyébként itt is kívánom mindenkinek,hogy "Boldoguljunk egy újabb évet"..:))!

Előzmény: Gina-jamie (9732)
Gina-jamie Creative Commons License 2013.12.31 0 0 9732

Sziasztok kedves Westie-sek!

Van egy 3,5 éves fiú Westie-m, Jamie a neve. Vidéken élünk, oda "született", kint van mindig egy 9 éves lány németjuhásszal. 2 éve a férjemmel elköltöztünk pár km-rel alrébb egy vidéki társasházba, ahova a szabályzatok....stb. miatt nem vittük el. Nem is akartuk kiszakítani a megszokott környezetből, viszont annyira hiányzik nekünk, hogy néha áthozzuk magunkhoz. Azonban amikor csak itt van, lehangolt, kedvetlen. Értem én, hogy hiányzik neki a társ, az otthoni légkör, viszont ma mikor áthoztuk annyira fulladt, hörgött, hogy komolyan megijedtünk. Nem volt még ilyen amikor itt van. Csak olyankor fordult elő a fulladás amikor sétálni visszük és nagyon húzza a pórázt. A tetőtéri lakásunk elég száraz levegőjű. Lehetséges, hogy ettől fullad? Vagy az aggódáson túl induljak orvoshoz vele? Ha van köztetek olyan aki Fejér megyében lakik, és székesfehérvári állatorvoshoz hordja a kutyáját, legyen szíves írja meg nekem kire esküszik. Eddig egy fülgyulladáson és gyomorrontáson kívül szerencsére nem volt szükség orvosra, így hála az Égnek rutintalanok vagyunk. Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek, bízom Bennetek, mit ajánlotok. Kívánunk mindenkinek Békés, Boldog, Szeretetben, Vidám percekben gazdag Boldog Új évet! Gina és Jamie

 

topi mackó Creative Commons License 2013.12.30 0 0 9731

Felháboritó!!

 

Szoritok, hogy megtaláljátok!!

 

 

topi MaCKó

Előzmény: Beni69 (9727)
Beni69 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 9730

Köszönöm a tippet. Ezt is megpróbáljuk.

Előzmény: Lacman68 (9728)
Lacman68 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 9729

Még a nyáron, a selyem kislányunk került összetűzésbe egy macskosszal,aki jól felsértette közvetlen a szeme alatt...Mezei Neogranormon gyógyította meg,de az is úgy(mivel egy hétig nem javult),hogy kapott rá egy pici tapaszt! Szerencsére volt olyan inteligens,hogy nem "bántotta"-szedte le és így pár nap alatt szépen begyógyult! Gyakorlatilag a lábát nyalogatva-takarítgatva a sebét,a saját nyálával fertözte felül folyamatosan,mint ahogy  nekünk is-neki is tele van a szája baktériumokkal...Persze ehhez tényleg az kellett,hogy ne piszkálja le a tapaszt....(Feltalálták persze erre a körgallért,de azt a műanyag vackot meg végképp nem kultiválják..:)

Előzmény: BaBaGombóc (9725)
Lacman68 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 9728

Szia! Helyileg?? (Meg kell keresni a legközelebbi rézbőrű társaság legbefojásosabb főmuftiját és egy 24 óra alatt előkerítik! De komolyan!( Anno,édesapám malamut kölykét rip-ropsz"megtalálták",igaz 100 ezer volt feldobva jutalomnak...Ami 92'-ben igen komoly pénznek számított..De meglett!!

Előzmény: Beni69 (9727)
Beni69 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 9727

Kedves Westie imádók!

 

Meg kell osztanom egy számomra rosz hírt 2013 szenteste éjfél és reggel 6óra között ellopták az imádott westie kan kutyusunkat aki 5 éves.

Ezzel tönkre téve a család karácsonyát.  A család teljesen összeomlott. a párja nem eszik, csak búsul.

Hogyan tehetnek emberek ilyet???

Ha esetleg ötlet lenne valakinek,hogy hol és hogyan keressük megköszönném!!

Rádió bemondta ,plakátoltunk,állatorvosnak szóltunk, hírdetünk, facebook oszja mit tehetnénk még szerintetek?

Segítsetek !!!

topi mackó Creative Commons License 2013.12.30 0 0 9726

Szerintem, ma hétfőn már biztosan van állatorvos, aki jobb eséllyel tud segiteni, mint itt bármelyikünk.

 

Vidd el hozzá és megnyugszol.

 

 

BUÉK Mindenkinek!!!

 

Szerencsés petárda-túlélést minden kutyusnak.

 

 

topi MaCKó

Előzmény: BaBaGombóc (9725)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!