Keresés

Részletes keresés

füegy Creative Commons License 2005.01.07 0 0 60

 

Igaz. ;)

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.07 0 0 59
...ez úgy van, hogy te hiszel olyasmiben, amiben én nagyon nem...
Előzmény: füegy (57)
paroka_ Creative Commons License 2005.01.06 0 0 58

Ezek a nyitott topicok:
http://forum.index.hu/Topic/searchUserTopic?nut_start=&nut_step=100&u=247763

 

Ez pedig hozzászólása topiconként:
http://forum.index.hu/Search/changeASNavigatorStep?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=247763&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0

 

(jobb oldalon a Találat oszlopban lévő számra kattintva
egy topicon belül csak az Ő hozzászólásait olvashatod)

füegy Creative Commons License 2005.01.06 0 0 57

 

...ejnye, bejnye.... :(

 

Ha úgy van, ahogy gondolom, akkor Rin most nem nagy örömmel olvasta soraidat. ;)

Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.06 0 0 56
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.06 0 0 55

...elszorult a szívem megint...

...jobb volt vele vitázni, mint emlékezni...

paroka_ Creative Commons License 2005.01.06 0 0 54
paroka_ Creative Commons License 2005.01.06 0 0 53

Emlékszel rinpoce?

 

Milyen sokáig meg se születtünk,

most meg néhány nappal, hónappal évvel túl kell éljünk Téged

hogy aztán ki tudja meddig újra együtt legyünk halottak.

tékozló Creative Commons License 2004.12.29 0 0 52
 

Valaki

Meghalt.

Gondolom

Te is hallottad!

Amikor pohara betelt

Halotti díszben üldögélt,

Békésen várta gyóntató papját,

Mosolyogni látta halott anyját, apját.

Izmait az élet összehajtogatta

Szépen maga mellé rakta 

Később utolsót zökkent

A megbékélt elme

Végre pihenhet

Megtépett

lelke

 

holdfény_ Creative Commons License 2004.12.28 0 0 51

Kedves Babi!

 

Kössz a türelmet és a hsz-edet.

Egyben nem értek egyet teljesen, kérlek, gondolkodj el róla, mit érzel belül?

Úgy érzem nem lehet semmit lezárni sehogyan. A dolgok - s minden - folyamatos és állandó. A változás az állandó. De nem lezárás........

Nincs eleje és vége.

Köszönöm.

Üdvözlet.

Előzmény: babujaju (50)
babujaju Creative Commons License 2004.12.27 0 0 50

E nyolcadik napon Rimpoce a 'masodik allapot'-ot erte el a feny utjan . Nincs egyedul hagyva.

Babi

Előzmény: holdfény_ (29)
luyo5771 Creative Commons License 2004.12.25 0 0 49

Erre az egy hozzászólásra felélesztem valahavolt nickemet, mert így vitáztam oly sokszor Veled kedves Rinpoce, és bizony sokszor nem értettünk egyet.

De volt egy pont, ahol megállt a vita köztünk, és ahol csak Neked volt igazad, és az az igazi béke, az a számomra elképzelhetetlen nyugalom, az a mérhetetlen bölcsesség  volt, ami belőled áradt, és nem szűkölködtél vele még arra nem méltók számára sem.

Testednek könnyebbséget, lelkednek megnyugvást, szeretteidnek békés emlékezést!

 

 

luyo

 

 

"Igaz volt az igazak között"

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.24 0 0 48
Szeretettel gondolok rá.
Hiányzik....

alfredoo Creative Commons License 2004.12.24 0 0 47

nori

 

mit mutat a sorsod? azt hogy milyen vedtelenek vagyunk. azt hogy milyen esetleges minden. es jo hogy a neved is itt van. ez igy melto hozzad es hozzank.

 

jo lett volna boldog karacsonyt mondani, igy mondom a tobbieknek!

Előzmény: holdfény_ (46)
holdfény_ Creative Commons License 2004.12.23 0 0 46

 

 

Nórának - valahová .....

Családjának - itt....

 

Kívánom, hogy a karácsony igazi mondanivalója és érzete adjon nyugalmat és

békességet szíveteknek, vígaszt a fájdalomra, az elválásra. Mert hiszem, hogy

az nem örökre szól. Lesz még találkozás, lesz még öröm és boldogság.

 

Sok szeretettel: Holdfény

 

 

 

erdeitündér Creative Commons License 2004.12.22 0 0 45

 

Rinnek

 

Elmentél de itt maradtál.

 

Lehetett volna gombolyagodnak

hosszabb a szála,

de elvitt a soha vissza nem térő szálló idő.

 

 

Hamis halálba vetetted magad.

Be és ki folyton,

alagutunk kettős.

Röpülsz fönt a fényben, majd lelked visszahull,

Hisz míg egyik világból a másikba megyünk,

fent a tarka élet játszik el velünk,

mégis az öröklét az igazi hazánk.

 

Most evilági léted feledés folyóba merül.

Honnan jössz, merre mész,

ki tudja, milyen az a másik univerzumod,

formád legújabb otthona,

ahol nem látható a mozdulatod?

 

 

 

csakcsendbenn Creative Commons License 2004.12.22 0 0 44

Ezt igazából ide akartam írni, nem a zsíroskenyérbe, csak valahogy elnéztem...

 

Mert minden múlik, ami fáj...

Mert oldódik, mi testbe zár...

Mert halál után élet vár...

 

Repülj békén, Rin-madár...

 

És még valami:

 

"A halál, most már tudom, lelkünk első lélegzetvétele annak az életnek a küszöbén, amely minden élet centruma."

(Sir E. Arnold)

DaToLya Creative Commons License 2004.12.21 0 0 43
Az igaz ember eltávozik, de fénye megmarad.(Dosztojevszkij)
trafalgar Creative Commons License 2004.12.21 0 0 42

rinpoce válasz | megnéz  2004.10.04 21:20:12 (2068)

pillangovirág a lepkefán!

csak nézem én,

és örülök...

 
rinpoce válasz | megnéz  2004.10.05 21:20:15 (2078)

Átlátok a szitán,

és a szita mögött

magamat látom
 

rinpoce válasz | megnéz  2004.10.06 20:51:59 (2086)

magam mögött

a mult hegye

már nem riaszt és

nem érint meg
 

Sophia_ Creative Commons License 2004.12.20 0 0 41

De jó, hogy mindezt leírtad Traf.

 

 

Előzmény: trafalgar (38)
holdfény_ Creative Commons License 2004.12.20 0 0 40

 

Egy pár gondolat...

 

A szamszara körforgást könnyen megtalálhatjuk az európai gondolkodásban is, mint az anyag-megmaradás elvét akár.  Az ember meghal, eltemetik, a földben elporlad, kis lények megeszik, a lényeket egy madár, a madarat akár egy ragadozó, az elhullott állatok tárgyázzák a földet, növény születik, s azt megeszi utána egy ember. Testünkben azok az atomok újra otthonra találnak. Akár ültess fát szeretted sírjához, s az Őbelőle is fog élni.....tudom, talán kevés vígasz, de ennyi, amit kézzel is megfoghatsz utána Őbelőle. A biológiai körforgás állandó !!

 

A lélek kérdése már sokkal nehezebb. A hittudomány kettős tétele, hogy elválasztja a testet a lélektől. A lélek visszatér az Úrhoz, a test a földbe és elporlad.Talán a reinkarnációt tanító vallások az egyetlenek, ahol "logikusan" végigviszik a lélek halhatatlanságát. A kereszténység hisz az utolsó ítéletben, a feltámadásban, a testnek a feltámadásában is. A teológusoknak sok gondot okoz a test feltámadása.

Milyen formában fog feltámadni? S a másvilágon mihez kezd a test? Hogyan él tovább? Ezernyi kérdés. A lélekvándorlás tana nem ismeri ezeket a gondokat. A lélek új testbe költözik. A kereszténységben nem tudjuk, hol volt a lélek a születés előtt.

A buddhista tan kimondja, hogy a lélek mindig is volt, olyan testben, amilyent a karmája révén kiérdemelt. Egyedül a lélek van, minden más csak káprázat. Nem kevesebbet jelent ez, minthogy az általunk tapasztalt világ csak a képzeletünkben létezik. Nehéz elfogadni.

 

Vágy a vágytalanság után. Itt a földi kínoktól való megszabadulást jelenti, ezt reméli.

A Tibeti halottas könyv eredeti címe valami olyat jelent, hogy A köztes létből hallás útján való szabadulás..... Az átmeneti állapot a hangsúlyos itt. Egyik életből átmenet a másik életbe. Ebben segíti a haldoklót már az utolsó órákban is valaki, aki mindezt a fülébe súgja, majd ezt folytatja a halott mellett negyed-fél napig, aztán a halottat elviszik, de a segítő folytatja a szöveg biztató kántálását összesen 49 napig, abban a meggyőződésben, hogy a lélek hallja a szavait, s talán elfogadja tanácsait.

 

Én erről csak most olvasgatok, itt viszont sokan nálam jóval közelebbről ismerik a témakört. Kérem, aki tud, segítsen, hogy Rin ne egyedül legyen ebben a 49 napban.

Ha senki nem segít, próbálom itt és könyv alapján......más lehetőségem nincs.

De nem akarom magára hagyni. S próbálok az Ő hite alapján segíteni - ha lehetéges.

Daikini Creative Commons License 2004.12.20 0 0 39

Oszinte reszvetem mindenkinek akinek hianyzik, nekem is fog. :-(((

trafalgar Creative Commons License 2004.12.20 0 0 38

Remélem senkit nem bánt az én belső búcsúm. Nem akartam ezeket ide írni mert ez aztán tényleg kizárólag belül zajló folyamat, de - némi szelíd belső nyomásra, amit feltétlenül tisztelnem kell - mégis ideteszem. A legmélyebb elnézést ha valakit esetleg fájdalmában sért, és elmondhatatlan öröm ha valakinek vigasz, azt hiszem ezért az utóbbiért került végül mégis ide ez a beírás...

 

"Kicsi Rin, drága virág!

 

Tisztelet, Szeretet, Béke.

Nyugodj meg és ne félj.

 

Látod, ilyen. Fogadd el. Tudom, tudom, nem könnyű ez sem "odaát", sem "ideát".

 

Béke, Béke, Béke.

 

Mi szeretünk és segítünk mind ahogyan képességünkből futja. De ezt már tudod úgyis. Maradunk is  veled amíg kell. De ne ragaszkodj hozzánk. Itt megtettél mindent amit  tudtál. Csak így lehetett. A többi fikció.

 

Mert a mi formánk szeretete gyenge szélfuvallat. Brahman , a szeretet, maga  a minden. Szeret téged minden ősöd, gyermeked és jövőbeni leszármazottad formájában, minden barátod és nem barátod formájában, mindenféle vallás alakjainak formájában, és forma nélkül meg egyenesen annyira hogy nem is különböztök. Lásd meg! Éld meg!

 

Bocsáss hát meg mindenkinek, és magadnak is. Ne vigyél magaddal terhet.

Szeress mindenkit és magadat is. Igen pont ilyen tisztán. Ez az eredeti természeted.

 

De minden szeretete már maga a nem ragaszkodás ezért hát lásd meg , éld meg és engedd el!

 

Azán engedd hogy átöleljen a napfény, és elvigyen a tiszta földekre. Ha akarod, Tara Shakti ott majd biztosan maga áll modellt a Thankáidhoz.:)

 

Vigyázni fognak rád, ne félj.Eddig sem voltál egyedül,akkor sem ha úgy érezted, és ezután sem leszel.Soha.

Most már tudod ezt, és ez boldogság.

 

Szabad vagy!Szabad vagy! Szabad vagy!

 

Sri Tara devi vigyázza az utadat!

 

Béke, Béke, Béke!

 

Traf.

"

4Hópihe Creative Commons License 2004.12.20 0 0 37

siaen

 

ismertem édesanyád,és nagyon szerettem.ennél többet nem is tudok most mondani

 

részvétem.

 

Előzmény: siaen1 (14)
erdeitündér Creative Commons License 2004.12.20 0 0 36

 

Kedves Rin!

 

 

Már nem sírok, mint mikor olvastam a hírt. Csak ülök a számítógéppel szemben, ahogy Te is ültél sok-sok órán keresztül, s írtad nekünk a gondolataid. Sokoldalúságoddal, nyitottságoddal, közvetlen stílusoddal folyton kerested az élet, a halál, az értelem, a gondolkodás titkát.   

 

Utolsó előtti e-mailedben ezt írtad:

„Bár sok nyavalyám van, mégis belül teljesen békés és nyugodt vagyok. Legyen bármi, megemésztettem végre a sorsomat. És ez nagyon jó dolog.”

 

Remélem, hogy meg tudtad őrizni ezt a szemléleted a kórházi ágyban is, abban a kegyetlen fehérségben.

 

 

 Senki sem különálló sziget, minden ember a kontinens egy darabja. Ha egy göröngyöt mos el a tenger, Európa lesz kevesebb, éppúgy, mintha egy hegyfokot mosna el, vagy barátaid házát, vagy a te birtokod. Minden halállal én leszek kevesebb, mert egy vagyok az emberiséggel, ezért hát sose kérdezd, kiért szól a harang: érted szól.

(John Donne)

 

 

 

 

 

 

 

Utolsó leveledben még tudtál mosolyogni. Rin, vajon most honnan mosolyogsz ránk?   

 

Szeretettel: Éva 

 

 

bluekiwi Creative Commons License 2004.12.20 0 0 35
Oszinte reszvetem.
Előzmény: siaen1 (14)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.20 0 0 34

Kedves holdfény_

 

...én másképp látom az életet és másképp az elmúlást... az igazság ellentmondásos tud lenni... nem itt, hanem máshol, s mikor időm engedi szívesen elbeszélgetek erről veled is, mint ahogy elvitáztunk alkalmanként rp-vel is... de most menni kell...

Előzmény: holdfény_ (33)
holdfény_ Creative Commons License 2004.12.20 0 0 33

 

 

Azt a könyvet és eszmét idéztem, amiben hitt életében.

Ha ez kegyetlen? Nem tudom.

Én ebben még nagyon járatlan vagyok.

Biztos, hogy hiányzanak neki a szerettei.

Ebben nem kételkedem.

Nagyon nehéz ügy ez.

Számomra egyelőre még felfoghatatlan.

Melyik és hogyan igaz?

Mi a valóság?

Erről - nem beszélgettünk vele részletesen.

Csak a hitét ismerem.

A részletek ködbe vesznek.

Szerintem - mindenkinek igaza van - a saját szemszögéből.

 

Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.20 0 0 32

Kedves, kedves rp...

 

...vitáztunk, ellenkeztünk, de nem bántottuk egymást... most könnyek úsznak a szememben, mert kedves volt az a számomra ismeretlen ember, akinek egy részét egy nick jelenített meg nekem, s fájdalmas emlékekkel társul a hír, ami most jutott el hozzám... ezek a szavak már nem Hozzád, hanem az emlékedhez szólnak... ahhoz, ami éleve marad addig, amíg ének, akik emlékeznek Rád... furcsa maradás ez, de maradás... úgy mondjuk élve, mert a gondolataink tovább élnek, élhetnek... akár itt, a fórumokon is...

 

Így írtam: nem "Hozzád", mert ember vagyok... nem buddhista, nem hívő, csak ember... egyszerű ember, akinek fájnak a fájdalmak ÉS akinek örömöt ad a szeretet... szólunk emlékeinkhez, mert személysebb gondolainkat valakihez indítani, mint maganunkban tartani... így írom hát: kívánom Neked, kedves rp, hogy a Rólad szóló szép emlékek, szereteted segítsék szeretteidet az elmúlásod okozta fájdalmukban...

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.20 0 0 31

Szívesen távozik, örömmel tűnik el, és szeretne többé vissza nem térni!

 

:-((( kegyetlen és igazságtalan dolog lenne azokkal szemben, akik szerették, akiket szeretett... át kéne ezt gondolni...

Előzmény: holdfény_ (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!