Keresés

Részletes keresés

Beubabu Creative Commons License 2011.06.28 0 0 26816

Na igen, kajával én is bármire ráveszem :-D

Ismerem az ollós megoldást, de asszem első körben szerzek kifésülő sprayt, aztán majd meglátjuk. Az a jó, hogy egy ideig engedi bontogatni, aztán ráül és szépen ülve megfordul, hozzám bújik, odateszi a fejét az ölembe és dünnyögve szól, hogy ő ezt most már nem szeretné, ha tovább csinálnám. Én meg természetesen ellágyulok és abba hagyom. :-))

Előzmény: Floydi (26815)
Floydi Creative Commons License 2011.06.28 0 0 26815

Tudod, hogy nálunk mikor kerül elő a plusz energia? Ha meglátja a kezemben a csontot, vagy ha anyukám hoz valami fincsi husit vagy bőrt neki. Na, akkor kérés nélkül végigcsinálja az összes trükköt amit tud: ül, hajol, fekszik, forog, tolat, ugat...

 

Fésüléshez: Gondolom a csomók ollóval történő hosszanti felvágása ismerős, de van valami fésülő spray is, ami megkönnyíti az ilyen csomók kibontását.

Előzmény: Beubabu (26814)
Beubabu Creative Commons License 2011.06.28 0 0 26814

Minimum szeptember közepéig nem csesztetem, mert csak vonszolnám a pályán... persze azért játékra mindig előkerül egy kis plusz energia :-D

Előzmény: Floydi (26812)
Beubabu Creative Commons License 2011.06.28 0 0 26813

Nincs valakinek valamilyen ötlete, hogy a gatyáját, hogy tudom rendbe hozni? Egészen a bőrénél nagy kifésülhetetlen „bundagolyók vannak” - sajnos az utóbbi 2 hétben kicsit elhanyagoltam neki, mert mióta megcsináltuk nekik a pancsolót, azóta mindig vízes...

Floydi Creative Commons License 2011.06.27 0 0 26812

:)

Akkor megnyugodtam. Már kezdtem azt hinni, hogy csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek és más leonbergik kánikulában is "működnek".

Előzmény: Beubabu (26811)
Beubabu Creative Commons License 2011.06.25 0 0 26811

Azt nem mondtam, hogy "dolgozom" is vele :-D Csak lejön velünk, szaladgál aztán vagy leteszem az árnyékba, vagy bejön velem az oviba óvóbácsinak :-)))) Eltéblábol a kicsik között és arra még "használható" a melegben is, hogy a gazdiknak bemutassam vele, hogy mit hogyan kell csinálni - így ők is könnyebben megtanulják a dolgokat.

Ha az árnyékba teszem le, akkor a kis talált kölyökkel, Nanával tanulgatunk a pályán. Erősen úgy tűnik, hogy hosszú távra kell vele "berendezkedni", mert nem érdeklődik utána az ég adta világon senki :-( Pedig imádni való kis gazember :-D

 

 

Előzmény: Floydi (26809)
wandy5 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 26810

Sziasztok!

Látom sok problémát okoz ez a fránya toklász.

Én most nem ez ügyben jeletkezem, hanem mert van egy eladó 1 éves Leonbregi törzskönyves kislány. Akit érdekel írjon az e-mail címre: blumengarten@t-online.hu !

Floydi Creative Commons License 2011.06.24 0 0 26809

Ti ilyen melegben tudtok suliba járni??? Floyd szájából kiesik a jutifalat. Egyszerűen nem tudjuk motiválni, úgyhogy most hanyagoljuk a sulit, pontosabban csak a főzőcskézős bulikra és a sétákra járunk, meg esetleg szájat tátni, amíg a többiek gyakorolnak. :) Sétálni meg a Maros parton szoktunk, ott nincs toklász, csak ilyen apró, borsszem méretű ragadós golyócskák, amiből naponta egy ping-pong labdányi mennyiséget fésülünk ki.

Előzmény: Beubabu (26807)
Beubabu Creative Commons License 2011.06.24 0 0 26808

Szia!

Nagyon örülök, hogy jobban van a "kis" mackó, nagyon jól tetted, hogy elvitted másik dokihoz. Pár nap és olyan lesz, mintha mi sem történt volna :-)

Ma szóltam a szembe szomszédunknak is (2 napja hoztak haza egy kölyök kutyust), hogy nyírják már le a füvet, mert a kutyájuk épségét veszélyezteti a rengeteg toklász - szegények nem is tudták, hogy mennyi gondot/fájdalmat tud okozni a kutyusnak...

Előzmény: Vilcs (26806)
Beubabu Creative Commons License 2011.06.24 0 0 26807

Nálunk az egész környék tele van, hetek óta ki sem vittem őket :-( Az utolsó séta után 2 órán keresztül szedegettem a 3 kutyából és még napok múlva is találtam rajtuk! AZ önkormányzatnak szóltam, hogy legyenek szívesek kaszáltatni a közterületeken, de sajna nem kecsegtettek semmi bíztatóval - még a tavaly előtti kényszerkaszálások árát sem tudták behajtani, így nincs pénzük rá... Hétvégenként a suliban tudnak szaladgálni, meg itthon játszunk rengeteget, hogy mozogjanak, de az nem olyan, mint a jó kis séták esténként :-(

Előzmény: Floydi (26805)
Vilcs Creative Commons License 2011.06.24 0 0 26806

Sziasztok!

Köszönöm az érdeklődést, javulunk!!!

Nem bírtam tovább nézni, kedden elvittem egy másik dokihoz, aki 2 perc alatt kiszedte belőle azt a r.... gazt, kb. 20 centit mászott felfelé a lábában. Még mindig váladékozik a seb, de a hangulata máris sokat javult, reggel már hozta a labdáját is!

Az orvosi rendelőben töltött idő is tanulságos volt, rajtunk kívül még 3 toklászkárosult várt kezelésre, itt szinte mindent eláraszt ez a fránya növény. Ami érdekes számomra, hogy a német juhászom szőréről szó szerint lepereg a toklász, a leonak pedig rögtön beleragad a bundájába. Le is kopasztottam a kislányt, szinte teljesen levágtam a szőrt a lábairól, eléggé furcsán néz ki (mint aki térdzoknit hord), de mire elmúlik a toklászveszélyes időszak, majd visszanő.

Ez a nyár nagyon nehezen indult, várom a telet, olyankor van egy leo igazán elemében!

Floydi Creative Commons License 2011.06.23 0 0 26805

Én is épp kérdezni akartam. :) Nálunk szerencsére levágták és el is szállították a füvet, úgyhogy drasztikusan csökkent a toklászok mennyisége.

Előzmény: Beubabu (26804)
Beubabu Creative Commons License 2011.06.23 0 0 26804

SZia!

Csak érdeklődnék van-e valami fejlemény... Remélem havult már a helyzet.

Előzmény: Vilcs (26803)
Vilcs Creative Commons License 2011.06.20 0 0 26803

Sziasztok!

 

Köszönöm a segítségeteket. Eddig fogalmam sem volt róla, mi a toklász és milyen károkat okozhat. De most megtanultam, csak sajnos a kiskutyám kárán.

Egyszerűen nem bírom nézni, hogy szenved, fáj a lába, folyik belőle a genny és nem tudok segíteni rajta. Várom a toklász felbukkanását, reggel-este nagyvizit, szegénykém mikor meglátja a gézt/jódot a kezemben, már azt lesi, merre lehetne elmenekülni, nem épp kellemes tortúra ez neki. Előbb utóbb akkor majd csak felbukkan ez a fránya gaz.

 

leoland Creative Commons License 2011.06.20 0 0 26802

Szia Vilcs!

A helyzet az, hogy jól járt el az állatorvos.

Ha már nem találja, akkor sajnos ez az egy, amit tehet, antibiotikum és gyulladás csökkentő. Jól teszed, hogy nyomkodod, a betadine is nagyon jó!

Figyeld a kinyomott trutyit, hátha meglátod benne a szétrohadt toklász maradványait., továbbá figyeld a seb ellentétes oldalát is. Ha a lábujjközben van, akkor a talp párnákat, illetve mindenhol az egész lábszárat, bárhol megjelenhet, sajnos!

Ha valahol találsz egy újabb tályog szerűt, akkor ott is ki kell üríteni a sebet.Sajnos ez a rohadt toklász vándorol és ki tudja, hol fog feltörni, de felfog, az egészen biztos! Ha valahol egy lilás puklit látsz, az lesz az igazi, ott lesz a toklász! Deebben az esetben se te próbálkozz, hanem vidd vissza a dokidhoz.!

Sok sikert!!!

Előzmény: Vilcs (26798)
Floydi Creative Commons License 2011.06.19 0 0 26801

Szia!

 

Mi is jártunk már így. Sajnos ez az úszóhártyák átka. Szintén a két lábujja között ment be, de a doki hiába turkált a bőre alatt, nem találta. A sebet lekezeltük, begyógyult. A doki mondta, hogy ha még tényleg benne van, akkor valószínűleg majd valahol a felszínre fog törni. Így is lett, úgy egy hét múlva megjelent a toklász kb. 10 centivel feljebb a lába hátsó oldalán. Jól begyulladt, lett egy gennyes, vörös, mogyoró nagyságú pukli. Ez pár nap alatt beérett, kifakadt és a toklásszal együtt kinyomtam a tartalmát. A seb meg gyorsan meggyógyult. Azóta ilyenkor toklászos időszakban minden reggel "toklászvadászatot" tartunk a lábujjai között, és kiszedjük az előző esti sétánál begyüjtött toklászokat, hogy megelőzzük a bajt. Azért reggel, mert este a séta után rendszerint csurom víz a kutya és sötét is van, szárazon és világosban könnyebb.

Előzmény: Vilcs (26798)
Beubabu Creative Commons License 2011.06.19 0 0 26800

Kicsit megkésve ezúton szeretnék gratulálni a pünkösdi kiállításon részt vevőknek - igazi pünkösdi királyok/királynők voltatok :-D

Néhány képet tessenek már feltenni, mert a madoron nem volt túl sok :-) Előre is köszi :-)

Beubabu Creative Commons License 2011.06.19 0 0 26799

Szia!

Biztos, hogy már nincs benne a toklász valahol a sebben???? Az úgy "mászik" felfelé, hogy az ember el sem hinné.

Apukámék kuvaszának ment egyszer toklász a lábába és az idióta felesége nem vitte orvoshoz napokig (haragudott a dokira, mert az mondta a kutyára, hogy kövér - megjegyzem jogosan), mert apu nem volt otthon... 10 centi magasan találták meg a lábában a bőre alatt és fel kellett vágni, hogy ki tudják szedni...

Előzmény: Vilcs (26798)
Vilcs Creative Commons License 2011.06.18 0 0 26798

Sziasztok!

 

Már több éve olvasom a topicot, sokat tanultam tőletek, habár eddig még nem szóltam hozzá. Most viszont lenne egy sürgős kérdésem: Leómnak toklász ment a lábujjai közé, orvoshoz vittem, aki már nem találta meg benne a toklászt,  kapott antibiotikum illetve gyulladáscsökkentő injekciót, miszerint ez megoldja a problémát, gyógyszert nem írt fel. Azóta eltelt 3 nap,  a tályogot naponta háromszor kinyomkodom (már amennyire engedi a kislány), kenem Betadin-nal,  viszont változatlanul vérzik-gennyedzik, semmi javulást nem látok!!!

Volt valakinek hasonló tapasztalata?? 

Várjak még egy pár napot, hátha kitisztul a seb, vagy vigyem el azonnal egy másik orvoshoz???

 

 

UJOKA Creative Commons License 2011.06.03 0 0 26797

Gazdit keresünk Odi-nak!

 

Odi egy kedves, barátságos, csupaszív, közepesnél kissé nagyobb termetű,  leonbergi keverék kan kutya.

Gyerekek mellett nevelkedett, más kutyákkal és cicákkal is jól megvan. Szeret szaladgálni, játszani.

Sajnos a család körülményei nem teszik lehetővé, hogy  velük éljen, így mielőbb keres egy kedves gazdit, ahol ismét boldogan élhet!

 

Érdeklődni:

 

06-70-558-1949

06-20-497-7526

 

www.leonbergerteam.com

info@leonbergerteam.com

 

 


Hankpapa Creative Commons License 2011.06.02 0 0 26796

Őszinte  Részvétem, Nagyon sajnálom és együttérzek  Veletek.

wandy5 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 26795

Nagyon sajnáljuk a történteket! Teljes szívünkből együtt érzünk veletek Margó és Feri! Kívánom, hogy idővel ez a fájdalom enyhüljön és csak a szép emlékek maradjanak meg Castorról! Szép és sikeres kutya volt, aki végtelen szeretettel tudott mindenkit szeretni! Jó kutya volt és emléke örökké él! Andi és Béla

Előzmény: Castor mackó (26793)
Floydi Creative Commons License 2011.05.30 0 0 26794

Fogadjátok őszinte részvétünket!

 

Sajnos mi csak fényképről ismerhettük Őt...

 

Petra és András

Előzmény: Castor mackó (26793)
Castor mackó Creative Commons License 2011.05.30 0 0 26793

Drága Leos barátaim!

 

Egy pár nap eltelt, amióta itt hagyott a macim és még mindig, sőt egyre inkább vigasztalhatatlan vagok.

Itt maradt velem még a Sába és a Jessica ( aki sajna nem nagyon van jól, DP), és mindent megtesznek hogy vigasztaljanak, de ez a fájdalom nem múlik, sehogyan sem.

Nap mint nap keresem, várom hogy elöre szalad és hozzám bújik, amolyan Castorosan.

A legrosszabb hogy nem vár haza, nem fogja meg a kezem a kapuban.

Egyszet talán jobb lesz, de most még szörnyen rossz!!

Köszönöm hogy ennyien szerettétek az én nagy macikámat!!!!!!!

Mindenkinek nagyon köszönöm az együtt érző mondatokat, és vigasztalásokat!!!!

Margó

 

Sajnos ezen  a gépen nincsenek képek róla.

Beubabu Creative Commons License 2011.05.30 0 0 26792

Fogadjátok őszinte részvétem a drága mackó miatt :-(

Előzmény: Castor mackó (26785)
leoland Creative Commons License 2011.05.29 0 0 26791

Egy újabb leó hagyott itt minket, a gazdáit a szeretteit!:(((

 

Tiszta szívvel együtt érzünk Veletek, az idő majd segít mondat sem áll, mert nem segít, mi sem tudunk megbékélni a visszafordíthatatlannal, legyen bár akár mennyi leonbergi körülöttünk, az "öregek" hiányát nem lehet pótolni és a fiatalokban keressük őket, sajnos hasztalan, mert minden leó egy külön egyéniség és mindegyik pótolhatatlan:(((

 

Nyugodj Békében Castor!!!:(((

 

Kati&István

Előzmény: Castor mackó (26785)
szimbonell Creative Commons License 2011.05.27 0 0 26790

Én is részvétemet fejezem ki Castorért. Bár nem ismertem Őt, biztosan jó kutya volt. Különösen együttérzek Veletek, mivel én is 2 hete veszítettem el az első leómat, Bessyt. Idős volt már, és beteg... :-(

 

Előzmény: Castor mackó (26785)
Mare di Scilla Creative Commons License 2011.05.27 0 0 26789
Kedves Margó és Feri,

Őszinte részvétünk Castorért, nagyon sajnáljuk, nagyon fog hiányozni, de szívünkben tovább él,a régi nagy séták emlékével
Előzmény: Castor mackó (26785)
Kis Alfi Creative Commons License 2011.05.27 0 0 26788

Kedves Margó, Feri, Gyerekek!

 

Őszinte részvétünket küldjük, és osztozunk fájdalmatokban. Castormacit nagyon szerettük mi is, sok közös élménnyel gazdagodtunk általa, amit Veletek együtt éltünk meg. Nagyon hiányozni fog nekünk is.

 

Szeretettel: Gini, Jancsi

Előzmény: Castor mackó (26785)
arwenleo Creative Commons License 2011.05.27 0 0 26787

Kedves Margó és Feri!

 

Rettentően sajnálom, hogy Castor már nincs köztetek.

Castor tényleg egy csupa szív kutyus volt!

Tudom, hogy most mit éreztek.

Fogaddjátok őszinte részvétünket!

Mari és Béla

Előzmény: Castor mackó (26785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!