Keresés

Részletes keresés

Island* Creative Commons License 2005.02.11 0 0 72

A tetveken kívül a másik gond a téli szellőztetés is, hiszen a lakást is ki kell időnként szellőztetni és a növények elég rosszul fogadják a téli beszivárgó hideget/huzatot....

Különösen a fikusz-féléim szokták megsínyleni, viszont a leandereknek meg sem kottyan...úgyhogy eszerint is próbáltam őket elhelyezni...

szilkszilky Creative Commons License 2005.02.11 0 0 71
Nálam az üvegházi molytetvek jöttek az egyik hibiscusomra. Sajnos takácsatkákkal is találkoztam. Mindkettőt permeteztem.
Kiskertész Creative Commons License 2005.02.11 0 0 70
Az én angyaltrombitámat elég rendesen megtámadták az atkák, de lepermeteztem őkelméket. Olyan volt ez nekik, mint Hirosima. Most béke van. De lehet, hogy csak nincs már ellenség? Remélem, hogy így van, mert elggé rendesen kiszipolyozták szegény növényt. 
Előzmény: Island* (69)
Island* Creative Commons License 2005.02.10 0 0 69

Növény-kártevőkkel hogyan álltok? Pajzs- és levéltetvek nem támadnak? Mit tesztek elelnük?

Már "csak" kb. másfél-két hónap és lehet a kitelepítésről is levelezni hál' istennek..:))))

Island* Creative Commons License 2005.01.26 0 0 68
Irigyellek ha ennyire ráérsz...egyébként a jobb időjárási körülményektől függetlenül én nem cipelgetném a növényeket, mert csakis a tartós környezeti paraméterek hoznak minőségi változást az életükbe....
Előzmény: krampuszka1 (67)
krampuszka1 Creative Commons License 2005.01.25 0 0 67
Nem éppen unaloműző :) Viszont tény, hogy ráérek velük foglalkozni, és úgy gondoltam, örülnek a napfénynek :)

Előzmény: Tozatu (66)
Tozatu Creative Commons License 2005.01.24 0 0 66
Nagyon unatkozol,látom!:)
Előzmény: krampuszka1 (65)
krampuszka1 Creative Commons License 2005.01.23 0 0 65

Én minden napos napon, amikor legalább plusz 5 fok van ( a napon 10 ) , kiviszem őket napozni órákra ! Szévédett hely, teljes napsütés.

Nemtom jót vagy rosszat teszek, de azt gondolom, vagyis úgy látom rajtuk, nem bánják !

Island* Creative Commons License 2005.01.14 0 0 64
Hogy vannak a növényitek a teleltető-helyeken? Kezdik már érezni a több napfényt?
zebrina Creative Commons License 2005.01.07 0 0 63
Ühüm, jó, hogy mondod, ha besüt a nap, egészen felmelegszik a tetőtér...
Előzmény: Tozatu (62)
Tozatu Creative Commons License 2005.01.07 0 0 62
A nylonnal vigyázz,nehogy bepáljon alatta.
Előzmény: zebrina (61)
zebrina Creative Commons License 2005.01.06 0 0 61
Igen, köszi! :) Megpróbálom beburkolni valamivel.
Előzmény: Island* (60)
Island* Creative Commons License 2005.01.06 0 0 60
Nekem sincs citrusfélém, viszont én is jártam több ízben Görögorszűágban, ahol esetenként télen esik a hó is és lehet fagy körüli hőmérséklet is, szóval azt is kibírják rövidebb ideig. Szerintem ha tudsz szerezni buborékos fóliát, esetleg azzal burkold be a lombját és nem lesz komolyabb baja. Az öntözésel viszont nagyon vigyázz, inkább legyen száraz, mint nyirkos! Ellenkező esetben gyökérrothadás lehet a következmény!
Előzmény: zebrina (59)
zebrina Creative Commons License 2005.01.04 0 0 59

Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :))

Akkor a leánder miatt különösebben nem fogok aggódni, viszont a narancsfámmal nem nagyon tudom, mit tegyek. Mit gondoltok, ha beburkolom, az segít? Mert a tetőtérben világos ugyan van, de 5-nél biztos, hogy kevesebb a hőmérséklet éjszakánként talán már most is, pedig nincs is igazán tél...

(Nem ott lakom, ahol a tetőtér van. Nincs fűtve az épület alul sem.)

krampuszka1 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 58

Az okosok szerint ( nekem sincs !) , a narancs és citrom és egyéb citrusfélék

teleltetési hőmérséklete ideálisan pusz 8 -tól plusz 12 fokig, de semmi esetre sem lehet kevesebb mint plusz 5 ! És nagyon világos helyen, de ez megvan, úgy olvastam a tetőteteredet.

Előzmény: zebrina (56)
Kiskertész Creative Commons License 2005.01.04 0 0 57

A narancsfáról nem tudok érdemben nyilatkozni, mert nekem nincs, de több ismerősöm telelteti olyan hideg helyen, hogy épp csak fagy nincs. Görögországban járva  rengeteg narancsfát láttam az utak mentén. És azért télen ott sincs kánikula.

A leándert nyugodtan teleltetheted teljesen hideg helyen. Még egy kis fagyot is elbír, csak a fagyos szelet nem szereti. Az anyukám kislánykoromban a padláson teleltette. Pedig nem volt fűtve! AZ enyém 5-10 fok között telel, és minden évben sokat, és sokáig virágzik.

Előzmény: zebrina (55)
zebrina Creative Commons License 2005.01.03 0 0 56
Előzmény: zebrina (55)
zebrina Creative Commons License 2005.01.03 0 0 55

Csókolom!

Hülye vagyok, hogy nem rögtön ide jöttem.

Van két leánderem és egy narancsfám.

Kérdés: Mi az a legalacsonyabb hőmérséklet, amit még kibírnak télen?

Jelenleg egy még szigeteletlen nagyon világos tetőtérben vannak és agyonizgulom magam, hogy megmaradjanak jövőig.

Mindjárt keresek képet róluk elég szép nagyok már.

Island* Creative Commons License 2004.12.10 0 0 54

Képzeljétek van egy-két jázminom, amiket direkt kint hagytam egy kicsit "megfázni", mert az indítja be bennük a virágképződést és most hogy bent vannak már 2-3 hete a lakásban elkezdtek "bevadulni"....

A sárga virágú kínai jázmin - ez sajnos nem illatos - tömve van virággal, a jasminum polianthum most kezdi a bimbósodást és van egy Korfuról származó jázminom is, ami szintén bimbósodik...nemsokára illatorgia lesz a lakásban karácsonyra..:))))

krampuszka1 Creative Commons License 2004.12.06 0 0 53

Egyenlőre benn guggol a hűvösben, és semmit nem csinálok vele !

Szépen hajt.

Előzmény: FRODO (51)
Kiskertész Creative Commons License 2004.12.02 0 0 52
A begónia gumós, és nem hagymás. A gumós begóniát szokták leszárítva sötét, fagymentes helyen teleltetni, mint a többi nem  télálló gumós és hagymás növényt. Nekem úgy tűnik, ez nem gumós. Azoknak nagyobb a virágja. Ezt hagyd a lakásban, világos, de nem túl meleg helyen. A leveleit lehet, hogy lecseréli, ettől ne ijedj meg. Ha szabadban volt, akkor egész biztos.
Előzmény: krampuszka1 (49)
FRODO Creative Commons License 2004.12.02 0 0 51
Szerintem Rosa begóniája is ilyen, csak piros virágú.
Aszondom, próbáld ki a módszert, végülis mit veszíthetsz? Legfeljebb tavasszal dobod ki, ha mégsem marad meg.
Előzmény: krampuszka1 (49)
sfnx Creative Commons License 2004.12.02 0 0 50

nem mondtam, hogy dobd ki, csak azt a tényt közöltem, hgoy van róla ilyen cikk, de már FRODO le is írta, hogy mit kell tenni, ha nem akarod hagyni, hogy "száraz szobalevegõn, elvirágzás után, előbb-utóbb elpusztuljon"

egyébként a www.kertpont.hu-n, van egy gyorskereső, ahol a katalógusban a begónia szóra rákeresve 13 találatot fogsz látni és lehet, tudod azonosítani a begóniádat

Előzmény: krampuszka1 (47)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 49

Mégis hagymás lenne ?

Akkor most vágjam le földig ?

Miért nem emlitik a cikkek, hogy nyáron virágzó hagymásként kezelendő ?

Előzmény: FRODO (45)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 48

Ilyen volt, de már sokkal nagyobb.

 

http://www.kertpont.hu/kepek/360_28642_4.jpg

Előzmény: FRODO (45)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 47

Kösssssssssssssssssz a cikket, hasonlóakat olvastam már :)

Most akkor dobjam ki ?

Előzmény: sfnx (44)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 46

Szerintem nem hagymás !

Az a fajta, ami a belinkelt cikkben van, a virágos begónia, talán begonia elatior

Előzmény: FRODO (45)
FRODO Creative Commons License 2004.12.02 0 0 45
Elég sokféle begónia van. A tiéd milyen? Nincsen képed róla?

Idézet a gazlapról:

"a begóniával sincs nagy gond . A teleltetés előtt tövig visszavágom, hagyom beszáradni, s elrakom a pincém egy félreeső helyére cserepestül, dézsástul. Télen nem öntözöm. Aztán február végén vagy márciusban( időjárástól függően) melegebb, világosabb helyre viszem. Kezdem öntözni, s ilyen lesz:"

Rosa begóniája

"Begóniám van, futó és álló is. Én kiszoktam szedni a gumót a cserépből, újságpapirba bebugyolálom, majd zsacsek és írány a pince."
Előzmény: krampuszka1 (43)
sfnx Creative Commons License 2004.12.02 0 0 44

eszembe jutott a Virágos begóniák  cikk, mi szerint "Végül azonban a száraz szobalevegõn, elvirágzás után, előbb-utóbb elpusztul. Ne bajlódjunk a szaporításával sem, elég, ha minél tovább gyönyörködhetünk virágaiban." a füvészkertben láttam hogyan szaporítják levéldugványnal, érdemes lett volna lefényképezni is

kaptam egy szobacikláment kevés levele van és éppen virágozni készül, utánaolvstam teletetni kellene miután elvirágzott, de az előírt teletetési körülményeket nem tudom neki biztosítani: most az ablakpárkányon van panel lakásban, kitehetem az erkélyre (ott lehet megfagyna), vagy bevihetem a sötét szemétledobóba (oda csak akkor vinném, amikor már lehullottak a levelei és kihoznám mondjuk márciusban), van valakinek hasonló tapasztalata?

Előzmény: krampuszka1 (39)
krampuszka1 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 43

Szia !

Valamit...........

Tegnap órákig kerestem, egyáltalán mi ez ?

Tavasszal kaptam egy kis cserépben, szép sárga virágai voltak. Mikor elvirágzott, kivittem az árnyékba, beültettem egy nagyobb cserépbe, és egész nyáron, még ősszel is virágzott, és igen jó kondiban van :)

De most mi legyen vele ? Bevittem a 10 fokos, világos teleltetőbe, miközben azt sem tudom, évelő-e, kell-e metszeni, világos vagy sötét hely ?

Előzmény: Kiskertész (42)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!