Keresés

Részletes keresés

Láncos Pocak Creative Commons License 2009.03.19 0 0 70941
köszi:)
Előzmény: Danae (70938)
granada3 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 70940

Köszi, akkor megyünk!

 

Meg a másik információdat is köszönöm, akkor továbbra is reménykedek:)!

Állítólag holnap megkapjuk a februári fizetésünket!

 

Csupa jó hír mára!

 

Ti már meggyógyultatok?

Előzmény: Maggancs (70939)
Maggancs Creative Commons License 2009.03.19 0 0 70939
Granada!
Mi voltunk, nem kellett fizetni és nincs tömeg

Utazás:
a közgázon azt tanultuk, hogy a váálság első köre a hedonizálás, ezt nekem alátámasztotta, hogy az utazási kiállítás _tele_ volt látogatókkal. Talán idén még utaznak az emberek...
Előzmény: granada3 (70930)
Danae Creative Commons License 2009.03.19 0 0 70938
Ingasor.
Előzmény: Láncos Pocak (70937)
Láncos Pocak Creative Commons License 2009.03.19 0 0 70937
több golyó fellógatva, és csak a két szélső tesz nagy kilengést
Előzmény: Láncos Pocak (70936)
Láncos Pocak Creative Commons License 2009.03.19 0 0 70936
véletlenül, nem tudja valaki, hogy hivják "hivatalosan" azt az asztali perpetuum mobile-t, amit feszültségoldásra szoktak használni?
kép kellene róla, de azt sem tudom, hogy hivják
granada3 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 70935

Éljen!!!

 

Nagyon örülök, jó lesz ott Ivánnak ( meg nektek is)!

Előzmény: AliceCsodaországban01 (70931)
Mikolt Creative Commons License 2009.03.19 0 0 70934
hat most megpenditettem nekik, es a nagymama azt mondta, meg kell beszelni, de nem zarkoznak el elole. mondjuk ahogy ismerem oket, odaadnak ajandekba is, de akkor meg felrerakom a fiuknak szamlara, vagy odaadom a nagynenemnek, hogy rakja vissza a szamlajukra:) mindenesetre igy mar azert latszik a feny az alagut vegen.
Előzmény: Törölt nick (70933)
Mikolt Creative Commons License 2009.03.19 0 0 70932
gratulalok:)
Előzmény: AliceCsodaországban01 (70931)
AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 70931
Hurrá!
A lányom ma reggel bement az új ovodába, és kitöltötte a jelentkezési lapot, azt mondták, hogy fel van véve, majd júniusra értesítik mikor lesz a szülői értekezlet! Be is mutatták az ovónőknek ahová járni fog, és megigérték, hogy valamikor áprilisban bejöhet a gyerek is ismerkedni velük!
Az ovónők 11éve együtt dolgoznak, a dadussal is, és fejlesztő pedagógusok, van az ovodában logopédia és ayries torna is.... most hatalmas kő esett le a szívemről! :-)))

granada3 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 70930

Sziasztok!

 

 

Látom, nagyon komoly eszemecsere folyik mostanában itt, ezért félve merek előállni az előbbiekhez képest apróságnak tűnő problémámmal.

 

Merthogy nálunk is dráma van. Elfogyott az összes jegy a MÜPA Kippkopp a gesztenye-gyerek előadására, amit beigértem Dorkának az elmaradt huszármulatságokért. ( hősi sebesülése miatt ugyanis otthon kellett ünnepelnünk, az enyhe agyrázkódását kiheverendő. )

 

Azt hittem, hogy biztos kapok még jegyet, hiszen lesz egy csomó előadás, de nem.

 

Ezért most kétségbeesetten keresek pótprogramokat. Volt már valaki a

Cifra Palotában ( szintén MÜPA) ? mennyire van tömeg, kell fizetni a kézműveskedésért?minden érdekel!

 

 

A válságtémához kapcsolódva.

Kérem a kedves topiktársakat és rokonaikat és üzletfeleiket, hogy nadrágszíjmegszorítás címén inkább a plazmatévéről és az új autóról mondjanak le, mint az utazásről! Mert különben továbbra sem kapunk fizetést!

Nehogy nekem essen valaki, nem gondoltam komolyan!

Csak számomra még nehezebb elviselni a bonyolult helyzeteket, ha nem nevet néha az ember legalább a saját bajain.

 

De a Cifra palota a legfontosabb most!!!

 

Danae Creative Commons License 2009.03.19 0 0 70929
Á, szerintem pont ez (meg még alighanem sok) a két, hatalmas baj. Az egyik, ami szerintem károsabb, mint akármi, a mindig mindent megúszni akarás.

Hogy ha valamit csinálni vagy fizetni kell, akkor rögtön a magyarok (nem, nem mind) elkezdik keresni a kibúvót. A szmogriadótól az adófizetésig, a közös költségtől a járda nem takarításáig. És ebből olyan sok szar következik.

A másik a hitel. Most és itt irdatlan felelőtlenség szerintem is hitelt felvenni, nem lehet benne biztos senki, hogy bírja majd a részleteket. Az egyetlen, valamennyire elfogadható kivétel a lakás, mert a lakbér amúgy is ott lenne, mint teher. De autó? Mi a frászt fog csinálni, aki bevállal 60havi részletet, aztán ott áll 2millió adósággal és 1millió forintot érő kocsival?

A szülőket pumpolni? Nem tudom. Az én szüleim megengedhették maguknak, hogy vegyenek nekünk (meg a nővéremnek is) egy baromi szép lakást, ezzel együtt jól élnek, iszonyat keményen megdolgoztak ezért a lóvéért, többek között azért, hogy a gyerekeiknek lakást vegyenek. Én is fogok venni az én gyerekeimnek, ha lesz rá pénzem. Ezzel mi a gond? Nagyon nagy szerencsém van, nagyon hálás vagyok, nem gondolom, hogy ez járt nekem, de igen, boldogan elfogadtam.
Mikolt Creative Commons License 2009.03.19 0 0 70928
azt lattam, de nem tudom kovetni a gondolatmenetet. marmint az ovet. kozos a haz, minden koltseget egyutt viselik a lakok, lakohanyad aranyaban. en is fizetek a ferjem lanya utan, pedig nem vontak be a buliba anno:)
Előzmény: Törölt nick (70924)
Mikolt Creative Commons License 2009.03.19 0 0 70927
te vagy a feny az ejszakaban. a nagyszuleimtol kolcsonkerhetnek, csak eleg vastag-e a bor a pofamon a 86 eves nagyapamat pumpolni?
Előzmény: Törölt nick (70923)
jazmine35 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70926

Nálunk közgyűlésen (ok, miért nem járok este 6-kor, igaz, többször kértük, h lehessen írásban is szavazni) megszavazták, h a liftes lépcsőházak azon fsz-i lakói, akinek nincs teremgarázsa, nem liftes kk-t fizessenek.. Tudnám miért vettek liftes lakást? Én is azt mondtam, h ok, akkor pl. nem fizetek majd tetőfelújítást, mert nem érint. Esetleg leteszem a nagyesküt, h fitness lady vagyok és gyalogolok, hozok papírt, h klausztrofóbiás vagyok stb., akkor én is kevesebbet fizetek?

Ha nem sírok rajta, akkor nevetek...

 

No, vissza ROba :)

Előzmény: Törölt nick (70924)
Ammandina Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70921
Mi 2001 decemberében vettünk fel hitelt, akkor a hitelplafon 10 milla volt, pár évvel később emelték fel 30 millára.
Mi mindig akkor adtuk el az öreg autónkat, amikor a szervizelése kezdett nagyon sokba kerülni. Az első autóm több, mint 30 éves volt, amikor eladtuk.
Egyszer vettünk 10 % önrészre egy új autót, de Családi Gazdasági Válság miatt 2 éve el kellet adnunk. Most ez nagyon jó, csak 1 hitelünk van, az is forint alapú.
Előzmény: jazmine35 (70916)
AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70920
Én a te helyedben MOST cserélném le az autót, soha ilyen kedvezményes lehetőség nem lesz kp-ért autót venni olcsón, csaxólok.
Előzmény: Törölt nick (70918)
Danae Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70919
a miénk meg alfa, annak szintén ilyen a híre.
Előzmény: Törölt nick (70918)
AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70917
Manojoe is egy ilyen tanácsi bérházból lett magánházba kapott lakást abból a pénzből ami rá jutott... ki volt építve a lift helye a 3 emeletes bérházba. Ő persze a 3. emeleten lakott... és egy emelet megfelelt 2 lakótelepi emeletnek, tekintve, hogy a lakások belmagassága 4 méter volt.

Ha az összes lakó összefog, akkor be lehetett volna építeni a liftet és minden lakás értéke megnő... de akik a földszinten voltak elzárkóztak (nekik minek?) , akik az első emelten laktak azt mondták ők még kibírják, és a 3. emeletiek szavazata ezek után nem jelentett semmit.

A ház meg rohad... körgangos ház volt, lehet én vagyok fóbiás, de halálfélelmem volt mindig mikor látogatóba mentem, hogy mikor rogy össze alattam a gang... mintha egy zúgó folyó feletti ingatag hídon jártam volna... egyszerűen nem bírnék ilyen házban élni hosszú távon.
Előzmény: Mikolt (70915)
jazmine35 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70916
Már rég mondom, h a lakásárak ezért (is) szaladtak el. Mert kevésért megvett lakásokat elkezdtek duplájáért eladni, node még az az ár is hihetetlenül alacsony volt, így megvették sokan befektetésnek, aztán eladták drágábban vagy kiadták jóó sokért, ezért aki tehette egyre inkább lakást vett, mert bérlakás nem maradt. Aztán jött az 1998-2002 közötti építőipartámogatás, 30 millás hitelplafonnal, amikor is aki csak tudott vett és épített - (mi ekkor kerültünk albérletbe és teljesen letaglózott, mikor rájöttem, h esélytelen a saját lakás: "régen" kiutaltak volna 2 egyetemi dolgozónak, de most senkit nem érdekel, nem fogunk örökölni, a fizetésünk kevés - el vállaltunk minden munkát, amit csak lehetett - és mégsem gyűlt tartalék), a lakásárak méginkább elrugaszkodtak a realitástól, mert a lényeg a forgás volt, a növekedés és nem az egyensúly. És ennek a levét isszuk most is...
Előzmény: AliceCsodaországban01 (70914)
Mikolt Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70915
errol az jut eszembe, hogy ugye be kellett fizetni nalunk a penzeket a lift felujitasara. en is befizettem, hiszen kozos haz, persze, hogy nekem is be kell csengetni. annak ellenere, hogy eletemben nem hasznaltam meg a liftet. erre megemlitettem a multkori lakogyulesen, hogy az udvaron a jarda a haz korul beszakadt a pincebe immaron 4 eve, es mar befolyik az esoviz, egyre gazabb az egesz. tul azon, hogy balesetveszelyes, befolyik a viz a kozos pincebe. es arra hivatkoznak, hogy miert fizessenek ok az en udvaromra. (azert az enyem, mert en vagyok az egyetlen, aki ganajozza a lehullott leveleket)
Előzmény: AliceCsodaországban01 (70914)
AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70914
Ne is mond.

Én aztán tudom. Anno 90-94-ig lakásbizottsági tag voltam au önkormányzatban, és az volt az elv, hogy az állam KÉPTELEN a lepukkant bérházakat ujjépíteni nosza adjuk oda a bérlóknek, ha magántulajdonban vannak, akkor biztosan törődnek is vele, felújítják stb... nosza a törvények alapján mondhatom szarér-hugyér eladták a bérlőknek az bérlakásokat (és még így is állandó volt a méltatlankodás, hoygyasodja miért a lakás 33 % ának a 10 10%áért, miért nem a lakás 15%-ának a 10 % áért????


Legszivesebben én, aki világéletemben magántulajdonban éltem, és mindent nekünk kellett fizetni, ha leesett egycserép a tetőről a vihar miatt akkor nekünk kellettt cserepezőt fizetni, ha penészes lett valahol a fal akkor nekünk kellett szigeteltetni stb... - egy nagyot köptem volna az ilyen lakossági fórunmokon, de hát türelmesen meg kellett magyarázni, hogy hát nézze kedves azért ennyi mert... és nem köll ám megvenni, ha nem veszi meg ne vegye meg drágaságom, de hát evvan , ez a t9rvény, ha a lift fel van újítva, akkor biza nem 15% hanem 33... és volt az asok ordítoozó némber meg hazafi, aki csak arra várt, hogy minél olcsóbban megkapja , aztán minél drágábban eladja! Lehetőleg még a következő héten!!!

És akkor 1990-ben nekem mindig eszembe jutott, hogy mi 50 (!!!) ft-al voltunk túl azon a fizetésen, ahol már nem voltunk jogosultak a tanácsi bérlakásra, csak szövetkezetire, ami ugye OTP kölcsön meg hasonló--- nem panaszként mondom, mert így sokkal nívósabb lakótelepen sikerült lakást kapnunk, és nem votl olyan nagy a részlet, csak megjegyzem - viszont a lakásunkkal kapcsolatos minden költség minket terhelt a biztosítástól kezvde a bármiféle javításig... ááá nem is szeretek erről beszélni, mert felidegelem magam rendesen.

(A legjobb az volt, amikor valami némber habzó szájjal azt kérdezte tőlem a színmagán lakótelepen, hoyg az önkormányzat miért nem fedezi a lakótelepi bejératokhoz szerelhető megfigyelő kamerákat... mondtam neki, hogy nekem hézam van (legalábbis a szüleim háza akor még megvolt, csak nem az enyém), és égsem kérem az ömkormányzattól, hogy csinálja meg a kerítésem, mert az az én dolgom - de nem nagyon értettemit is akarok mondani.
Előzmény: jazmine35 (70910)
eszton Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70913

Én se esztétikai okokból cserélem le a kocsit, 20 éves, és májusban lejár a műszakija, nem hinném, hogy kapna újat, meg nem is szeretném, eléggé rozsdás, most már sűrűn kell szerelni.

 

Kajavásárlás: szintén Lidl, meg mopst férj kapott egy csomó Tesco utalványt, lesznek dolgok, amiket majd ott veszek meg.

 

Előzmény: Láncos Pocak (70880)
Mikolt Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70912

en szeretek a foldszinten lakni, mert nem fuggok a lifttol, a babakocsit tudom konnyen mozgatni, van kertem es ha az en lakasomba akarnak betorni, azt 24 masik lakas lakoja zavarhatja meg, ming az 5.-en csak harman laknak:)

 

de amugy nem tehetem meg sajnosk, hogy tovabbmenjek. es ilyen adottsagu lakast nehezen talalnek.

Előzmény: AliceCsodaországban01 (70903)
Mikolt Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70911
soha  nem lennek kepes a sajat testvereimmel civakodni a meghalt szuleink cuccan, de szerintem ezt ok is igy gondoljak. nekem tok evidens, hogy nekem van lakasom, nekik nincs, akkor az ovek lesz. amugy arra is nagy osszeget mernek tenni, hogy ha ocsem pl. megorokolne a kozel 90 nm-es szuloi lakast, akkor azonnal felajanlana, hogy csereljunk. ez az ocsem rendszeresen fizetett nekem "gyerektartast" a fiuk utan, amikor egy idoben nagyon szarul ment a szeker.
Előzmény: beth74 (70901)
jazmine35 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70910

Alíz, "ott" is elsősorban hitelből vesznek ingatlant.

Másrészt ne felejtsük el, h nálunk VOLT bérlakásállomány a rendszerváltáskor a városokban, a nagy lakótelepek elsősorban bérlakásokat jelentettek. Az egyik nyári munkám volt hallgatóként tulajdoni lapok géprevitele, meg + ismerősök emlékei: nevetséges árakon vehették meg a bérlők vagy bárki. Az ún. OTP lakások voltak sajátok, nevében jelezve ezek is hitelesek (3%). Szóval politikia döntés eredménye is, h most ez a helyzet.

 

Mi pl. 9 évig laktunk albérletben, ha csak egy lehetőség van rá, soha többé. Tömény kilátástalanság, kiszolgáltatottság és iszonyú drága is. Most kb. annyit törlesztünk, amennyit fizettünk bérleti díjként, csak épp egy új, jól szigelelt lakásért. És nagyrészt ez is azért volt, mert eladták a bérlakásokat, aki tudott vett + lakást, hitelből és a hitel árát min. meg akarja kapni. Illetve sokaknak ez a megélhetési forrása - feketén...

Előzmény: AliceCsodaországban01 (70907)
mitla Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70909
Írtam.
Előzmény: Danae (70889)
beth74 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70908

Orsi!

 

Én is így tudom, és  bizéve, évtizede  ez a szitu!

 

 

Előzmény: VKOrsi (70906)
AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70907
Nincsen más lehetősége, mert nem ez a gyakorlat, olvass figyelemsebben.
Persze, hoyg most mindenkinek nehéz, aki saját lakásban lakik a biztonságra vágyva , hiszen ebben a mentalitásban élünk... lehet nem fogalmazok pontsan, de az is lehet, hogy te nem olvasol figyemesen.
Előzmény: VKOrsi (70904)
VKOrsi Creative Commons License 2009.03.18 0 0 70906
igen, ott is hitelből.
legalábbis a németeknél tuti
Előzmény: beth74 (70905)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!