Keresés

Részletes keresés

pannn Creative Commons License 2017.12.26 0 0 104

Hát ahogy látom be kell szereznem valamit, az LP-t olvasom de 2014-es kiadás és amúgy sem sok mindenről ír. 

Nem cipelek útikönyveket, amit lehet ebook formában viszem, amit meg nem abból a fontos részeket kifényképezem és úgy viszem.

Előzmény: W.L. (103)
W.L. Creative Commons License 2017.12.26 -1 0 103

Sajnos csak a fovarosban, mert betegseg miatt roviditenem kellett azon az uton es Dusanbebol hazarepultem.

Amugy errol az orszagrol legreszletesebb az Odyssey utikonyv, volgyrol volgyre mindent leir. Csak cipelni nem semmi.

Előzmény: pannn (102)
pannn Creative Commons License 2017.12.26 0 0 102

Tádzsikisztánban merre jártál? A Pamír nem túl egyszerű közlekedésileg.

Előzmény: W.L. (101)
W.L. Creative Commons License 2017.11.18 -1 0 101

Ez itt mar 1000%-ban OFF, mondtam, hogy inkabb az Indonezia topikban.

Előzmény: pannn (100)
pannn Creative Commons License 2017.11.17 0 0 100

Szállás foglalási voucher-re gondoltam, de ezek szerint ez nem kell.

Helyi szponzor ami nem lesz. Az ki lehet? Szükséges? Repjegy még oké pl Bangkokba, gondolom az a lényeg  hogy az országból el. Még csak egy kérdés. Azt nem értem hogy ha megyek hosszabbítani 30 nappal és a repülő 90 nap múlva megy vagyis még kell két hosszabbítás akkor is simán hosszabbítanak?  

Előzmény: W.L. (98)
W.L. Creative Commons License 2017.11.17 -1 0 99

Itt Bangkoknal elirtam, 60 napost adnak ott. Szingapurban is. Jo esellyel a Fulop-szigeteken is.

De ha kell, ezt mar inkabb az Indonezia topikban folytassuk.

Előzmény: W.L. (96)
W.L. Creative Commons License 2017.11.17 -1 0 98

Miert ne?

Itthon es sokhelyutt, pl Bangkokban is, tovabbra is adnak 60 napos vizumot.

Az elore elvett 30/60 napos vizumokat 4x lehet hosszabbitani, az erkezeskor felvett 30 napos vizumot (!) csak 1x, mig a vizummentes 30 napos belepes nem hosszabbithato.

Helyi szponzor es az orszagbol kiutazasra szolo repjegy kell altalaban a hosszabbitashoz.

Egyebkent mindez leirva a honlapomon is.

Voucher? Milyen voucher???

Előzmény: pannn (97)
pannn Creative Commons License 2017.11.17 0 0 97

tehát akkor 60 naposban ne is gondolkodjak, 30 napra nem kell vízum, de 30 nap alatt nem érek el Dili-ig, így már belépéskor kellene egy 30 napos vízum amit valahol meghosszabbítok 

Sokkal egyszerűbb volt a 60 napos. A hosszabbítások csak a fizetésről szólnak vagy kell nekik valami igazolás, voucher stb?

Előzmény: W.L. (96)
W.L. Creative Commons License 2017.11.17 -1 0 96

Penangban iden nyaron nehezitettek.

Diliben lehet, hogy csak 30 napost adnak, de az is 4x hosszabbithato. Ugyanez allhat Vanimora is, PNG-bol visszaterve.

Bangkokban meg mindig kaphattok 30 napost.

Előzmény: pannn (95)
pannn Creative Commons License 2017.11.17 0 0 95

Vagyis az működhet hogy Bangkokban kérünk egy 60 napos vízumot majd Dili-ben ismét egy 60 naposat? Meg is adják olyan könnyen mint Penangon?

Előzmény: W.L. (94)
W.L. Creative Commons License 2017.11.17 -1 0 94

Egy huzamban max 6 honapot maradhattok, de ha atmentek Kelet-Timorba, onnan uj vizummal visszaterve ezt ujra kezdhetitek.

Előzmény: pannn (93)
pannn Creative Commons License 2017.11.17 0 0 93

Igazad van de Indonézia azért esett a végére mert addigra látjuk hogy fogy a rászánt pénzünk és ha jól állunk akkor ott akár maradnánk plusz 1 vay esetleg akár 2 hónapot is a 3 hónapon felül, ha jól emlékszem összesen 6 hónapot lehet valahogy elintézni vízum szempontjából.

Előzmény: W.L. (92)
W.L. Creative Commons License 2017.11.17 -1 0 92

Azon is gondolkozz el, hogy egy ronda magyar telbol inkabb repulnetek marciusban tropusi szigetekre, vagy aprilisban egy sok helyutt meg mindig hideg Kozep-Azsiaba.

A kinai szezonalis tomegekrol pedig inkabb KB-t kerdezd abban a topikban.

Előzmény: pannn (90)
W.L. Creative Commons License 2017.11.17 -1 0 91

Ugye en is tavaszra javasoltam Kinat a keletrol kezdo verzioban.

En voltam tavasszal es akkor nincs olyan tomeg, bar tobben vannak mint telen.

Oszrol konkret tapasztalatom nincs, ugy tippelnem, tavaszhoz hasonlo, vagy kicsit tobben vannak.

 

Előzmény: pannn (90)
pannn Creative Commons License 2017.11.17 0 0 90

És szerinted a tavasz vagy az ősz mennyire csúcs Kínában? Esetleg érdemesebb lenne a nyári időszakot átrakni vagy tavaszra vagy őszre vagy Kínában ez mindegy?

Előzmény: W.L. (89)
W.L. Creative Commons License 2017.11.17 -1 0 89

Kinai vizumot szerintem nem gond a regioban beszerezni, en konkretan azt tudom, hogy Makaoban 1 nap alatt megcsinaljak. Es az amugy is erdekes varos 

Az uzbeget pedig ugyis joreszt neten kell intezni, utana kovetsegen csak felvenni. Ez anno Almatyban sima ugy volt, es Kinabol erkezve ugyis oda mennetek elobb.

A nyar szerintem egesz Kinaban csucsidoszak. A tomegeket kevesbe nepszeru helyek beiktatasaval lehet elkerulni. De tapasztalatom szerint Kinaban az egyetlen igazan csendes idoszak a tel. Akkor mi Dunhuangban is egyedul voltunk kulfoldi turistak, es kinai is csak egy kis, talan 4 fos csapat volt aznap rajtunk kivul. Mennyire mas volt ugy a hangulata. De csak emiatt ne szerved telre!

Előzmény: pannn (88)
pannn Creative Commons License 2017.11.17 0 0 88

Azért gondoltam erre a sorrendre mert itthonról könnyebb beszerezni az üzbég és a kínai vízumot.

Azt nem tudom hogy Yunnan, Sichuan és Guizhou mennyire jó nyáron és mennyi turista van ebben az időben. 

Előzmény: W.L. (87)
W.L. Creative Commons License 2017.11.17 -1 0 87

Bar nincs ennyire reszletesen lebontva, szerintem az altalam alabb ajanlott jobb, mert azzal indulhattok marciusban es a vegen benne a KKH is.

De ha neked jobb ez, akkor csinaljatok igy.

Nagy kulonbseg nincs a ketto kozott, nagyjabol egymas forditottjai.

En voltam Xinjiangban nyaron es Ladakhban osszel, es nem volt gond. Sot, igy Ladakhbol mar tavoztak a nyari turistatomegek.

Előzmény: pannn (86)
pannn Creative Commons License 2017.11.16 0 0 86

Mit szólsz a következő útitervhez?  Megpróbálom eltolni 1 hónappal.

A dátumok  nyilván csak kb dátumok.

 

Április 20-Május 11 (3 hét) Kazak (itt egy repülés Almaty-ból Tashkentbe)

M11-25 (2 hét) Üzbég

M25-Junius 9 (2) Tajik

J10-24 (2) Kirgiz Torugart passzon át Kínába

Jun 25-Jul 10 Xinjiang Ez vajon ekkor jó lehet?

J10-17 Gansu (esetleg innét kb 10 napra Mongólia, de gondolom nem érdemes)

Jul 18-Aug30 (6 hét) a három „alsó” tartomány Kínában

Szept1-15 Észak Vietnám (repülés Delhibe Hanoiból)

Szept 15-Okt7 Ladakh (ez megint nem tudom hogy jó-e)

Okt7-Nov 21 Nepál (Delhi return)

Nov22-Dec13 NE India

Dec 13-Dec30 Bangladesh

Ha jól emlékszem az indiai vízum 6 hónapos és multi.

Jan 1- Feb 1 „közép” India

Feb 1-Márc 1 Fülöp (repülés Chenaiból)

M1 - Jun 30 (ez akár tolódhat is kicsit) Indonézia + Kelet Timor (hogy itt merre az még kérdés

 

És akkor kérdés még hova lehetne beszúrni a KKH-t és PNG-t (bár ez nyilván Indonéziából)

Előzmény: pannn (85)
pannn Creative Commons License 2017.11.15 0 0 85

Összerakok valamiféle időtervet aztán majd jövők véleményt kérni.

 

Előzmény: W.L. (84)
W.L. Creative Commons License 2017.11.15 0 0 84

Indonezia szerintem egesz evben jo.

De ha kibovitheted az evet, akkor kezdhetsz ott marciusban (ha felsz az esotol, akkor Malukuval es Papuaval), osszel Nepal es India, telen DK- Azsia tobbi orszaga, tavasszal Kina majd nyarig Kozep-Azsia, esetleg Pakisztannal befejezve. Ott meg donthetnetek, esetleg Iranon es a Kaukazuson vagy Torokorszagon at jottok-e haza.

Ebben azert igy tobb repules lenne (de csak egy DK-India returral), de nem kene Indiaban ugy rohanni, mint az elozo verzional.

Előzmény: pannn (83)
pannn Creative Commons License 2017.11.15 0 0 83

Szerinted az nem fog gondot okozni a vízumigénylésnél ha pl most megkérdezem a kínai követséget hogy lehet többszöri belépéses 3 hónapos vízumot igényelni? Gondolom a KKH is csak nyáron van nyitva.  Gondoltam arra is hogy Indiában kezdeni aztán nyáron vissza Közép Ázsia majd november táján Nepál majd tovább kelet felé és kibővíteni pár hónappal az egy évet és akkor májustól Indonézia na de akkor mikor Kína?

Egyébként Indonézia már jó lehet áprilistól, múltkor is akkor kezdtük. 

Előzmény: W.L. (82)
W.L. Creative Commons License 2017.11.14 0 0 82

Ehhez viszont fontos, hogy a KKH nyitva legyen, marmint hogy kapjatok pakisztani vizumot. Rakerdeztel mar?

Es egy ketszeri belepesre szolo kinai vizum sem lenne rosz.

Előzmény: pannn (81)
pannn Creative Commons License 2017.11.14 0 0 81

Na pont erre lettem volna kíváncsi. Ez így nem is rossz. 

Előzmény: W.L. (79)
pannn Creative Commons License 2017.11.14 0 0 80

Gyakorlatilag már március 1.-n tudnánk indulni, nem akarom sokáig húzni, az ideális gondolom április közepe lenne az meg már másfél hónap addig meg nem akarunk várni. Gondoltam hogy esetleg Indiában kezdeni aztán vissza ugrani de akkor oda vissza kellene repülni az meg megdobná a költségeket és még így sem lenne mindenhol optimális idő.

De azért kíváncsi lennék nagyvonalakban te milyen sorrendben oldanád meg.

Előzmény: W.L. (78)
W.L. Creative Commons License 2017.11.14 0 0 79

Na egy otlet ami mukodhet:

Kezdes marciusban Nepalban, utana Indian, Pakisztanon es Kasgaron at Kozep-Azsia. Utana onnan vissza Xinjiangba es a logikus utvonalon at DK-Azsiaba. Ennel jobbat sok repules nelkul nem tudok kitalani.

Előzmény: pannn (77)
W.L. Creative Commons License 2017.11.14 0 0 78

Azert Indoneziaba szerintem barmikor lehet menni.

Tehat elvileg akar meg is fordithatnatok az egesz utat, Indoneziaban kezdve. De ez sem segitene a probleman, max ha tobb mint egy evet szannatok az azsiai utra.

Esetleg induljatok egy honappal kesobb.

Masodik kozep-azsiai utamat en is aprilisban kezdtem Kazahsztanban. Hideg is volt neha, de a sivatagos reszeken napkozben mar kellemes volt.

Előzmény: pannn (77)
pannn Creative Commons License 2017.11.14 0 0 77

Nem kellene hogy kimaradjon de ahhoz is hideg van. A probléma az hogy Indonéziához is a Május-Szeptember a jó meg persze Közép Ázsiához is, nyilván két helyen egyszerre sajnos nem lehetek. Na ezért nehéz egy ilyen utat megtervezni. 

Ez a gond Közép Dél Amerikával is oda is Márciustól Októberig jó de csak egy irányba, Mexikótól dél felé.

Előzmény: W.L. (76)
W.L. Creative Commons License 2017.11.14 0 0 76

Nehez ugy, a Pamirba es egyeb magas hegyekbe ez meg tenyleg tul korai lehet igy. A siksagokon is hideg lehet, de amugy megoldhato.

A KKH kimarad? Mert az is donto tenyezo lehetne a tervezesben.

Előzmény: pannn (75)
pannn Creative Commons License 2017.11.14 0 0 75

Kozep India alatt Arunagabad kornyeket, Hampi kornyeket ertem. Indoneziaban mi is el tudnank tolteni barmenyi idot, sot legszivesebben azokba aregiokba is viszamennenk ahol voltunk, Szumatra es Sulawesi nagyon tetszett.

Viszont a logisztika nagyon nehez, marcius 15 korul indulnank es Kazasztanban vagy Uzbegisztanban kezdenenk de ahogy nezem ez meg azokban az orszagokban idojaras szempontjabol nem tul idealis. Errol mi a velemenyed? Hol kezdened? Ide oda ropkodni nem szeretnenk de ahogy latom ezeket az orszagokat nem lehet egy egyenes vonalra felfuzni.

Előzmény: W.L. (74)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!