Keresés

Részletes keresés

Regar Creative Commons License 2011.01.21 0 0 1826

Sziasztok,

 

nincs ötletetek vagy nem volt vkinek hasonló tapasztalata, hogy HP3200C szkenner xp alatt miért tök feketén szkennel? A beolvasás elvileg jó, a fény világít a szkenner végigfut, de a megjelenő kép totál fekete...

w.lacika Creative Commons License 2011.01.11 0 0 1825

kösz a tippet

a másik topikban válaszoltam

de a bios-ban nemlehetett átállitani mert akkor nem indult el a gép

de megkaptam a választ rá a jumpert átrakva minden ok!

majd a tartóstesztnél kiderül,hogy bírja

Előzmény: mr_ricsi (1824)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.01.11 0 0 1824

A biosban a proci FSB-jét át kellene állítani 100MHz-ről 133MHz-re. (De előtte -mivel a korábbi procid is visszaállt valamikor 1466MHz-ről 1100-ra-, egy gombelemcsere sem ártana.)

Előzmény: w.lacika (1823)
w.lacika Creative Commons License 2011.01.11 0 0 1823

sziasztok

 

tudna nekem valaki tanácsot adni esetleg ,a következő problémámra?

 

adott egy ÖREG asztali gép amiben az xp és az everest szerint AMD 1300+ proci (valósan 1700+)volt ,amit cseréltem egy 2100+ -ra  amit most 1500+nak ír a gép és 1300mhz-en futatja.

ezt miért csinálja? BIOS-t kéne frissiteni?

 

válaszokat előre is köszönöm!

tyler3333 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 1822

Sziasztok!

 

egyolyan problémám lenne hogy nem indul el a gépem.

pontosabban bekapcsolom és megjelenik egy pár adat, de már a biosba sem tudok belépni, mert odáig nem jut el, csak kiirja azt a szokásos pár adatot amit szokott és ennyi.

 

amit kiprobáltam hogy lehuztam mindent a gépről, kivettem a memóriákat is és ugy sipol.

 

mi lehet vele a gond?

 

tud valaki segiteni?

 

sz424 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 1821

 

Keresek tönkrement, működésképtelen

 

16GB-os Kingston pendrive-ot (ha lehet Datatraveler, de más is tipus is jó)

 

mail: simpsonzoli kukac gémél ponty com

pityu1981 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 1820

Nekem segitség kellene. Most telepitettem ujra a gépet és a legujabb skype van fent. Nagyon rezeg a kamera. Már panaszkodtak is mikor engem hivnak hogy nagyon rezeg a videokép. Milyen beállitásokat kell kijavitanom? genius webkamerám van, és a legujabb skype van feltéve...

mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.09 0 0 1819
Előzmény: pityu1981 (1818)
pityu1981 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 1818

Az a problémám van, hogy mikor a gép betöltötdik közvetlenül bejön mindig a chkdsk program, s az 5 percig fut, azaz blokkolja a gépet, és nem tudok addig továbbmenni.

Most telepitettem ujra a gépet. A windows mindig rendesen van leállitva. Már vizsgáltam lemezkarbantartóval a gépet de nem talált hibát. Mi a Megoldás? Milyen szoftveres megoldást javasoltok? Új winchestert nem akarok venni...

 

 

 

|Progress| Creative Commons License 2010.11.07 0 0 1817

ez a problema ismeros nekem is, de csak selytesem van hogy mi lehet a baj.

En csak gyari lemezeket neztem eddig a tekabol, viszont barmit kihozok nem hajlando rendesen lejatszani, szagat a kep es a hang.

A dvd topikba kerdeztem ahol mondtak hogy vmi masolasvedelmi dolog a ludas.

 

3 gepen is kiprobaltam amin vista xp es media center van/volt es mind1iknel az volt a jelnseg, legfrissebb lejatszot hasznaltam VLC-t

 

Előzmény: su-30mk (1803)
Zolcsi67 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 1816

Köszönöm!

Előzmény: mr_ricsi (1815)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.07 0 0 1815

Létezik-e olyan diagnosztikai program, amivel ezt pontosan meg tudnám nézni: valóban biztosíték-e, stb.

Ezt lehetetlen szoftveresen diagnosztizálni.

 

Inkább céltudatos, kiérkező szerelő (akár ismerős, akár nem) lenne a megoldás, csak ahhoz pontosan tudnom kéne, mi is a hibája a talyigának.

A szerelő dolga megállapítani a hibát, nem a tied.

 

Egyébként meg ha az alaplapi chipset ventije állt meg, akkor ki kell cserélni olyanra, ami egy szabad molex-csatiról kapja az áramot, vagy közé dugni egy ilyenforma átalakító-kábelt.

Előzmény: Zolcsi67 (1814)
Zolcsi67 Creative Commons License 2010.11.06 0 0 1814

Kérdésem lenne a hozzértőkhöz: kezdődött a gond ott, hogy leállt a hűtőventillátor (alaplapi hűtő). Nálam némileg okosabb emberke azt mondta, hogy akár egy biztosíték elszállása is lehet az oka (új ventillátor szintúgy nem forog).

A gép (mesterséges hűtéssel) gyakorlatilag tökéletesen üzemel.

Létezik-e olyan diagnosztikai program, amivel ezt pontosan meg tudnám nézni: valóban biztosíték-e, stb.

A probléma, hogy mivel online munkám van, az egy hét szerelőnél dekkolást kihagynám... Inkább céltudatos, kiérkező szerelő (akár ismerős, akár nem) lenne a megoldás, csak ahhoz pontosan tudnom kéne, mi is a hibája a talyigának.

Köszi

Z67

rebel_87 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 1813

A következő problémáról lenne szó:

Reggel a gép kb 20 perc munka után kikapcsolt, a monitor elsötétült. Bekapcsoláskor a monitor sötét maradt, a power saving mode jelent meg. A ház ledjei csak pirosan világítanak folyamatosan. A vga paneljén bekapcsoláskor az over temp protect led kivillan, kb 10 másodperc töltés után a gép kikapcsol, és pár másodperccel később elindul, de semmi változás.

Shappire 4850 vapor-x vga.

Vélemény, javaslat?

Köszönöm!

 

mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.01 0 0 1812
... vagy tegyél fel Milleniumot, ami félig 98, félig békegalamb.
Előzmény: mr_ricsi (1811)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.10.31 0 0 1811
Előzmény: Tastam (1809)
locsemege Creative Commons License 2010.10.31 0 0 1810
Ilyen kompatibilitási gond esetén lehet, azt csinánám, hogy egy korszerű, mai operációs rendszert tennék a gépre - Windows 7 vagy egy friss Linux -, azon belül virtuális gépben futtatnám a Windows 98-at. A virtualizált Windows 98 és a host operációs rendszer között megosztott mappákban adnám át a file-okat. A host operációs rendszer természetesen tudja kezelni a pendrive-okat.

A másik lehetőség a dual boot-os gép, itt szintén egy mindkét rendszer által látott FAT filerendszer lenne az adatok átadásának módja.
Előzmény: Tastam (1809)
Tastam Creative Commons License 2010.10.31 0 0 1809
 Az ok, ami miatt a 98-as van a gépen az, hogy van egy videószerkesztő programom, amely az újabb Windowsokkal már nem használható. Korábban az USB együttműködött a 98-as rendszerrel, majd Windows XP került rá. Miután az összeomlott, úgy döntöttem, hogy az ismét 98-at tetetek rá, így újra használhatom a videószerkesztőt. Aki a műveletet elvégezte azt mondta, az USB használható lesz, sőt az ő pendrive-ját valóban tudta is olvasni a gép. Amikor valamit csatlakoztatni próbálok, megjelenik a kis ablak hogy ismeretlen eszköz, de sajnos semmi olyat nem találtam a listában, sem a telepítőlemezen, amivel működésre tudnám bírni.
Előzmény: locsemege (1805)
kisbetu Creative Commons License 2010.10.31 0 0 1808
Szerintem jól emlékszel: a 98-nak nagy kihívás volt a pendrive. Szinte minden eszközhöz külön kellett drivert vadászni, véletlenül sem voltak kompatibilisek.
Előzmény: locsemege (1807)
locsemege Creative Commons License 2010.10.31 0 0 1807
Nem tudom, miért, de éppen innen a fórumról voltak ilyen emlékeim, mintha vadul driver-t kerestek volna korábban hasonló panaszosnak külső blockdevice-hoz. Akkor lehet, rosszul emlékeztem...
Előzmény: mr_ricsi (1806)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.10.31 0 0 1806
A w98 már ismeri az USB-t.
Az Eszközkezelőben meg kell nézni, hogy az alaplapi USB vezérlőt felismerte-e. Amennyiben nincsenek sárga kérdőjelek, úgy a pendriveon olyan fájlrendszernek kell(ene) lenni, amit a w98 kezelni tud. Pl. Fat32 vagy fat16.
Előzmény: Tastam (1804)
locsemege Creative Commons License 2010.10.31 0 0 1805
Úgy tudom, a Windows 98 nem kezeli a pendrive-okat, akkoriban még nem nagyon voltak. Driver kell ahhoz, hogy kezelje.

Amúgy van valami különleges oka annak, hogy Windows 98-at használsz? Ha a gép gyenge a Windows 7-hez, nyugodtan használhatnál picike, régi gépekre való Linuxot akár.
Előzmény: Tastam (1804)
Tastam Creative Commons License 2010.10.31 0 0 1804

 Szép napot mindenkinek!

 Új vagyok itt, igazából nem is sokat értek a számítógéphez. A problémám az, hogy az asztali gépemen, amin Windows 98 van, nem tudom használni az USB csatlakozót. A gép, ha valamit, a példának okáért egy pendrive-ot illesztünk bele, érzékeli azt, azonban nem 'látja'. Tudna valaki segíteni, mit lehet tenni?

su-30mk Creative Commons License 2010.10.05 0 0 1803
Sziasztok,

Segítséget kérnék szépen, legalább hogy merre induljak el a megoldás felé:-) Probléma merült fel az optikai meghajtómmal kapcsolatosan (LG GH22NP20)
1 hónapja lett a gép újrarakva (Windows XP), nemsoká rá lett véve ez az új író a gépbe, tehát friss a dolog. A mai napig semmi gond: az írást és az olvasást is megfelelően végezte, vagy 10 lemezt írtam meg vele hibátlanul.
A mai napon az írott és a műsoros DVD-ket egyaránt szaggatott hanggal játssza le (nem tudok olyan kirívó dolgot mondani amihez tudnám ezt a változást kötni), a CD-k esetében a problem nem áll fenn. Egyik ismerőshöz átvittem, a gépén semmi gond nem volt vele. Kérdés akkor mi lehet az én gépemmel ami "nem tetszik" neki...
A firmware-t megnéztem a Nero Info Tool segítségével, a gyártó honlapján szereplő 2.0 van rajta így azt értelemszerűen nem bántottam.
A C meghajtómon van kb. 5GB szabad hely most, a memória nem túl sok, 1GB (eddig ebből semmi problémám nem volt...)
A vinyón és a HDD-n lévő anyagokat megfelelő hanggal tudom jelenleg is lejátszani (KMPlayer, VLC Player a lejátszóprogram, főleg az elsőt használom)
A kérdésem annyi lenne prózaian, hogy mi a fenét csináljak, hogy megint jól működjön?
Egyáltalán mi lehet a probléma?
Kösznöm szépen a javaslatokat előre is!
[virgo] Creative Commons License 2010.09.21 0 0 1802
A router idetartozik?
PWDby Creative Commons License 2010.09.21 0 0 1801
az alaplap ezeket a processzorokat támogatja: - LGA 775 for Intel® Core™ 2 Extreme / Core™ 2 Quad / Core™ 2 Duo / Pentium® Dual Core / Celeron®, supporting,
nem kizárt, hogy nem támogatja a Prescott procikat... nézz utána jobban
Előzmény: stana2 (1800)
stana2 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1800
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, hiszen vettem egy Asrock 4core1600-Glan/m alaplapot,és egy P4 3ghz/1m/800fsb-s egymagos processzort tettem bele,mivel a jövőhéten fogom megvenni a dualosat. Szóval a problémám az lenne,hogy a gép az induláskor fekete képernyőt mutat. Pörög a proci hűtő meg minden de egyszerüen nem ad képet. Megpróbáltam csak alaplapi vga val de úgy sem megy szóval a vga az elviekben jó,a táp jó hiszen ad áramot. Szerintetek előfordulhat,hogy az alaplap nem kezeli az egymagos socket 775ös processzort,hiszen belemegy,de másra nem tudok gondolni. Esetleg lenne ötletetek hogy mi lehet a baj? Segítségeteket előre is köszönöm.
locsemege Creative Commons License 2010.05.28 0 0 1799
Processzort jól raktad be? Foglalatot előbb kinyitottad, a helyére tetted a CPU-t, lefogtad, lezártad a foglalatot? Összes tápot bekötötted? Az alaplapra többnyire két tápcsatlakozó szokott menni.
Előzmény: PG989 (1798)
PG989 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1798
Sziasztok!

Ma tisztítottam a gépet. Portalanítottam, kivettem a memóriát, merevlemezeket, processzort. A processzorról és a hűtőbordájáról nedves fültisztítóval távolítottam el a régi pasztát,majd egyenletesen bekentem újjal. Fehér paszta volt, ilyen mint ez: http://www.argep.hu/popup.asp?pid=83141560&pnr=10001&foto=1
Majd összeraktam mindent, de az indításnál nem jött be a kép. A piros led folyamatosan világít a gépen. A hálózati kártya ledje folyamatosan világít. A rendszerhangszóró nem ad ki hangot. Kivettem a memóriát, de ekkor sem adott ki hangot. A hangszóró nem biztos, hogy jó volt.
Mit ronthattam el az összerakásnál? Remélem végzetes hibát nem követtem.

Köszi előre a segítséget!
locsemege Creative Commons License 2010.05.21 0 0 1797
Az sokszor nem hiteles. Multiméterrel mérd.
Előzmény: Grisam (1796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!