Keresés

Részletes keresés

Gokuza Creative Commons License 2024.02.01 0 0 8481

Jól tudod. Amúgy nem kell találgatni, a zárójelentésen rajta van a háló típusa, pl enyém Medtronic Parietene (nagy pórusú, "lightweight" háló. Teljesen felszívódót nagyon ritkán használnak.

Előzmény: vau1111 (8479)
károly, Creative Commons License 2024.02.01 0 0 8480

Anno még TamásD írta  (aki sebész) a hálókkal kapcsolatban:

 

"Sokfajta háló van. Van ami teljesen felszívódik, van ami kétkomponensű, és csak az egyik része szívódik fel.

MInél drágább a háló, annál inkább eltűnik a beépülés után, mert csak egy idegentest, ami reakciót válthat ki. Az általánosan használt lágyéksérv háló pl. részben felszívódó, kétkomponensű, tehát a háló helyén kialakult erős kötőszövetes lemezben évtizedekig megmaradhat egy része.

 

AZt tudni kell, hogy sosem a háló anyaga olyan erős, hogy ellenáll a hasűári nyomásnak, hanem a háló lyukaiba bekúszik a kötőszövet, és egy erős lemezt alkot."

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148921705&t=9114155

Előzmény: vau1111 (8479)
vau1111 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 8479

Én úgy tudom, hogy a legtöbb beültetett háló nem szívódik fel. Pont ez a lényege, hogy ott marad, és folyamatosan ad egy tartást.

Előzmény: Landsmann_ (8478)
Landsmann_ Creative Commons License 2024.01.31 0 0 8478

Múló dolog. Ez még évekig így lesz. Valószínűleg amíg a háló teljesen fel nem szívódik. AZ nem engedi a szövetek nyúlását, de amikort már elenyészik, akkor tudnak nyúlni. 

Előzmény: Elar (8476)
károly, Creative Commons License 2024.01.31 0 0 8477

Ilyen "a dudor megnyomva szörcsögött" nekem állandóan volt az első kiújulás után, most hogy másodszorra is kiújult, szintén elég gyakori, de nem folyamatos.

 

Egyenlőre én is várok, harmadik műtétet nem javasolnak.

Előzmény: Joleszta Joleszta (8475)
Elar Creative Commons License 2024.01.31 0 0 8476

1 év telt el a lágyéksérv műtét óta.

A kezdeti diszkomfort érzetek szépen lassan 90%-ig elmúltak.

Elég sokáig nagyon érzékeny volt az adott oldali golyszli, de most már szint jó. Valószínűleg soha nem lesz olyan, mint újkorában, de ez már oké.

Viszont nekem is vannak mostanában azok amik pont itt pár sorral lejjebb olvasok.

"Torna" közben hátrafeszítettem magam és akkor éreztem, h fáj. Az a tompa "ki akarok jönni" érzés volt. Ez kb másfél hete volt.

Azóta szoktam "érezni". tompa fájdalom, időnként égő érzés.

Igazából nem tudom, h most "van" valami vagy csak egy múló dolog

Joleszta Joleszta Creative Commons License 2024.01.31 0 0 8475

Nekem ha folyadékot fogyasztottam

a dudor megnyomva szörcsögött.Nem tudom hogy mitől.

Igaz több mint 1 évet vártam a műtétre .Állitólagos várólistára tevés miatt..3 orvos küldött kivizsgálásra ezért bíztam hogy feltettek a listára.Tévedtem.Gondolom az alatt az egész belsőm szétcsúszott már lassan a herémbe csúszott.A műtét sajna nem sikerült.Eret vágtak aztán összevartak de hálót nem tettek a vérzés miatt.Vegül is a duzzanat eltünt.A záró jelentésen nem hogy én de még a szakrendelőben levő orvos sem tudott elmenni.

Mem tudom hogy ezek után mire számítsak..

 

vordme Creative Commons License 2024.01.31 0 0 8474

Még nagyon az elején nekem is gondoltak rá, hogy mi van, ha más is van ott, illetve mondták ki kéne zárni,

hogy tuti nincs más ott, ezért is voltam még CTn és MRIn is, illetve gasztron, de minden negatív volt ami 

mással lett volna kapcsolatos. 

 

Egyébként a hashajtó nem olyan vészes én jobban féltem tőle, mert azt hittem majd hírtelen összecsinálom magam, 

de a stadalax az elég jól és kezelhetően hat, igazából csak "puhít" és így gyorsabban és puhábbá válva lentebb csúszik a dolog :))). 

 

 

Előzmény: trickyboi (8473)
trickyboi Creative Commons License 2024.01.31 0 0 8473

Huhh, köszi a választ, és károly Neked is, csak egyben válaszolok!

 

Nekem is pont ez van, hogy ha lentebb csúszik az étel emésztés során, akkor már valamelyest jobb a helyzet, nem olyan ijesztő az érzés. Megmondom őszintén, már kezdtem megijedni, hogy valami nagyon más problémám van a sérv miatt/mellett. A műtétem áprilisban lesz (miniplasztika), addig valahogyan kihúzom...

Előzmény: vordme (8472)
vordme Creative Commons License 2024.01.31 0 0 8472

Én igen, és olyankor, ha nehezebb ételt eszem amitől keményebb a széklet és leér oda az alsó bélszakaszba akkor nagyon fáj és dudorodik, 

aztán amikor lentebb csúszik akkor megszűnik. 

Próbálok több olyat enni ami lazítja a székletet (pl. saláták) vagy gyorsabban átmegy illetve 2 hete már néha hashajtót is 

beveszek napi 1et. (a műtét most pénteken lesz)

Előzmény: trickyboi (8469)
károly, Creative Commons License 2024.01.31 0 0 8471

Szia!

 

Én igen, és ez sérv esetén sajnos természetesen is, amit fokozhat még ha olyat eszel ami puffadást okoz, hiszen ilyen állapotban a belek még nagyobb nyomást gyakorolnak a sérvre.

Előzmény: trickyboi (8469)
Landsmann_ Creative Commons License 2024.01.30 0 0 8470

Én nem éreztem különbséget evés előtt vagy után.

Előzmény: trickyboi (8469)
trickyboi Creative Commons License 2024.01.30 0 0 8469

Sziasztok!

 

Fennálló sérv esetén tapasztalatok-e olyat, hogy evés után sokkal erősebb volt a diszkomfort érzés azon a részen, ahol a sérv található? Nekem általában este felé jön ez és meglehetősen utálom. 

Xript Creative Commons License 2024.01.29 0 0 8468

Sziasztok!

Megjártam ismételten az orvost. Szerencsére egy húzódás ami pici pihentetést igényel, mivel nem összevarrva van a sérvkapu hanem egy hálóval van fedve így érzékeny az ilyen esetekre. Nagyon gyorsan begyulladhat, de gyógyszeres kezeléssel + pihentetéssel helyrehozható. Az éles fájdalmakkal érdemes várni 3-4 hetet is mielőtt orvoshoz szaladunk, mert 2-3 hétig is tapasztalható a fájdalom. Érdemes a fájdalom és a gyulladás eltűnésével elkezdeni gyógytornázni, azzal nagyon sokat tudunk segíteni az ilyen húzódásokon. Ennyit tudtam meg a mostani esetből. 

Landsmann_ Creative Commons License 2024.01.29 0 0 8467

Ennyi súly nem okozhatna problémát műtét után 1 évvel. 

Előzmény: Xript (8466)
Xript Creative Commons License 2024.01.29 0 0 8466

Igazán rendszeresen mozgok, pakolok, kisebb 3-5kg-okat. 2 hete voltam segíteni ismerősnek lakást felújítani, de ott is max 10 kilót emeltem, mint az itthoni gyerek. Nem éreztem semmi problémát. Szombaton egy lépcsőn mentem fel amikor egy pokoli éles égető nyilallás betalált. De ülve sem az igazi, picit ha az egészet átmasszírozom akkor lesz elviselhetőbb az érzés. Remélem csak picit jelzett, hogy ideje pihennem egyet.

Előzmény: Landsmann_ (8465)
Landsmann_ Creative Commons License 2024.01.29 0 0 8465

Az érzés előtti 1-2  napban nem volt valami fizikailag megerőltető dolog? Nehéz tárgy emelése, odébb tolása, vagy magasra nyújtózkodás, hogy egy tárgyat szekrény tetejére, polcra feltenni? Nekem a megerőltető dolgok után 1-2 nappal voltak ilyen égő, húzó érzések, amik pár nap alatt szépen elmúltak. Műtét után még 10 évvel is jelentkezett ilyen érzés ha nagyon megerőltettem magam. De ez inkább csak kellemetlen mint fájdalmas érzés volt. 

Előzmény: Xript (8461)
Xript Creative Commons License 2024.01.29 0 0 8464

Sziasztok. 

Köszönöm, hogy írtatok. Próbáltam a megszokott módszerrel többször megnézni, hogy köhögök és vizsgálom- valahol púposodik-e. De ilyenre nincs panasz. A mai napon folyamatosan van egy pici nyomott fájdalom és nagyobb mozgásoknál már-már elviselhetetlen szúró fájdalmak törnek rám. Ugyanolyan érzés mint az első héten volt. Sikerült beszélnem az orvosommal, ma 5-re mehetek hozzá. Egyelőre a panaszokra annyit mondott, hogy egy összenövés okozhatta, amit egy hírtelen mozdulat váltott ki. A kolléga is hasonlóról számolt be akinek 3 éve volt a műtétje, de ő folyamatosan küzd az időjárásoknál, nagyobb sétáknál is vele. Egyébként a fájdalmat teljesen lesugározza a térdemig, s nem is a lágyék részen fáj jobban, hanem a hajlatban mellette. Nehéz megítélni, mert úgy érzem mindenhova kihat. Elméletileg ma megtudom mi a probléma és írok.

Gokuza Creative Commons License 2024.01.29 0 0 8463

Az éles nyilaló, áramütés vagy késszúrás szerű fájdalmak legyakrabban idegi érintettséget jelentenek. A fájdalom pontosan hol érződik?

Előzmény: Xript (8461)
károly, Creative Commons License 2024.01.29 0 0 8462

Engem kétszer műtöttek, és mindkétszer kiújult, viszont egyik esetben sem volt hasonló fájdalmam mint amit leírtál. Nálam a kiújulások után enyhe fájdalmak, és mindig érezhető kitüremkedés volt.

Ugyanakkor a megerőltetésre sem jellemző az éles fájdalom, inkább a tompa húzó érzés. Ha nem múlik el egy héten belül, talán érdemes lenne megmutatnod egy sebésznek.

Előzmény: Xript (8461)
Xript Creative Commons License 2024.01.28 0 0 8461

Sziasztok!

 

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, valakinek volt-e ilyen problémája műtét után? 2022. augusztusban műtöttek Laparoszkópos hálós módszerrel (jobb oldalt). Tegnap egy könnyedebb munka közben éreztem egy éles égető érzést a lágyék részen és újra olyan volt járni, mint a műtétet követő 1-2 hétben. A mai napon nem volt ennyire elviselhetetlen, de próbáltam pihentetni. Egy kisebb séta során ismételten elkezdett nyilallni és bicegek miatta, ahogy sikerül lefeküdni vagy leülni természetesen elmúlik ez a fájdalom. Megnézegettem a műtét helyét, de nincs dudor, erősebb nyomásra érzek fájdalmat, de nem találok olyan elváltozásokat mint műtét előtt. Természetesen ez Szombat este történt, hogy vasárnap képtelenség legyen elmenni vizsgálatra.

Köszönöm előre, ha valaki tud bármi infót hasonló esetről. 

károly, Creative Commons License 2024.01.26 0 0 8460

Köszönöm szépen a sok infót. Ha nem találok mást (közelebbit), egy magánrendelésén majd felkeresem.

Előzmény: vordme (8459)
vordme Creative Commons License 2024.01.25 0 0 8459

Hali, Dr. Góbor László, de sebészeti műtéteket úgy tudom (nem biztos) csak a FESZ (Mester utca) rendelőben csinál és oda

alapban szerintem kell a 9.kerületi lakcím. Rendel magánrendelőben (Googleban megtalálod hol: Procto-Med, Gasztromed) is, de szerintem ott csak proktológiai műtét van, bár gondolom sima konzultációra lehet menni az egyéb sebészeti témával is aztán max. majd javasolna

ott valamit, hogy hol tudna műteni, ha Neked Ő szimpatikus lenne.

Előzmény: károly, (8458)
károly, Creative Commons License 2024.01.24 0 0 8458

Meg kérdezhetem hogy ki a sebészed? Nálam egyenlőre nincs tervbe a harmadik műtét, kivéve ha rosszabbodna a helyzet. De gondolom örökké ezt sem lehet húzni, viszont egy újabb beavatkozáshoz egy igazán jó orvos is kellene, akit még sajnos nem találtam. Ugyanakkor ha már csak beszélhetnék valakivel a lehetőségekről és kilátásokról, az is jó lenne.

Előzmény: vordme (8457)
vordme Creative Commons License 2024.01.24 0 0 8457

Én végül nem magánkórházba megyek, amiket leírtál eseményt és időtervet az elmondások alapján nálam is kb. így várható, reggel 7-re megyek és max. 14 órakor 

jöhetek is el, ami fontos, hogy csak kísérőnek adnak majd ki, aki persze nem kell, hogy kézben vigyen ki, de mindenképpen velem kell legyen már a kijárattól. 

Időpontot igazából már 1-2 hétre is kaphattam volna, de azért lett végül 3 hét, hogy kapkodás nélkül (mármint miattam, nem azért, mert várni kéne bármire), meglegyen 

az EKG, mellkas röntgen, nagy labor, vizelet, vércsoport meghatározás, altatóorvos egyeztetés, ezeket végülis a múlt héten 3 nap alatt le is tudtam és mindegyik eredmény és lelet  

meg is lett 15-20 perc múlva. A doktor úr egyébként (ismertem már tavalyról is) nagyon aranyos és kedves (sebész, onkológius, proktológus, egészségügyi szakközgazdász), 

úgy beszél az emberrel, mint ahogy azt valaki elvárná, ha ilyen helyzetben van (netes vélemény is ez róla: "Jó ember és jó orvos, jól operál"), stílusban ég és föld a különbség,

mint ahogy az Arsmedicaban 2 perc lekezelő stílus után az volt a legfontosabb, hogy azonnal mutassa merre van a kassza és fizessem a 32 000 HUF-et. 

 

Vizet és rágcsálni valót én is kapok majd :)))

Előzmény: flohmarkt (8456)
flohmarkt Creative Commons License 2024.01.23 0 0 8456

Páromat december közepén műtötték. Reggel bement 8-ra felkisérték a szobába , ketten voltak. Az előkészület annyi volt, hogy kapott gyógyszert a kanül behelyezését követően várni kellett. 2. műtötték gyakorlatilag altatták megműtötték és a szobában ébredt. Én nem kisértem be nem volt rá szükség. Teljesen egyedül fel tudott öltözni ugyhogy ezzel nem volt gond.5 órával a műtét után jöhetett haza. Én csak a kapunál vártam az autóval egyedül szállt be. Saját maga hozta ki a táskát is.
Összességében semmilyen pluszt nem adott azzal, hogy magánkórház itt csak annyi volt, hogy nem kellett kibekkelni a több hónapos várólistát. Doki értette a dolgát a nővérekről csak annyit, hogy kapott vizet meg valami rágcsálni valót és ennyi. Semmilyen pluszt nem kapott mint esetleg az ember várna magánkórháztól. Aki volt már magánkórházban érzékelheti a különbségeket.
Gyakorlatilag futószalag ez is. Minden jót kívánunk neked is!

Előzmény: Dubett2024 (8453)
flohmarkt Creative Commons License 2024.01.23 0 0 8455

Kedves Károly! Elnézést a késői válaszért de volt egy kis probléma itthon és elfelejtettem!
Lukovits doktor műtötte a páromat és kb 300eFt volt .
Ugy néz ki nálunk rendben van minden. Volt egy kis vérömleny amit doktor úr leszívott a kontrollnál. Holnap lesz 5. hetes elvileg lassan visszaállhat a munkába. Van még egy kis szúrós fájdalma néha de doki szerint ezzel együtt kell majd élnie még jó ideig, míg körbenövi a szövet a hálót.

vordme elnézést, hogy nem válaszoltam! 

Előzmény: károly, (8448)
vordme Creative Commons License 2024.01.22 0 0 8454

Na végül mégis elért a végzet: múlt héten voltam a sebészeten (egyéb dolog miatt vissza kellett mennem még volt valami amit a CT-n találtak, de nem a sérvvel kapcsolatos és azt kellett lezárni) és mondta a Doktor úr, hogy akkor nézzük a lágyékom is állva, majd fekve is 

és lábemeléssel együtt tapintva és mondta, hogy a laterális részen (ahol eddig is) a sérvkapu már érezhetően lágyabb, tágabb és kissé repedt, szóval szeretné megműteni, azt mondta most még a nulladik napon vagyunk és bízzak benne ez így majd hamarabb gyógyul, mintha várnánk még arra, hogy rosszabb legyen (az Arsmedicat pedig inkább nem akarta minősíteni). Múlt héten meg is volt a mellkas röntgen, vér, vizelet, vércsoport meghatározás, EKG, altatóorvos, így a jövő héten már megy is a műtét. 

 

 

Dubett2024 Creative Commons License 2024.01.18 0 0 8453

Sziasztok!

Akit mostanában műtöttek az Ars Medica magán korházban, szeretnék egy kis segítséget kérni. Kinek mi a véleménye? A műtét napja, hogy zajlott? A kísérő hazamenetelnél segíthet a táskát levinni cipőt felhuzni a műtött hozzátartozónak.. stb.?

Reggel kb. Mikor volt a műtét mikor mehetett haza? Iagzság szerint olvasni és hallani is hallottunk már pro és kontra vémelényeket...

Köszönöm előre is.

 

Gokuza Creative Commons License 2024.01.11 0 0 8452

Szia! Ez a sebészek hülyesége, hogy 4-6 hét és már rendben is a páciens. A teljes gyógyulás inkább 6 hónap. Ez persze nem jelent 6 hónap vegetálást, de a megterhelő fizikai munka szerintem 8 hét minimum. Gyógytorna ügyileg olyan gyakorlatok játszanak, amik a törzs izmat funkciójuk szerint (gerinc stabilizálás, és légzés, bármíly meglepő) edzik, véletlenül sem felülések. Férjednek ráadásul érdemes lenne a legkönnyebb gyakorlatokkal kezdeni és nagyon fokozatosan felépíteni. Egyébként gyógytornát is kb nyolcadik hét környékén kezdeném, illetve kezdtem is. Ennek a fórumnak a keretei nem teszik lehetővé sajnos, hogy a gyakorlatokat bemutassam vagy leírjam. Ha angolul beírid keresőbe hogy dead bug, bird dog, slide pank beginner variations, akkor ezek volnának azok, de hasoga nem csinált ilyesmit akkor magától szinte biztos, hogy nem fogja jól végrehajtani őket.

Előzmény: flohmarkt (8447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!