Keresés

Részletes keresés

krob11 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 30

December közepétől én is ilyen gép boldog tulajdonosa vagyok!

 

Ezidáig megvagyok vele elégedve. Mint oly sokan, én sem a boltban vettem az enyémet, hanem egy viszonteladótól, akitől 65-tért megkaptam. Ez így barátságosabb:-)

 

Bár nem volt hozá magyar leírás, de a netről letöltöttem az A80-as leírását, hsz az A95 az A80 utodja (és ahogyan észrevettem, a két gép majdnem ugyan az).

 

de azért én is örülnék egy magyar leírásnak:-)

Esetleg ha valaki a boltba vette, akkor kölcsön kérném és beszkennelve felraknám a netre mindenki örömére:-)

 

Amugy most azon gondolkodom, hogy a géphez veszek tele, makro és nagylátószögű kiegészítőket.

Mamula Creative Commons License 2005.01.05 0 0 29
Igen. Nagy segítség, ha tömeg közepéről kell fej fölött fényképezni, vagy nagyon közel a földhöz (pl. makro). Bármilyen pozíciót be lehet vele állítani. 
Előzmény: Frank Owl (28)
Frank Owl Creative Commons License 2005.01.05 0 0 28

És a kihajtható LCD-t sokszor kell(érdemes) használni?

Van gyakorlati haszna azon kívül hogy befordítva védjük a karcolástól?

Frank Owl Creative Commons License 2005.01.05 0 0 27

Az A95 és az S60 -as között kellene választanom.

Ahogy láttam legfőbb különbség a fókusztávolságban van.

Mennyit számít ez a gyakorlatban?

scratch Creative Commons License 2005.01.04 0 0 26
Használható, igen!
Előzmény: Frank Owl (24)
scratch Creative Commons License 2005.01.04 0 0 25
75 -höz van a 75 topic -ba, hasonló a két gép.
Előzmény: m074 (23)
Frank Owl Creative Commons License 2005.01.04 0 0 24

Sziasztok!

 

Valaki tudna nekem beilleszteni egy képet valamiről egy méterről?

Nem kevés a 35mm fókusz? Használható ez a gép lakáson belül?

 

Köszi

 

 

Frank

m074 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 23

Hello!

 

A napokban szereztem be egy vadiúj 95-öst! Még csak ismerkedem vele. Ehhez kellene segítség-> Tudja valaki, hol juthatok hozzá magyar nyelvű részletes használati útmutatóhoz? (Ausztriából van ugyanis...)

 

KÖSZ!

scratch Creative Commons License 2004.11.09 0 0 22

Ugyan ez a helyzet sajnos, ahogy tudom.

Előzmény: ferref (21)
ferref Creative Commons License 2004.11.09 0 0 21

Erre a gépre pályázom, s tudni szeretném, hogy videozás közben lehet-e használni a zoom-ot?

Továbbá, működik-e a fénymérés a video alatt, (pl. ha sötétből világosba fordulok követi-e az expozició a fény változását?) 

Az A75-öst ismerem, annál ezek nincsenek, jó lenne tudni, hogy az A95-ös hogyan áll e téren.

 

Köszi!

scratch Creative Commons License 2004.11.04 0 0 20

Így van, más kategória. De a Canon képeinek nincs párja. :)

Előzmény: wamzer (19)
wamzer Creative Commons License 2004.11.04 0 0 19
én is a 95 mellett döntenék valszeg. Az s7000 nagyon jó gép, pár szolgáltatásában rendesen felűlmúlja az a95-t, sőt, szvsz más kategória is, de az a95 képe szeritnem szebb, nekem nem jön be a fuji féle super ccd zizissége.
Előzmény: scratch (18)
scratch Creative Commons License 2004.11.02 0 0 18
Mind kettőnek van előnye, és hátránya, én talán a 95 mellet döntenék.
Előzmény: Karády (17)
Karády Creative Commons License 2004.11.02 0 0 17

Hali!

 

 A Fujifilm S7000-es és e között a masina között vacilálok. Nemrég még 120 környzetében volt mindkettő (sacc/kb). De mostanra már a 80-at kerülgeti az A95.

 Így már érdemesebb lemondani a +1 Mpixelről (főleg, ha nem feltétlen jobb) és külső vakucsatiról Fujifronton, és nyerni egy kissebb gépezetet.

 Várakozó állásba helyezkedem.

Gaskin Creative Commons License 2004.10.16 0 0 16
Előzmény: I Am The Devil (13)
puhatest Creative Commons License 2004.10.13 0 0 15
A tesómnak nem volt szerencséje, belefutott 1 óriási(3x3-as) hotpixelcsoportba. Ugyan csak a széle felé, de akkor is.
Vagy ha nem hot, akkor valami nagy, lencse formájú szutyok a ccd-n, ami a fényeket szépen 1 pixelbe gyűjti (meg az összes szomszédja is megkapja a magáét.
Luppapa Creative Commons License 2004.09.29 0 0 14

Csak ajánlani tudom annak, aki vásárlás előtt áll, nem akar túl sokat költeni, nincs szüksége nagy zoomra, korlátlan videora, RAW formátumra és külső vakura, egyszóval annak ajánlom, aki egyszerűen csak fényképezni szeretne - kiváló minőségben.

A gép szinte minden tekintetben nagyszerű - egyedül a purple fringing lehet zavaró, magyarul talán lilásodás a sötét-világos kontrasztú tárgyak vonalainak találkozásakor, vagy nem tudom, hogyan lehetne lefordítani a legjobban.

Azonban ellentétben sok más oldalon olvasható panaszkodással, ez NE riasszon el senkit ettől a remek kis géptől! Sok más versenytársát kenterbe veri, egy-két dologban gyengébb csupán. EL kell dönteni, mi a fontosabb: a szép videó, vagy pedig a részletgazdag tűéles képek.

I Am The Devil Creative Commons License 2004.09.27 0 0 13
erre a telekonverter dologra vagyok még kíváncsi... látott vki ilyet testközelből?
Előzmény: lukylac (12)
lukylac Creative Commons License 2004.09.27 0 0 12

Sziasztok!

 

Nekem egy A85 van és (egyenlőre) csak jókat tudok mondani a masináról, lassan egy hónapja nyüstölöm. Viszont lehet kicsit elhamarkodtam, eddig nem nagyon vettem figyelembe a kihajtható kijelző előnyét. Aki "extrém" képeket akar mondjuk kis állványon fényképezni, nem árt ez a tulajdonság. Képminőség terén nálam semmi probléma, és szerintem az állítási lehetőségek is elég szélesek. Talán amit már az előttem szólók is megejtettek, a videó felvevő terén érheti negatív kritika.

Nekem a mostani kínálatból az A95 a legtutibb, persze a maga kategóriájában. Aki nem akar extra optikai zoom-os gépet, szerintem a legjobb választás. ami fontos volt még nekem a CF kártya és a 4 akksi...

Bokora Creative Commons License 2004.09.27 0 0 11

Az én A80-asomnak semmi baja nem volt amíg le nem ejtettem... :-)

De akkor is hamar megcsinálták, ingyen!

Előzmény: öregfater (8)
scratch Creative Commons License 2004.09.24 0 0 10
Ez butaság, én több mint 1éve nyúzok egy A70 -est, semmi baja (kopp-kopp). Olvasom az összes Canon Axx topic -ot, és elvétve fordul elő 1-1 hibás, de azokat is gariba cserélik, gyorsan.
Előzmény: öregfater (8)
I Am The Devil Creative Commons License 2004.09.23 0 0 9
jaj
ennek nem örülök
Előzmény: öregfater (8)
öregfater Creative Commons License 2004.09.23 0 0 8
Ahol én szoktam ilyen dolgokat vásárolni az eladó (tulaj) igen sok rosszat mondott a Canon A sorozatról. Nincs összehasonlítási alapom, nem tudom mennyire mondott igazat. Gyakori meghibásodások, cseregép nélküli igen hosszú javítási idők, stb. A képminőségről viszont ő sem mondott rosszat.
Előzmény: I Am The Devil (7)
I Am The Devil Creative Commons License 2004.09.23 0 0 7
öregfater, én csak csatlakozni tudnék hozzád az érdeklődésben :)
dpreview.com -on ölég jó dolgokat lehet róla olvasni, a tesztképek is rendben vannak
az ixus 500 volt eddig a szüvemnek kedves, de a manuális beállítások hiánya miatt inkább az a95 ficcen majd be októberben bécsből
pláne a telekonverteres lehetőség miatt
Előzmény: öregfater (6)
öregfater Creative Commons License 2004.09.23 0 0 6
Vásárlás előtt állok. Erősen szemezek egy ilyennel. Van már valakinek tapasztalata?
Bokora Creative Commons License 2004.09.18 0 0 5

Megjelent a dpreview-n az A95-ös tesztje, "Highly Recommended". Ilyet azért csak ritkán adnak. Habár az a 10 kocka/mp igencsak szúrja a szemem. ;-)

A:

Előzmény: scratch (4)
scratch Creative Commons License 2004.09.06 0 0 4
Akkor még szerencse, hogy nekem A70 van. :)
Előzmény: Bokora (3)
Bokora Creative Commons License 2004.09.06 0 0 3

Az a70 tudta a 640*480-at 15k/mp-el, az a80-ból ezt kivették, mert akkor már minden tekintetben jobb lett volna a 70-nél és senki nem vette volna meg... Az a75, csakúgy mint az a80 csak 320*240-et tud 15 k/mp-el, az a85 meg olyan mint a 95, csak 10 k/mp-et tud 640*480-ban, azt is csak fél percig.

Szerintem tudatosan hagynak ki mindből valamit, hogy nehogy az legyen minden szempontból a legjobb és a többit ne vegyék. Azért jelent valamit, hogy az a70-es, ami 4-gyel ezelőtti kiadás többet tud ebből a szempontból.

Vagy legalább a 320*240-t megoldhatták volna 30 k/mp-cel, a barátnőm Fujija (s5000) remek filmeket csinál, teljesen folyamatos. Én az a80-asommal helikoptert filmeztem, és mint egy rossz rajzfilmben, úgy mozgott a a rotor... Szóval, ha választani kell én a gyorsabb film mellett döntök, mint inkább a nagyobb felbontás. Persze együtt a kettő a legjobb :-)

A.

Előzmény: scratch (2)
scratch Creative Commons License 2004.09.05 0 0 2

A többiknek nem is tudom mennyi, A70, A75, A80, A85? Azoknak jobb?

Előzmény: Bokora (1)
Bokora Creative Commons License 2004.09.03 0 0 1

Csak az a baj vele, hogy a mozgókép VGA módban csak 10 kocka/mp-et tud. A Steve's digicam-en fent lévő filmrészlet kicsit darabos. Legalább 15, de ha jót akartak volna tenni velünk akkor 30 kép/mp kellett volna. A nagyobb LCD viszont jó.

 

Előzmény: scratch (0)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!