Keresés

Részletes keresés

2bats Creative Commons License 2004.08.08 0 0 22
Köszi a Werra 2-vel kapcsolatos infot. Azt hiszem, a Werrat csak a Carl Zeis, a jenai gyár csinálta. A szétválás után a stuttgarti cég Zeis Ikon néven futott, ugye.
Más: nincs tapasztalatotok EBAY vásárlással? Folyik a nyálam egy Voigtlälnder Bessamatic miatt! Gyönyörű az a gép.
2bats
seTTebello Creative Commons License 2004.08.08 0 0 21
>>marmint mechanikailag, eleg ingadozo volt az osszeszerelesi minoseg, maga a konstrukcio csodas!

Akkor a nagypapának szerencséje volt.
Az érdekes, hogy mennyire hangosan exponál, ez baj?

>>Volt egy ilyen gyanum, de teljesen ertheto:-)

Családi emlék.
Előzmény: stgellert (18)
stgellert Creative Commons License 2004.08.05 0 0 20

A közelmúltban felfedeztem egy antikosnál egy Werrra 2-t. 20ezerért adta volna, de a második mondatnál leszaladt a felére.

 

Hehe, az ecserin akartak 9*12-es klappkamerat 40,000-t ramsozni (szep volt, nem azt mondom, de ha 20-at adok erte akkor is jol jart), mondom neki, hogy max. 15 e... az elado... fenebe, azt hittem nemet...

Naszal ennyit errol:-)

 

(ui: SooS 5-10 e kozott a werrak)

Előzmény: 2bats (15)
stgellert Creative Commons License 2004.08.04 0 0 19
Bescannoltam a werra-t, de eleg sok, 5 mb. Lecci kuldj/kuldjetek maganban e-mailt, amire felmegy.
stgellert Creative Commons License 2004.08.04 0 0 18

Arra gondolsz, hogy sokaknak csalódást okozott? Ezt el tudom képzelni.

marmint mechanikailag, eleg ingadozo volt az osszeszerelesi minoseg, maga a konstrukcio csodas!

 

Nem eladó.

 

Volt egy ilyen gyanum, de teljesen ertheto:-)

Előzmény: seTTebello (16)
seTTebello Creative Commons License 2004.08.03 0 0 17
Nem tudom milyen a Werra 2 és még egyik gépet sem vettem. De:

>>Werrra 2-t. 20ezerért adta volna, de a második mondatnál leszaladt a felére.

Ezek szerint fogalma sincs, hogy mit ad el.

>>de nem tudom, nem érné-e meg a Werrát is elhozni. Újszerű állpot, teljesen funktionstüchtig.

Itt van néhány ár, de nem 2 -es. WerraMatic, Werra 3:
http://www.soosfoto.hu/aukcio/000515/aukcio37.html

http://www.soosfoto.hu/aukcio/030520/index.php

Én még megnézném a e-bay - on is.

Azt még meg kellene mézni, hogy milyen az objektíve a gépnek és mikor készült? Az NDK - ban később, 1968 - 1972 között volt államosítás. Ekkor államosították a Zeiss gyárat is, Zeissék nem tudom hogyan, de Majna Frankfurtba mentek és ott alapítottak gyárat. De a Zeiss nevet még az NDK is használta egy ideig. Aztán per lett a dologból és utána már nem.
Szóval meg kellene nézni, hogy igazi Zeiss, vagy a vebes változat.
Előzmény: 2bats (15)
seTTebello Creative Commons License 2004.08.03 0 0 16
>>Ember, ez nem ennek a helye, de ha elado, konyorgom, szolj:-))))

Nem eladó.

>>Csodagep, de sajna a koranak az osszeszerelesi korulmenyei nagyon rosszak voltak (fotomuszereszek, villamossagiak es kerekparszerelok...).

Arra gondolsz, hogy sokaknak csalódást okozott? Ezt el tudom képzelni.
Szerintem jó anyagokból készítették, és a Gamma is jó gyár volt, amíg tönkre nem tették.
De a Duflex nem olyan, mint a mai gépek, ahol csak nyomni kell a gombot. Már a film betevése sem egyszerű, aztán állítgatni kell, idő, fény, távolság, távmérő nincs rajta, a külön távmérő meg nem biztos, hogy azt a távolságot méri, amit a gép ugyhogy biztos néhányan csúnyán felsültek vele. Sajnos nincs diaszkennerem, így nem tudom megmutatni a régi képeket, de nagyon jók!

Előzmény: stgellert (14)
2bats Creative Commons License 2004.08.03 0 0 15
Sziasztok!

Üdv a topic megnyitójának. Régota keresem a fórumot, ahol az oldtimerek iránt érdeklődőket fel lehet lelni.
Ha már szó volt a Werráról. A közelmúltban felfedeztem egy antikosnál egy Werrra 2-t. 20ezerért adta volna, de a második mondatnál leszaladt a felére. Én inkább egy AKA Arette 1B- vettem, de nem tudom, nem érné-e meg a Werrát is elhozni. Újszerű állpot, teljesen funktionstüchtig.

Üdv
2bats
stgellert Creative Commons License 2004.08.03 0 0 14

Ember, ez nem ennek a helye, de ha elado, konyorgom, szolj:-))))

 

A werra-t, talan mar holnap be tudomn szkennelni, majd szolok.

Nem tudom, hogy ismered e a viccet:-) Hogy hivjak a hibas Duflexet?:-) Deflex:-)

Csodagep, de sajna a koranak az osszeszerelesi korulmenyei nagyon rosszak voltak (fotomuszereszek, villamossagiak es kerekparszerelok...).

Előzmény: seTTebello (13)
seTTebello Creative Commons License 2004.08.02 0 0 13
>>A zar az bizony szorulhat, irany pl. a FOBESZ, ott olcson es jol kitisztitjak.

Az az igazság, hogy már egyszer csinált ilyet áprilisban Aradon. De akkor is magától megjavult. Februárban volt tisztítva.

>>Van Duflexed?????

A nagyapámé volt. A bőrtokja is megvan.

>>EMber, az egy nagyon ertekes gep, vigyazzal ra!!

Tudom. Amikor kipróbáltam, a Márvány utcai felüljárónál beszélgettem egy úrral, neki 2 Duflexe van.

>>oszinten szolva en nem mernem meg hasznalni sem

Én sem használom rendszeresen. Sajnos valami nem stimmel a filmtovábbítással és az automata labor ezen még tovább rontott (feldarabolta a képeket). Van néhány dolog, amivel vigyázni kell, mert max. 1 mm (!) a különbség a jó és rossz használat között. Úgyhogy a_legkisebb_mértékben_sem szabad semmit erőltetni! Ilyenek:
- a hátlap
- a film behelyezése
Amire még vigyázni kell, hogy az objektív a helyén legyen, van az objektív alatt egy pöcök, annak mindig zárt állásban kell lennie. Ezt ellenőrizni kell, mert hajlamos magától elmozdulni. Hiába, 1947 óta eltelt néhány évtized.
Egyébként az a tapasztalatom, hogy sok fénnyel nagyon jó képeket lehet vele készíteni, de kevés fénynél nem lehet vele rendes képet készíteni. Ahogy néztem a régi diákat, azokat is sok fénnyel készítették.

>>A Werrahoz, van reszletes magyar leirasom, majd elokeresem es beszkennelem.

Köszönöm az jó lesz.
Előzmény: stgellert (11)
stgellert Creative Commons License 2004.08.02 0 0 12

http://yandr.50megs.com/carl/werra/page18-19.htm

 

ezen oldalon jobbra felul odairtak, melyik lence melyik, ez a "b" ez biza nagylato, 35 mm-es. az "a" az alap 50-es, a "c" a 100 mm-es. Ennek fenyeben tenyleg fura a skalazas, en csak a nemet precizitast tudom okolni erte.

Előzmény: stgellert (11)
stgellert Creative Commons License 2004.08.02 0 0 11

Eleg hosszan van skalazva, de szerintem stimmel (igazan nem tudom megmondani, reg volt kisfilmes gep a kezemben, de a 6*9-es tavmeros mpress 90 mm-e 10 meterig van skalazva, utanna vegtelen). A zar az bizony szorulhat, irany pl. a FOBESZ, ott olcson es jol kitisztitjak. A Gamma az mas eset, mert az redonyzaras, a werra meg compur剗Van Duflexed????? EMber, az egy nagyon ertekes gep, vigyazzal ra!! (oszinten szolva en nem mernem meg hasznalni sem...)

A Werrahoz, van reszletes magyar leirasom, majd elokeresem es beszkennelem.

Előzmény: seTTebello (10)
seTTebello Creative Commons License 2004.07.31 0 0 10
Köszönöm, ez nagyon sokat segített, pedig nem tudok angolul.
Itt a B jelű objektívvel rendelkezem, már fel is szereltem, nem volt egyszerű. De nem vagyok benne biztos, hogy ez teleobjektív. Az az érdekes, hogy be van skálázva a távolság 30 m - ig, utána végtelen.
Az időzítő most jó, elkattogtattam a régi tekercset és betettem egy újat. Nem lehet, hogy a Werra bizonyos időknél beszorul? Mert Duflex Gamma szokott ilyet csinálni 1/1000 - nél.
Előzmény: stgellert (9)
stgellert Creative Commons License 2004.07.28 0 0 9

http://yandr.50megs.com/carl/werra/werra.htm

 

a werra-k manualja, nem, a flektogon nem fog felmenni ra, hacsak nem a sajatja.

Előzmény: seTTebello (0)
seTTebello Creative Commons License 2004.07.27 0 0 8
Melyik kis háromszöggel kell beállítani az időt? Mert a fekete nem megy 60 . on túl.
seTTebello Creative Commons License 2004.07.21 0 0 7
Előzmény: seTTebello (6)
seTTebello Creative Commons License 2004.07.21 0 0 6
[image1]
Előzmény: seTTebello (5)
seTTebello Creative Commons License 2004.07.21 0 0 5
Ilyen képeket lehetett vele készíteni:[image1]
seTTebello Creative Commons License 2004.07.21 0 0 4
>>A Flektogon nem nagylátószögű? Asszem 35' - os. >>Egyáltalán szabad ide benéznem? Persze, de ha digiHP- t írom telerakják képekkel a HP - sok a topikot.
Előzmény: Yogi (2)
seTTebello Creative Commons License 2004.07.21 0 0 3
Van olyan is valahol. Ilyen régi képeket láttam Kecskeméten.
Előzmény: Törölt nick (1)
Yogi Creative Commons License 2004.07.18 0 0 2
A Flektogon nem nagylátószögű?

Egyáltalán szabad ide benéznem? Merthogy Nikonhoz használom a Zeiss objektívomat...
Előzmény: seTTebello (0)
seTTebello Creative Commons License 2004.07.17 0 0 0
A 0. kérdés: hogyan kell feltenni a Flektogon telét egy Werra 3 - ra?
seTTebello Creative Commons License 2004.07.17 0 0 topiknyitó
Üdvözlök mindenkit a topikomban!
Remélem még sokan használjuk ezeket a régi gépeket.

A topik azért jött létre, hogy műszaki és egyéb információval segítse a Zeiss gépek használóit. Így könnyedén vehetjük fel a versenyt a Fuji finepix 400 - ra exponáló Nikon klán tagjaival.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!