Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

halo13 Creative Commons License 2022.02.25 0 0 38737

Köszönöm! Sikerült! Nincs valami bevált gyakorlat a rádió kijelzőjének rendbehozására?

Előzmény: xmbela (38736)
xmbela Creative Commons License 2022.02.21 0 0 38736

Igen.

Előzmény: halo13 (38735)
halo13 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 38735

Vagyis ha 8 az első szám akkor 9-et kell pöttyinteni?

Előzmény: xmbela (38734)
xmbela Creative Commons License 2022.02.21 0 0 38734

Nullával kezdődik. Ha beütötted a 4 számot, akkor a 6-ost kell nyomni.

 

Előzmény: halo13 (38733)
halo13 Creative Commons License 2022.02.21 0 0 38733

Eddig ok, megvan a CODE felírat. Kérek még egy kis segítséget a beíráshoz mert vakon kell csinálni, vagyis a kijelző szegmensei nagyon hiányosak. (Pl: "0"-val vagy "1" -el kezdődik a számsor? ) Ha be van ütve a négy szám mi a következő a befejezéshez? ( 5.-6.)?

Köszi.

Előzmény: xmbela (38732)
xmbela Creative Commons License 2022.02.18 0 0 38732

Nem aksi le, hanem bekapcsolva kell hagyni.

Előzmény: halo13 (38731)
halo13 Creative Commons License 2022.02.18 0 0 38731

Sziasztok! Sikerült elQ..nom a rádió kódot!  Jól ütöttem be a számokat de a lezárást 5.6. helyett csak 6. Valahol olvastam, hogy akksi saru le, 2 óra és újra engedi. Nahát erről lent volt egész éjszaka és mégsem engedi újra ütni, csak ---  ez jön. Mi a teendő? Lehet még ezzel kezdeni valamit vagy kuka. (kód megvan)

zsekazst Creative Commons License 2022.02.11 0 0 38730

Oszt' miféle márka!?

Mert vala a szar...és a még szarabb...

Előzmény: halo13 (38729)
halo13 Creative Commons License 2022.02.11 0 0 38729

Urak! Az U..x-nál akciósak a lengőkar szilentek. 

zsekazst Creative Commons License 2022.02.11 0 0 38728

Szia,

 

Én a bárdinál vettem, 40 volt a kettő.

 

T

Előzmény: peti.olah (38727)
peti.olah Creative Commons License 2022.02.10 0 0 38727

Szia!

Hol lehet küszöböt venni?

Előzmény: zsekazst (38725)
zsekazst Creative Commons License 2022.02.10 0 0 38726

Szia,

 

 

A régi -1.9D PUG- még egyben van, de 1 évre ki van vonatva a forgalomból!

 

Mindenképp el lesz bontva, mert a kasztni...na, az szar!!!

 

Küszöbök nincsenek alatta...és nincs is mihez gyógyítani, ha lenne is bármit!

 

De a motorja kiváló! (hf tömítés csere volt)

 

Összes fék, teló vadi új alatta...hátsó, komplett fékcső rendszer is...

 

Meg -nyilván- minden vezérlés cucc, szíjak, görgők újak...

 

Magyarul...minden új benne, csak szar a kasztni!

 

Nem is akarok tőle megszabadulni, mert mindent újat vettem bele...és azóta nem ment 2000km-t sem!

 

Ami jó lesz a HDI-be, azt elrakom, a többit meg kidobom...

 

 

T

Előzmény: sh1mano (38723)
zsekazst Creative Commons License 2022.02.10 0 0 38725

Ime, hitünk szent titka:

 

(bocs, a kifejezésért...)

 

 

 

Ezek már megvannak...vagy fél éve...csak idő nincs, hogy felrakjam őket...

 

De... hamarosan készen lesz...és nem fogom eltitkolni a teljes "felújítást" sem!

 

T

 

Előzmény: zsekazst (38724)
zsekazst Creative Commons License 2022.02.10 0 0 38724

Szia,

 

Most mit mondjak...még nem "pattantak fel"...

Csak -majdnem- mert vettem egy másikat...szarabb küszöbbel...és -arról- a képekkel bementem a műszakis cimbihez...

 

Vonakodott, mert 4 újjam bement azon alul...

 

De...mi van a tiéddel!? Cimszóval...semmi...

Oszt megfelelt...

 

Most van rá idő...bőven...

 

Küszöbök meg is vannak...és újszerű is lesz a gép...nemsokára!

 

T

 

 

 

Előzmény: sh1mano (38723)
sh1mano Creative Commons License 2022.02.10 0 0 38723

Szia!

Felpattantak rá a küszöbök, le is pingálódtak?

PUG206-ot elbontottad?

üdv

Simi

Előzmény: zsekazst (38722)
zsekazst Creative Commons License 2022.02.09 0 0 38722

Szia,

 

Én meg nem hallgattam magamra, oszt' múlt pénteken véletlenül leműszakiztattam az enyémet...

Mindegy, egy hónapot igy is nyertem rajta.

 

A többi témát érintve, nekem bármely hétvége jó, ha jönni akarsz, de esetleg elszaladok arrafele, mint legutóbb és elviszem ami kell!

Csak addigra pontosítani kellene a csöveket!

De teszek fel képeket, ha akarod, hogyan is lehet a gyári elágazásokat újra hasznosítani!

Gakorlatilag bármilyen alakú, elágazású csöveket össze lehet igy rakni!

 

T

Előzmény: halo13 (38721)
halo13 Creative Commons License 2022.02.07 0 0 38721

Szia! Hallgattam rád és nem vittem műszakira. Majd 2 hónap  múlva hátha még nem lesznek sokan.

A cső a tartály mögött a  "T"  (vagy F ) elosztó tövében tört el, Hú... fúrnom - faragnom kellett, hogy összetákoljam de nem bízom benne mindenképp csere vagyis kell a cső. Megálmodom és megyek hozzád. Időpontot egyeztetünk! Lehet, hogy csak márciusban lesz belőle valami. Ok?

......a hidraktiv gömböt megnézetem.....

Köszi

Előzmény: zsekazst (38715)
zsekazst Creative Commons License 2022.02.07 0 0 38720

Olvastam, köszönöm!

 

 

Előzmény: 873khz (38719)
873khz Creative Commons License 2022.02.07 0 0 38719

Szia!
Írtam emailt.

Előzmény: zsekazst (38718)
zsekazst Creative Commons License 2022.02.07 0 0 38718

Szia,

 

köszönöm!

 

De honnan tudod, láttad valahol?

Esetleg lehet tudni, hol van?

 

T

Előzmény: 873khz (38717)
873khz Creative Commons License 2022.02.07 0 0 38717

Felejtős.
Öt éves képek, az utcán rohad, olajtócsa alatta.

Előzmény: zsekazst (38716)
zsekazst Creative Commons License 2022.02.06 0 0 38716

Na...hát...

 

Hirtelen lement az autó ára!

Már csak 99 999Ft!

 

Valaki esetleg nem nézte, vagy nézi meg, mi ez az ába...s!?

 

Velem már nem áll szóba...azon gondolkodom, tegyek-e ide róla faces profilképet!?

 

T

 

Előzmény: zsekazst (38702)
zsekazst Creative Commons License 2022.02.06 0 0 38715

Szia,

 

 

írtam volt, hogy adok egyet ingyen!

Gyanítom, ha leköszörülöd kilyukad, de bekalapálni be lehetne...

De mi lesz a résolaj furattal?

(egyébként, mint írták volt, ha szabadon kézzel könnyen jár és nem folyat, nemigen azzal van a baj)

 

Van belőle vastagcsöves, még a komplett futóművön van!

De nem jelentkeztél a múltkor a tartály mögötti visszafolyó csövek miatt sem, megoldódott?

 

 

 

(én úgy tudom, hogy tényleg valami alap pl alma pálinkába van beletéve a zöld dió...egyszer már kaptam valami ilyet...fonom volt meg barnás színű, mint az unicum)

 

T

 

 

Előzmény: halo13 (38711)
zsekazst Creative Commons License 2022.02.06 0 0 38714

Szia,

 

Majdnem igazad is van, de mégsem!

Ugyanis nekem is ment egyszer tönkre a jobbos csak a jobbos...vagyis csak elkezdett erősen folyatni fent, a szimmeringnél.

Akkor még nem volt ismeretségem sok felé, de találtam egyet, postával hozták...oszt balos lett!

 

De, már csak a józan paraszti logika alapján is rájöttem magamtól hogy a kettő ugyanaz, mindössze a fül holléte az eltérés!

Ha ugyanis leveszed róla a visszafolyó tappancsot és a likon bele nézel...látsz benne egy belső csövet...

Tehát ez is, minden más gátló két csöves, az is kell legyen, mert rugózáskor az elengedett folyadékot valahová nyomnia kell, ebbe most ne menjünk bele...

Szóval, szépen szétvágtam a régit, kibeleztem (valahol még meg is van), megvizslattam és láttam, hogy simán át lehet fülezni!

Szóval meg is csináltam és sokáig azzal jártam!

 

Azóta már bontottam jó párat és most is van belőle bőven tarcsiban!

 

Na, látod én meg szagavatott vagyok benne, ha érdekel előkeresem a szétvágottat és teszek fel róla képeket!

 

Nem azt mondom, hogy ezt kell csinálni, de ha nincs más, meg lehet oldni!

 

T

Előzmény: -P-h-o-e-n-i-X- (38710)
-P-h-o-e-n-i-X- Creative Commons License 2022.02.05 0 0 38713

Ha a problémád forrása a kemény rugózás, akkor én nem a gólyalábcsere irámyába indulnék először. Ahogy CsXGTI is írta, a gömböknél nézelődnék. Aztán olaj-kör/rendszer. Természetesen hidraulika.

Azt is el kéne dömteni, hogy "rugó-út" vagy "rugó-erő" a probléma. Például hogy szépen emel/süllyeszt, de kézzel nem tudod berugóztatni, vagy csak a normál magasságon rugózik néhány centit, de alig akar leereszkedni, meg felső pozícióba menni?

Én addig nem cserélnék gólyalábat, amíg nem teljesen egyértelmű a hiba.

 

....

 

Nemtudom, hogy hogy készült, mert úgy kaptam. Azt mondták, hogy a legtöbb diópálinka az almapálinka dióízzel "felütve", de azt versenyen kiszúrják, meg aki kicsit is rendelkezik ízérzékeléssel, és nem "Barbon"-on nevelkedett. :)

Valami olyasmit hallottam még, hogy a zöld dióból csinálják. És hogy sok kell hozzá... :)

Előzmény: halo13 (38711)
CsXGTI Creative Commons License 2022.02.05 0 0 38712

Ellenőrizd a hidraktív (akku) gömböt is, ha nem volt!Ha gyenge vagy lyukas, teljesen leronthatja a rugózást, jó rugógömbökkel is.

Előzmény: halo13 (38711)
halo13 Creative Commons License 2022.02.05 0 0 38711

A helyzet a következő: tavaly gömböztem az elejét mert kemény volt! A helyzet gömbözés után sem változott, sőt 1.3-ra felfúrt gömbökkel sem. Arra gondolék, hogy gólyaláb tehát kutakodtam a lomok között és ért a meglepi a 2 db balos. (Vastag csöves a masinéria)

 

A diót, hogy erjesztik cefrévé? 

Előzmény: -P-h-o-e-n-i-X- (38710)
-P-h-o-e-n-i-X- Creative Commons License 2022.02.05 0 0 38710

viccet félretéve!

 

Ennyire nem vagyok szakavatott a témában, tehát csak józan paraszti ésszel gondolkozok:

- Ez a henger a környezet, a cél, és a feladata miatt nem egy sima "vascső". (Mármint maga a gólyaláb anyaga.) Tehát véleményem szerint valamilyen ötvözet, aminek a belső felülete különleges kiképzésű lehet. Hónolt, bevonatolt, esetleg nitritált, vagy valamilyen eljárással nagyon keménnyé és a felülete nagyon simává alakított. Ha te ezt "nagyobb" hőhatásnak teszed ki az szerintem sérülni fog. Esetleg még vetemedhet is.

 

Ebből kifolyólag esetleg a flexelést még szerintem elviselheti, de én semmiképp se hegeszteném. Akkor már inkább valami combosabb kialakítású "bilincs"-el próbálkoznék, és ahoz rögzíteném a stabpálcát.

 

De elsőnek megpróbálnám elcserélni egy jobbos megfelelőre. Kabátgombokért dobálják már sajnos ezeket az autókat, lehet szerencséje lesz és lesz valakinél elfekvőbe egy jó állapotú jobbos gólyaláb.

 

 

 

viccet elővéve:

 

Demost komolyan ... látok némi párhuzamot az indul a bakterházzal amikor csupa félpár kaptafákat dobál ki a suszter. Ha neki két balos van, valaki két jobbossal közlekedik? ... :D :D ... 

És hogy tud csak az egyik tönkremenni? Egy kerékkel mindíg az árokban jár valaki? :D :D :D  

:)))

 

( egy kicsit likőrös, mert versenyre nem mehet kerítésszaggató, viszont ilyen zamatos ízletes párlatot eddig még nem kóstoltam... ;) ;P ... )

Előzmény: zsekazst (38709)
zsekazst Creative Commons License 2022.02.05 0 0 38709

Na, bakker...

Tudod, afféle 20 éves birset volt szerencsém lenyelegetni...amit -itt...is...kevesknek sikerül- és ízletesnek találtam!

Sajnos fel volt cimkézve rendes páleszos cimkével...de már az is ki volt fakulva, el volt érve...de a dugón a viasz pecsét még érintetlen volt!

Fotó is van róla...

 

Na, akkor a téma...

Lehet -simán- cserélni jobbosat-balosra...és viszont!

Csak -és kizárólag- a stab pálca a probléma...a fület át kell hegyszteni!

 

T

Előzmény: -P-h-o-e-n-i-X- (38708)
-P-h-o-e-n-i-X- Creative Commons License 2022.02.05 0 0 38708

Há' figyumán tesa .... szal' ha ebbő nemment át, hogy viccŐtem, akk gyere át, mert megkell kínáljalak egy kis LYófajta diópálinkával. Mer lehet, h beittá, de valami tablettás lehetett, vagy rézeleje.

Ez meg versenyre készült dió. És nem ízesített alma...  ;)

 

(ha ez se megy át, akkor jobb ha hagyjuk) :P

Előzmény: zsekazst (38706)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!