Keresés

Részletes keresés

Sunga Creative Commons License 2009.10.13 0 0 2217
Egy jó lehetőség arra, hogy egy hazai cég vezetője is kihasználhassa az informatikai rendszerben rejlő lehetőségeket és ezzel versenyképesebbé tegye vállalatát.
KKV Informatiakai Kiválósági Díj
pczukkerman Creative Commons License 2009.08.17 0 0 2216
Van tapasztalatotok pályázatíró cégekkel kapcsolatban? Most sok új és hasznos pályázatról olvastam, mivel kisvállalkozó vagyok nincs külön emberem pályázatra ezért kéne a tapasztalatotok. Előre is köszönöm a segítséget. Üdv!
sahphu Creative Commons License 2009.07.09 0 0 2215
a pénzügyi analfabétizmus;;;;
http://tdyweb2.wbteam.com/PenzMintAdossag.htm
http://tdyweb2.wbteam.com/ZeitAddHun.htm
www.eleg.hu
http://www.utolag.com/Drabik.htm
http://www.karpathaza.net/
Kérjük segítsen megoldani társadalmunk legsúlyosabb problémáját. Számoljuk fel a pénzügyi analfabétizmust, ami ezer más súlyos gazdasági, társadalmi és környezeti probléma megoldását teszi lehetetlenné.
Olvassa el, hallgassa meg, gondolja át. Meg fogja érteni, hogy a politika és a média a jelenlegi pénzügyi írástudatlanság mellett képtelen megoldani a problémákat. Inkább csak súlyosbítják a társadalmi problémákat, és újakat okoznak.
Nézzen utána, hogy tényleg így mûködik, és tényleg sikerült ilyen csúnyán félrevezetni a társadalmat
Kérdezzen meg másokat, hogy tudták-e.
Ha ideje engedi, tanulmányozza a kérdést, és vegyen részt alternatív pénzek létrehozásában vagy a pénzrendszer megreformálásában és az áldemokrácia igazi demokráciává alakításában.
Mondja el másoknak. Újra és újra, egészen addig, amíg a pénzügyi analfabétizmust fel nem számoltuk, és a világtörténelem legnagyobb zsákutcájából kikeveredünk. Van elég szellemi kapacitás ahhoz, hogy megoldjuk a problémát. Viszont amíg a társadalom a média (félre-)vezetésével rossz helyen keresi, addig nem. Kérjük segítsen rávilágítani a helyzetre. A saját érdekében. Ne legyen ignoráns. Később sokkal nehezebb lesz.
www.eleg.hu
Ismerjük meg a globális kaszinó (világgazdaság) szabályait, szemfényvesztését

Aki nem akarja megérteni, az nem fogja megérteni.
Arra biztatjuk, hogy ne abból induljon ki, amit a többség gondol. Megmutatjuk, hogy mire kell figyelni, és mi a trükk.
De ne higgye el nekünk. (annak nem lenne semmi értelme!) Hanem nézze meg alaposabban, és járjon utána. Ellenőrizze. Vesse össze saját megfigyeléseivel.
Nem a logikája bonyolult. Hanem a pszichikai falat (a kognitív disszonanciát) legyőzni. A manipulációs mátrixon belülről nézve szinte elképzelhetetlen, hogy ekkora átverést meg lehet csinálni. "Hogy nem derült ki" ? (kérdezik sokan magukban). Kiderült. A Földön pár millió ember számára (a népesség 1%-nál kevesebb), amiből sokan kényelmesnek érzik a rendszert, mások a megváltoztatását reménytelennek. Ja, hogy a többség számára miért nem derült ki ? Mert a többség elfogadja a hibás magyarázatot, mert
azt hiszi, a többség nem tévedhet
feltételezi, hogy a közgazdászok alaposan átgondolják azt amit tanulnak. Látni fogjuk, hogy bizonyos (fontos) dolgokat nem.
Aki nem érti, az sajnos másnak is árt ezzel, nem csak magának. De aki megérti, és hozzájárul, hogy mások is megértsék, az már nem a problémának a része, hanem a megoldásnak. Merthogy van megoldás, helyes diagnózis mellett nem is bonyolult. Aki részt vesz a megoldásban, annak saját előnye is származik belőle. Az elején, amíg kevesen vannak, az előnyök nagy része másoknál (pláne a szegényeknél és a jelenleg munkanélkülieknél) jelentkezik. Mintha egy hatalmas adományt adna - csak éppen nem kerül Önnek semmibe. Ahogy a társadalom egyre nagyobb része alkalmazza a helyes módszereket, úgy csökken a hitelkényszer, a bankok által teremtett pénzmennyiség és ezáltal az adósság a bankok felé: egyre jobban megérzi majd saját költségvetésén is a (jelenleg óriási) lopás csökkentését.

Auréliusz Creative Commons License 2009.06.19 0 0 2214

A magyar gazdaság versenyképessége a monetáris unióba való belépés után realizálódna, feltéve, ha az alábbi linkben javasolt kooperítív stratégiák életbe lépnének.

 

 

Az Európai Unió gazdasági növekedésének jellemzői és problémái
kalanneni Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2211
http://video.google.com/videoplay?docid=6132500997336473908&q=source:010939096061906806268&hl=hu
gross Creative Commons License 2007.07.21 0 0 2209
(Tegnapelőtt küldtem levelet, most már a jó címre!)
Előzmény: babarczyeszter (2208)
babarczyeszter Creative Commons License 2007.07.21 0 0 2208

gross drága, a cím eszter.babarczy kukac gmail.com.

Előzmény: gross (2200)
gross Creative Commons License 2007.07.20 0 0 2207
Bocsánat, azt nem érem el, de küldtem egy levelet gmail-ről...
Előzmény: Fuly (2206)
Fuly Creative Commons License 2007.07.20 0 0 2206
Mail ment az itteni címedre.
Előzmény: gross (2205)
gross Creative Commons License 2007.07.19 0 0 2205
Igen, ezt rontottam el! :) Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Fuly (2203)
padisah Creative Commons License 2007.07.19 0 0 2204

és tegyek úgy mintha én lennék gross? ;)

Előzmény: Törölt nick (2202)
Fuly Creative Commons License 2007.07.19 0 0 2203
Hmm... lehet, hogy csak félig ért oda? :)))

(mintha a cím felét lehagytad volna :)))
Előzmény: gross (2200)
padisah Creative Commons License 2007.07.19 0 0 2201

OFF

 mi meg irigyeljük :)

Előzmény: babarczyeszter (2199)
gross Creative Commons License 2007.07.19 0 0 2200

Kedves Eszter,

már írtam a babarczy@gmail.com címre, nem érkezett meg?

 

Előzmény: babarczyeszter (2199)
babarczyeszter Creative Commons License 2007.07.19 0 0 2199

OFF

gross drága, továbbra is kétségbeesetten kereslek!

ON

gross Creative Commons License 2007.07.17 0 0 2198
Azért ennyire nem sötét a kép: a nemzeti önrész nem tartalmaz minden K+F forrást, és hát ott van a komoly mértékű uniós társfinanszírozás.
Előzmény: BoRó (2196)
BoRó Creative Commons License 2007.07.17 0 0 2196
A jól hangzó hír magyarázata mindössze annyi, hogy összeszedték 7 év _szokásos_ K+F költségvetését, mert egyben nagyobbnak tűnik az összeg. De azért nyugtass meg, hogy nem szoptad be. :-)
Előzmény: Törölt nick (2195)
Parafrazis Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2194

Kicsit elegem van már abból, hogy mindenhol minket hoznak fel negatív példaként (Szerbiában is már, sajnos).

 

Lásd: http://hirklub.hu/?cat=story&id=4877

lakol3 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 2183
(OFF
xml nem strukt., hanem adatot leíró "nyelv". De mindegy.)
Előzmény: lakol3 (2182)
lakol3 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 2182
A web platformfüggetlen interface, ha csak ennyi a probléma.
Az xml platformfüggetlen adatstruktúra. De még lehet sorolni.
Előzmény: MesduX (2177)
MesduX Creative Commons License 2007.06.13 0 0 2177

Ha már szoftver:

 

Nem az a lényeg, hogy az államigazgatás mit használ, hanem az, hogy ne kényszerítsen mindenkit a WINTEL használatára. Belül azt használ amit akar, de legyenek egyértelmű, valóban platformfüggetlen interface-ek. Erre az interface-re aztán mindenki csatlakozhat amivel akar, mindenki azt használ ami neki szimpatikus.

Ez lenne az igazi verseny. Ma mindenkit Win használatára kényszerítenek akár akarja, akár nem.

Egyébként mi van a jövőbeni, még nem létező rendszerekkel? Nagyon nehezen lehet új operációs rendszereket fejleszteni, ha vagy kell venni hozzá egy Win-t, vagy emulálnia kell egy Win-t!

Előzmény: Törölt nick (2172)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2007.06.12 0 0 2174
Te látszik, hogy nem tudod az adott szervezet funkcióját, különben nem mondanál egy ilyen orbitális baromságot kicsi kém.
Fuly Creative Commons License 2007.06.12 0 0 2173
OFF: természetesenképes vagyok olyan biztonsági tesztet készíteni, amin kizárólag a Dos5.0 megy át... A plattformfüggetlen progi készítése eszközválasztási kérdés. és stb... hagyjuk.
ON: azonos költség esetén a magasabb hazai hozzáadott érték lényegesen olcsóbb. Értsd: azonos TCO mellett az államnak kutya kötelessége a nagyobb szolgáltatás tartalmú szabad szoftvert választani.
Előzmény: Törölt nick (2172)
lakol3 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 2170
MEllékes: a kormányzati szoftverek nem platformfüggetlenek - vagyis ez esetben MSWint KELL licenszálnia az önkormiknak, ami jó a MSnek, meg az informatikai tárca politikai bubusának (és pártjának), de másnak nem.
Eléggé nevetséges, hogy nem képesek platformfüggetlen progit írni.
Továbbá: láttam projektet, amiben minden a fizetős megoldás volt.
A szerver MS, a proginyelv Delphi. Miért? Mert ezek a cégek lobbizták ki, hogy a gazdag minisztérium támogassa már űket egy picinkét.
Megjegyzem: ezen a piacon nem a fizetős a biztos jobb. (Linux vs. MS. Az utóbbi nem csak olcsóbb /a szoftver ingyenes/, de biztonsági és teljesítményi mutatók alapján is jobb a MSnél. Erről van Pentagon felmérés, és nem véletlen, hogy Linux van az USArmy szárazföldi lövészpáncélosaiban és dzsipjeiben.)

Hát, ennyit a dologról, mielőtt meghatódnék.
Előzmény: Törölt nick (2167)
Fuly Creative Commons License 2007.06.12 0 0 2169
Hi,

egy érdekesség, amiről régen tépjük a szánkat:
Vége az evának és az ekhónak?
A magyar versenyképességet a svájci IMD mutatója szerint a gazdasági teljesítmény és a kormányzati hatékonyság gyengíti leginkább. A gazdasági teljesítményt az alacsony termelékenység és az alacsony foglalkoztatás korlátozza, a kormányzati hatékonyságot elsősorban a magas deficit és adósságállomány, az adók szerkezete, illetve az intézményi működés problémái, különösen a transzparencia hiánya rontja le.

Kommentek:
1. az EVA-ról helyből megmondtam, hogy az államnak baromság - bár nekünk kellemes...
2. A továbbiakhoz pedig nem kellene svájci intézet, én a feléért szívesen megírtam volna ugyanezt. Csak kopipészt a fórumokból és készen vagyok. :(
lakol3 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 2168
d'accord
A baj az, hogy a technológia kész van - be kéne csak vezetni, de ehhez nálunk elkőbb "több év egyeztetés és felmérés" kell. Ja, meg fel kell valami csókosnak találni a spanyolviaszt.
Előzmény: Törölt nick (2167)
lakol3 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 2166
Aha.
Amíg nem kellett bemenni az okmányirodába és ott regisztrálni, hanem elég volt a neten. :))
De mellesleg akkor is kiküldték a lapot - foggyon a papír.
Ja, és rossz volt a kitöltési lap, vagyis rosszul számolt. Kurvaanyáztam is rendesen, mikor kiderült. Aztán letölt, kitölt, beküld.
Mellesleg örülök, hogy ide legalább eljutottunk. Utálok papírt pazarolni.
Előzmény: Törölt nick (2165)
lakol3 Creative Commons License 2007.05.23 0 0 2164
Ez az elektronikus közigazgatás azóta szopja a pénzt és döcög, amióta a szdsz van kormányon...
Röhejjjjjjj. Elég megnézni a honlapokat pl. Tiritarka, ilyenolyan kivitelek.
Előzmény: Törölt nick (2161)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2007.05.17 0 0 2162
Bla Bla Bla...

Akiknek meg kellene a dolgot változatani azok a legnagyobb haszonélvezői a rendszernek.
Előzmény: Törölt nick (2159)
GeeDawg2 Creative Commons License 2007.04.26 0 0 2158
Jaja, ez jó. Én pl. már erősen vitatkozok az egyik szerzővel egy másik oldalon, de kicsit elbeszélünk egymás melett... :o))
Előzmény: Jo Tunder (2155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!