Keresés

Részletes keresés

fan_fan Creative Commons License 2007.04.21 0 0 237
"Finom szürkebarát dukált volna hozzá.:)" Vagy zöldveltelini. Nagyon passzol halételekhez.
Előzmény: eMM (230)
fan_fan Creative Commons License 2007.04.21 0 0 236
Stefiadri, ez nem semmi ! A füstölt sprotni nekem is nagy kedvencem, legalábbis a Larsen márka. Este megeszem a halat egy kis kenyérrel, semmi egyebek és jóllakok vele. Másnap reggelire úgyszint kenyérrel az olajat, mert ez a fajta olaj különösen finom. Az esti védőital bor, a reggeli kávé ... :-))
Előzmény: stefiadri (228)
szysssz Creative Commons License 2007.04.19 0 0 235

A kenyér lehet az oka! :))

 

Legközelebb egy kis zacsi sós vízben megfőzött mirelit zöldbabbal lazítsd fel. amit nyakon öntöttél fokhagymás, natur kefírrel, s meglocsoltad kevés citromlével. Ezt viszont érdemes kicsinykét hűteni-érlelni.

Kenyér nem is kívánkozik mellé, vagy "épp csak hogy..."

Előzmény: stefiadri (228)
eMM Creative Commons License 2007.04.19 0 0 234
Nekem sem a szívem csücske a paradicsomos hal de megeszem ha olyanom van.PLD tegnap reggelire LIDL-es Chira paradicsomos makrélát ettem és finom volt.Ajánlom figyelmedbe.Reggelire azért elmaradt a szürkebarát az speciel csak egy Churcill engedtheti meg magának hogy reggeli pezsgővel egye az osztrigát.Kedvenc étele volt az öregnek, tudott élni az biztos.
Előzmény: stefiadri (233)
stefiadri Creative Commons License 2007.04.19 0 0 233

Nekem ez a fajta ízesítés nagyon bejött, bármilyen olajos halat képes vagyok így betolni. Szeretem pl. a Jasmine-t is, de ezt csak félve írom le, mert volt már hogy "megköpködtek" érte, hogy hogy lehet azt megenni, pláne még szeretni is.

Én pl. a paradicsomos halat nem komázom. Vagy lehet hogy még nem ettem jót.

Előzmény: eMM (232)
eMM Creative Commons License 2007.04.19 0 0 232
És átkozott a hal a harmadik vízben.
Be is jött! Pedig finomnak tűnik a recipe.
Előzmény: stefiadri (231)
stefiadri Creative Commons License 2007.04.19 0 0 231

Jó ötlet :-))))))))

Gondolhattam volna hogy a hal úszni kíván :-)))))))

Előzmény: eMM (230)
eMM Creative Commons License 2007.04.19 0 0 230
Mert nem ittál védőitalt.Finom szürkebarát dukált volna hozzá.:)
Előzmény: stefiadri (228)
Mbazsika Creative Commons License 2007.04.19 0 0 229
:-))
Előzmény: stefiadri (228)
stefiadri Creative Commons License 2007.04.19 0 0 228

Elárulom Neked tegnap esti bűnözésem:-)))))))

 

Az úgy kezdődött, hogy tegnap este 8 óra tájban -hogy s hogy nem- a kezembe került egy doboz füstölt sprotni. Gondoltam megnézem milyen lehet belül hát felbontottam. Kiborítottam egy tányérba, hogy jobban tudjak válogatni a halacskák között. Került még rá 2 gerezd zúzott fokhagyma, jó erős pirospaprika, és nyakon öntöttem citromlével. Kicsit kevergettem, hogy az ízek jól összeérjenek, közben betettem a kenyereket a pirítóba. Aztán jöttek sorba a kenyerek, 1-2-3-4 szelet, vagy tán 5 is. Elfogyott a halacska levestül, olajostul, mindenestül. Igen jó volt.

Egy szépséghibája azért van a dolognak: még ma is érzi a gyomrom hogy ez kicsit durva vacsi volt.

Előzmény: fan_fan (227)
fan_fan Creative Commons License 2007.04.12 0 0 227

Szerintem is, de a "Többi ..." mondatkezdés túl általánosító, ezt furcsálltam.

 

Nekem a ruszli annyira nem bejövős, nagyon dominál az ecetesség az ízében.

Előzmény: eMM (226)
eMM Creative Commons License 2007.04.11 0 0 226
Biztos a ruszlira gondol a kollega!:)
Előzmény: fan_fan (225)
fan_fan Creative Commons License 2007.04.10 0 0 225
Hagymás ??
Előzmény: Gabest (224)
Gabest Creative Commons License 2007.04.10 0 0 224
Köszönöm a válaszokat. Többi nekem túl savanyú és hagymás. Az ár annyira nem számít mert csak ritkán veszek.
H_G Creative Commons License 2007.04.05 0 0 223
Úgy emlékszem, az Intersparunkban van még. (Én se veszem, aránytalanul drága.)

Előzmény: Gabest (219)
fan_fan Creative Commons License 2007.04.05 0 0 222
Match, vagy Kaiser`s emlékeim szerint. (Vácott legalábbis.) Viszonylag drága.
Előzmény: Gabest (219)
tuutuu Creative Commons License 2007.04.05 0 0 221

Hülye szakács..:}}

 

Megideologizálhatta volna a dolgot:

- Felséges királyom, fogassál több csukát, hogy megkóstolhassam, amit Felségednek készítek, hogy az minél nagyobb örömére lehessen.

Hogyan készítsek én nagyszerű étket Felségednek, ha nem kóstolhatom meg??

 

Mátyásnak volt annyi esze, hogy ezt fölfogja..:}}

 

 

tuutuu

most Királyi Főszakács

Előzmény: eMM (217)
Gabest Creative Commons License 2007.04.05 0 0 220

*insalatissime

Előzmény: Gabest (219)
Gabest Creative Commons License 2007.04.05 0 0 219
Gúglival találtam erre a topicra, és csak annyit szeretnék kérdezni a tisztelt egybegyűltektől, hogy láttak-e mostanában riomare instalatissme konzerveket. Se ocson, se cba, mintha felszívódtak volna egy hónapja.
eMM Creative Commons License 2007.03.24 0 0 218
Cora az nekem nincs csapásstávolságban.Régebben 1X az auchanban láttam normálisnak tünő nagyszemű kaviárt valami horrorisztikus áron.Na ez nekem már nem megfizethető kategória,főleg nem kisérletezni.
Én szegény vagyok de nem élek jól nem úgy mint fanfan.:)
Legalábbis nem ennyire.
Néhanapján befigyel valami ócsó LIDL-es halkonzerv(egyébként azok finomak) meg halfilé.
Előzmény: homerx (213)
eMM Creative Commons License 2007.03.24 0 0 217
PLD Mátyás király is köszvényes lett vénségére.Meg agyvérzésbe halt bele legalábbis a tünetek szerint.
Pedig ő is evett halat.Feljegyezték a szakácsáról hogy ellopta a csuka máját, ezért bümntetést is kapott.

Előzmény: H_G (214)
eMM Creative Commons License 2007.03.24 0 0 216
A legújabb dili szerint a tojás egézséges.Legalább heti kettőt egyél.Mondjuk hallal...:)
A marha az mitől koleszterines amikor sovány hús?
Előzmény: fan_fan (215)
fan_fan Creative Commons License 2007.03.23 0 0 215

egy héten 2 alkalomnál töbször eszel halat rendszeresen az hajlamosít a köszvényre.Bár a logikáját nem értem.

Én sem. Bár eddig nem hallottam róla. Talán az lehet a dolog mögött, hogy a három fő élelmiszer - anyagcsoport (fehérje, zsír/olaj és szénhidrát) közül egyik túlzott mértékű fogyasztása sem egészséges. Tehát a fehérjéé sem. Ha nem tévedek halhúst illetően nem lehet nagyon a koleszterinnel előhozakodni, amivel sertésnél, marhánál vagy pl. tojásételeknél szoktak.

Előzmény: eMM (212)
H_G Creative Commons License 2007.03.23 0 0 214
Tudtommal általában a túl sok fehérje felelős a köszvényért -- az emésztésének a melléktermékeként húgysav-kristályok rakódnak le az izületekben. A hal csak annyira "rossz" e szempontból, mint a hús; és legrosszabb a vadhúst túlzásba vinni, mert az nagyon tiszta fehérje, állítólag ezért volt annyira általános a köszvény a középkori nemesek körében.
Előzmény: homerx (213)
homerx Creative Commons License 2007.03.23 0 0 213
probalkozz mashol beszerezni a kaviart. mostansag majd mindegyik kora-ban van ilyen orosz cuccokat arulo bolt. na ott vehetsz erdekesebb cuccot is, sok(relaitve) fustolt halat, nagyszemu kaviart, stb...

hal meg a koszveny? hat erdekes. sosem hallottam. remelem nincs valosagalapja. eddigi tudasom szerint inkabb a voros husoknak van hozza koze. de hogy miert? tenyleg. nem tudja valaki? esetleg egy url?
Előzmény: eMM (212)
eMM Creative Commons License 2007.03.23 0 0 212
Vajas pirítóssal szoktam enni.Úgy azért laktató egyre elég egy vékony szelet nem két pofára kell falni.Olyan mintha a kaviárt kilószámra ennéd.
Ha már kaviár amit kis hazánkban ezen a címen lehet venni az egy vicc.A Tescós/ósenes vörös vagy fekete kaviárra gondolok.Egy időben vettem de aztán leszoktam róla annyira műkaja.
Görögben volt szerencsém igazi kaviárhoz.Nem volt olcsó (bár ahogy vesszük 10 EU volt egy nem is kis doboz,itthon sztem legalább a duplája lenne) de semmi színezék gusztusos méretes gömböcskékből állt.Hát vajas pirítóssal isteni volt.Utána szőlő feta sajtal na az volt aztán a regggeli.Ja és kettőnknek 2 evés volt, szóval annyira nem is volt talán vészes.

A halheteddel kapcsolatban nos a túl sok hal se jó állítólag.Asszem még anno az indexen olvastam(cikk volt nem hsz) hogyha egy héten 2 alkalomnál töbször eszel halat rendszeresen az hajlamosít a köszvényre.Bár a logikáját nem értem.

Ez a kva index ezt a topicot is kiplántálta a kedvenceim közülvalamiért.Hát most visszaraktam.
Előzmény: fan_fan (211)
fan_fan Creative Commons License 2007.03.15 0 0 211
Időközben azzal is találkoztam 640 -valamennyi forintért, uzsonnának is kevés, pedig nem vagyok túlságosan nagyétkű. Mindenesetre finom. ("Alaszkai füstölt lazac".)
Előzmény: eMM (209)
halguru Creative Commons License 2006.12.20 0 0 210

Ha érdekel valakit a téma akkor kérdezhetsz a Hering-Trade-től

 

Sok okossággal tudok szolgálni ha halkonzervet akarsz venni/enni

 

eMM Creative Commons License 2006.10.27 0 0 209
Én a fóliás lazacra gondoltam nem a konzervre.Házit viszonylag körülményes csinálni mert a lazac vizeinkben elég nehezen fogható.:)
Előzmény: fan_fan (207)
ingatlanboy Creative Commons License 2006.10.26 0 0 208
Szerintem ez direkt ilyen sós! Én ettem már hering szeletkéket, amiben lé az nuku, viszont só annál inkább... görög salátára rakva vagy simán fogyasztásra volt ajánlva.
Nekem bejött!:)
Előzmény: eMM (198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!