Keresés

Részletes keresés

gyongya Creative Commons License 2014.06.29 0 0 1699

Múlt hétfőn találtunk egy fészekből kipottyant erdei pinty fiókát. Még elég sok volt rajta a pihe, és kevés volt a tolla. Mivel forgalmas gyalogút mellett találtuk, és aggódtunk hogy valamelyik kutya meg találná enni, ezért hazahoztuk. 

Itthon lisztkukaccal és lecsapott legyekkel etetem azóta, és szépen fejlődik, most már 2-3 métereset is röppen, bár az érkezéssel még vannak gondok. Nem merem nagyobb próbára engedni,mert van macska is a háznál.

Viszont nem eszik és nem iszik egyedül.

Hogyan tudnám megtanítani, hogy egyedül csipegessen?
Mikor lehet szabadon engedni?

Segítségeteket köszönöm

ot1019 Creative Commons License 2014.06.14 0 0 1698

Ha valakinek fiókaneveléshez tanácsra van szüksége, akkor írjon a tamaso@freemail.hu címre. Van egy keverékreceptem, amivel könnyen és szakszerűen fel lehet nevelni a fiókákat. Lehet, hogy majd ide is bemásolom, csak most nincs túl sok időm. Egyébként amit Corvi ír az is tökéletes, csak a szimpla túrós keverékek mellé folyamatosan kell rovarokat is adni, mert csak úgy működnekk jól, úgy viszont mondhatni eszményi táplálékok.

A széncinege fióka pedig a végét járja, csak szólok.

Labor Géza dr. Creative Commons License 2014.06.05 0 0 1697

sziasztok nekem egy kis verebem van ma találtam léci segitssetek nem tudom mivel etessem nem nőt ki az őszes tolla és nagyon sárga a szája egy része képem nincs rola

 

Sziasztok!

Kérem, segítsetek! Találtam egy kis verebet, nem tudom, mivel etessem. Tanácsolnátok valamit? Sajnos nem nőtt ki az összes tolla és a szája egy része sárga; képet nem tudok mutatni.

 

Labor Géza dr.

tolmács és fordító

Előzmény: husika66 (1696)
husika66 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 1696

sziasztok nekem egy kis verebem van ma találtam léci segitssetek nem tudom mivel etessem nem nőt ki az őszes tolla és nagyon sárga a szája egy része képem nincs rola

corvi01 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 1695

Széncinege, a képről elég megviseltnek tűnik. Sürgősen itatnod és etetned kell!!

Ők alapvetően rovarevők, de túrós, tojásos, reszeltrépás ,..diós lágy eleséggel felnevelhetők!

Itt is utánaolvashatsz az efélék felneveléséről.

Előzmény: P.Bandita (1694)
P.Bandita Creative Commons License 2014.06.04 0 0 1694

Sziasztok!

Ma találtam egy kis fókát a közelünkben lévő ligetben, valószinüleg kiesett a fészekből és nem volt szívem ott hagyni, meg tudjátok mondani milyen fióka lehet???

corvi01 Creative Commons License 2014.05.14 0 0 1693

ot1019 hol van ilyenkor? :) /én már írtam oda/

Előzmény: Ladybee (1692)
Ladybee Creative Commons License 2014.05.13 0 0 1692

A Madáretető topikban SOS kérdés:

Sziasztok!

"Ha valaki tud kérem adjon tanácsot,de gyorsan:))).Az van hogy a rozsdafarkú elfoglalta a fecskefészkét,és a fecskék most jöttek vissza.A fészekben már kikelt a fióka.Ma egész nap idegesen,hangosan köröznek a fészekkörül és úgy tűnik a szülőket is elűzték,legalábbis nem jönnek a fészekre,csak messziről figyelnek.A fecskét nem rég többször láttam a fészekre szállni és nem tudom elképzelni mit csinál ott.Bántja a fiókákat????Vagy mi lehet?Mi kiakarjuk szedni a fiókát de igazából nem is tudjuk mit csináljunk.Kérem valaki segítsen!!!mit kell tenni???  "

corvi01 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 1691

Ezek azért nagy pillanatok a kis madarak életében! :) Ügyesen elkaptad.

Előzmény: 666Forester (1689)
666Forester Creative Commons License 2014.05.10 0 0 1690

Végül maradtam a manuális megoldásnál, meglőttem kézből.. sajnos a 7végén pont borult idő volt így eléggé ramatyak lettek a képek... a kicsik azóta már hozzám is átrepülnek, de még elvárják az etetést... a cinkegolyót imádják :D

666Forester Creative Commons License 2014.05.10 0 0 1689

666Forester Creative Commons License 2014.04.30 0 0 1688

Köszönöm a válaszokat.

 

Akkor lehet már most nagyon kell figyelni... oks... megpróbálok még ma ráüzemelni egy kamerát az odura... a mozgásérzékelést a szoftver tudja mögötte a PC-n. Csak az a baj hogy videóval nagyon gyorsan megtelik a merevlemez, kénytelen leszek beérni a fotókkal, az meg ugye webkamera felbontású tehát nem valami fényes... de legalább nem maradok le az eseményről... Ha sikerül valamit elkapni majd felpakolom ide is.

Ladybee Creative Commons License 2014.04.29 0 0 1687

A csibék még a tojáson belüli csipogással jelzik egymásnak a kikelési szándékot. Különösen a fészekhagyó fajoknál fontos a szinkron, mert a szülő elballag a kikelt csibékkel, amelyik késik az elveszett !

Előzmény: corvi01 (1686)
corvi01 Creative Commons License 2014.04.29 0 0 1686

"Csak h akkortájt jobban figyeljek (fotómasinával v. mozgásérzékelős webcammel :) )"

 

Akkor akár jelen sem kell lenned, ha van olyan funkciója a gépnek? :)

 

Ezt a 20-21 napot Ők (és általában az apróbb madarak 17....21) elég pontosan tartják!

Noha a fiókák nem egyszerre kelnek, de nagyon gyakran egy-két napon belűl az odu kiüresedik! Tavaly tanuja voltam, mikor házi rozsdiék négyen kik 3 napig keltek egy délelőtt folyamán 2-3 órás különbséggel kiröpködtek! :)

Előzmény: 666Forester (1681)
Ladybee Creative Commons License 2014.04.29 0 0 1685

Nem érdemes zavarni őket, mert hajlamosak idő előtt kiugrálni.

Előzmény: Ladybee (1684)
Ladybee Creative Commons License 2014.04.29 0 0 1684

A 20-21. napon repülnek ki, ha hallani őket, akkor már akár két hetesek lehetnek. Az idősebb fiókákat sűrűbben etetik, felváltva.

Előzmény: 666Forester (1683)
666Forester Creative Commons License 2014.04.29 0 0 1683

Mégis... valamilyen közelítő érték? Ha most jött meg a hangjuk (keltek ki?) a 7végén akkor kb. hány hét? hónap? múlva várható? ... sajnos nem találtam infót a neten sem...

Előzmény: Ladybee (1682)
Ladybee Creative Commons License 2014.04.28 0 0 1682

Nehéz észrevenni a pillanatot. Egy elkezdi a kirepülést, a szülők biztatják őket, pár perc múlva mind kint van,  már egy közeli fán követelik a kaját.

Előzmény: 666Forester (1681)
666Forester Creative Commons License 2014.04.28 0 0 1681

Az erkélyemtől pár méterre decemberben kihelyztem egy madárodut. Tél végére be is költöztek a cinkék. Most 7végén meg hallom a pityogást az oduból.

 

Mikor várható h a kis gombócok először előbújnak? Csak h akkortájt jobban figyeljek (fotómasinával v. mozgásérzékelős webcammel :) )

T. Thick Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1680

Egyébként jó ötlet, és a kotló madár biztosan nem ijed el a változástól, ha csendben és viszonylag gyorsan megcsináljátok a cserét.

Előzmény: Alomi11 (1678)
Ladybee Creative Commons License 2014.04.01 0 0 1679

A probléma akkor kezdődik majd, amikor a még repülésképtelen fiatalok sorra kiugrálnak a fészekből és próbálnak lent a talajon elrejtőzni. Van megoldás arra is , majd akkor térjünk vissza rá.

Előzmény: Alomi11 (1678)
Alomi11 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 1678

Sziasztok!

Feketerigó fészkeléssel kapcsolataban szeretném a segítségeteket kérni. Ehhez a kérdéshez nem találtam topicot, elnézést, ha nem ide tartozna. Kezdő fórumozó vagyok és kezdő madárbarát. Egy csendes udvarra néző társasházban lakom. Pár napja fészket rakott az erkélyünkön egy feketerigó pár. Talán azért választották épp a mi erkélyünket, mert a kisfiam miatt rács van az elején, így a szarka (ami napi látogató a kertben) valószínűleg nem tud berepülni. Az elején beleavatkoztunk a folyamatba kicsit, mert a redőny felső, kinti dobozára akarták a fészket építeni, és a fészekanyag azonnal lecsúszott a lejtős dobozról. Vettem egy fészektálcát az MME-nél, és odaerősítettük, ahova a fészket szerették volna rakni. Pár nap múlva visszatértek a rigók, és most már 3 napja ül is a tojó a fészkén. Igyekszünk békén hagyni őket. A 3 éves kisfiam is nagyon jó fej, mert nem megy ki már két hete az erkélyre. Ami engem aggaszt, hogy az erkélyünk nem hasonlít a rigó természetes fészkelőhelyére. A fészek alatt 2 gyerekjáték van és egy láda. Nem tudom, rendezzük-e át az erkélyt, például bokros virágokat tennék a fészek alá. Nem ijesztjük-e el a változtatással őket?

Köszönöm szépen a segítséget előre is

corvi01 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 1677

Köszönöm, jelenleg sajnos nem a legjobban néz ki...Pár hónappal ezelőtt először az egyik szemén később a másikon is valamilyen hártyaféle (hályog?) kezdett a szemzugtól hátrafelé terjedni. A neten sokat kotorásztam, s végül is írtak erről-arról vele kapcsolatban, de igazi konkrér gyógymódokról -a kétes kimenetelü műtéteket kivéve- nincs érdemi adat. Alapból ez vmilyen szemhélyi gyulladás, mely lehet fertőzés, parazita...Valójában a tényleges okok az állatorvosok szerint is ismeretlenek.

Eleinte diólevél és kamilla levével ecseteltem, kis javulás mutatkozott is, majd

ot1019 jóvoltából Diamand Vikivel összefutottunk aki meglepő módon egy kalmopirines kúrát (vizében feloldva) javasolt. Ettől tovább javult!:) Én azért pluszban egy szteroidos(medrol) kiegészítéssel megtűzdeltem, és viszonylag most egész tűrhetően néz ki!:)

Van egy Neomycin-Bactericin-Polymyxin szemkenőcs, ezt még lehet  hogy kipróbálom, állatorvosok háziállatok esetén ezt javasolják.

Előzmény: Ladybee (1676)
Ladybee Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1676

És milyen szép tollazatú, életerős !

Előzmény: corvi01 (1674)
corvi01 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1675

Szóval 3,5-éves! Matekból egy "5-öst" azért megérdemlek. :)

Előzmény: corvi01 (1674)
corvi01 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1674

Csipi 2010. Aug. elején született (kb. 4,5éves) :)

 

Tavaly októberi kép:

Előzmény: Rambóka (1672)
Ladybee Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1673

Az apró énekesmadarak viszonylag rövid ideig, többnyire legfeljebb három évig élnek. Csak itt-ott akad egy-egy 6–8 évet megért „matuzsálemi” korú példány, többnyire fogságban.

Előzmény: Rambóka (1672)
Rambóka Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1672

Sziasztok!

 

Mennyi ideig él vajon egy zöldike?

Rambóka Creative Commons License 2013.11.25 0 0 1671

Sziasztok!

 

Köszönöm az érdeklődést!

 

Nyáron volt némi hezitálás, hogy Madárkovának jobb helye lenne Vladnál, röpködhetne, családot alapíthatna stb. De a kiskorúak részéről olyan heves ellenállásba ütköztünk, hogy végül maradt a jószág nálunk.

Végülis igazuk van, ők mentették meg, és ez az egyetlen háziállatuk.

Közben költöztünk egyet, nagyobb lakásba, végre van hely majdnem mindennek, Madárkova pedig egy szuper, napos, meleg helyet kapott.

Ősszel szedtem neki nagy tányér napraforgókat, tűztövist, tyúkhúrt, úgyhogy most feltankolt állapotban nekifutott a vedlésnek. Minden tele van tollakkal. :( Madár pedig kezd egyre murisabb lenni. :)

Esténként kinyitjuk az ajtaját, onnantól ki-be járkál, ha akar röpül egyet, ha akar, bemegy és alszik egy kicsit. Jól bírja az éjszakázást is, van, hogy éjfélkor, némi ráalvás után még kijön és röpül pár kört (jó, tudom, megzavartuk a bioritmusát :) )

Szóval tényleg családbarát madár, nagyon jól alkalmazkodik hozzánk, nyáron 4-5 napokra el tudtunk menni nyaralni úgy, hogy bekészítettünk neki többféle kaját, innivalót is 3 helyre, és teljesen jól bírta. Úgyhogy szeretjük a jószágot nagyon. :)

Még mindig rá lehet ültetni az ujjunkra, de azért már jóval tartózkodóbb lett. Ha viszont valaki eszik, akkor mindig kijön megnézni, hogy mi az, pedig sosem kap a kajánkból, csak valahogy amikor pici volt, úgy alakult, hogy mindig kajánál kapott ő is az asztalnál enni, valószínűleg ez rögzült neki, mint közös társasági esemény.

Jól emlékszem még, hogy vedlésnél a tuja a kedvenc? Mert akkor szedek neki.

Előzmény: otyopunyo (1670)
otyopunyo Creative Commons License 2013.09.05 0 0 1670

Rambóka, ha erre jársz, kérlek írj Madárkováról!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!