Keresés

Részletes keresés

zmse Creative Commons License 2006.07.21 0 0 152
Minden lében két kanál díszdoboz (8 DVD):

http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=5350&VID=066-1031596897-56763427715435963
Imimet Creative Commons License 2006.07.21 0 0 151
De a teljes sorozatot végiadták az Msat-on, és az szeintem 99 előtt volt jóval, és valahol azt írták, hogy 99-ben készült az új szinkron. Na mindegy, most már úgysem lesz semmi, egy nagyon kicsi esélye van, hogy egyszer mégis előkerül az MTV-től az eredeti szinkron, ha egyszer ott valaki rendet rak... RTL-sorozatok díszdobozban, olcsóbban! A teljes kanál most csak 6990 Ft az xpress.hu-n. azt hiszem most mát eljött az ideje a vásárlásnak! Ennyit akkor is megér, ha nincs rajta az eredeti szinkron. Az eredeti szinkronos részekből hányat sikerült begyűjteni? Lehetséges volna ezekből másolatokat kérni?
Előzmény: Youwine (150)
Youwine Creative Commons License 2006.07.18 0 0 150

én meg úgy mléxem, hogy az Msat-on Kautzky Armand és Szolnoki Tibor volt az első 1-2 epizód szinkronja  - a felzúdulás nyomán készült az új szinkron az eredeti hangokkal

Előzmény: Imimet (149)
Imimet Creative Commons License 2006.07.18 0 0 149
Azért a fórum végigolvasása után valami szöget ütött a fejembe. Megesküszöm, hogy 1996 környékén (na jó 1995 és 1998 közöt) a Szív TV és/vagy a Msat-on soban adták le a Minden lében és az Angyal sorozatokat. Na most én akkor nem vettem semmit észre, szerintem az eredeti szinkron volt, már csak azért is, mert azt mondtátok, hogy az új szinkront 99-ben vették fel. Vajh azokkkal a kópiákkal mi lett? És hogy lehet az, hogy öntjük az adóforintjaink milliárdjait az MTV-be (ami önmagában nem lenne baj, ha BBC színtű színvonalas műsorokat kapnnánk, senki nem nézne ker.tv-ket és vigyáznának a nemzeti kincsünkre, mint a halhatatlan színészek szinkronhagjaira is), és minden eltűnik vagy ellopják? Nincs meg a Flinstones, az Angyal és a Minden lében eredeti szinkronhagja, a Frédi Bénit is úgy gyűjtötték be a tv nézőktől. Még az is megfordult az agyamban, mintha szándékos szabotázsról lenne szó, vagy hihetetlen zűrzavar uralkodik arra ("nem találják", "elveszett" derül ki sorban egyre több filmről vagy szinkronról, ahogy akarják dvd-n kiadni) és egyszer valamikor hirtelen felbukkannak az eredeti szinkronhangok, ha végre rendet raknak.
f_v_h Creative Commons License 2006.07.10 0 0 148
Egyáltalán nem kiábrándító, csak a régi valamivel jobb. Láng és Sztankay eleve nem lehet kiábrándító. :) Sajnos, több régiszinkronos rész nem került elő. Mindenképpen érdemes megvenni! Üdv
Előzmény: Imimet (147)
Imimet Creative Commons License 2006.07.07 0 0 147
Végigolvastam a fórumot, de még most sem tudom eldönteni, hogy érdemes-e megvenni ezt a sorozatot? TÖbben írták, hogy az új szinkron kiábrándító. Ja és sikerült azóta több régi szinkronos részt összegyűjteni?
Gábor73 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 146
Az utóbbi hetekben kéregetem kölcsön a sorozat DVD-it, sorban, egymás után. Azt hiszem, a 3. lemezen van egy marha jó beszólás Roger Moore-tól, ami valahogy így szól: (angol és amerikai) "...a két nemzet, akit elválaszt a közös nyelv..." :-)
tutetem11 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 145

Szia!  Egy megnézésre mindenképpen érdekel:-))

A jövő héten felhivlak:-)

Előzmény: James Bond 007 Club (144)
James Bond 007 Club Creative Commons License 2006.01.11 0 0 144

Én felvettem.

Érdekel???

Bár nem tudom miért lehet ez pont itt annyira fontos.

Semmit se mondanak a Minden lében két kanálról... Csak, hogy mikor készült a szinkron hozzá.

Előzmény: tutetem11 (143)
tutetem11 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 143

Halihó! Sajnos már törölték az oldalról:-(

Nem töltötted le véletlenül?

Esetleg más? :-)

Előzmény: Beavis86 (141)
Youwine Creative Commons License 2006.01.10 0 0 142
Köszi !
Előzmény: Beavis86 (141)
Beavis86 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 141
Sziasztok! A Filmmúzeumon volt egy Láng József interjú tegnap és ma is. Annak kapcsán készítettek vele interjút, hogy 40 év után először a Filmmúzeum adja le "Az Angyal" első, fekete-fehér évadjait meg, hogy 44 éve ő Moore hangja. És a régi szinkronokat (szokás szerint) nem találják. Ezért a 72 éves Láng újraszinkronizálja a 30 éves Moore-t. A Filmmúzeumtól megkérdezte egy riporter, hogy ez nem hülyeség-e. Mire azt válaszolták, hogy nem, hiszen eddig akárhányszor más tolmácsolta Roger Moore-t nagy közfelháborodás lett belőle. Az interjúban Láng elmeséli, hogy a "Minden lében két kanál" régi szinkronja 1975-78 között készült. Illetve elmond egy történetet is arról, hogy egyszer mikor a Sztankayval vették fel a szinkront és a szünetben ökörködtek egyszer csak arra lett figyelmes, hogy a szinkronstúdió végében ott álldogál Roger Moore!! Szólt Sztankaynak, aki persze azt hitte hogy csak ugratja, mire odanéz és tényleg ott látja Moore-t. Ekkor Moore nevetve odament hozzájuk. Kiderült, hogy Roger Moore, aki éppen akkor Magyarországon járt már korábbról ismerte Lángot és látni akarta Tony Curtis magyarhangját is. Ha érdekel valakit a konkrét interjú (amiben egyébként mutatják, amint Láng József a stúdióban dolgozik "Az Angyal"-on) az letöltheti. A www.szinkronhangok.fw.hu weboldal fórumán a "Szinkon" című topikban található 288. hozzászólásban lévő linkre kell rákattintani. 8 perces az interjú és az első 20 másodpercben nincs hang. De "Minden lében két kanál" rajongóknak mindenféleképp megéri. Úgyhogy hajrá! :-))))))))
Youwine Creative Commons License 2005.08.04 0 0 140

Bár mindkettejüket imádom, de azért lássuk be, hogy a 80 éves Tony Curtis és a 78 éves Roger Moore "kicsit" necces lenne az üldözéses és verekedős jelenetekben...

de mondjuk játszódhatna egy öregek otthonában, ahol kezdenek eltűnni a sütik, és ők kinyomozzák, hogy a konyhás lopja...

Előzmény: vizes zsemle (139)
vizes zsemle Creative Commons License 2005.08.03 0 0 139

Hello, kanalasok!

Azt írja ám a főoldal, hogy két majommal (S.Coogan és B.Stiller) elkészítenék a remake változatot (gondolom, egy mozifilmet, ú.m. a StarskyHutch esetében).

http://www.adalarms.force9.co.uk/adalarms/newpersuaders.htm

de ez miért lenne jó? Inkább kérjék meg és szereljék össze az eredeti párost, játsszanak még egyet... 

Beavis86 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 138
Na kiderült , hogy milyen szinkronosak is részek?
Ha régi, lécci szóljatok. Azért írok csak most, mert a vizsgaidőszakban nem tudtam kellőképp követni az eseményeket.
James Bond 007 Club Creative Commons License 2005.07.12 0 0 137

Szia!

Írtam lentebb, de akkor pontosítok: hogy a narancssárga íves MTV2 logós. 

Valszeg régi szinkron. 

Előzmény: tutetem11 (136)
tutetem11 Creative Commons License 2005.07.11 0 0 136

Szia! Van valamilyen logó rajta? Vagy vegytiszta a kép?

Biztos hogy régi szinkron?

Előzmény: James Bond 007 Club (135)
James Bond 007 Club Creative Commons License 2005.07.11 0 0 135

Előkerült a régi kazijaimról még két régi szinkronos rész:

- Haláleset a családban

- Az ott én vagyok

Így akkor már 4 rész van meg az íves MTV2 időkből???

James Bond 007 Club Creative Commons License 2005.07.11 0 0 134

Kérdezd meg a kiadót:

DVD Klub: 382-82-95  Gyenes Beáta (Ha még ott dolgozik)

A Díszdoboz engem is érdekelne, a DVD-k megvannak.

Előzmény: zmse (133)
zmse Creative Commons License 2005.07.11 0 0 133
tudja valaki, hogy hogyan lehet gyűjtődobozban beszerezni a DVD-ket? (pár hónapja állítólag volt egy reklám, hogy 24Eft-ért gyűjtődobozban minden rész „ajándék DVD lejátszóval” megvehető. – hátha azóta reális áron is meglehet venni egyben)
Youwine Creative Commons License 2005.07.10 0 0 132

Csomó helyen most már 890-ért kapni a DVDket.

f_v_h Creative Commons License 2005.06.23 0 0 131
Felfedeztem egy érdekes dolgot. A Másnap reggel című rész régi szinkronos verziójából hiányzik egy kb. 15 mp-es rész, amelyben azt fejtegetik, hogy az álfeleséget -- az ő politikai ambíciójával -- csak az érdekli, hogy magas rangú túszt ejtsenek. Úgy látszik, ezt _veszélyesnek_ ítélték az átkosban...
Youwine Creative Commons License 2005.06.21 0 0 130

Végre megkaptam a 8. lemezt, végre  teljes a gyújtemény !

f_v_h Creative Commons License 2005.06.20 0 0 129
Bocs', nagyobbak lettek a betuk, mint akartam. Wordbol masoltam, ezek szerint megtartotta az eredeti betumeretet.
f_v_h Creative Commons License 2005.06.20 0 0 128
Sziasztok!

Először is, szeretném megköszönni Tutetem11-nek, hogy rendelkezésemre bocsátotta a régi szinkronos részeket. Szeretném leszögezni, hogy kiábrándultam az új szinkronból. A régi hang minősége kicsit ugyan rosszabb, de tartalmilag igényesebb. Jó volt hallani a gyerekkoromból ismert szinkronhangokat, elsősorban Kalocsay Miklós és Képessy József hangját. Én is megállapítom, hogy Láng József hangja semmit sem változott, Sztankay Istváné viszont _öregedett_. Hát, tényleg teljesen más az új szinkron szövege...  A régi hang az új DVD-s képpel nincs szinkronban, csúszások vannak. Úgy tűnik, régen a képet is megvágták egy kicsit.

Kissé kockázatos - Element of risk (új fordítás: Rizikófaktor)

Azt már régebben észrevettem, hogy az új szinkronban a bázisparancsnok rangja kapitány, pedig az irodája ajtajára colonel van írva. A régi szinkronban helyesen ezredes volt. Az ikerlányok egyike Joan. Az új szinkronban [dzsun] lett, pedig inkább a [dzson]-hoz áll közelebb, mint ahogyan helyesen a régi szinkronban ejtik. A legérdekesebb viszont az, hogy a legutolsó diszkós jelenetben nem ugyanaz a zene szól!!! Ez azért nem semmi. Itt viszont az új szinkron nyer, mert nem változtattak az eredeti zenén. Az angol hanggal is hallható eredeti zene többször is előfordul más részekben is, azonnal feltűnt, hogy a régi szinkronban olyan zene van, amelyet még eddig nem hallottam.

Másnap reggel - The morning after (új fordítás: Másnap)

Érdekes, hogy Wilde tegeződik a dzsúdóoktató lánnyal (sokkal jobb így), míg az új szinkronban magázódik. A repülőtéri jelenetben a régi verzióban kétszer figyelmezteti a hangosbemondó (magyarul) az utasokat a beszállásra, az újban ez hiányzik. Ez a rész tele van poénokkal, amelyeket régen másképp fordítottak. A régi verzió jobb volt. Idézek egy párat.

[Brett S. új.sz.] - Várjunk, egy pillanat! [kicsit másnaposan] Daniel?

[Daniel W. új.sz.] - Hát nem is Brigitte Bardot!

[BS ú.sz.] - Fura, nem szokott két fejed lenni!

[DW ú.sz.] - Ütődött.

[BS régi sz.] - Bocsáss meg! Furcsa...

[DW régi sz.] - Nehogy nőnek nézz, Te!

[BS r.sz.] - Mióta hordasz két fejet!

[DW r.sz.] - Hagyj békén!

[Dzsúdós lány ú.sz.] - ... és én lehetnék a szemőr.

[DW ú.sz.] - Van egy ötletem. Tudja mit? Jöjjön velem, lehetne a szemőr. Az őrszem. Szemőr!

[Dzs. l. r.sz.] - Én leszek az őrszem.

[DW r.sz.] - Van egy ötletem. Gyere velem te is. Légy az őrszemem, és szemezz velem! Gyerünk!

Autós menekülés, a _kanalak_ az üldözők. Teljesen ellentétes a két fordítás!!! Az angol szöveg szerint, tartalmilag az új szinkron a helyes, de milyen emberrabló az, aki nem siet a _rabolmánnyal_?

[Emberrabló ú.sz.] - Ez nem a Párizs-Dakar rally. Higgadjon le!

[Ál feleség ú.sz.] - Túl akarok esni rajta.

[Emberrabló r.sz.] - Nem sétakocsikázni indultunk. Igyekezz!

[Ál feleség r.sz.] - Nem akarok feltűnést.

[BS ú.sz.] - Kapcsold be az övet, rázós repülés lesz!

[DW ú.sz.] - Inkább a rádiót kapcsolnám be! /.../ Igy az életben nem kapjuk el őket!

[BS ú.sz.] - Az úton biztos nem, Danny!

[DW ú.sz.] - Jó, hát akkor a simábbik útat választjuk, jó?  Hogy hívják ezt a dombocskát?

[BS ú.sz.] - Vesztőhely. Miért?

[DW ú.sz.] - Jó hogy megkérdeztem. Soha többé nem randevúzom itt. Mondd, van ebben motor?

[BS ú.sz.] - Nem, ez magától megy, Daniel!

[Egy biciklist majdnem elütnek.]

[DW ú.sz.] - Majd visszafelé elkapjuk, ne szomorkodj!

[BS ú.sz.] - Szállj le rólam!

[BS r.sz.] - Kapcsold be a biztonsági övet, viharos út lesz!

[DW r.sz.] - Légikisasszony vagy titokban? /.../ Így sosem érjük utol őket, pajtás!

[BS r.sz.] - Lerövidítjük az utat.

[DW r.sz.] - Nem lesz hosszabb ez a rövid, mint a hosszú? Hogy hívják ezt a vidéket?

[BS r.sz.] - Gallery Hill. Miért?

[DW r.sz.] - Csak, hogy tudjam, hova ne jöjjek többé az életben. Tudod te vezetni ezt akocsit?

[BS r.sz.] - Megy ez magától.

[Egy biciklist majdnem elütnek.]

[DW rj.sz.] - Ne búsulj, visszafelé még elütheted.

[BS r.sz.] - Szólj neki, hogy várjon meg!

A film végén Danny keresni kezdi az eldobott kocsikulcsot. Brett rászól, hogy ne keresse. A régi szinkron szerint egy bőröndkulcsot dobott el helyette, az új szerint pedig a lakáskulcsát. A lakáskulcs hülyeség, azt azért megkeresi az ember, ha eldobja...

Üdv mindenkinek!

James Bond 007 Club Creative Commons License 2005.06.02 0 0 127

Bocsi!!!!

Lehagytam a 007-et!!!

a HELYES CÍM:    jamesbond007@dunaweb.hu

Üdv: 007.

Előzmény: James Bond 007 Club (126)
James Bond 007 Club Creative Commons License 2005.06.02 0 0 126

Ide mindíg írhatsz: jamesbond@dunaweb.hu

Ezt mindíg elolvassa valaki. :))))

Előzmény: tutetem11 (125)
tutetem11 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 125

Sajnos eddig még nem találkoztam olyan emberrel akinek meglenne akár egy epizódja is a régi szinkronnal:-(

Persze ha esetleg ti rátaláltok ilyen tagokra, akkor persze nem leszek bánatos:-)))

Irjátok meg a cimet ahol tudunkegymással kapcsolatot teremteni.

Ha megjöttem jelentkezem....

A cimem: a nicknevem és a freemail.hu

Előzmény: James Bond 007 Club (124)
James Bond 007 Club Creative Commons License 2005.06.02 0 0 124

Szia!

Köszi a felajánlást.

Tudunk várni. :))))

Valahogy össze kéne szedni az összes epizódott a régi szinkronnal, úgy lenne az igazi.

Ebbe a kutatómunkában is tudsz segíteni?

Üdv: Csabi - HUNGARIAN James Bond 007 CLUB

Előzmény: tutetem11 (123)
tutetem11 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 123

Hahó!

Neki /is/ csak az a kettő van meg amit tőlem kapott:-))))

Az a két eredeti rész az én birtokomban van.

Elkérheitek Beavis-től is, csak az ugye értelemszerűen már egy másolat.

Az meg a vhs-nél még számit:-)

Én szivesen segitek nektek de holnap elutazok külföldre egy hétre, igy azonban csak akkor segithetek ha megjöttem....

A kanál legyen veletek:-)

Előzmény: James Bond 007 Club (122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!