Keresés

Részletes keresés

Tibbe Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1163









Sziasztok! Nekem ha kéne, akkor egy ilyen fekete TM kéne:-)))))))
pömpöle Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1162
Sziasztok!

Mikulás!

pömpöle Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1161
Sweet dream:

Dana és AiMe

Dana és AiMe

Tibbe Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1160
pömpöle Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1159
Helyesbítek:

World Dog Show :))))))))
Előzmény: pömpöle (1158)
pömpöle Creative Commons License 2009.10.19 0 0 1158
Sziasztok!

Világkiállítás Pozsony 2009.10.02.

Word Dog Show Bratislava
pömpöle Creative Commons License 2009.09.17 0 0 1157
Sziasztok!

Gratulálok a Kecskeméti CACIB-on résztvevő tibetkéknek és a gazdiknak!


SHIH-TZU EREDMÉNYEK ÉS FOTÓGALÉRIA

Kecskemét CACIB - 2009.szeptember 12.

bíró: dr. Váczi Balogh Zsuzsanna

Kan-Male

Bébi-Baby
Alsó-Lajosfalvy Taco - nagyon ígéretes, Baby BIS-be javasolt

Fiatal-Youth-Jugend
Dilemma Art Deco - kitűnő1/excellent1-HPJ-Best Junior
Rega Voise Kaiser Bengi - kitűnő2/excellent2

Növendék-Intermediate-Zwischen
Mekong Jiang Pho-Wa - kitűnő2/excellent2- Res.CAC, Res. CACIB
Solaris Avis Sunny Bear - kitűnő1/excellent1- CAC, CACIB, BOB


Nyílt-Open-Offene
Szobatorpedó Arhat - kitűnő/excellent

Szuka - Female
Fiatal-Youth-Jugend
Tyra "A" Of Fan-Tyra - nagyon jó/very good


* * * * * *

2009. szeptember 13.

bíró: Bánhidi Pálné

Kan-Male

Fiatal-Youth-Jugend
Dilemma Art Deco - HPJ, BOB
Credo Tzu Babu-Nadjeh -kitűnő2/excellent2
Rega Voise Kaiser Bengi - kitűnő3/excellent3

Kmét CACIB Shih-tzu 2009.09.12.

Tibbe Creative Commons License 2009.09.17 0 0 1156
Putaoi muntjákszarvas Putaoi muntjákszarvas
Tibbe Creative Commons License 2009.09.17 0 0 1155
Több száz új fajt fedeztek fel a Himalája keleti részén
1998-2008 között több mint 350 új növény- és állatfajt fedeztek fel a Bhutan, Észak-kelet India és Mianmar északi részén, valamint Kína tibeti régiójának déli területén folytatott kutatások során.

A WWF nemzetközi természetvédelmi szervezet a Kelet-Himalája - Ahol a világok összeérnek (The Eastern Himalayas - Where Worlds Collide) című tanulmányában az 1998-2008 közötti kutatási időszak eredményeit mutatja be. A kutatások Bhutan, Észak-kelet India és Mianmar északi részén, valamint Kína tibeti régiójának déli területén folytak. A Himalája keleti fele jellemzően nehezen megközelíthető terület, sok az elszigetelt élőhely, ezért a biológiai feltérképezés hosszú időt vesz igénybe, és máig nem fejeződött be.

Az egy évtizedes kutatás során a szakemberek több mint 350 új fajt regisztráltak ezen a területen. Az eddig nem ismert fajok közé tartozik 242 növény, 61 gerinctelen, 14 édesvízi hal, 16 kétéltű, 16 hüllő, 2 madár és 2 emlős.

A kutatók rámutattak, hogy az Észak-Mianmarban élő putaoi muntjákszarvas (Muntiacus putaoensis) a világ legkisebb és legősibb szarvasfaja. Az állatról korábban úgy gondolták, hogy egy másik faj fiatal egyede, de a DNS tesztek azt igazolták, hogy egy különálló fajba tartozik. 60-80 cm magas, és összesen 11 kg körüli testtömeggel rendelkezik. Rátaláltak a területen a 2005-ben felfedezett arunácsali makákóra (Macaca munzala) is, mely nem csak a régió, de egyben a tudomány számára is teljesen új felfedezés. Ez a világ eddig ismert legmagasabban élő makákója - a tengerszint feletti 1600 és 3500 méter magasságban fordul elő.

A Himalája teljes területén tudomásunk szerint eddig megközelítőleg 10 000 faj él, többek között körülbelül 300 emlős, 1000 madár és 300 édesvízi hal. A világismert növényfajának harmada és az ismertgerinctelenek 40%-a megtalálható itt.E mellett itt éla kihalás szélén álló bengáli tigris, és a szintén veszélyeztetett indiai orrszarvú is.

"Ez a hatalmas jelentőségű felfedezés rámutat arra, hogy a Himalája keleti része egyike a világ természeti kincsekben leggazdagabb területeinek. Különös figyelmet kell tehát arra fordítani, hogy a most felfedezett értékeket megőrizzük. Sajnos a Himalája egyike azoknak a helyeknek, ahol a klímaváltozás hatásait már észlelhetjük."
- mondja Balogh Alexandra, a WWF Magyarország sajtószóvivője.
Arunácsali makákó Arunácsali makákó







[link1:right] Putaoi muntjákszarvas
pömpöle Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1154
Előzmény: pömpöle (1153)
pömpöle Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1153
Sziasztok!

Gratulálok a Balassagyarmati CAC résztvevőinek!

AiMe és a tesói igen jól szerepeltek:

Shiva Guangxian AiMe
Kitűnő, HPJ, Legszebb fiatal, BIS-be javasolt

Shiva Gunian Shandi Kitűnő2

Shiva Gan-Shi Kitűnő, HPJ


Shiva Norbulingka Ghya nagyon jó (odakapott a bíró kezéhez)

Balassagyarmat CAC tibeti masztiff
Shiva Aime Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1152

Ó van még lábtörlő! De most Aime el van foglalva Danával a belgajuhász kislánnyal.

 

Előzmény: Tibbe (1148)
Tibbe Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1151
Jaj, itt van gyönyörű Sütike! Egyre csinosabb ez a lyány:) Már nagyon sok a szőre!

Egy ilyen ügyes kozmetikusfiú meg elkellene nekem is:)
Előzmény: pömpöle (1150)
pömpöle Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1150
Sziasztok! Szép napot!

Sütike

Tibbe Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1149

TM China
Tibbe Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1148
Ügyes kislány:) holnap veszel két tartalék kókusz lábtörlőt?:) Vagy megelégszel vasrácsozottal is?:)
Előzmény: Shiva Aime (1147)
Shiva Aime Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1147

Kár hogy nem készült rólad és AiMéről fotó! Azért Te is szivesen tapicskoltál a Dunában, abban a dög melegben! :))

Ma én pici szépségem szálaira szedett ma egy kókusz lábtörlőt! Eddig észre sem vette a lépcsőnél. :) Én mondtam anyának, hogy NE lóbálja, mert nem lesz jó vége. Hát úgy is lett. Miután anya letette, AiMe lapuló óvatos puma léptekkel, többszöri körbe kandikálás után megközelítette a kisé kopottas lábtörlőnek álcázott, a lépcső alján lapuló ellenséget, majd hatalmas bakugrással birtokba vette. Hihetetlen gyorsasággal kivonszolta a lilaakác pergola alá a kapuhoz és igen komótosan, és akkurátusan szálaira szedte! :)))) Tudtam, hogy az elkövetkező 3 órában nem kell AiMét szemmel tartani, mert kb. 1 óra a munka és ugye a jól végzett munka után édes a pihenés! :))

Előzmény: pömpöle (1145)
Tibbe Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1146
És milyen csábos hátsófele van a jobbszélső képen:-)))))
Előzmény: pömpöle (1145)
pömpöle Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1145
Sziasztok!
Polly mama!
Mutatok már néhány fotót a picikédről!
Ő AiMe, a szépséges tibeti masztiff lány:

Shiva AiMe Shiva AiMe

Shiva AiMe

Előzmény: Shiva Aime (1141)
Tibbe Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1144
Nagyon szépek, különösen a gorilla:)
Voltál ismét az állatkertben? Pingvineket is fényképeztél?:)
Mi van Shiva Aimével! nem látom mostanában:(
Előzmény: pömpöle (1143)
pömpöle Creative Commons License 2009.08.07 0 0 1143
Sziasztok!
Egy ki s off a Budapesti Állakertből, de olyan szépek! :)







Budapesti Állatkert 2009
Tibbe Creative Commons License 2009.07.24 0 0 1142
Ne dugulj el:)))

Ezt a puffogást a "kistesók" is csinálják.
Szoktam mondani, na, jól van, mit böfögsz! mármint a pöfögsz helyett:)
na dugulok, mert nem leszek kész holnapra debrecenbe:)
Előzmény: Shiva Aime (1141)
Shiva Aime Creative Commons License 2009.07.24 0 0 1141

Aime pihen! Most piheni ki az éjszakai műszak fáradalmait. Komoly dillemában van időnként, mert nem tudja eldönteni, hogy a jobb, vagy bal oldalán feküdjön. Amíg eldönti a hátán fekszik, a lábai meg az égben! :))

Mióta haza hoztuk (de már előtte is) figyelem a természetét, habitusát, viselkedését.

Nagyon érdekes, mert most, hogy betöltötte 8 hónapot, modhatnám hogy megkomolyodott. (No nem igazán, mert a TM élete végéig gyermeteg, játékos marad.)

Pici korától írom (jelképesen) Aime  kommunikációs (mimikációs) szótárát. Napról-napra bővül. Minden nap felfedezek valami csodát, mely addig nem volt, vagy nem tünt fel.

Pl. A hangja!:))) Nekünk olyan mint egy nagyzenekarra megkomponált zenemű! Imádon a mély, öblös,  ércesen zengő hangját. Engem megnyugtat, és álomba ringat! :)))

(A szomszédokat nem kérdeztem!)

A hangjából tudom, hogy egy ember, vagy több közelít, vagy már itt jár. Kutyával, vagy análkül. Egykutya rohangál az utcán, vagy több. Éppen "telefonál" egy közelebbi, vagy távolabbi kutyatársával. Esetleg konferencia beszélgetésben van. Aztán van amikor nem ugat, csak puffog magában (zsémbes öregasszony lesz belőle). Ilyenkor szoktam neki mondani, hogy mi van pipikém motyogós vagy? :))  Ezt a speckó fuffogást eddig én csak a TM-nél figyeltem meg. Időnként csak úgy a maga örömére skálázik, mert ugye a hangszálakat is karban kell tartani.

Időnként bejön mindenkit leltárba vesz, és ha nincs eltérés, visszamegy a kertbe, vagy a kinti teraszra.

 

Na jó eldugolok.......

 

Egész nap tudnák beszélni az én picikémről! :)))))

 

 

Előzmény: Tibbe (1140)
Tibbe Creative Commons License 2009.07.23 0 0 1140
AiMe merre jár? Csak nem megint átásta magát a veteményeskertbe és büntiben van?
Tibbe Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1139
Én is szerettem az esti tábortüzeket! zászlófelvonással:)
A füst elüldözte a szúnyogokat.
Magunk faragta botra szúrtuk a jó háziszalonnát, csepegtettük a fekete lét a hagymás kenyérre!
De jó is volt fiatalon:))))
Előzmény: Shiva Aime (1138)
Shiva Aime Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1138

Régi szép idők! :)))

Én az esti tábortüzeket szerettem, szalonna sütéssel egybekötve. :)

 

Én úgy emlékszem régen nem volt annyi szúnyog! Persze volt de nem ennyi, mert rendszeresen irtották!

Előzmény: Tibbe (1137)
Tibbe Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1137

...a régi emlékezetes csónakkirándulások gyerekkoromban vasárnaponként a nagydunán.... mindig bedöglött a csónakmotor, és bevitt miket az ár a burnyásba, ahol feketéllettünk a szúnyogoktól:(
Aztán mikor megjavult, akkor kikötöttünk valamilyen homokzátonyon, és bebújtam a víz alá a szúnyogoktól. Az egészben az volt a legjobb, hogy mindig a téli disznóvágásból való füstöltkolbászt ehettem, mert az erre lett tartogatva, ha nyáron majd kirándulunk.
Bár azt otthon a hűvösben is megehettük volna.
De akkor még az a közmondás járta, hogy több nap, mint kolbász:)
Előzmény: Shiva Aime (1130)
Shiva Aime Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1136

Ez a kép nagyon a szivemhez nőtt!

Itt még pici volt, kerek, pihe-puha és olyan mint a tűz! Ez azon pillanatok egyike volt amikor ippen ahol érte az álom elaludt. Imádom (még most is) a hatalmas nagy mancsait simizni! ÁÁÁÁ imádom az egész lányt úgy ahogy van! :))

Előzmény: pömpöle (1133)
Shiva Aime Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1135

Idén ez az (egyik) kedvenc képem Artúr Artúrovics Hidalgóról! :)))))))))))))))))))))

Annyira szééééép!:)

Előzmény: pömpöle (1132)
Shiva Aime Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1134
Nem volt egyszerű újra ide találni de itt vagyok, és remélem már nem lesznek navigációs problémáim! :)))
Előzmény: pömpöle (1131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!