Keresés

Részletes keresés

Röhögös Creative Commons License 2004.02.07 0 0 11
A hordo, párna torzítás nem azonos a perspektiva kontrollal. Az elözök optikai hibák amiken blendézéssel is lehet javítani.
A fel vagy lefelé irányított kamera nem párhuzamosan szaladó (az életben párhuzamos) vonalait nevezzük perspektivikus tprzításnak. A PC lencsét egyébként shift-nek is hívják. Ugyan is a vonalak kiegyenesítésére az optikai tegely film síkra meröleges elmozditása az egyik megoldás.
A másik megoldás a (nagy kameránál) a tárgy és a filmsík párhuzamban tartása.
Előzmény: ferint (5)
ferint Creative Commons License 2004.02.07 0 0 10
Köszönöm !

Sajna most éppen döglődik, és pont a Canon objektíves része, de reggel majd mégegyszer megnézem.

hsoma Creative Commons License 2004.02.06 0 0 9
én úgy tudom, hogy PC obikat jó minőségben csak MF -ben lehet kihozni, ezért (is) szeretem a Nikont:)).
egyébként: www.kievcamera.com
Előzmény: ferint (8)
ferint Creative Commons License 2004.02.06 0 0 8
Nem tudom hogy gyárt-e még ezügyben nem néztem körbe. A többieknek sincs ? (sigma,tamron, stb...)

Egyenlőre csak kipróbálni szeretném zsé hiányában.

zsé: lóvé, zseton, bélahegy, HUF... :-)

hsoma Creative Commons License 2004.02.06 0 0 7
Bocs, hogy beleszólok kedélyes beszélgetésetekbe, de én úgy tudom, hogy a C. nem gyárt PC obikat (lehet, hogy tévedek)
Üdv: hsoma
Előzmény: ferint (6)
ferint Creative Commons License 2004.02.06 0 0 6
Neked nincs véletlenül egy PC objektíved amit kipróbálhatnék ?
Ha nem akkor nem, csak nagyon kiváncsivá tettél.
ferint Creative Commons License 2004.02.06 0 0 5
Egy Canon 75-300 III is lakik nálam amíg a gazdája vissza nem kéri (remélem nem olvassa ezt :-)
Viszont az a bajom hogy a belvárosban nagyon kicsi a hely és így ezt a telét nem tudom kihasználni mert nem tudok elég távol menni a házaktól.
Elnézést hogy nem írtam de Canon EOS 300D-m van, úgyhogy a PS tippet köszönöm, valahol olvastam is egy szűrőről amivel a hordótorzításokat ki lehet szedni a képből. Sajnos nem vagyok még járatos a használatában (PS) de majd igyekszem tuningolni magam.
Röhögös Creative Commons License 2004.02.06 0 0 4
Hát csak kérdezted. A PC lencse (vagy PC lehetóség nagy filmes gépeknél) az egyik elengedhetetlen eszköze az építészeti fotózásnak. Ha csak nem akarsz részleteket fotózni.
A másik lehetöség a torzítás elkerülésére egy hosszabb lencse. Igy nem kerülsz az épület "alá", s minimalizálni lehet a torzítást. Ennek viszont mások a hátrányai.
Digitálnál a PC megoldhato Photoshop-al.
Előzmény: ferint (3)
ferint Creative Commons License 2004.02.05 0 0 3
Aham.
Olvasni olvastam már róla hogy megszünteti a perspektivikus torzítás hatását, de nekem nincs és ebben a pillanatban eléggé le vagyok gatyásodva (:-), és ezért a meglévő eszközeimmel kell dolgoznom.
Van egy Canonom és egy 18-55-ös objektív hozzá, ezzel kell dolgoznom.
Mivel van még kb. 1 hónapom felkészülni ezért igyekszem néhány infót felszívni hogy mit-hogyan érdemes csinálni...
Röhögös Creative Commons License 2004.02.05 0 0 2
Perspektiv kontroll.
Előzmény: ferint (1)
ferint Creative Commons License 2004.02.05 0 0 1
Bocs de ezt nem értem. Mi az a PC lens ?
Röhögös Creative Commons License 2004.02.04 0 0 0
Kellene neked egy PC lens.
Előzmény: ferint (-)
ferint Creative Commons License 2004.02.04 0 0 topiknyitó
Arra szeretnék itt választ kapni hogy milyen objektívvel érdemes épületet fotózni. Elég egy általános 18-55, vagy inkább telét. Időpontban úgy néz ki hogy a napközben amikor ráérek majd csámborogni, úgyhogy a fény kb 9-és 15 óra közötti lesz.
Tud-e valaki olyan netes címeket ahol kifejezetten épületfotók vannak ?
Majdnem elfelejtettem hogy mindez budapesten lesz március elsejétől kb. 1 hónapig.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!