Keresés

Részletes keresés

archivalo Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1065
Köszönöm!
Előzmény: sako (1064)
sako Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1064
A sportlövészet módszertana és eszközei című könyv.
Komlósi Sándor Káli lövészklub.
Előzmény: archivalo (1063)
archivalo Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1063
Az se baj, ha néhány keresetlen szóban összefoglalnád, vagy könyvcím, vagy...
"Ha mán' ijjen hök kiráj vagyok, vagy mi fene..."

:o)))
Előzmény: archivalo (1062)
archivalo Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1062
netán valami link?
Előzmény: STEVE.5 (1061)
STEVE.5 Creative Commons License 2009.09.08 0 0 1061

Van ilyen ökölszabály:-)

 

Előzmény: archivalo (1060)
archivalo Creative Commons License 2009.09.06 0 0 1060
Uraim!
Annyi hozzáértő lakozik itt, hátha tud valaki segíteni.
Létezik-e valami ökölszabály-gyűjtemény a puska (agy, tusa) méretek meghatározásához?
Netán még a forrást is meg tudnátok adni?Emlékszem valahol, valamikor olvastam egy cikket, könyvfejezetet, mely a sörétes puskák agyazásáról szólt és ha emlékeim nem csalnak, ott volt valami összefüggés, ami meomondta, mekkora legyen és mivel jár, ha nem akkora.
Mielőtt bárki másra gondolna, itt most kimondottan az előagy és a tusa mérteire gondoltam... :o))
STEVE.5 Creative Commons License 2009.09.03 0 0 1059

Hívd fel a gyártót!

leht, hogy van nekik ilyen tartalék alkatrész.

Előzmény: robinson8 (1058)
robinson8 Creative Commons License 2009.09.02 0 0 1058
Sziasztok.

Van egy Drulov mod 70 trainer-em, de hiányzik a hüvelykivonója. Ebben kérem a segítségeteket. Méretezett rajz kellene róla, vagy ha valakinek van eladó hüvelykivonója szívesen megvenném, esetleg valaki, aki vállalná a javítását.
Válaszotokat előre is köszönöm. Üdvözlettel: András
Ocky Creative Commons License 2009.08.31 0 0 1057
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
T.A.L. Creative Commons License 2009.08.31 0 0 1056
Ezen a honlapon minden ezzel kapcsolatos minden információ beszerezhető, megkérdezhető.

http://www.dianaszki.hu/

Már a Zrínyin nincs fegyverműszerész oktatás tudtommal, azt átvette ez a képző iskola:http://www.dianaszki.hu/

Zrínyin oktató személyzet is ide vándorolt képezni.

Ha a Rendőrség vagy Honvédség szükségesnek látja, és van ilyen beosztás szabadon, akkor beiskolázhatnak, és a költségeket átvállalhatják, feltételekkel.

Meg lehet-e élni ebből ?
Megélni meg lehet, de többet ne várjál.

Külföldön el lehet helyezkedni vele, csak több helyen ( nem csak ezt a szakmát), de honosítani kell.

Pld. Romániában nincs, vagy nagyon kevés a hivatalos fegyverjavító, legalábbis nem tudnak róla, azt érdemes megcélozni.

Mo-on kb. 130 fegyverjavító van, ebből végzettséggel rendelkező 80, és ebből 40-50 végzi engedélyek birtokában ezt a tevékenységet.
Előzmény: Ocky (1054)
tüskés70-3 Creative Commons License 2009.08.31 0 0 1055
Itt nézz szét:http://www.dianaszki.hu/
Előzmény: Ocky (1054)
Ocky Creative Commons License 2009.08.31 0 0 1054
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy érdekelne a fegyverműszerész szakma, de nem tudom hogy fogjak neki. 25 éves vagyok, Gépipari számítástechnikai technikus (Gépész technikus), Cnc gépkezelő, Cnc programozó technológus képesítésem van. Elvileg a Zrínyin szokott indulni OKJ-s képzésben, de az bizony 380000 Ft.
Ha jelentkeznék a rendőrséghez vagy a honvédséghez ott kitudnám-e tanulni? (persze csak úgy,ha ott is maradnék)
Vállalkozóként van-e jövője, meg lehet-e élni ebből a szakmából itthon?
Külföldön el lehet-e vele helyezkedni?

Segítségeteket előre is köszönöm!
STEVE.5 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 1053

Na, így már egyszerűbb válaszolnom, nem is kell megkeresni a korábbi levelet.

Nincs semmi hókusz-pókusz, bementem egy festékboltba és vettem flakon aerosolos matt lakkot.

A megfelelő felület előkészítés - zsírtalanítás, stb - sokkal fontosabb mint a lakk minősége.

...nagyon sok energiát nem érdemes elpazarolni, mert nem lesz tartós a bevonat.

 

Előzmény: archivalo (1052)
archivalo Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1052
Szia!

Amint megtalálom (olyan a levelzőm, hogy a kliens tárolja a kimenő leveleket és több gépről is dolgoztam), küldöm.
Annyi volt cska a kérdés, hogy van-e valami speciális fekete mattlakk, amit spiáter fegyvertokok festésére szoktatok használni.
Előzmény: STEVE.5 (1050)
archivalo Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1051
SZia!

Akkor remélem szent a béke és nincs sértődés!
Rendelni nem akarok, mert amint írtam, nem ebből akarok meélni - barkácsra pedig nem éri meg. Amit írtál az amerikai szerszám európai hozzáféréséről, azt sajnos tudom is és ismerem is.
Azt egyébként nem értem, hogy ezt a fajta fegyveragy díszítési metodikát itt, az öreg kontinensen is használják. Ennek ellenére itt nem gyártanak ilyen szerszámot?

Egyébként meg azóta is járt a fejem és arra jutottam, hogy meg fogom próbálni egy kerepes metsző kisméretű csövekhez való menetkésével az árkolást. Ez 19 menetes egy collon, nem húsz, de van kellő mélysége és a profilja is megfelelően döntött. Könnyen be lehet fogni, és megfelelő szabályosság is van benne, nem úgy, mint egy fűrészlapból buheráltnak.
Előzmény: sako (1049)
STEVE.5 Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1050

A mattlakkos mailodat még most sem találom.

Megtennéd, hogy elküldöd újra.

A cápázóra visszatérve: csak akkor vegyél célszerszámot, ha meg fod térülni a befektetés.

Amatőr módszernek - az unokaöcséd játékpisztoéyűnak markolatára - továbbra is a harkályozást javaslom egy házilag gyorsan elkészíthető szerszámmal.

 

Előzmény: archivalo (1048)
sako Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1049
Azt hiszem Te nem értetted ! Én sem eladni sem kereskedni nem akarok ilyen szerszámmal. Csupán megadtam a nevét. Mert ezt kérted. Nekem kb egy év utánjárás után sikerült beszerezne egy starter kittet. Ezért írtam, hogy próbáld meg megrendelni. A neten könnyű megtalálni, de a beszerzés teljesen más világ. Adott egy amerikai forgalmazó, aki nem szállít Európába, mert vannak európai leányvállalatai. Viszont ezek csak abba az országba szállítanak, ahol üzemelnek. Nálunk nincs.


Előzmény: archivalo (1048)
archivalo Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1048
SZia!

AAttól félek, félreértettél: én egyáltalán nem akarom sem rontani az üzeltedet, sem konkurrenciát teremteni.
Azt sem tudtam, mi ez a szerszám - steve írta le és te egészítetted ki.
Nem akarom sem megrendelni, sem semmi egyebet - hobbiasztalosként elfúrkálok néhány fadarabot, meg megcsinálok néhány bútort, de fegyverágyazásokkal nem akarok foglalkozni.
Unokaöcsémnek van egy játékpisztolya, nekem néhány légpisztolyom, amikre ráférne egy kiadós felújítás - emiatt érdeklődtem a szerszámok iránt. A megkapott árfekvés azonban (még az usa is!) jócskán túlmutat az említett darabszámú eszközök megtérülési mutatóján.
Előzmény: sako (1047)
sako Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1047
Rendeld meg tőle és megtudjuk mennyi is az annyi.
De ne csodálkozz, ha azt a választ kapod, hogy Európába nem szállít.
Előzmény: archivalo (1045)
archivalo Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1046
Ja, csak még annyi, hogy egy elektromos kézi gyalugép 20 dollár környékén már megvehető.
Egy "igazi" kézi gyalu (na jó, ez a legszuperebb) 800 USD (nem tévedés, ez valódi ár!:http://www.bridgecitytools.com/Products/Shoulder+Planes/CT-14+1-1+8+Foxtail+Shoulder+Plane) Ezek után nem kérdés, hogy miért van ilyen drága kézi készülék.
És ez válasz egyben a lézeres fishantolásra is...
Előzmény: sako (1042)
archivalo Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1045
Tik itten mostan mintha gúnyolódnátok... :o)))
No, várjatok csak, majd csinálok egy próba "fishauntolást" aztán meglátjuk, merre lészen az előre - lehet, hogy hátra, de az egy másik kérdés... :o)))

Az viszont ismételten elgondolkodtató, hogy a tengerentúlon mitől, miért tudnak mindent fillérekért adni (itt most kézszerszámokra gondolok), Európábna ugyanaz, kontinentális gyártótól, már aranyáron fut.
Találtam egy amerikai gyártót, aki a komplett szerszámkészletet, 6v7 darabos betétfejkészlettel együtt kevesebb dollárért adja, mint itt kerül euróba.
Előzmény: ponggi (1044)
ponggi Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1044
...Vagy még drágábban ipari lasert... :-)))
Előzmény: sako (1042)
STEVE.5 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 1043

"...egy fűrészlap is megfeleő tudna lenni ..."

Semmi nem tarthat vissza téged!

A puding próbája :-)

+ a sorok között olvasva, megtaláltad, hogy hol lehet ilyet rendelni (by Sako)

 

sako Creative Commons License 2009.08.27 0 0 1042
Ha a fűrészlap is megfelelni, ki venne drágán ilyen szerszámot.c
Előzmény: archivalo (1041)
archivalo Creative Commons License 2009.08.27 0 0 1041
Szia!

Köszönhetően hatalmas IQ-mnak, megtaláltam a galériádat... :o))
Direkt linket is küldhettél volna.

Ami ott szerepel markolat és tus az mind a te műved? Granula!

Egy nagyon buta kérdés: a fishantoló az a két hajlított nyelű "csavarhúzószerűség"?
Ezt kalapáccsal ütitek, vagy huzogatjátok a felületen?
Ez utóbbi esetben, ugyanis akár még egy fűrészlap is megfeleő tudna lenni - citlingként húzgálva.
Előzmény: STEVE.5 (1039)
sako Creative Commons License 2009.08.26 0 0 1040
Barkácsolók! Eladó egy Eihell MBF 550 fúró-marógép.
A gép egy éves. Eredetileg 149900,-Ft volt az ára.Barátságos áron adnám tovább:-)
STEVE.5 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 1039

Ja'h értem.

A jelzett galéria a "kék" fórumon van, ott is hasonló néven regisztrált topicosként jegyzem:

http://www.nethirlap.hu/forumengine.php?categ=4

 

Előzmény: archivalo (1037)
archivalo Creative Commons License 2009.08.26 0 0 1038
Bocs, a távcső lemaradt...
Kapásból nem tudom megmondani: vettem egy noname távcsövet (4x20) és ezt szerettem volna kipróbálni. Este lemérem - tubus alatt ugye a külső átmérőjét értitek?
Előzmény: STEVE.5 (1036)
archivalo Creative Commons License 2009.08.26 0 0 1037
Szia!

Oda küldtem, ahonnan a válasz jött... :o)))
Ugyanott kérdeztem a galériád linkjét, illetve a fishantoló fellelhetőségi helyét: a neten nemhogy ilyet, de még hasonlót sem találtam. Ha látom, miről van szó, akkor talán meg tudom csinálni, csináltatni - egyelőre azonban még lövésem (se légpuska, se risztó :o)) ) sincs róla... :o)))
Előzmény: STEVE.5 (1036)
STEVE.5 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 1036

"...A mattlakkra még várom a választ ..."

Huh, hová küldted, melyik mail-emre?

"...a magas szerelék hol vehető meg nem aranyáron?..."

Ezügyben is a vasnyul Forumán nézelődj, néha van ott eladó, egész jó áron.

Milyen tubusra kellene?

Előzmény: archivalo (1035)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!