Keresés

Részletes keresés

Fogár Creative Commons License 2010.12.20 0 0 29072

sziasztok!

 

hát nekem se émelygésem,se semmi...érdekes is,mert a 2lánnyal azért émelyegtem rendesen...

 

ellenben tegnap du óta fáj vm jobbhátsó/felső rágófogam... :( ezért holnap megyek is fogorvoshoz...ugyan még nem az elviselhetetlen kategória-néha el is múlik,de én nem merem így ünnepek előtt ezt most elmismásolni...amúgy is rettenetesen utálok fogorvoshoz menni-bevallom 3éve voltam utoljára,akkor teljes generál volt az arcomban szinte...tömés,korona...otthagytam egy fél vagyont és akkor mondta a doki,h azért még 1-2t szívesen megfúrkálna mert gyanús...gondolom az egyik adta meg magát-pedig napi 3x minimum mosok fogat...

 

én már a fúró hangjától rosszul vagyok,szóval irdatlanul össze kell magam szedni,h legyen erőm bevonulni egy rendelőbe...dehát muszáj...annak sincs értelme,h fájdalomcsillapítót tömködjek magamba...

Persze az asszisztens egyből mondta,h hát terhesen a röntgent felejtsem el-majd a doktorúr vhogy ellát anélkül...picit le is cseszett,h hát miért kellett megvárni hogy fájjon a fogam...pláne terhesség alatt...van is benne igazság meg nincs is...akinek fóbiája van a fogorvostól az tudja miről beszélek :D

 

Így a holnapi napom borzasztó sűrű---fél5re fogorvos-előtte 10-2között konzultációra kell mennem...de közben 12től lenne nem Bp-en-hanem itt nálunk a terhesrendelés amin az orvost szeretném megkérni,h januártól ne az sztk-s rendelésen fogadjon-hanem vhol máshol...nem tudom hogy fogom összehozni...még szerencse h a lányaimat majd anyu begyűjti holnap oviból/bölcsből...nélküle reménytelen lenne sok minden.

 

Ez így pont Karácsony előtt rettenetesen hiányzott... :(

avoirfroid Creative Commons License 2010.12.19 0 0 29071

Szerintem gyógyszer a kóla :D

 

Én annyira durván vagyok édesszájú, hogy a glükózos cuccot citrom nélkül ittam és éppen nem csettintettem utána a nyelvemmel :) A laborosok örültek nekem a sok fintorgós után :)

 

Ügyes vagy, hogy lemondtál az édességről, nekem nehezen megy, csak a baba miatt vagyok képes rá :S

Előzmény: Dittus09 (29069)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 29070

Az a 4.3-as cukor kaja után szép eredmény. Hát én sem várom azt a 75 g szőlőcukrot, még akkor sem, ha én tele fogom nyomni frissen facsart citromlével, mert különben tuti visszajönne.

Előzmény: avoirfroid (29068)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 29069

Rendkívül egyszerű: az ücsi nem oltja a szomjamat, csak a víz. Az íze miatt meg nem fogom inni, mert akkor inkább eszem valami finomat. Sajnos nagyon édesszájú vagyok, illetve voltam, egy ideje arról is lemondtam, olyan 90%-ban. Ha mégis rámtör az édesség iránti vágy, inkább igyekszem valami müzliszeletet, vagy gyümölcsöt, enni. Mondjuk banánt, friss ananászt, mandarint, narancsot, almát. De most még ezek sem kellenek - a narancsot kivéve. A kóla sem finom nekem, de most úgy iszom, mintha gyógyszer lenne :-)

Előzmény: avoirfroid (29068)
avoirfroid Creative Commons License 2010.12.19 0 0 29068

Értem. Nagyon tisztelem azokat, akik kibírják üdítő nélkül :)))

 

Én nagyon parázok a cukorterhelés miatt, de a keddi véreredményemet pénteken megnéztem, és igen tetszett :) Egyrészt semmilyen eltérés nincs a referenciaértékekhez képest, másrészt mértek egy éhomi cukrot is (ami nem volt éhgyomorra, mert reggeliztem) amiről nem tudtam. Nos 4,3 lett, ami a jónál is jobb, főleg, hogy ettem is :DDD

Előzmény: Dittus09 (29067)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 29067

Nincsen gond a cukrommal, csak nem akarok sokszáz kalóriát meginni. A nagyszüleim amúgy cukrosok voltak, durván, szóval valamilyen szinten vigyáznom kell, hogy én ne legyek az. Ez az egyik oka, hogy nem iszom szinte sosem üdítőt, ha nagyritkán mégis, akkor csak 100%-os leveket.

Előzmény: avoirfroid (29066)
avoirfroid Creative Commons License 2010.12.19 0 0 29066

Egyértelmű, hogy csak a piros jó ;)

Gond van a cukroddal, hogy a light-ot választottad? Mert én jobban szeretnék cukrot inni, mint édesítőszert...Ha jól tudom aszpartám van benne, megoszlanak a vélemények, hogy szabad-e terhesség alatt fogyasztani. Kis mennyiségben persze gondot nem okozhat, de kis mennyiségben a cukor sem. (Nem az a legkárosabb anyag a kólában.)

 

 

Előzmény: Dittus09 (29065)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.19 0 0 29065

Lányok, mindefélét kipróbáltam a hányinger leküzdésére. Nem vagyok tőle boldog, de a kóla segített csak. Úgyhogy akármennyire is nem szoktam üdítőzni, betárazok a cukormentes változatból, aztán bízom benne, hogy nem lesz sokáig szükség rá. Ja, a piros cimkés az igazi, a kék nem olyan hatásos ;-)

Mieuw Creative Commons License 2010.12.15 0 0 29064

Sziasztok!

Én meg az Istvánban szültem mind a 2-őt, és a 3.-at is ott szeretném. Tény, hogy a látogatási rend / káosz tud zavaró lenni, de az viszont nagyon jó, hogy így a férjem az éjszakai szülés után is bejöhetett segíteni a cuccaim elrendezni (nyilván igyekeztünk nem nagy zajt csapni), és a nagyobbnál meg du. tudott segíteni Hannót ébrentartani szopi idejére (folyton bealudt). Az mondjuk nem lenne rossz, ha egy emberhez egyszerrre csak max. 2-en jöhetnének be (álom-álom). Viszont a szülészet részét szeretem, azt is, hogyha nem muszáj nagyon nem macerálnak, és amikor egy begyöpösödött kolléga oxit írt elő majdnem az összes frissenszültnek az osztályon (gyermekágyas) az osztályvezető 10 percen belül lefújta (tudta, hogy mi történik "alatta"). Szóval, ha már kórház, akkor nekem István. Tudom, hogy rosszat mindenről lehet hallani, de az Imréről többfelől hallottam, hogyha nem épp a fogadott dokinál szül vki, akkor nagyon lutri, hogy milyen ellátást fog ki.

Kinek-mi jön /jött be.

 

És gratula minden szép uh.-hoz! :-)

Előzmény: Fogár (29061)
Gonoszka2 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 29063

szobái is jók, vajúdó is, szlőszoba is, a nővérek 90 %-ban kedvesek és segítőkészek. A csecsemősök is.

 

Csak a folyosó ablakig lehet kitolni a dedeket... anyuka kimehet.

 

Én csak egyet szültem ott, azt is császárral, de Allia már 4-et.

 

Én innen 60 kilóméterről is gondolkodás nélkül oda mennék ha újra szülnék, és nem fehérvárra, ami csak 13 km....

Előzmény: Gonoszka2 (29062)
Gonoszka2 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 29062

ifj Bálint doktort ajánlom, én őt ismerem. szülésznőt tudok ajánlani, de azt biztosan többen is tudnak.

Előzmény: Fogár (29061)
Fogár Creative Commons License 2010.12.15 0 0 29061

sziasztok!

 

most ajánlották a Szt Imrét.

Egyáltalán nem vagyok ott ismerős...

Most egyelőre a 12.heti uh-ra van időpontom-és annyiból jó ez,mert a legjobb uh-s orvosok csinálják...orvoscsere-hát nincs is kit lecserélnem,mivel nincs fogadott orvosom...

Azon töprengtem,hogy mivel azért nagyjából így 2gyerkőc után ismerem már a dolgok menetét-így vizsgálatot kihagyni nem tudnak-én meg úgysem hagyok annyiban semmit-így van időm kórházváltáson agyalni.

1-2kórház kiesik-pl Szt István...nekem túl szabados a látogatási rsz,nem szeretnék olyan helyen szülni,ahol szabadon bejárhat mindenki a csecsemős szobákba...aztán kifogok egy olyat mint bnőm+férje-aki ott tobzódott egész nap a szobában....értem én a lelkesedést,csak egyáltalán nem voltak tekintettel a szobában fekvő másik frissenszült nőre...

SztImre-ott tetszik a látogatás...hogy a babákat nem lehet kitoloncolni mindenféle folyosóra,csak látogató szoba-vagy talán az sem...anyuka kimehet-sztem bőven elég.

Nekünk földrajzilag ez a 2-3kórház jöhet szóba-messzebb felesleges menni...esetleg még a SOTE II...arról nagyjából nem tudok semmit. Rossz nem lehet...Palikdedek is ott születtek :D

 

Fájdalmak...vannak...tépnek alul-belül...olyan szép volt ez a 2-3-4nap,hogy elmúlt...erre,éppcsak tegnap említettem a dokinak,h voltak ilyenek,de már pár napja semmi-erre nesze...estétől kezdődött és most is tart...

 

Gonoszka2 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 29060

Na itt vagyok offból.

 

Szia Fogár

nem kispályás, szerintem nem kérdés az orvos és kórházcsere. Nálam legalábbis nem lenne az.

 

Praxisba jártam én is. Minden ultrahangot ott csináltattam, itt sorakoznak a polcon. :-))) Igaz, hgoy nem volt olcsó játék, de legalább mindig tudtam, hogy mi van.

Szorítok, hog yminden rendben legyen a továbbiakban is.

 

 

Előzmény: Fogár (29054)
Cserri Creative Commons License 2010.12.14 0 0 29059

Deittus, Fogár, gratula a szívdobogáshoz!!! Örülök hogy mindketten láttátok a babót így az ünnepek előtt.

Fogár, ez a sztori nem gyenge. Első terhességnél én is játam így. Ajánlottak egy jó dokit a szentmrében. Felhívtam, azt mondta, hogy akkor a 12 héten mehetek, ad időpontot..... 2 évet vártam az első terhességre, szerintetek kibírtam volna még 6 hetet?....

 

nno a lényeg h minden rendben!!!

Előzmény: Dittus09 (29058)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 29058

És a nagy felháborodásban elfelejtettem, hogy éljen, hurrá szívdobogás, további problámamentes hónapokat! A fájdalmaid meg remélem elmúltak.

Előzmény: Fogár (29054)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 29057

Kicsit igen, bár most már lesz min izgulni az elkövetkező néhány évtizedben :-D

Előzmény: avoirfroid (29055)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 29056

Ez aztán nem semmi... Inkább nem is reagálok semmit, abban benne lesz minden.

Amúgy igen, kicsit megnyugodtam és köszönöm.

Előzmény: Fogár (29054)
avoirfroid Creative Commons License 2010.12.14 0 0 29055

Dittus nagyon szép kis babszemed van, akkor most ugye megnyugodtál? :)

 

Fogár nem semmi történet ez, de a lényeg, hogy a baba jól van meg Te is, dokit meg majd ráérsz válogatni jövőre...

Fogár Creative Commons License 2010.12.14 0 0 29054

sziasztok!

 

Dittus! gratulálok,remélem nagy nyugalom töltött el :)

 

leírom a mai tortúrámat...ott kezdődik,hogy tegnap a bnőm aki elvileg 2héttel idősebb terhes úgy jött el a dokitól,h üres petezsákot találtak nála...így 1hét múlva menjen vissza kontroll-ha akkor sincs semmi kaparás :(

párom folyton zrikált,h hát nézessem már meg magam vm orvossal,ne sztk-ba menjek...stb.

Így bementem a klinikára,úgyis előbb utóbb meg kell ejteni az első látogatást.

Viszonylag hamar behívtak-ügyelets nődoki,fiatal pasi-egész szimpi...adatok,stb-beszélgetés...vizsgálat-amin megállapítja,h hát igen, a méhem meg van nagyobbodva.

KÉne uh-arra kérjek időpontot...oké,odamegyünk.

Legközelebbi uh időpont-most kapaszkodjatok!!!- január 25...erre a doki,h hát akkor az már a 12hetes-dejó...addig semmi teendő,ha nincs panasz akkor januárban jöjjek.

 

Na itt esett le az arcom...

Se egy annyi,h hát igazoljuk mán azt a terhességet,h dobog-e a szív...vagy nem méhenkívüli-e vagy vm...miután itt az első jelentkezésem-azért ez a minimum lett volna. Az SZTK orvos ugyan nézett uh-t...nade oda se visszamenni nem szándékozom, se semmi...meg mondjuk életjelenséget egyáltalán nem észlelt...

Amikor kérdeztem,h hát nem kéne megnézni még a 12. heti előtt,h amúgy élő e a terhesség?-hogy hát nincs hely,meg nincs panaszom mi gond lenne....megjegyzem ők még azt sem nézték meg,h amúgy méhen belüli e egyáltalán ez a terhesség...kicsit olyan bemondásos alapon ment...felháborító és lehangoló.

 

Így fogtam magam telefonáltam 1-2őt,hogy hol csinálnak sima 2d nőgyógy uh-t...mert azért engem érdekelne így ünnepek előtt mégis mi van,és ha vm gond lenne,nem 24-én szeretnék kórházasdit játszani.

Fél2 re kaptam heyet a Praxisba...az ottani doki le volt döbbenve,h ilyen lezseren vették...merthogy ez azért alapvizsgálat lenne...

Lényeg,hogy csinált uh-t....jó helyen van, 2,3 mmes és már dobog a szíve :)

Fényképet is kaptam-bár egy plecsnin kívül más nemigen látszik.

Próbálta a doki a hangot is adni,de még olyan indurka,hogy még nem bírta kihangosítani-de azt mondta-h egyértelműen látszik a szívműködése.

Szóval velünk ez van...

 

És akkor most erőteljes gondolkozásban vagyok kórház/orvos kapcsán...

 

Dittus09 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 29053

Megjöttünk, minden rendben, 8,2 mm, dobog a szíve és jó helyen csücsül. Boldogság van :-))))))

 

Cserri Creative Commons License 2010.12.14 0 0 29052

D ejó kis kép, annyira bírom a pocaklakó fotókat!

És örülök h minden rendben!

Én egy hét múlva megyek, már jajj de várom! :)

Előzmény: avoirfroid (29048)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 29051

:-)))))

 

Nem jövök kép nélkül, ha máshogy nem is, telóval készítünk. Remélem a doki is így gondolja :-D

Előzmény: avoirfroid (29050)
avoirfroid Creative Commons License 2010.12.14 0 0 29050

Igen, ezen nevettünk az apjával is, mert Annának most nagyon tetszik, ha azt mondjuk neki hogy hol az okos feje, akkor két kézzel markolássza a fejét. Ezen a képen meg pont úgy néz ki a baba, mintha mutatná az okos fejét :)))

 

El ne gyere este kép nélkül!!! Már olyan kiváncsi vagyok :)

Előzmény: Dittus09 (29049)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 29049

De cuki kis pocaklakó! Jól látom, hogy a kezét az arca elé emeli? Nagyon édes!

Én is ma megyek uh-ra, remélem egy formás babszemet hozhatok estére.

Előzmény: avoirfroid (29048)
avoirfroid Creative Commons License 2010.12.14 0 0 29048

Sziasztok!

Na megvolt a 12. heti uh, 6 centi a kis drága, mindene megvan. Láttuk a kis gyomrát, hólyagját, ujjacskáit és úgy néz ki, bár nem 100%, hogy a kukiját is ;) Azért nem veszek rá mérget, mert Anna is elég sokáig fiú volt :))) Mindenesetre ami fontosabb, hogy az orrcsontja és a tarkóredője is okés.

Hoztam képet is :)

 

Dittus09 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 29047

Azért jobb a pehely a sima lenmagnál, mert szét van nyomva, így a benne lévő olajok jobban tudnak működni, bevonják a bélfalat. Ha van otthon mozsarad, akkor ugyanazt el tudod érni, mintha a boltban vennéd. Amúgy nem egy drága valami, olyan 300 Ft egy csomag.

Előzmény: Cserri (29046)
Cserri Creative Commons License 2010.12.14 0 0 29046

Köszi a tippeket lányok.

Lenmag pelyhem nincs, de van lenmagom. Tegnap pirítottam szezámmaggal, tökmaggal.

Joghurttal ettem, most esett le régen már ettem ilyeneket egy ideig, és nagyon finom!

 

Jahh, és ahogy elkezdtem panaszkodni: ez a gondom most épp jobb, de közben meg második napja olyan hányingerem van... :)

Előzmény: Dittus09 (29044)
avoirfroid Creative Commons License 2010.12.13 0 0 29045

Tényleg nagyon oda kell figyelni a megfelelő folyadékmennyiség bevitelére, mert anélkül a rostdús táplálkozás még inkább megfogja a székletet. Nekem Annával a szezámmag vált be, most semmi, illetve az éppen még fel nem olvadt fagyasztott szilva kicsit javított a helyzeten:)

 

Dittus holnap mész ugye? Én is a 12. hetire, de ez most sokáig fog tartani, legalábbis remélem, hogy egy ideig nézegethetem a picit :))) Viszont vérvétel is lesz :S

Előzmény: Dittus09 (29044)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 29044

Én sokat (évekig) küzdöttem székrekedéssel, nem tudom, hogy az akkor még nem tudott alultermelő pajzsmirigyem, vagy más okozta, de mindegy is. Nekem a legjobban bevált módszer (belgyógyász doki ajánlotta): 1 evőkanál lenmagpehely (biobolt, de intersparban is lehet kapni) joghurtba keverve és mellé minimum  2 liter (de inkább több!) víz naponta. Amikor elkezdtem, vettem oxitarm tablettát, a leírása szerint kismamák is szedhetik, de erről kérdezd meg a dokidat. Nem hashajtó, nem lesz tőle hasmarsod, görcseid, vagy ilyesmi. Nekem annyira bevált, hogy megoldotta hosszú évek szenvedését és azóta sem tért vissza a problémám. 3 havi kúrát ajánlanak, nekem egy is elég volt, nagyjából évente, másfél évente megismétlem, de csak megelőzésként.

Előzmény: Cserri (29042)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 29043

Lányok, tényleg köszönöm a sok-sok ötletet, próbálkozom majd velük. Amúgy egyik nap kicsit jobb, másnap kicsit rosszabb, majdcsak eltelik valahogy. Ez legyen a legnagyobb problémám :-)

Inni tényleg próbálok minél többet, a napi 2-2,5 liter tuti megvan, de inkább több. Nekem amúgy is nagyon fontos, mert sok húgyúti problémám volt, annak a legjobb megelőzési módszere a sok folyadék.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!