Keresés

Részletes keresés

jaszy1 Creative Commons License 2007.03.13 0 0 234
ÁÁ sz@r az egész. tegnap kipróbáltam egy másik számítógépen egy Ericsson K750i vel és ugyanazt produkálta. megszakadt a kapcsolat adattöltés közben. Még a számítógépet is megbolondította.
megpróbálom kicseréltetni mert valszeg hibás a cucc.
Előzmény: izsakig (231)
izsakig Creative Commons License 2007.03.13 0 0 233

szia!

 

tudsz valami másféle progit, amit "noname" adapterekhez lehet használni?

bár az én adapterem dobozán asszem Cellink felirat volt, mégis BlueSoleil progi volt benne!

Előzmény: Törölt nick (216)
izsakig Creative Commons License 2007.03.13 0 0 232

Bekapcsoltad a telefonon a BT-t, úgy, hogy "megtalálható" legyen a teló?

 

Ha igen, és bedugtad a gépbe a adaptert, aminek sikeres csatlakozását a progi kiírja, akkor katt a sárga gömbre, akkor kezdi el ekresni a BT eszközöket!

Előzmény: gerdi (209)
izsakig Creative Commons License 2007.03.13 0 0 231

Szia!

Nekem más BT adapterem van, de szintúgy BlueSoleil progival. Nálam működött ugyan a progi nélkül, de a progival egyszerűbb használni. Más programmal, mint pl Commanderrel tudtommal nem működik, hacsak nem találsz valami olyant, amibe van BT plug-in (én még nem hallottam róla, de ez nem zárja ki a létezését)

 

A Nokiámmal, más Nokiákkal tökéletesen működik a dolog, viszont egy Motorola E398-al nekem is voltak problémák. Kapcsolódott ugyan, de vagy 5* annyi idő alaltt, mint a Nokia, 10* lassabb volt az adatátvitel, és nálam is megszakadt a kapcsolat egy idő után, akkor pedig csak egy program újraindítás után lehetett újra kapcsolódni, de akkor is ugyanúgy szét...

 

Val.szeg a Motorola BT technológiája nem éppen 100-as!

Előzmény: jaszy1 (229)
gpx Creative Commons License 2007.03.11 0 0 230
...bocs, nem figyeltem a beillesztésnél.
Előzmény: rugo- (227)
jaszy1 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 229
Sziasztok.

Kezdeném:

Vettem tegnap egy Bluetooth adaptert ES-388 tipusu BlueSoleil progi van hozzá.

Az adaptert nemismerte fel a gépem magátol ( XP SP2 ) vagyis valamit talállt de azt irta ki hogy az ezköz nemfog helyesen működni. Feltettem a hozzáadott programot, akkormár kapcsolódni tuttam a telefonhoz ( motorola v600 ) viszont magátol kb 1 perc mulva bontódik a kapcsolat, ha a telefonrol töltök a számítógépre akkor jó de ha a szgépröl a telefonra akkor bontja a kapcsolatot töltés közben. Kipróbáltam egy V550 esel is azzalis ezt csinálta.Ezeknél az adaptereknél nincs lehetőség arra hogy Total comanderben használni lehetne? Nekem nemlátja a gép. A vezérlőpultban sincs bluetooth beálítás nekem.

Valakinek nincs tippje?
locsemege Creative Commons License 2007.03.09 0 0 228
off

Én az architektura alapján nevezek valamit számítógépnek. Neumann vagy Harward. Olyan szinkron szekvenciális hálózat - processzor - által vezérelt rendszer, amelyben a sorrendi hálózat működését a memóriában tárolt program határozza meg. Ez most nem egy egzakt definíció, de én valami ilyesmit szoktam számítógépnek nevezni.

on
Előzmény: rugo- (225)
rugo- Creative Commons License 2007.03.09 0 0 227
OK, csak egy "h"-val több volt az elején. Műxik. Kösz
Előzmény: rugo- (226)
rugo- Creative Commons License 2007.03.09 0 0 226

gpx,

kösz, De az adott link nem működik

Előzmény: gpx (222)
rugo- Creative Commons License 2007.03.09 0 0 225

Végül is egyről beszélünk (bár villamos mérnökként -igaz a régebbi évjáratból- azért elvitatgozgatnék a számítógép és a kontroller fogalmáról, de ez nem enneka a topicknak a témája)

Ja, az egyedi fejlesztés költségei sajnos igy néznek ki bár azt is megjegyezném hogy ma már sok esetben "majdnem kész" modulokból is lehet építkezni...

 

Szóval pontosítanám az "igényemet":

 

olyan minőségi rádiós megoldást keresek emellyel olcsón, de jó minőségben lehet néhány méteres távolságra stereo audio jelet átvinni.

(Ha a megoldás nem blueTooth hát üsse kavics)

 

üdv

rugo

Előzmény: locsemege (224)
locsemege Creative Commons License 2007.03.09 0 0 224
Így igaz. Éppen ezért javítottalak: gyakorlatilag ki van zárva, hogy ezt számítógép nélkül meg tudd csinálni. Nekem villamosmérnökként csak a helytelen szóhasználatod szúrta a szemem, de az nagyon. De sejtem, hogy arra gondolsz, hogy PC, azaz személyi számítógép nélkül szeretnéd ezt megoldani. Úgy már rendben van. Egyébként azért drágák ezek a megoldások, mert kevesen használjátok, így nem lehet nagy sorozatokat gyártani, a fejlesztés pedig drága. Tudom, mert mikrokontrolleres környezetek fejlesztésével foglalkozom. Az sem véletlen, hogy ismerőseimnek sem vállalom egyedi berendezések megtervezését, elkészítését. Hogyan tudnám előadni valakinek, hogy egy olyan szintű, bonyolultságú dolog, ami sorozatgyártás esetén néhány ezer forint lenne, neki egyedi gyártás esetén néhány százezer? Ugye, sehogy...
Előzmény: rugo- (223)
rugo- Creative Commons License 2007.03.09 0 0 223

Egy kicsit utánanéztem a dolognak.
Az általad hiányolt "számítógép" (kontroller) ott van magában a BT modulban rendesen firmware-el,egyebekkel...vezérli a protkót stb.
Igy a mintavételt akár saját maga is megcsinálhatná...

 

rugo

 

Előzmény: locsemege (220)
gpx Creative Commons License 2007.03.09 0 0 222
Én a helyedben valahol errefelé tapogatóznék
Előzmény: rugo- (219)
rugo- Creative Commons License 2007.03.09 0 0 221

locsemege,

 

nem azt írtam le hogy hogyan müxik a BT hanem azt hogy mire lenne szükségem.

Előzmény: locsemege (220)
locsemege Creative Commons License 2007.03.09 0 0 220
Az azért érdekelne, hogy számítógép nélkül hogyan mintavételezed a hangot, hogyan építed fel a bluetooth protokollt...

Az lehetséges, hogy nem PC, hanem mikrokontroller, de az is számítógép. Mint ahogyan a winchesteredben is van egy - sőt szerintem több - számítógép. Sőt, egy PC-ben van jó néhány számítógép.
Előzmény: rugo- (219)
rugo- Creative Commons License 2007.03.08 0 0 219

vezeték nélküli (stereo) audióátvitelre lenne szükségem (számgép  mentes!)

Első felindultságomban mindjárt a bluetooth technikára gondoltam de....

mint kiderült ezek a viszonylag olcsón beszerezhető BT adapterek szinte mind USB csatiba dugandók.

Nekem számítógép mentes BT kell!

(A feladat szimpla: A helyről eljuttatni B helyre a sztereó audiójelet és ott visszanyerni eredeti formájában. A és B között első megközelítésben a távolság <= 10 méter.)

van valakinek konkrét javaslata ilyen eszköz fellelésére?

(Néhányat találtam de azok horribilis áruak)

 

'sima' USB - BT cerka kba 2,5 -3 eFt-ért kapható. Valami ilyen árfekvésú dolog kéne.

 

Kösz előre is az infókért.

 

rugo

 

scratch Creative Commons License 2007.02.27 0 0 218

Átmegy téglafalon.

Ha a Blue adatper tud audio gateway-t akkor működik PC-vel is.

Előzmény: lengyelermek (217)
lengyelermek Creative Commons License 2007.02.25 0 0 217
Sziasztok!

Két kérdésem lenne: Az egyik, hogy a bluetooth kapcsolat képes e egy téglafalat átvinni, a másik pedig, hogy a mobiltelefonokhoz használt bluetooth headsetet a számítógéppel lehet e mikrofon-fülhallgató párosként használni? Előre is köszönöm a segítséget!
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.26 0 0 216
Ez a BlueSoleil nevű illesztő program. Általábn noname adapterekhez szokák csomagolni, bár láttam már márkásabbaknál is.
Előzmény: gerdi (209)
Fircsi Creative Commons License 2006.07.07 0 0 215

Igen, köszi!

Olvastam most h csak olyat lehet ami támogatja az USB-t, de PS2-es.

Előzmény: sanyisoft (214)
sanyisoft Creative Commons License 2006.07.07 0 0 214

USB-s egérből lehet PS2-t csinálni, hogy régi gépeken is tudd használni.

A PS2-es egerekből nem lehet USB-set sztem, mert maga az eszköz nem támogatja.

Előzmény: Fircsi (213)
Fircsi Creative Commons License 2006.07.06 0 0 213

Sziasztok!

 

Tud valaki segíteni hogy lássa a Win.Xp az A4-tech PS2-es egerem, USB-n, egy PS2-t USB-vá konvertáló adapterrel?

 

Kiírja h nem ismeri fel az USB eszközt, csatlakoztassam újra, vagy cseréljek eszközt.

 

Ezek szerint illesztőprogrammal ne is próbálkozzak? - Ha igen, mit és hol keressek?

 

Köszöm ha megpróbál valaki segíteni!

sanyisoft Creative Commons License 2006.07.03 0 0 212

Nnnnah!

 

Itt vannak az XP SP2-vel kompatibilis bt márkák:

 

http://support.microsoft.com/kb/841803/

 

Én most vettem egy Cellink márkájút és az is jó, mert Toshiba csip van benne, ami kompatibilis.

sanyisoft Creative Commons License 2006.06.28 0 0 211
Köszi! Sajnos nem jó. Közben megtaláltam a Microsoftos drivereket, de nem ismeri föl. Kezdek ideges lenni! :P
sanyisoft Creative Commons License 2006.06.27 0 0 210

tündérlala megtennéd nekem, hogy elküldöd a

 

c:WINDOWSsystem32driversbtwusb.sys

 

fájlt a

 

s s r e g KUKAC freemail.hu    címre?

 

Köszi!

Előzmény: tündérlala (208)
gerdi Creative Commons License 2006.06.15 0 0 209

 

Talákozott már valaki ezzel a felülettel?

Nem tudom párosítani, nem lája a telefont!

Csak típusszáma van:ES-388

tündérlala Creative Commons License 2006.06.13 0 0 208

Azért függhet az alaplaptól, mert az alaplap USB chipjével, stb. kell hardveresen együttműködnie.

De ha két különböző alaplapban nem ment neked, akkor lehet hogy maga a bluetooth eszköz hibás, talán csak kikaptál egy rossz példányt.

Az én MSI Star Key cuccom remekül hasít.

Előzmény: sanyisoft (207)
sanyisoft Creative Commons License 2006.06.13 0 0 207
Nem igazán értem miért függne az alaplaptól? Én két külömböző gépen teszteltem mindkét típust, és egyiken sem ment egyik sem.
tündérlala Creative Commons License 2006.06.07 0 0 206

Nekem MSI Starkey van, megy SP2-vel az első pillanattól fogva (Asus P4S533-as alaplapban).

De ha neked a Trust sem ment, akkor az szerintem valamilyen alaplap gond lehet, nem XP.

Előzmény: sanyisoft (205)
sanyisoft Creative Commons License 2006.06.07 0 0 205

Az a baj, hogy nekem nem csak az MSI nem megy. Először egy Trust-ot vettem és az se ment, aztán visszavittem, mecseréltettem MSI-re és az se megy. Pedig az MSI-nek elméletileg mennie kéne XP SP2 alatt is, ugyanis le is van írva a telepítés menete kifejezetten XP-hez.

 

http://66.96.84.4/support/dvr_exe/cmu_dvr/Starkey2.0_Btoes2.0WinXPSP2.zip

 

Ennek ellenére az XP nem látja.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!