Keresés

Részletes keresés

mgyr Creative Commons License 2005.06.21 0 0 33

Sohasem probaltam a Canterbury zenekarokat rangsorolni. A Matching Mole egy olyan pillanatnyi zsenialitas volt, amit ugysem lehetett volna hosszu tavon fenntartani. Az angolban van erre egy szo: "chemistry". A Soft Machine-ben is vegul is jo volt, hogy cserelodtek a tagok, mert igy nem laposodott el... nagyjabol a "Seven"-ig minden lemez egyeni (es jo). Nekem meg pont bejon ez a dontoen instrumentalis zene. Nem lehet ezt megmagyarazni...

Előzmény: gyere a papához (32)
gyere a papához Creative Commons License 2005.06.21 0 0 32
Jó. Engem érdekel -és furcsállom is-, hogy miért tetszik valakinek pont a Matching Mole, hogy mi tetszik bennük. Ez ugye egyrészt elég nagy ritkaság (hogy az tetsszen), másrészt meg A MM az egyik legelvontabb Canterbury együttes. Én egyébként a MM-t valahogy nem érzem eléggé kiforrott együttesnek. Egyfajta ellenreakció volt a Soft Machine-hoz képest (ugye, ott a többiek már nem akartak éneklős zenéket), de Wyatt az igazi zenei énjét, saját hangját a szólólemezeiben tudta megvalósítani. Azt hiszem, a MM akkor is csak másodvonalbeli Canterbury maradt volna, ha nem szűnik meg olyan hamar. Egy "kényszermegoldás", "réskitöltés" a SM, és a tényleg zseniális Wyatt szólólemezek között. Persze elismerem: "másodvonalbeli" Canterburynek lenni sem piskóta. A Gilgamesh-el, a Quiet Sun-al, a Hatfield & the North-al, a Khan-al, az Egg-el egy platformon. Nem rossz társaság.
Előzmény: mgyr (31)
mgyr Creative Commons License 2005.06.21 0 0 31
Meg fogsz dobbenni, nem ismerem oket annyira. A Ruth es a Rock Bottom lemezeket hallottam, de 15 eve, nem emlekszem. Akkor nem fogott meg nagyon. Azota csak a Drury Lane 1974-es koncertet, ami szinten egy klasszikus, nagyon jo. Nekem Wyatt-tol mindenkepp a Matching Mole tetszik legjobban.
Előzmény: gyere a papához (30)
gyere a papához Creative Commons License 2005.06.21 0 0 30
És Wyatt  lemezeiről mi a véleményed? (Komolyan kérdezem.)
Előzmény: mgyr (29)
mgyr Creative Commons License 2005.06.20 0 0 29
Ha rendelkezel veluk, akkor tudod, hogy az elso lemez felvetelei kozben tavozott Davis Sinclair es McRae jatszik a szamok nagyobb reszeben, a masodik oldalon. Csak az elso egy-ket szam van a Sinclair-fele vokalisabb felallasbol. A McRae-Miller orulet viszont mar nem jellemzo annyira a Little Red Record-ra, ami szerintem egy eleg elfuseralt lemez. Ezert a koncertek tobbe kevesbe az elso lemez masodik oldalara hasonlitanak. Az egyiknek az a cime, hogy Smoke Signals, a masik meg valamifele March, nem emlekszem pontosan, a harmadik egy nagyon regen nem kaphato (de szinten nagyon jo) BBC-s felvetel, valami kis kiadotol.
Előzmény: zizi (28)
zizi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 28
ööö, milyen fél lemez? két lemezük jelent meg: a Little red record és a Matching Mole - legalábbis én ezekkel rendelkezem
Előzmény: mgyr (27)
mgyr Creative Commons License 2005.06.20 0 0 27

Hmmm... Komolyan, nem tudom, mit valaszoljak nektek. En sem vagyok fanatikus koncertfelvetel-gyujto, tehat nem jellemzo ram, hogy "mindenkitol mindent". A Soft Machine klasszikusnak szamito, kb. 1970 nyaratol 1971 nyaraig (Robert Wyatt kivalasaig) tarto korszakat peldaul en nem kedvelem annyira. A "Fourth" sem tetszik tulzottan. A "Fifth"-et sokkal jobban szeretem. Na, tehat kanyarodjunk vissza 1969 vegeig, amikor a "Vol. Two" utan a Soft Machine kibovult szeptette, Lyn Dobson, Marc Charig es meg valaki fuvos kozremukodesevel. Ettol a zenekartol csak a BBC felvetelek leteznek, olyan rovid eletu volt. Lyn Dobson viszont meg maradt egy par honapot, es ettol az 5-ostol osszesen ket felvetelt ismerek, a "Noisette"-et es a "Breda Reactor"-t. Nem tudom, mitol olyan jo ez a felallas, de nekem sokkal jobb, mint az elotte ill. utana jovok. Egyebkent azt hiszem, a "Third" elso szama is ettol a csapattol van, es az is koncert! Ha valaki ismerkedni akarna ezzel a korszakkal, a Noisette-et javasolnam elobbre. Jobb minosegu. A Breda Reactor dupla, valamivel gyengebben szol, de nem zavaroan, valamivel korabbi is, viszont nagyon nagy zene.

 

A Matching Mole megint egy olyan vilag, amitol igazan csak egy fel nagylemeznyi anyag van, meg ezek a (3 db, azt hiszem) koncertek. Tehat ha valakinek annal a 25 percnel tobb kell, akkor mashova nem igen fordulhat.

Előzmény: eref (26)
eref Creative Commons License 2005.06.20 0 0 26
A Breda Reactort nem ismerem. Gondolom, valami régi koncertfelvétel lehet. Írnál róla?
Előzmény: mgyr (24)
gyere a papához Creative Commons License 2005.06.20 0 0 25

Kösz az ajánlást, bár én nem vagyok oda a "10. rókabőr" típusú lemezekért (valamilyen defektus miatt leginkább csak a stúdiólemezeket komálom).

Külön SM topic meg természetesen nincs. A progrock kedvelők nagy többsége nem is ismeri (nemhogy szeretné) a Canterbury bandákat. Mindegy, legalább több marad belőlük nekünk. ;-))))

Előzmény: mgyr (24)
mgyr Creative Commons License 2005.06.20 0 0 24

Nem tudom van-e Soft Machine topic... ha van, akkor bocs.

Mindenkinek javaslom meghallgatasra a Matching Mole koncertlemezeit. Nemreg jelent meg nehany. A Soft Machine-tol meg a Breda Reactor-t. Fantasztikus. Ez a zene mindent ut. (Csak zarojelben... gyanitom mindenki ismerti a Noisette-et. Az alapmu.)

 

gyere a papához Creative Commons License 2005.01.25 0 0 23
Ez is jó kép, de az én képem jobb. ;-)) Abban van valami költőiség is. A füves domboldal a sárga virágokkal... hátul meg mintha (ezt én képzelem oda) valami elgazosodott öreg temető lenne, a romos kapujával. És az zöld,  a fű zöldje... Ha emlékeztek még Michelangelo Antonioni Nagyítására, ott volt ilyen mély-sötétzöld a park... Szóval vannak sikerült képek.
Előzmény: eref (22)
eref Creative Commons License 2005.01.25 0 0 22
shaddam Creative Commons License 2005.01.19 0 0 21
Ettől az embertől minden olyan őszintén hangzik!
Előzmény: eref (20)
eref Creative Commons License 2005.01.19 0 0 20
fönök Creative Commons License 2004.12.10 0 0 19
Ha megtaláltad õket, akkor értesíts! Úgy néz ki, hogy a két ünnep között Pesten leszek, úgyhogy az Ascencionra vendégem vagy!
Előzmény: shaddam (18)
shaddam Creative Commons License 2004.12.09 0 0 18
fönök, közben meglett a Cuckooland! (és a Shleep, meg a Solar Flares Burn For You) Egyelőre nem találok rá szavakat.
Előzmény: fönök (15)
gyere a papához Creative Commons License 2004.12.09 0 0 17
Robert Wyatt
shaddam Creative Commons License 2004.11.24 0 0 16
Király. (Hú de régen hallgattam a Rock Bottomot... na, majd ma este.)
Előzmény: fönök (15)
fönök Creative Commons License 2004.11.23 0 0 15
Már megvan, majd gondolok rád, ha számgép közelébe jutok!
Előzmény: shaddam (12)
zizi Creative Commons License 2004.11.23 0 0 14
fönök Creative Commons License 2004.01.09 0 0 13
A legújabb még nincs meg. De mire én megint Pestig eljutok!
Előzmény: shaddam (12)
shaddam Creative Commons License 2004.01.09 0 0 12
hogyne, ha már!

vmi korai mindenképpen (mondjuk a ruth is stranger...), meg a legújabb is kéne- kontrasztnak.

Előzmény: fönök (11)
fönök Creative Commons License 2004.01.09 0 0 11
Nekem, ha azt vesszük mikor szállt ki Wyatt a SM-ből, akkor a hangzásvilága a Rock Bottomnak hasonlít, és a későbbi lemezei pedig lírikusabbak, inkább az énekre épülnek. Ez az amitől odson kiborul. :)) Nem bírja Wyatt hangját.
Egyébként kell valami Wyatt? Tudod, öt cd-ig jó vagy nálam!
Előzmény: shaddam (10)
shaddam Creative Commons License 2004.01.09 0 0 10
Mért, a Rock Bottom az Softos? Sztem fél világ választja el tőle.

(mondjuk könnyen pofázok, nem tudok viszonyítani a többihez. majd pár év, és még sok Wyatt lemez után...)

Előzmény: fönök (9)
fönök Creative Commons License 2004.01.08 0 0 9
Azért az újabb lemezei, a legújabbtól eltekintve, eléggé elütnek a kezdeti inkább Softos lemezeitől. Lírikusabb, főleg a Sheep.
Előzmény: gyere a papához (8)
gyere a papához Creative Commons License 2003.12.03 0 0 8
Mindenkivel tárgyalok, akinek vannak érdekes, és önálló gondolatai, meglátásai. A saját gondolataim nem szórakoztatnak, azokat már unalomig ismerem, csak azért közlöm őket, hogy másokat ezáltal válaszra ingereljek, és megismerjek más szempontokat is. (Persze utána elvetem őket. ;-))))
Wyatt külön kis kozmosz, szokni kell, nem kezdőknek való a zenéje. Szerintem még mindig a Rock Bottom a legjobb lemeze, de a többi rendes sorlemeze is nagyon ott van.
Előzmény: shaddam (5)
shaddam Creative Commons License 2003.12.03 0 0 7
nem nagyon akarom belekeverni ebbe a politikát. nyilván része a művészetének az ő kommunizmusa is, ill. hat a zenéjére, de még nem ismerem, ezért nem mondok róla semmit.

párszor olvasgattam róla itt-ott, és azokból - függetlenül a politikai nézeteitől - értelmes, őszinte embernek tűnik.

Előzmény: fönök (6)
fönök Creative Commons License 2003.12.03 0 0 6
Igen, a Dondestan, az van még meg.

Majd sms-en értekezünk.

Szarkasztikus megjegyzés; a politikai beállítottsága miatt is kedveled RW-t?

Előzmény: shaddam (5)
shaddam Creative Commons License 2003.12.03 0 0 5
heló papa. tárgyalsz még velem?

pár napja belehallgattam a cuneiform records oldalán 1 wyatt kiadványba (vmi 72-74es bbc felvételek, asszem).
az eléggé tetszett, fel is lelkesedtem tőle.
ha hozzájutok normális net-csatlakozáshoz, vagy lesz a mostaninálpicit több pénzem, mindenképpen szeretnék így-úgy beszerezni néhány albumot tőle, mert amellett, hogy tényleg zseniális kis zenéje van, emberileg is szimpatikus nekem.

csá.

Előzmény: gyere a papához (4)
gyere a papához Creative Commons License 2003.12.03 0 0 4
Még néhányszor felhozom azért..., de soxor már nem. Hátha mégis erre kószál egy jótét lélek, aki szeretne, és képes hozzászólni ehhez a témához.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!