Keresés

Részletes keresés

Molaf Creative Commons License 2004.06.15 0 0 109
"Tehat pl. ontolto puska az tilos"

Automata sörétes brenekkével eléggé öntöltő. :)

Előzmény: gvass1 (108)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.15 0 0 108
"Öö..vadászvizsgával milyen fegyvert birtokolhatsz? "

Onmagaban a vizsgaval semmilyet.
Az osszes tobbi feltetel meglete es enegdelykerelem beadasa eseten is kizarolag vadaszati celra megengedett hosszu lofegyvert (puskat). Tehat pl. ontolto puska az tilos.

"Hány darabot? "

Ahany kerelmet beadsz es ahanyat pozitivan biralnak el. Vadaszpuskara nincs darabszamkorlatozas

"(maroklöfegyver nem?)"

Nem.

Előzmény: kferenc (107)
kferenc Creative Commons License 2004.06.15 0 0 107
Öö..vadászvizsgával milyen fegyvert birtokolhatsz?
Hány darabot?
(maroklöfegyver nem?)
hunserv Creative Commons License 2004.06.15 0 0 106
Hm, én nagyon gondolkodám vadászvizsga letételén, de vadászni nem szívesen járnék... Inkább csak a puskák kellenének Persze nem azok a fajták, amik vadászatra lettek idealizálva :))
Ellenben pisztollyal már érdekesnek tartanám a vadászatot is.
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.06.15 0 0 105

"Nem is, az igaz magyar biztonsagior "maroktaras flobert magnumot" hord!
(Tudod, pitypang!) "-Háát, én igazából kerülöm őket ha fegyvert látok rajtuk.A group-osok akik az üzletbe járnak suskáért P9-valamit hordanak ,meg egy akkora revolvert ,hogy Vad Bill Hickok sárgulna az irigységtől ha meglátná.

"Azzal a reszukkel van bajom, akik csontreszegen lodoznek szerteszejjel, nomeg azokra, akik elvbol utalnak mindent, aminek "meternel rovidebb a csove", kozben meg fel karjukat odaadnak egy szaros pisztoylert."-akkor keblemre, mert ezeket én is utálom.Viszont a stukker nem vadászatra kéne ám :-).

Üdv! :-)

Előzmény: gvass1 (104)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.15 0 0 104
"gvass-nak elmegy az esze ha vadászokról van szó, gyülöli őket így aztán leszáll a vörös köd és nem lát nem hall (mindenki mással is ugyanígy jár el aki nem pisztoly lő). "

Ahh, felreerted. A vadaszok tobbsegevel semmi bajom.
Azzal a reszukkel van bajom, akik csontreszegen lodoznek szerteszejjel, nomeg azokra, akik elvbol utalnak mindent, aminek "meternel rovidebb a csove", kozben meg fel karjukat odaadnak egy szaros pisztoylert.

Affele forditott peniszirigyseg (minel rovidebbre vagynak, de titkoljak:-)).

"hogyan lehet az oldalukon fityegő (spiáter) gázpisztolyt átalakítani, élessé szemvillanás alatt! :-) "

Nem is, az igaz magyar biztonsagior "maroktaras flobert magnumot" hord!
(Tudod, pitypang!)

"gvass-al mostanában az a baj ,hogy az ügyeletes bunkósbot szerepébe nagyon beleéli magát.Régebben szépen magyarázott."

Bizonyos szint alatt nem megy. Pl. nehez a negyutemu motor mukodesi elvet elmagyarazni olyannak, aki eddig csak kepen latott autot.

Előzmény: HUNTERKILLER (102)
kferenc Creative Commons License 2004.06.15 0 0 103
Köszi!
Előzmény: HUNTERKILLER (101)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.06.15 0 0 102
Hagyd a mákba!
gvass-nak elmegy az esze ha vadászokról van szó, gyülöli őket így aztán leszáll a vörös köd és nem lát nem hall (mindenki mással is ugyanígy jár el aki nem pisztoly lő).

Egyébként meg amit leirtál az "jó" (átlagos).A magyar köztudatban a kézicsuzli neve PARABELLUM ezt minden Bőr (Bizt-őr) tudja!!! :-)
Szivesen el is magyarázzák neked bármikor ,hogyan lehet az oldalukon fityegő (spiáter) gázpisztolyt átalakítani, élessé szemvillanás alatt! :-)

gvass-nak abban igaza van ,hogy nem kéne keverni a kalibereket és egyéb műszaqki megnevezéseket.
De ha nyomtatásban megjelenhet fegyverről olyan ,hogy az ürméretét cm-ben adják meg ,akkor innentől mit várjunk?
gvass-al mostanában az a baj ,hogy az ügyeletes bunkósbot szerepébe nagyon beleéli magát.Régebben szépen magyarázott.

Előzmény: Molaf (99)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.06.15 0 0 101
"Nem tudja valaki,h a neten fennt vannak valahol a vadászvizsga időpontjai?"
-nem, valaki biztos tudja mikor indítanak tanfolyamot ,de én nem.Minden megyében máshogy megy a dolog.
De ezeket a kérdéseket tényleg inkább a http://www.nimrod.hu vagy a http://www.vip.gportal.hu portálok fórumain tedd fel.Látod mi lett itt a kispuskalőszer általános megfogalmazásából is.A nimród fórumán néha kioktatónak érezheted majd a válaszokat, de amúgy rendesek.
A vip-en van egy vadászvizsgával foglalkozó rovatgyüjtemény.
Bocs ha már láttad de talán még nem.

"helyi vadászkamara"-mármit a magyarországira gondolsz?Mert valóban minden megyében lehet vizsgázni.

Előzmény: kferenc (98)
mcpie Creative Commons License 2004.06.14 0 0 100
(Azt hiszem, hogy a leírtak alapján 0.22-es sportpisztoly volt. a szerszám.)

Ez messze van az eredeti "parabellum" -os állításodtól... :))

Előzmény: Molaf (99)
Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 99
"A kiskaliberu mar onmagaban a "szleng"."

Ezért is írtam "kis kaiberűt" és nem kiskaliberűt. :) Ugyanis tényleg valami béna kis pisztoly volt, 0 megállítóerővel.

"De asszem most kaptal nehany olyan ujabb kifejezest, melyrol sajnos fogalmad nincsen..."

Nem baj, még mindig jobban szeretem ezt, mintha nagy pofával kioktanak, csak éppen azt nem írják le, hogy miért is voltam pontatlan. Köszönöm.

(Azt hiszem, hogy a leírtak alapján 0.22-es sportpisztoly volt. a szerszám.)

Előzmény: gvass1 (97)
kferenc Creative Commons License 2004.06.14 0 0 98
Még egy kérdés:
Nem tudja valaki,h a neten fennt vannak valahol a vadászvizsga időpontjai?

Csak ezért nincs kedvem telefonálni.

(gondolom minden megyében,a helyi vadászkamara által kiirt,meghirdetett helyen lehet vizsgázni,nem csak Pesten,ugye?)

gvass1 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 97
"kérdésem mégis világos volt: milyen a szakzsargonnak is megfelelő megjelölést helyes használni (azaz "szlengen kívüli") a kis kaliberű pisztolyokra?"

A kiskaliberu mar onmagaban a "szleng".
A .22 Long Rifle peremgyujtasu toltenyeket tuzelo (sport) maroklofegyvereket szoktak kiskaliberunek nevezni.

Mielott megkerdezed: az ISSF szabalyai szerint a "nagykaliberu" maroklofegyver pedig a 7,62-9,65 mm lovedekatmero kozti kozponti gyujtasu loszert tuzelo fegyverekre vonatkozik.

De asszem most kaptal nehany olyan ujabb kifejezest, melyrol sajnos fogalmad nincsen...

Előzmény: Molaf (95)
hunserv Creative Commons License 2004.06.14 0 0 96
Hm, talán a peremgyújtásúakat dobják kis kaliber név alá...
Ugye 5.5 ösben van .22LR ami peremgyuszi, (ezt lekiskaliberezik) meg van a .223rem. ami meg közp. gyújtású, erre nem emlékszem, hogy hallottam volna kiskaliber jelzőt... pedig ennek sem nagyobb a csőfurata... (vagy tán ár század eltérés van, fejből biza nemtudom a pontos méreteket)
Előzmény: Molaf (95)
Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 95
:)

(85) "Szóval létezik szlengen kívüli gyűjtőszó a kis kaliberű pisztolyokra?"

Lehet, hogy a szlenget rosszul haszáltam és szlengben sem a kis kaliberű pisztolyt jelenti a "parabellum" szó, kérdésem mégis világos volt: milyen a szakzsargonnak is megfelelő megjelölést helyes használni (azaz "szlengen kívüli") a kis kaliberű pisztolyokra? Létezik eme gyűjtőszó? Vagy ilyet nem ismersz?

Előzmény: gvass1 (91)
kferenc Creative Commons License 2004.06.14 0 0 94
Aha,köszi!

Majd akkor utánna járok hogy mire van engedélye a közelemben lévő lőtérnek.
(tudom hogy van egy pince része,a rövidebb,+ van egy hosszabb része gondolom 50 méter,ahol a löállás még fedett helyen van,de a lövedék már a szabad ég alatt csapodik be)

Előzmény: gvass1 (93)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 93
"Lőtéran van kaliber korlátozás?
Ha igen mennyi a max kaliber?
Vagy ez lőtérenként változik? (akkor ugy álltalában kérdezném) "

Attol fugg, hogy mivel lohetsz, hogy a loter mire van engedelyezve.

A legtobb belteri (pl. pince) loteren nagykaliberu golyos puskaval tilos a loveszet.

Előzmény: kferenc (92)
kferenc Creative Commons License 2004.06.14 0 0 92
Hi!

Lőtéran van kaliber korlátozás?
Ha igen mennyi a max kaliber?
Vagy ez lőtérenként változik? (akkor ugy álltalában kérdezném)

(gondolom páncéltörő lövedékkel nem mehet ki az ember)

gvass1 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 91
"Tehát nem tudod. :)"

Mit???

Tegyel mar fel ertelmes kerdest, hogy ertelmes valaszokat kaphass!

Eddig szakmai hozzaertesed az ertelmes kerdes feltevesenek szintjet is nehezen erte el...

Előzmény: Molaf (89)
hunserv Creative Commons License 2004.06.14 0 0 90
kicsi a .45 meg a .50 hez képest :) sőt, a 9mm makarovnál is kisebb :) egyébként szomorú, de fegyvervizsgán nincs szó ilyenről, hogy mi konkrétan akiskal meg nagykal meg részeltes dolgok, de gondolom te is tudod GVASS, ne az emberrel tépesd össze a papírját, hanem attól kéne elvenni még az ált. isk. bizonyítványát is, aki kitalálja a vizsgaszabályokat, meg idióta rendeleteket hoz, stb
Előzmény: gvass1 (88)
Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 89
Tehát nem tudod. :)
Előzmény: gvass1 (88)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 88
"Szóval létezik szlengen kívüli gyűjtőszó a kis kaliberű pisztolyokra?"

Neked a 9 mm Luger az kiskaliberu?

Tepjed mar ossze azt a fegyvervizsgapapirt, jo?

Előzmény: Molaf (87)
Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 87
Szóval létezik szlengen kívüli gyűjtőszó a kis kaliberű pisztolyokra?
Előzmény: gvass1 (86)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 86
"(19) miatt, de ha nem te voltál, akkor bocsánat."

Huu apam,
nem lehetsz egy gyakorlott internetes forumozo, ha nem jossz ra a kulonbsegre egy beidezett (belinkelt) (amugy jenki) kep es a hozzaszolo szemelyenek cselekedetei kozott.

(ha belinkelnem JF Kennedy kepet, akkor azt hinned, hogy en lottem le?)

"Rákérdeztem, hogy konkrétan mi volt a baj a mondattal, kötekedtél, ahelyett hogy kijavítottál volna. Ha valaki egy kiskaliberű pisztolyt parabellumnak nevez az nálad biztonsági őr, de fel nem világosítanád. Mondjkuk ilyen pilácsra nem is áhítozom."

Gyengebbek kedveert: a "Parabellum" a Georg Luger bacsi altal tervezett pisztoly(oka)t jeloli.

A bunkobb biztonsagiorpalantak szoktak minden 9 mm Luger (Parabellum) loszerrel (szinten G. L: bacsi tervezese) mukodo pisztoly parabellumnak nevezni. Ez legalabb akkora tirpaksag, mint a "maroktaras otomata makknum" kifejezescsokor:-))

Előzmény: Molaf (85)
Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 85
(19) miatt, de ha nem te voltál, akkor bocsánat.

Rákérdeztem, hogy konkrétan mi volt a baj a mondattal, kötekedtél, ahelyett hogy kijavítottál volna. Ha valaki egy kiskaliberű pisztolyt parabellumnak nevez az nálad biztonsági őr, de fel nem világosítanád. Mondjkuk ilyen pilácsra nem is áhítozom.

Előzmény: gvass1 (84)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 84
"Aki őzet pisztollyal terít le az jobb ha mélyen hallgat. :) "

Heee?
Valakivel osszetevesztesz. En soha nem vadasztam sem pisztollyal, sem semmivel.

"A parabellummal mi volt a baj? Valamilyen olyan pisztoly volt, az biztos."

Ez a mondat igy kompletten a baj.

Előzmény: Molaf (82)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.06.14 0 0 83
Szerintem ,ha eddig nem tetted meg keresd fel valamelyik vadászati portált és tedd fel ott a kérdést.
Előzmény: kferenc (79)
Molaf Creative Commons License 2004.06.14 0 0 82
:)

Aki őzet pisztollyal terít le az jobb ha mélyen hallgat. :)

Tény, hogy nem vagyok egy fegyverbuzi, de ahhoz, hogy 20-ból min. 2-t melléikszelj nem feltétlenül kell biztosági őrnek lenned. Az enyém hibátlan lett, de voltak olyan hülyén feltett kérdések, ahol rendőr eszével kellett gondolkodnom, mert úgy volt hülyeség maga a kérdés, ahogy volt. Ahhoz képest, hogy csak a vadászvizsgára felkészítő könyvet olvastam, büszke vagyok magamra. :)

A parabellummal mi volt a baj? Valamilyen olyan pisztoly volt, az biztos. Életemben ott lőtttem először nem elöltöltős pisztollyal.

Előzmény: gvass1 (81)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 81
"1. A fegyverismereti vizsga kicsit húzós,"

Mar felteve, ha IQ-szinted nem haladja meg egy pitypanget, tehat mondjuk biztonsagi or vagy.

"Egy parabellummal kellett lőni"

Ilyet is azok szoktak mondani:-))

Nyugtass meg: csak vicceltel!

Előzmény: Molaf (71)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.06.14 0 0 80
Úgy tudsz gyakorolni ,hogy kimész a haveroddal (akinek van sörétes puskája) a homokbányába ,ő dobál, te lősz.Ha a végén mindketten életben vagytok már király! :-)
Lehet gyakorolni lőtéren is!(jószívű vadászban nincs hiány!)
Ettől a sörétlövéses dologtól meg nem kell tartani ,megy magától ,könnyű.(és én alig látok!!!)
Előzmény: kferenc (76)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!