Keresés

Részletes keresés

robicsek Creative Commons License 2009.11.07 0 0 321
a BSAnak semmi köze ehhez, a szolgáltatónak viszont pirospont.
Előzmény: Carina_S (320)
Carina_S Creative Commons License 2009.11.06 0 0 320
Még nem kiabálom el, de a spammer-problémám megoldódni látszik; igaz, nem magától!!

Azt csináltam ugyanis, hogy szépen összegyűjtöttem egy csomó spam-ból az e-mail címet, meg a feltüntetett nevet, és e-mailben figyelmeztettem a netszolgáltatómat, hogy vigyázzanak, a listában szereplők miatt spam,- és vírus terjedés van a net-en, és egyúttal arra kértem őket, hogy az adatokat küldjék el a BSA-nak (!!!).

Úgy látszik, hogy a netszolgáltatóm eleget tett a kérésnek, mert pár nappal ezelőtt visszajelezték, hogy feldolgozták az adatbázist, és mára elmaradtak a sűrű spamok!

((Valószínű a BSA megfogta őket!))
Előzmény: merQree (319)
merQree Creative Commons License 2009.11.04 0 0 319
A Voyager nevű részt nem tettem fel, és a leveleimet sem kódolom...
Előzmény: Carina_S (318)
Carina_S Creative Commons License 2009.11.04 0 0 318
"(*1)>>Na ezzel nem vagyok én kibékülve, látod, a mesterjelszóval. Nem maga miatt a jelszó miatt, hanem, mert jelenléte arra utal, hogy a program kódoló/dekódoló rendszerrel dolgozik, és bár a mesterjelszót könnyű megőrizni (fájlba mentem, kiírom DVD-re, felírom egy gondosan őrzött papírlapra, stb. ..., azt, ha a program bármilyen Windows-registry sérülés, vírusok, kémprogramok, backdor-( = hátsó ajtó)-programok miatt, vagy az oprendszer sérülése következtében használhatatlanná válik, akkor a leveleimhez soha többet nem tudok hozzáférni!!!!"

Valamit elírtam, és értelemzavaró.>> Kimaradt pár szó!!

HELYESEN:
"(*1)>>Na ezzel nem vagyok én kibékülve, látod, a mesterjelszóval. Nem maga miatt a jelszó miatt, hanem, mert jelenléte arra utal, hogy a program kódoló/dekódoló rendszerrel dolgozik, és bár a mesterjelszót könnyű megőrizni (fájlba mentem, kiírom DVD-re, felírom egy gondosan őrzött papírlapra, stb. ..., de azt a problémát nem tudom megoldani, ha a program bármilyen Windows-registry sérülés, vírusok, kémprogramok, backdor-( = hátsó ajtó)-programok miatt, vagy az oprendszer sérülése következtében használhatatlanná válik, akkor a leveleimhez soha többet nem tudok hozzáférni!!!!"

((A vastag betűs rész maradt ki!))
Előzmény: Carina_S (317)
Carina_S Creative Commons License 2009.11.04 0 0 317
Szia merQree!

Köszönöm a tippedet, de volna egy megjegyzésem, pontosabban egy aggályom.

Az, ami aggaszt, a következővel függ össze: a Voyager programban, ami szintén a TheBat.hu oldaláról érhető el, a leírásban van valami, ami nem hagy nyugodni. Ezt a valamit itt olvashatod a http://www.thebat.hu/Download/Voyager_Telepites.pdf fájlban, és így szól:

"Futtassa a voyager.exe programot, amely az első indításkor kéri, hogy adjon meg számára egy mesterjelszót (master password-ot), és erősítse meg azt.
FIGYELEM: Ne felejtse el ezt a jelszót, mert a levelei ennek a jelszónak a segítségével lesznek titkosítva, s ha elfelejti, akkor nem tudja a leveleit többet kikódolni/elolvasni!"
<<(*1)

"Ezután a program elindul, s kéri, mint minden induláskor majd ezután, a mesterjelszót:
Miután megadta a jelszót, az első induláskor aktiválnia (regisztrálnia) kell a programot. A Voyagernek NINCS kipróbálható próbaváltozata, mert teljesen megegyezik működése a The Bat! programmal, azzal a különbséggel, hogy mindig titkosítva vannak a levelek és nem használja a registry-t a működéséhez."


(*1)>>Na ezzel nem vagyok én kibékülve, látod, a mesterjelszóval. Nem maga miatt a jelszó miatt, hanem, mert jelenléte arra utal, hogy a program kódoló/dekódoló rendszerrel dolgozik, és bár a mesterjelszót könnyű megőrizni (fájlba mentem, kiírom DVD-re, felírom egy gondosan őrzött papírlapra, stb. ..., azt, ha a program bármilyen Windows-registry sérülés, vírusok, kémprogramok, backdor-( = hátsó ajtó)-programok miatt, vagy az oprendszer sérülése következtében használhatatlanná válik, akkor a leveleimhez soha többet nem tudok hozzáférni!!!!

A problémát leginkább a Windows Vista Bit-Locker titkosítóprogramjához tudnám hasonlítani: ha a Bit-Locker program megsérül, akkor a meghajtóidat -- legalábbis a sérült Windows Vista oprendszer alatt -- soha többé nem látod viszont, és az adataidnak pedig lőttek!! Az adatmentő programok pedig vagy tudnak rajta segíteni, vagy nem... ... ... . ((Van az Outlook Express-nek egy "Tároló mappa" nevű rejtekmappája, ahol a leveleket tartja. Én erről a másik meghajtóra mindig csinálok egy másik -- féltve őrzött -- mappába egy biztonsági másolatot, hogy ha baj van, akkor sikeresen tudjam az adataimat -- a leveleimet -- visszamenteni!! Erre a mappára is hatással van a titkosítás, vagy az egy lépéssel előbb történik meg, és akkor a mappában már a kész -- a titkosítatlan -- fájlok, levelek, levélmappák (minden levélmappa egy speciális fájlocska) vannak??))

Mi a tapasztalatod a TheBat programmal, megbízható??? Nem fog ilyen váratlan "lehetőségeket" tartogatni, mint a testvérprogramja, a Voyager? Hogyan lehet elkerülni a hasznos adatok elvesztését a TheBat-tal??? Hogyan lehet betanítani a spamok megfelelő felismerésére?
Előzmény: merQree (316)
merQree Creative Commons License 2009.11.04 0 0 316
Mondjuk én a TheBat-hoz használom, de van Outlook-os verziója is, és otthoni használatra van ingyenes verziója:
http://antispamsniper.com/products.html
Előzmény: Carina_S (315)
Carina_S Creative Commons License 2009.11.04 0 0 315
Tudnátok tippet adni megbízható, személyi PC merevlemezére telepíthető spamszűrő szoftverre, ami Outlook Expressel, Microsoft Outlookkal, és esetleg Mozilla Thunderbirddel együtt tud működni (főleg az Outlook Expressel)???

Ha tudtok tippet, elég csak a szoftver nevére és verziójára egy jó tipp, utána én már magamnak kibogarászgatom a netről. Ha tudtok rá tippet, azt köszi.
CroaRiva Creative Commons License 2009.08.30 0 0 313
Gugliba:
mirki "balog ferenc"
ursula53 "balog ferenc"
"bf@vodafone.hu"
nyakas szilárd 06705742337
06705742337
anna20060930

és máris jönnek elő kedves balogferenc szemétjei. Gátlástalan egy alak.
Fürgeláb Creative Commons License 2009.07.16 0 0 312

Dátum: Thu, 16 Jul 2009 14:47:51 +0200  
Küldő: Mauri Utazási Iroda <hirlevel@mauri.hu>        
Válaszcím (ha más): Mauri Utazási Iroda hirlevel@mauri.hu
Tárgy: Mauri utazási iroda - engedélykérő hírlevél

 

A levél tartalma pedig az utazási ajánlatuk. Semmi utalás, hogy bármi engedélyt szeretnének kérni, vagy leiratkozási lehetőség a fel nem iratkozott hírlevélről.

Tombolda Creative Commons License 2009.06.01 0 0 311

Azért rákerestem artúr barátunk "cégére" és ezt találtam az első oldalon:

http://hu.spam.wikia.com/wiki/Vita:Pelleng%C3%A9r/nicefaces.eu

 

Sok sikert! Őszintén remélem tönkremész te piciny pondró!

 

 

merQree Creative Commons License 2009.05.29 0 0 309
Működik, mert a kapott határozat szerint elkaszálták a hirdetőt is...
Igazad van, kimaradt, a forrása az NHH-tól kapott tegnapi határozat ;)
Előzmény: Tombolda (308)
Tombolda Creative Commons License 2009.05.29 0 0 308
Szép így önmagában. Vajon a gyakorlatban...?
Előzmény: merQree (307)
merQree Creative Commons License 2009.05.28 0 0 307
Erről tudtatok? Mert én nem...
Kértem egy bizonyos ügyben állásfoglalást, és többek között ez is benne volt:



Ekertv. 14. § (4) bekezdés a) pontja alapján - amely kimondja, hogy elektronikus hirdető az, akinek érdekében az elektronikus hirdetést közzéteszik, illetve aki a saját érdekében az elektronikus hirdetés közzétételét megrendeli - elektronikus hirdetőnek minősül, és a 14. § (6) bekezdése alapján az elektronikus hirdetés elküldőjével, mint elektronikus hirdetés közzétevőjével egyaránt felel a kéretlen elektronikus hirdetések továbbításáért.
Tombolda Creative Commons License 2009.05.04 0 0 306
Előzmény: Tombolda (305)
Tombolda Creative Commons License 2009.05.04 0 0 305

Tisztelt Cím!

 

Amennyiben nem tünteti el 24 órán belül az engedélyem nélkül, internetes fórumokban közzétett személyes adataimat, úgy rendőrségi feljelentést teszek Ön ellen!

pl: http://209.85.129.132/search?q=cache:JT-hSBgjMfkJ:forum.index.hu/Article/showArticle%3Ft%3D9102230+2009.+janu%C3%A1r+1-j%C3%A9vel+m%C3%B3dos%C3%ADtott+2001.+%C3%A9vi+CVIII.+t%C3%B6rv%C3%A9ny+nhh&cd=4&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

 

Köszönettel: Garami Artúr

 

(Ja: a jelszvam 57DerAf8. A másik: az itt kell kérni, nem tőlem. A moderátorok törlik. Puszi!)

Tombolda Creative Commons License 2009.04.20 0 0 304

Szarjon sünt a http://www.deru.hu/.

 

Nem küldünk több levelet, amennyiben ezt jelzi számunkra:

 

Persze.

Szemétben lejmolnak.

From: Rozsahegyi Mark <gondtalan@gondtalan.hu>

Subject: Kerem adja mind a kettot

 

Tombolda Creative Commons License 2009.04.04 0 0 303

Elnézését kérem, ha levelemmel zavartam volna, maradok Tisztelettel: Garami Artúr www.internethirdetes.eu
Jogi nyilatkozat:
Ez az e-mail cím nyilvános adatforrásból került birtokunkba. A cím, felépítése alapján ítélve, nagy valószínűséggel nem természetes személyhez kötődik.

marketing@internethirdetes.eu

 

Ultraflash Bt. Hungary-6500 Baja, Téglás u. 6/A.
Tel: 00 36 20 3246323
Fax: 00 36 79 322730
E-mail: info@artinet.eu

Tombolda Creative Commons License 2009.02.25 0 0 302

http://fuckoffice.uw.hu/

Leheletfinoman a "fuck office" gyengéd emilküldővel lehet értésükre hozni összehangolt módon. Ne hidd, hogy bármit is megértenek.

Előzmény: __:-)__ (300)
Tombolda Creative Commons License 2009.02.25 0 0 301

Boris Péter ügyvezető igazgató, tel:(00-36-1) 799-1577
borisp@managementkiado.hu

Esetleg van valakinek kedve beszélgetni vele? Biztos nem tud semmiről. Ártatlan. Ügyvezető létére nem felelős ezért (amúgy tudjuk: semmi rosszért).

__:-)__ Creative Commons License 2009.02.25 0 0 300
Én küldtem nekik egy ravatalos választ, azóta nem jött semmi. Remélem, értették a leheletfinom célzást.
Előzmény: Tombolda (299)
Tombolda Creative Commons License 2009.02.25 0 0 299
Azóta saját domain neveim címeire is küldték. Azokra is amik nem nyilvánosak, sehol nem szerepelnek... Ma pedig munkahelyem céges címére is jött...
Előzmény: merQree (296)
merQree Creative Commons License 2009.02.24 0 0 298
Nem elképzelhetetlen a Te verziód sem.
Előzmény: locsemege (297)
locsemege Creative Commons License 2009.02.23 0 0 297
Gondolom, sokan pampogtak az NHH-nál, hogy spam-eket kapnak, aztán az NHH-sok kilobbizták maguknak, hogy ezzel ne kelljen foglalkozniuk.
Előzmény: merQree (296)
merQree Creative Commons License 2009.02.23 0 0 296
"A cím, felépítése alapján ítélve, nagy valószínűséggel nem természetes személyhez kötődik."

Ilyen kifogással már nekem is elutasították a feljelentésemet.
És megmondom, hogy honnan tudja, hogy nem természetes személy a címzett, mert fellebbeztem, igaz telefonon:
szóval azt mondta a túloldalon ülő emberke, hogy mutassam be a személyigazolványát, vagy egyéb azonosításra alkalmas dokumentumát az cégnév@cégnév.hu emailcím tulajdonosának. Nah most, azt mondtam, hogy sajnos igaza van, és ő is azt monda, hogy ez a SPAM-ereknek kedvező döntés. (Most ebből nem kívánok politikai vittá nyitni, de melyik agyalágyult baromnak jutott ott eszébe a háromszáznyolcvanx-ből, hogy ez így legyen? Az amelyiknek van ebben érdekeltsége.) Megtudtam továbbá, hogy az info@; mail@; és minden ehhez hasonló mailcímre érkező szeméttel szemben nem kell eljárniuk...
Erre már csak annyit tudtam mondani: végre megjöttünk Európába!
Kínos nevetés a túloldalt, majd mindketten illedelmesen elköszöntünk.
Előzmény: locsemege (295)
locsemege Creative Commons License 2009.02.23 0 0 295
Ez egy durva csúsztatás. Itt ugye egy picit más áll:

Az NHH továbbra is fogadja a szervezeti felhasználók kéretlen reklámokkal és elektronikus küldeményekkel kapcsolatos bejelentéseit, de ezekben az esetekben nincs eljárási kötelezettsége, hiszen a jogalkotók szerint a szervezeti felhasználók rendelkeznek azokkal az ismeretekkel, személyi és eszközös feltételekkel, amelyek védelmet biztosítanak számukra a spam ellen. Az NHH mérlegelési jogköre a szervezeti felhasználók esetében is megmarad, és saját hatáskörében eldöntheti, hogy indít-e eljárást.

Ez a rész gyönyörű:

A cím, felépítése alapján ítélve, nagy valószínűséggel nem természetes személyhez kötődik.

Ezt nem valószínűsíteni, hanem ellenőrizni kell. Továbbá attól, hogy cég a címzett, ugyanúgy tilos spam-elni az én értelmezésem szerint, pusztán arról van szó, hogy az NHH terheit csökkentik azáltal, hogy egy cégnek megvannak az eszközei saját maga megóvására.
Előzmény: Tombolda (294)
Tombolda Creative Commons License 2009.02.23 0 0 294

Ez az e-mail cím nyilvános adatforrásból került birtokunkba. A cím,
felépítése alapján ítélve, nagy valószínűséggel nem természetes személyhez
kötődik. Az ilyen címekre küldött elektronikus hirdetések a 2009. január
1-jével módosított 2001. évi CVIII. törvény és a hozzájuk a Nemzeti
Hírközlési Hatóság, valamint az Adatvédelmi Biztos Hivatala által közreadott
állásfoglalások szerint megengedettek. Ha nem szeretne több levelet kapni
tőlünk, kérem, kattintson az alábbi "leiratkozás" hivatkozásra.

Több ismerősöm jelezte számomra ezt a szemetet, küldője pedig a http://www.managementkiado.hu/.

Az első mondat a már jól bevált és megszokott hazugság, de a második mondat kibaszta a biztosítékot... már kezd vicces lenni.

 

Tehát:

Management Kiadó, Könyvkiadó és Tartalomszolgáltató Kft.
1135 Budapest, Kerekes u. 1/B.
Tel: (36-1) 799-1570
Fax: (36-1) 799-1579
E-mail: levelek@managementkiado.hu

Radix Creative Commons License 2009.01.18 0 0 293
Szemét banda már napok óta minden nap küld egyet.


Subject: Travel-Mix Last Minute Hírlevél
From: info@travel-mix.hu
Date: Sun, January 18, 2009 3:05 am
To: "Travel-Mix hírlevél" <info@travel-mix.hu>

UNITRAVEL Hirlevél

Last Minute akciók

Thapsus ***

Tunézia

Mahdia

Mahdia

Ellátás: All inclusive

Utazás: Repülő
agyka Creative Commons License 2008.08.26 0 0 292

Hungaricum a spam elleni küzdelemben?

http://norbertka.blogsite.org

http://bithumen.de/


Bithumen phishing

"2008. augusztus 10-étől kezdődően napokon keresztül nagy számú e-mailt küldtek ki Vodafone-os mobil internet kapcsolatokon keresztül a bitHUmen nevű torrent oldal nevében, melyekben az oldalra való regisztráció lehetőségét ajánlották fel egy emelt díjas SMS-ért cserébe (380 forintot adtak meg az SMS áraként, de valójában bruttó 1800 forintba került egy darab elküldése)."
Előzmény: _nyunyuka (290)
_nyunyuka Creative Commons License 2008.08.04 0 0 290

Ilyenek jönnek?

 

Tarpataki Edit" <zia76334@totalcar.hu>    

 Küldés ideje: 2008.07.06 v. 14:48 

Címzett: 

 

 Prioritás:  Normál 

Tárgy: 

 Szia Baby!

Típus: Embeded HTML/Text 


Cicuskam!
Vegre talaltam egy oldat, ahonnet leszedtem neked a Kung fu Panda -t!
Valassz filmet, vagy jatekot amit leszedhetek!
http://toy.freebase.hu
Csok: Malackad

Előzmény: csudi (286)
csudi Creative Commons License 2008.04.15 0 0 289

:(((

Ugy tudom, nehany jol szervezett banda van a vilagon, akik ezt az egeszet csinaljak. (Nem a zombik, hanem az inditok.)

Oriasi karokat okoznak, nem lehet ezeket tenyleg lenyomozni?

Előzmény: merQree (288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!