Keresés

Részletes keresés

FantomXR Creative Commons License 2006.05.25 0 0 220
Sziasztok!
Én egy olyan programot keresek, amivel a gitárjátékot élethűen lehet szimulálni és Standard Midi File-ként elmenteni. Valami olyasmi megoldásra gondolok, mint ami a Roland G-70 Rev.2-ben található "Gitármód". Arra kellene, hogy gitárt tartalmazó dalt nagyjából élethűen feljátsszak szekvenszerre. Előre is köszönöm a segítséget!
trafalgar Creative Commons License 2006.05.23 0 0 219
A gushoz annak idején adtak Midisoft Recording Sessiont, amivel egész jól lehetett kottázni, meg midibe menteni. Az nincsen már meg? :-)
Előzmény: dujita (218)
dujita Creative Commons License 2006.05.19 0 0 218
ingyenes MIDI-be mentő kompozert vadászok.
Az easy music composer free-t használom, de elég nehézkes.
a gépem ósdi, igy a midiket a TIMIDITY-vel hallgatom, ami GUS pat-okból müxik


Soccer_ Creative Commons License 2006.05.08 0 0 217

Üdv!

Pár hete töltöttem egy programot (Magix Music Maker). Valamelyik nap kipróbáltam, nagyon jó, egyszerű kezelni, de mégis van egy érdekes problémám. Nem tudom elmenteni a kreálmányomat, azaz hiába csinálok vele zenét, nem tarthatom meg az utókornak. Valaki ismeri ezt a progit? Valaki tudja, hogy kell menteni benne?

Előre is kösz mindenkinek!

oregharcos Creative Commons License 2005.12.27 0 0 215

Sziasztok!

 

Letőltöttem a Cakewalk Pro Audio 9-es programot. Müködik a gépen csak a hangot nem bírok kcsiholni belőle. A hangkártyát felismeri, nincs lenémitva a programból,már mindent kipróbáltam, de sajnos nem szólal meg. arra gondoltam, hogy talán azért nem szól mert demo verzió. Attól állítólag még menni kellene. A gépen mindent beállítottam, hogy a MIDI menjen.

Tudnátok-e segíteni?

 

Köszönettel!

 

oreharcos

 

oregharcos Creative Commons License 2005.12.27 0 0 214

Sziasztok!

 

Olyan MIDI szerkesztő létezik-e, amivel a hangjegyeket  nemcsak egérrel, hanem billentyűről is bírhatjuk? 

Köszönettel!

oregharcos

 

bookone Creative Commons License 2005.12.22 0 0 213
Már műkszik is egy-kettő, köszi az info-t. Nekem egy SL3-om van. Most ízlelgetem, persze nem akarok átesni a túlsó oldalra a sok letöltögetéssel. A masterelés még homályos egy kicsit. A VST dynamic-kal próbáltam belőni a szintet, de sajna a limitere zajos, torz is, hiába állítgatom. Compresszorral fogtam meg végül a jelet egy -0,3-as küszöbbel nagy komprimálással. Biztosan jobb megoldás is van. Lehet, hogy upgrade-elnem kellene 3,1-re?
Előzmény: nrb (212)
nrb Creative Commons License 2005.12.19 0 0 212
Azért találsz jellemzően analógokat (és ezek között utánzatokat), mert azokhoz nem kell sem hangminta-készlet, sem memória a hangok tárolásához. Így nagyon kis csomagban "elfér", és kicsi (a processzor-igényt leszámítva) az erőforrásigényük. Tul.képp. a processzor és a szoft együtt végzi el a "szintetizálási" feladatot.
Samplert azért nem nagyon találni, mert ott a szintetizálás "kifinomultsága" mellett fontos tényező a hangminták megléte. Aminek az előállítása bizony sajnos technika, idő és pénz kérdése. Viszont a fizetős VSTi cuccok jelentős része soft "sampler/rompler". (Sampletank, Halion, Hypersonic stb.stb. és a kedvencem, a ProteusX. Na, ez utóbbi igazi procizabáló szörnyeteg, de nagyon "fincsi".)

Azért egy kicsit még hadd kötözködjek: a klasszikus szinti hangok nem azok, amikre te gondolsz ;) Azok "klasszikus MIDI PCM hangminta készletek". Az igazi klasszikus szinti hangok a régi (30-35 éves) analóg moog, korg, roland, arp hangszerek hangjai.
Előzmény: bookone (211)
bookone Creative Commons License 2005.12.18 0 0 211
Köszi! Már töltöttem is! Csuda érdekes a dolog. Általában a VST szintik inkább amolyan analóg utánzatok? Pl. a Crystal mindenféle zörgő-börgő-sivító hangokat hallat, ami kifejezetten érdekes. A klasszikus szinti hangok inkább sf2-vel érhetők el (strings, bass etc.)? Mégegyszer köszi az önzetlen segítséget. A midi-rosé tényleg komoly!
Előzmény: nrb (210)
nrb Creative Commons License 2005.12.14 0 0 210
Az alábbiakra keress rá, ezek tényleg free vsti-k:
cheeze machine
tickyclav
crystal (ez egy kicsit nagy darab)
synth1 (ez egy nord "másolat")
...
most nem jut eszembe több
Előzmény: bookone (209)
bookone Creative Commons License 2005.12.12 0 0 209
Bocs! Tényleg mekkora amatőr vagyok! Az előző érvénytelen. Ellenben vérszemet kaptam, most már össze-vissza böngészem a netet egy valamire való VST instrumentért ami nem sound fontos. Tele van freeware-rel, aztán meg oda katt és pofára esés (x dollár). Sejtem én, hogy az igazi mégis a fizetős, de az András úgy segített, hogy az imént említett remény csak csillog még. Ugye nem vagyok agresszív? Ha tudtok még segíteni akkor szivesen postázok a házi boromból egy flaskával. Tutti rosé.
Előzmény: bookone (207)
Haasz Andras Creative Commons License 2005.12.12 0 0 208
A CC a continuous controller röviditése, ezek olyan paraméterek amit a szekvenszer programban állitgathatsz, és a szinti reagál rá. Az SFZ kontrollereit megtalálod a FAQ-ban:

http://www.rgcaudio.com/sfzfaq.htm

A vége felé, a midinél, de az egyszerűség kedvéért bekopizom ide:

Modulation Wheel (CC1)
Volume (CC7)
Pan (CC10)
Expression (CC11)
Reverb Size (CC12)
Chorus Speed (CC13)
Sustain (CC64)
Cutoff (CC74)
Reverb Level (CC91)
Chorus Level (CC93)
Attack (CC73)
Hold (CC76)
Decay (CC75)
Sustain (CC70)
Release (CC72)
Előzmény: bookone (207)
bookone Creative Commons License 2005.12.12 0 0 207
András! Köszönöm az sfz-t! Nagyon klassz! Kezdő vagyok, érdekelne, hol lehet az ilyen szakkifejezések értelmét - mint: CC-vel vezérelhető etc. - megtudni. Persze nyilván komolyabb PC ismeretre - ne adj' Isten - mac ismeretekre is szükség van ehhez, de az utolsó elhatározás után hal meg csak a remény .
Előzmény: Haasz Andras (204)
mirage2000 Creative Commons License 2005.12.11 0 0 206
Hi!Köszi az infót klassz minden ez már így menni fog, talán:)1 kérdés az opciós IC-k közül ha választok semmi változtatás nem kell csak annnyi hogy a plussz tápot odaadom neki?
Előzmény: Sandor (205)
Sandor Creative Commons License 2005.12.11 0 0 205
MIDI kabel bekötés
még mindig a gugli a te barátod.....
a lényeg rajta van :))
Előzmény: mirage2000 (202)
Haasz Andras Creative Commons License 2005.12.11 0 0 204
SFZ player. Nagyon jól szól, CC-vel vezérelhetők a legfontosabb paraméterek és ráadásul ingyenes.

http://www.rgcaudio.com/sfz.htm
Előzmény: bookone (203)
bookone Creative Commons License 2005.12.11 0 0 203
Barátaim! Mondjatok javaslatot sf2-t kezelő VST instrumentre! Próbáltam letöltögetni, de nem valami meggyőző eredménnyel. Ha elérhető áron van van valami fizetős, az is megfelel, az SL sem volt valami olcsó, viszont igen meggyőző progi. Kösz!
mirage2000 Creative Commons License 2005.12.10 0 0 202
Üdv Mindenki!valaki tudna nekem segíteni abban hogy an kell a midi portot összehozni a game porttal, a kábelbekötés érdekelne.
neszt76 Creative Commons License 2005.12.10 0 0 201

Sziasztok!

 

Olyan egyszerű programocskát keresek, ami mid fileokat le tud játszani és mutatja az egészet egy zongora billentyűzeten. Tanuláshoz kellene.

 

A legjobb, amit eddig találtam a MusEdit, de az pont mid-t nem ismer. Persze lehetne konvertálgatni, de az macerás.

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.23 0 0 198

Sziasztok!

 

nem tudja valaki, hogy a Sonar 4-ben miért nem tudok hangot előcsiholni, ha az SBLive hangkártyámat EMU 10K1-ként használom a KX project segítségével?

Ha simán SB Live-ként driveroltatom, akkor jó, de akkor is van egy olyan gondom, hogy amikor a gitáromat fölveszem, valami eszement delayjel jön lejátszáskor a hangja, pedig nincs bekapcsolva semmi effekt:(

megőrülök már ettől. borzalom. Van ötletetek?

köszönöm nagyon!

lemy

A.Haxa Creative Commons License 2005.05.02 0 0 197

Ha nem riadsz vissza a linuxtól, vedd meg az UHU-Linuxot, melynek 2. CD-jén megvan a Rosegarden nevű zeneszerkesztő progi. Kipróbáltam, egész jó! :) Az UHU pedig akár ingyen is letölthető, de CD-s változatban is nagyon olcsó...

 

Link az UHU-Linuxra:

Klikk ide!

 

Link a Rosegardenre:

Klikk
Előzmény: moonshadow (195)
nrb Creative Commons License 2005.05.02 0 0 196
Ha olcsón akarsz használhat progit venni, akkor próbáld meg egyrészt a Cubasis 5.0-t, vagy a Magix Music Studio 2005 deLuxe-ot. (Ez utóbbi, a sztereotípiákkal, és a korábbi verziókhoz kapcsolódó lesújtó véleményekkel ellentétben teljesen jó program, és még olcsó is. ASIO, VST/VSTi támogatás, audió, midi és audioinstrument sávok vegyesen, matrix editor, kottaszerkesztő... És működik! ;) )
Előzmény: moonshadow (195)
moonshadow Creative Commons License 2005.04.30 0 0 195

Üdv!

 

Kezdő midizéshez keresnék programot.

Megnéztem párat, az Anvill studio jónak tűnik számomra, mert azon van kottaszerkesztő és virtuális billentyűzet is egyben, váltogatható hangszerekkel.

Tud valaki hasonló programot, ami ingyenes, vagy beszerezhető itthon is?

 

delarocha Creative Commons License 2005.04.26 0 0 194

Hali.

VAn egy audigy 2 hangkártyám.Vettem hozzá egy gameportot amire rácsatlakoztattam a midikábelt és a roland ep-77 zongimat.A gépem látja a creativ gameportot,de a zongiból semmit.Se kép se hang.Természetesen azért mert nem tudom hogy kell és mit beállítani reason 2 alatt + windows hangbeállítások alatt.Azt nem tudom hogy számit e az hogy a zongi A-s vagy B-s.Az enyémre az van írva hogy This class B.

Sajna nem tudom hogy kell beállítani a chanelokat meg ezeket a "bus"-okat.

Igazából szükségem lenne egy részletes leírásra ami a beállításokat illeti.Ezekkel cuccokkal.

Please Help me! :(

Sandor Creative Commons License 2005.04.25 0 0 193
Hogy mennyi hümérséget tudtok kitalálni.
Nekem is kellene egy olyan progi, ami kiválasztja az értelmes hozzászólásokat az értelmetlenektől. Itt bekapcsolnám az tuti :))))
A "kivesziavizbülazoxigént" tipusuakat, azaz topikosan:vegye azt ki, de buborékmentesen! :]
nrb Creative Commons License 2005.04.25 0 0 192
Ha feliratos DVD-n van az anyag, akkor egyszerű dolgod van:
- subtitle ON (megfelelő nyelv kiválasztása)
- mute
innentől a szám végéig ismételve:
- play
- pause
- szöveg leír
- vissza

Jó munkát :)
Előzmény: dumb20 (186)
nrb Creative Commons License 2005.04.25 0 0 191
Erre az emberi agyban futó hangfeldolgozó program a legalkalmasabb. Persze, szükség van még egy kézre is, egy ceruzára és egy papírra. Ezekkel oldható meg, hogy a kiszedés eredménye későbbi feldolgozás céljára archiválásra kerüljön :))
Előzmény: Human Positive (188)
Rigor Creative Commons License 2005.04.24 0 0 190
Neked a népzenész manager programra van szükséged. Például lefizeted a skótdudást hogy ne lépjen fel a zenekarral, illetve bérelhetsz egy skótdudást hogy beugorjon a zenekarba.
Előzmény: Human Positive (188)
Topy Creative Commons License 2005.04.24 0 0 189
Fogsz egy olyan progit, ami kiszedi az éneket :))), azzal csinálsz egy olyan változatot, amiben csak zene van. Aztán ezt kivonod az eredetiből és csak az ének marad.

:D

Topy
Human Positive Creative Commons License 2005.04.24 0 0 188
Sziasztok!

Egy olyan programra lenne szükségem, ami népzenéből kiszedi a skótdudát, vagy ha nincs benne, akkor beleteszi. Tudnátok ilyet ajánlani?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!