Keresés

Részletes keresés

Wasmacska Creative Commons License 2003.11.12 0 0 78
Egyébként az is egy érdekes dolog, hogy el lehet-e tüntetni ezt a gondolatfolyamot avagy nem. Sok mester szerint ez a kiút...
Az biztos, hogy a filozófia - mint megismerési módszer - nem vezetett túl messzire. Csak lett egy csomó ideológiánk, meg jónéhány vendége a zártosztálynak.
rinpoce Creative Commons License 2003.11.12 0 0 77
Azt gondolom, a gondolat akkor is az enyém. Tudatom terméke, jolehet, erösen hat rá( a tudatomra) a környezet. De nem is hiszem, hogy létezhetnénk, gondolkozhatnánk ezen környezet nélkül. És itt igazat adok nektek...

Tehát nem a gondolataim, hanem a tudatom a környezet fogja..
Tisztelet a kivételnek, akiknek igen nehéz sosrs jutott..

Előzmény: Siphersh (75)
Wasmacska Creative Commons License 2003.11.12 0 0 76
Nem tudom honnan jönnek a gondolatok..
A kérdés az, hogy mennyire azonosulunk velük.
Ahogy egy ruhát felveszel... lehet hogy a tiéd, de te nem a ruha vagy...
Siphersh Creative Commons License 2003.11.11 0 0 75
De az is lehet, hogy Wasmacska arra gondolt, hogy mivel gondolkodni egy bizonyos kultúrában tanulunk meg, ezért előfordulhat, hogy saját gondolatodnak hiszed azt, ami valójában csak egyfajta közösségi alkalmazkodási reflex. Utánzás.
Előzmény: rinpoce (74)
rinpoce Creative Commons License 2003.11.11 0 0 74
Azt gondolom.. :-)))

De tényleg. Mi az hogy saját? Kié? A tudaté? A z agyé? vagy más részünkké?

Szerintem a gondolat a tudat terméke, és mint ilyen, a sajátom...

Előzmény: Wasmacska (73)
Wasmacska Creative Commons License 2003.11.11 0 0 73
Sziasztok!
Érdekes amit mondasz, de honnan veszed, hogy a gondolat a sajátod?
Üdv
Előzmény: rinpoce (72)
rinpoce Creative Commons License 2003.11.11 0 0 72
Jelenleg az a legnagyobb kihivás, hogy ne züllesszék le a valfilit a 0-ba..

Voltaképpen a legnagyobb kihivás, hogy saját gondolatainkat megértsük... Miért, honnan, miért pont azt, és igy tovább.. Belenéztetek már saját gondolataitok közé? El tudtátok egy kis idöre tüntetni a gondolatfolyamot?

illogik Creative Commons License 2003.11.11 0 0 71
behalászerű a topik. mi van? megakadtunk...?
Siphersh Creative Commons License 2003.10.26 0 0 70
Túlreagáltam a dolgot. Sajnálom.
Előzmény: rinpoce (69)
rinpoce Creative Commons License 2003.10.26 0 0 69
Ugyanmár Sip! Fogalmam sincs miért irtam kettö topikot! Egyszerüen elfelejtettem! NYilván valahol mégegyszer leirtad ezt..

Csak semmi sértödés, aki vitatkozik ezerrel, néha találatokat kap, nem??

Hidd el, különbséget tudok tenni parodizálás, és komoly gondolatok között.. legfeljebb szétszort az agyam, nyilvánvaloan azért, mert buddhizmus nevü lelki betegségben szenvedek...

Előzmény: Siphersh (68)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.26 0 0 68
Ja, mert hogy te 'rinpoce' a távolkeleti szellemiségekhez kötődsz... Értem. Mindazonáltal tőlem sem áll távol ez a lelkület, magamat is parodizálom ebben. De nem tudom, hogyan értsem azt, hogy két topikban is... Csak arra tudok gondolni, hogy paródiának titulálod a meggyőződésem kinyilvánítását.
Előzmény: rinpoce (67)
rinpoce Creative Commons License 2003.10.26 0 0 67
Ez csak válasz az ezoterizálo orientalista miszticizmusra, mit parodizálni igyexel! VAgy parodizálni mást lehet, hozzád egy rossz szo sem?

Nem sértödtem meg, csak nem értem érzékenységedet, ha vissza csipkelödöm...

Előzmény: Siphersh (66)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.25 0 0 66
Egyrészt kikérem magamnak, másrészt pedig, ha ilyen lenéző és sértő megjegyzéseket teszel, akkor legalább ne vigyorogjál hozzá!
Előzmény: rinpoce (65)
rinpoce Creative Commons License 2003.10.25 0 0 65
Mindenfélét parodizálsz, már két topikban is! :-)
Előzmény: Siphersh (62)
illogik Creative Commons License 2003.10.25 0 0 64
jah :) megvilágosodtam! :) már azt hittem hülye vagyok... bár ezzel ez még nem cáfolódott :D
Előzmény: Siphersh (62)
Numerik Creative Commons License 2003.10.24 0 0 63
A dugó kihúzása az üvegből, nyitó nélkül:)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.24 0 0 62
Csak viccelődök, illogik. Az ezoterizáló orientalizáló miszticizmust parodizálom.
Előzmény: illogik (60)
entrópia Creative Commons License 2003.10.24 0 0 61
mondjuk nem nagyon hülye kifejezéssel az arcán meghalni :)
illogik Creative Commons License 2003.10.24 0 0 60
tehát: ne is akarjak vágyakozni az efféle tudások iránt? - mert az bűn? még mindig nem értem... fejtsd ki, miért!
Előzmény: Siphersh (58)
Bra Dalaha Creative Commons License 2003.10.23 0 0 59
Áruld el őszintén, véletlenül tévedtél oda, vagy rákerestél a hozzászólásaimra?
(Egyébként, mint írtam, úgy tűnik, egész jól sikerült.)
Előzmény: rinpoce (57)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.23 0 0 58
Hogy minek? Semminek. Épp ez a lényege.
Előzmény: illogik (56)
rinpoce Creative Commons License 2003.10.23 0 0 57
Ugy látom, a te legnagyobb kihivásod az, hogy leküzd az allergiád... :-)
Előzmény: Bra Dalaha (54)
illogik Creative Commons License 2003.10.23 0 0 56
hát ezt nem igazán értettem -- akkor valósul meg, ha nem vágyom rá? akkor meg minek...?
Előzmény: Siphersh (55)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.23 0 0 55
Rosszul állsz hozzá a dologhoz. Ha kipeckeled, az nem segít. Az egyetlen módja az, hogy ne akard nyitva tartani. Mindenkiben ott bújkál a vágy, hogy nyitva tartsa a szemét tüsszentés közben, és ez nem más, mint a mennyei titkok kifürkészésének ősi bűne. Csak akkor tudod nyitva tartani a szemedet, ha megszűnik ez a vágy, és a lelked legmélyéig megvalósítod azt, hogy egyáltalán nem akarod nyitva tartani.
Előzmény: Bra Dalaha (54)
Bra Dalaha Creative Commons License 2003.10.23 0 0 54
Ugye? Mondom, hogy kihívás :-)
Basszus, megpróbálom kipeckelni a szemem, hátha meglátom Azt. Viszont mi lesz, ha meglátom? Lehet, hogy eggyé válok az forum.index.hu-val, azaz a Mindenséggel? Hűha, csak félve merem leírni, de lehet, hogy valami kisebbfajta isten leszek? Vagy megértem a PDOX lényegét? Jujj, de izgi.
Előzmény: Siphersh (53)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.23 0 0 53
Ha sikerül, egy pillanatra megláthatod azt, amit emberi szem nem lát: az elsőt és az utolsót, a végsőt, és az egyetlent. Nem véletlen, hogy az emberek becsukják a szemüket, amikor tüsszentenek. Ez nem más, mint az ősi vakság, amiben szégyenünkben elszakadunk az egyetlen és leghatalmasabb titok forrásától.
Előzmény: Bra Dalaha (52)
Bra Dalaha Creative Commons License 2003.10.23 0 0 52
Megvan, megvan, megvan! Így, hajnaltájt megvilágosodtam. Tudom, mi az ember számára a legnagyobb kihívás: nyitott szemmel tüsszenteni!
Siphersh Creative Commons License 2003.10.23 0 0 51
De igen, smpt. Igazad van.
Előzmény: smpt (50)
smpt Creative Commons License 2003.10.23 0 0 50
A legnagyobb kihvása az, ha bemegyünk a kocsmába, és kihívjuk a Legnagyobbat! Ez a legnagyobb kihívása, szó szerint! Vagy nem?
Előzmény: rinpoce (49)
rinpoce Creative Commons License 2003.10.18 0 0 49
VAn még egy problémám! Azt gondolom, a legnagyobb kihivás eljutni addig a határig, ahol felismerhetjük, mi életünk legnagyobb kihivása! Mert koránsem biztos, hogy eljutunk eddig a pontig! Félálomban is le lehet élni az életetelkerülve minden kihivást, nem fejestugrani az ismeretlenbe. Láttam ilyen embert, de mennyit!
Már az az ember is messze ment az uton, aki felismeri élete kihivásait, pedig még semmit sem tett, hogy megoldja. HA már az ember tudatában helyet kér a dolog, elindul az ösvényen...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!