Keresés

Részletes keresés

Alfa Hold Creative Commons License 2005.01.12 0 0 282
Radeon mobil 9700.

Tegnap én is sokat szerencsétlenkedtem, míg összehoztam a TV-vel.
Először csak FF kép volt, ami PAL-B (az összeset kipróbálva) is FF maradt.

S-video-->SCART konfigban nem ismerte fel, hogy TV lóg rajta.

S-video--> cinc ban felismerte a TV-t de FF képet adott.

A felismerés után átvariáltam a kábeleket a SCART konfigra,
(a noti kozben bekapcsolva) és ekkor színes lett a kép.

De ekkor pár kattintás után az ATI setupban, újra elvesztette a TV-t.

No, vissza cinc(RCa?) konfigba, újra van TV FF-ben.

úgyhogy itt beállítottam mindent, és utána vissza megint SCART-ra.

most van színes képem a TV-n....egyelőre :-/


Előzmény: hajzol (279)
Balee24 Creative Commons License 2005.01.11 0 0 281

Ja a TV-n fekete fehér a kép.

Át kell állitani a TV kimenetnél    PAL-B-re!!!!!!!!

Balee24 Creative Commons License 2005.01.11 0 0 280

Hát lehet a hütéssel probalkozni de a kék halál windowsnál a hardwerhibát jelenti.

Milyen windows? Remélem nem 98 vagy Millenium mert az egy nagy rakás..... Xp-t érdemes felrakni. Még a 2000-től is jobb az Xp. Sztem. Igazából lahat még hibája "talán" Biosd beállitás,. Próbáld a defaultra berakni Biosba. Igaz lasbb lesz de ha megjavul akor it érdemes lesz kiserletezni h melyiket nemszabad bekapcsolni.

Akkor lehet még Xp hiba is. Pl haveromnak már majd egy éve fentvolt az XP. teli volt virussal, meg szeméttel a gép és mikor ujraraktuk a rendszert 1000 szer gyorsabb volt. Szoval ha szar a rendszered, vagy neadj Isten alőtte Nvidia kártyád volt a gépben és nem Driver Cleanerezted le miután kivetted a gépből akkor szinte 100% hogy az a baj. Ha a GPU Recover tilt le akkor nagy valószinusdeggel a VID KARI hutesselé van gond. Lásd előző cikk:) esetleg sazr driver van leszedve hozzá. Nekem a Gecube 9600 XTG s karim eddig mindegyikkel tökéletesen hiba nélkül ment, kivéve a régebbi DNA-kat. Most a 4.12 Catalystra epülő Omega Drivert használom. eddig ezzel a leggyorsabb. és stabil.

legvégső esertben a kártyás Selejtes. Halottam már olyat h a srácnak Asus alaplapja volt és az Asus Monitorvezerlojevel akadt. Már nemtom melyik volt a hibás, de az Asus is ugyanolyan mint a többi. Csak a nevét kell megfizetni. Bár az alaplapom nekem is Asus és eddig lekopogom tökély:Duh csak ennyit füztem volna hozzá.

Sok sikert

Előzmény: hajzol (279)
hajzol Creative Commons License 2005.01.11 0 0 279

Szevasztok!

Nekem is 9600 XT-m van (Asus) és nekem is lefagyogat, kék halált csinál, vagy újraindítja a gépet, eredeti játékszoftverekkel, újakkal és régiekkel is.

Javaslatotokra már cseréltem tápot, de mostanában újra gyakori a probléma, bár most inkább fagy. Lehet, hogy ez is hűtéshiba - vagy hiányosság?

Másik gondom, hogy a TV-n csak fekete fehér képet tudok összehozni (gépből S-video ki - tvbe SCART be).

Van ötletetek? (én nem vagyok szakember - ebben sem)

Előre is köszönök minden tanácsot!

Üdv

Balee24 Creative Commons License 2005.01.11 0 0 278

Hogy hogy nemtudod? A TV-t nemismeri fel? Ird le mit csinal pontosan.

S-land: Nekd meg csak annyit hogy valoszinu a hűtés a gondja. Az a lényeg hogy a hűtéssel nemszabad spórolni. Nekem + még a gépház fala meglett furva és a monitorvezerlovel egysikban felvan rakva +egy 8 cm es hütöventilator, + Monitor vez hütő,és a gépház felső részén + egy hütő ami a procibol jövő forró levegőt nyomja ki. És az az érdekes h a multkor tudtomon kkivul megállt a monitorvezerlo fölötti( nem a monitorvez hütö venti hanem, ami a gephazra van szerelve ) és egy ido után a GPU Recover elkezdett kilépni a jatekokból. Szoval ilyen fontos a hűtés:D

Előzmény: shingalana (277)
shingalana Creative Commons License 2005.01.08 0 0 277

Sziasztok!

 

(Club3d) 9600xt-m van és sehogy sem tudom működésre bírni a TV kimenetet. XP, CATALYST 4.12 van telepítve a gépre. Tudna valaki segíteni?

 

Előre is köszi!

 

Shingalana

Sland Creative Commons License 2005.01.08 0 0 276
Ugyan az a problémám mint kalap ur nak.. nekem is Radeon 9600Xtm van. De nekem csak azóta fagy le vagy lép ki a játék mióta kicserélték BOLT ban a hűtőt mer szar volt. Aztán majd jövő héten lehet hogy visszaviszem
kalap_ur Creative Commons License 2005.01.04 0 0 275

Szia, ez sem segítetett, sőt kipróbáltam másik gépben, ott is fagyogat.

Holnap visszaviszem.

 

Előzmény: Balee24 (274)
Balee24 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 274

Esetleg Bios beállitás?

Amit most adok z egy biosbeállitás igen gyorsra. A cas latecyvel vrjálhatsz még.:)

PERFORMANCE BIOS SETTINGS

Use these settings in your BIOS along with the OMEGA drivers to get the best performance possible out of your video card (this settings are not avaiable in all motherboards, use only the ones that fit your BIOS):

Fast Gate A20 Option        : ENABLED
Video BIOS shadowing        : DISABLED
Video BIOS cacheable        : DISABLED
xxxxx - xxxxx Shadow        : ALL DISABLED
IDE prefetch mode           : ENABLED
Init Display First          : AGP or PCI (SELECT YOUR CARD TYPE)
IDE HDD Block Mode          : ENABLED
IDE 32-bit transfer mode    : ENABLED
Assign IRQ for USB          : DISABLED (UNLESS YOU USE USB DEVICES)
Assign IRQ for VGA          : ENABLED
PCI/VGA palette snoop       : DISABLED
PNP OS Installed            : ENABLED (UNLESS YOU WANT TO MANUALLY ASSIGN IRQ's)
Resource Controlled By      : AUTO  (UNLESS YOU WANT TO MANUALLY ASSIGN IRQs AND DMAs)
AGP aperture size           : 128  (USE 64MB IF YOU EXPERIENCE TEXTURE CORRUPTION)
AGP master 1 WS write       : DISABLED***
AGP master 1 WS read        : DISABLED***
Bank 0/1, 2/3 DRAM timing   : TURBO***
CPU to PCI write buffer     : ENABLED
Delayed Transaction         : DISABLED****
DRAM speculative leadoff    : ENABLED***
DRAM Data Integrity Mode    : NON-ECC (UNLESS YOU HAVE ECC MEMORY)
Delay DRAM read latch       : (THE LOWER, THE FASTER)***
Fast writes                 : DISABLED
Memory parity/ECC check     : DISABLED***
Passive Release             : ENABLED
PCI Concurrency             : ENABLED
PCI master 0 WS write       : ENABLED***
RAS active time             : (THE LOWER, THE FASTER)***
RAS to CAS delay            : (THE LOWER, THE FASTER)**
Read around write           : ENABLED
SDRAM Bank Interleave       : 4-bank/way
SDRAM CAS Latency Time      : 2**
SDRAM cycle length          : 2**
SDRAM Precharge control     : ENABLED
Spread spectrum (modulation): DISABLED
System BIOS cacheable       : DISABLED
Video RAM cacheable         : DISABLED
8 bit I/O Recovery Time     : 1
16 bit I/O Recovery Time    : 1
Turbo frequency             : ENABLED

**   = ONLY IF YOUR MEMORY SUPPORT IT, OTHERWISE USE THE NEXT HIGHER VALUE

***  = WILL IMPROVE SPEED BUT DECREASES STABILITY, IF YOU HAVE PROBLEMS, CHANGE IT

**** = ENABLE IF YOU EXPERIENCE PROBLEMS WITH CREATIVE SOUND CARDS

Well, that's all for the BIOS.

Balee24 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 273

Ja!!! Agp-t 8Xosrol 4 szeresre megprobaltad már visszaállitani?

Büvös beállitást nemtok. Bár ha kicsit visszanezed a topicot akkor rájössz miért:D( Hál Istennek ) De ha hardwerhiba akkor én a helyedben vagy ilyenre mint az enyém(Gecube), vagy asusra cserélném ki.

Balee24 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 272

Hát a controll centert nemhasználom. Bár probald ki az omega drivert is.

http://www.omegadrivers.net/Bár nemhiszem h ez a gond. De ez barátságosabb és gyorsabb mint a controoll center müködése és többet is tud egy kicsivel. Hát akkor valoszinuleg Hardwerhibára gyanakszom.

kalap_ur Creative Commons License 2005.01.03 0 0 271

Közben felraktam a 4.12-t. Azzal se jó!

 

Amugy nem a GPU Recovery tilt le?

Nem. Simán kilép... :(

 

És ilyenkor egy ido után tényleg kilép a játékokból

Hát igen, csak ez fél perc után....

 

XP van fenn service pack 2-vel, vírus nélkül. :)

 

Még átpakkolom valami más gépbe és kipróbálom ott hogy produkál.

Esetleg nem tudsz valami bűvös beállítást a control centerben, ami megoldhatja a problémám...

Előzmény: Balee24 (270)
Balee24 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 270

Szia. Hát a 4.1 es elég régi már. Szerintem probald ki a 4.12 eset.(ati.com)

Amugy nem a GPU Recovery tilt le? Mert nekem amikor egyszer megallt a hütés a gépházban azonna al gpu recovery letiltott. Magyarul melegedett a video kartya. Legalabbis ez a tapasztalatom. És ilyenkor egy ido után tényleg kilép a játékokból.

Amugy eddig nekem a 4.12 es catalystra épülő Omega driver jött be a legjobban. Stabilitás és sebesség szempontjából is.Esetleg még virusos lehet a géped vagy uj wint rakjál fel. Lehetőleg ne 98 at vagy Milleniumot mert azok semmire sem jók:D

Előzmény: kalap_ur (269)
kalap_ur Creative Commons License 2005.01.02 0 0 269

Sziasztok!

 

Egy Sapphire Radeon 9600XT Fireblade kártyám van. Nincs húzva, 4.1 Catalyst van fenn. A legtöbb játékból kilép, vagy lefagy. Nincs tippetek mit lehetne vele kezdeni?

 

Előre is köszi!

Balee24 Creative Commons License 2005.01.02 0 0 268

Sziasztok!

Nemtudom hogy ti hogyan használjátok a Monitorvezerloiteket, de eggyet tudok mondani. Nekem 2004 feb. ota van egy Asus A7N8x-EDeluxe os alaplapom és a Mistralban vett Gexcube 9600XTG-m . Az ég világon semmi de semmi baj nincsen vele, és mindent visz. Bármilyen drivert raktam fel tökléletes(pár régebbi DNA driver kivetelevel) Csak ennyit akartam mondan. Szal vagy az alaplapotok gagyi vagy a kari selejt. ja és a KTX puffer micsida? A legujabb Omega driverben alapbol engedelyezve van. Német fórumokon meg barhol nézem levan tiltava. thx

choola Creative Commons License 2004.12.28 0 0 267
Köszi a segítséget!

Végül is powerstrip helyett refreshlock-ot töltöttem le mert az ingyenes volt.
A dircectx-et majd kipróbálom, magamtól az életbe nem jutott volna eszembe hogy ott nézzek körül :)
mr_ricsi Creative Commons License 2004.12.28 0 0 266

Futtatás, DXdiag [ENTER]

"More help" fül, Override téglalap, "Override value" elé pötty, a téglalapba a kívánt Hz (csak a szám), majd OK.

Előzmény: choola (264)
Panzermeyer Creative Commons License 2004.12.27 0 0 265
én powerstripet használok ilyenre hogy a frissítés állandóan 85 Hz-n járjon
Előzmény: choola (264)
choola Creative Commons License 2004.12.27 0 0 264
Sziasztok!

Nvidia-s kártyámhoz használtam egy programot (a nevére már nem emlékszem) amivel be lehetett állítani egy felbontást és hozzá a képfrissítési frekvenciát, ami aztán a játékok alatt nem állítódott el.

Most ATI-m van gondolom ehhez is van ilyen program, nem tudja valaki mi a neve?
mr_ricsi Creative Commons License 2004.12.06 0 0 263
Nem értem a problémádat: az ATI oldalán a Catalyst drivernek van 9x/ME-s változata, és ezt kell használni a 9100-hoz is.
Előzmény: tcs (260)
Panzermeyer Creative Commons License 2004.12.06 0 0 262
nálam is hasonló kártya van 512 ddr333-mal mohpa élvezhetetlen még 800x600-on is
mindenképpen memória kell neki
Előzmény: ZBeeb (261)
ZBeeb Creative Commons License 2004.12.05 0 0 261

Hello!

 

Hátha segít valakinek: zaphir AIW m van 9700 as. A direct x 9b nél eltűnt a tv hangoló :-( , direct x 9c vel tök jól müxik , a MOHPA tudta megizzasztani először :-)

 

tcs Creative Commons License 2004.12.03 0 0 260

A tények, melyeken jelenleg nem lehet változtatni:

1. A PC-ben ATI Radeon 9100 van.

 

2. Az NT alapú Windows-ok túlságosan is jó védelmi mechanizmusai miatt a gépen kénytelen vagyok W98SE-t is telepíteni (ME-t nem akarok!!!).

 

A kérdés csupán az, hogy honnan tölthető le hozzá driver, mivel az ATI oldalán ilyet nem találtam (W98-ra!), és a DriverGuide sem akart találatot adni? Vagy milyen kártyának a driver-ét használjam, mivel a 640x480-as felbontás 16 színnel kicsit - hogy is mondjam - fapadosnak tűnik.

 

Deadmikee Creative Commons License 2004.12.03 0 0 259
faszt :DDDD
Előzmény: Teszla_ (257)
Panzermeyer Creative Commons License 2004.12.02 0 0 258
szevasz pajti, hát igen, ismerős a téma :)
nemtom mi lehetett a geforce-al, dx8.1-be majdnem ott van mint az én 9500 pro-m, nagyon jó kis kari
de hogy mi baja lehetett...
Előzmény: Teszla_ (257)
Teszla_ Creative Commons License 2004.12.02 0 0 257

Szevasztok!

Ezt a topicot inkább Geforce anyázásnak neveztem volna el szívem szerint. Régebben Ati 8500 LE-m volt, egyes driverekkel bugos volt, meg minden, de nagyon jó kis kari volt. Aztán nagyon elbasztam, mert vettem egy Inno3d G. 4 Ti 4200-t, ami egy hulladék kártya. Most vettem új alaplapot, meg procit (Abit KV8-PRO, Athlon 64 3000+), és a monitor be se kapcsolt vele!!! Úgyhogy most be kell érnem a havertól kölcsön kapott TNT2-vel :) .Azért teljesítményben ott van a kicsike (mármint a Ti 4200) ezt meg kell hagyni.

Ui:Üdv Panzer (Andrej :) )

Farkasokkal Táncoló Creative Commons License 2004.11.22 0 0 256
Hi!

Sapphire 9600 XT AIW-om van. Tenyleg nem volt egyszeru eletet lehelni bele ;-)
Jarja is egy mondas a Sapphire foruman, miszerint az a jo az "ATI" kartyakban,
hogy sok ismerost/jobaratot szerzel mire hasznalni tudod. :-D

A megoldas (esetemben) az alabbi volt (meg a nyaron, azota lehet, hogy jottek ki
ujabb driverek):

Leforditsam?

----------8<-----------

- Download new drivers from ATI. (see below)
- Download DirecX 9.0b from MS
- Download DirectX patch from MS
- Download Windows Media Encoder 9.0 from MS
- Reinstall WIN (Installing, uninstalling, removing different drivers/applications makes a BIG mess )
- Install DirecX 9.0b
- Install DirectX patch
- Install Windows Media Encoder 9.0 (reboot)
- Install your Audio stuff (if you want to hear anything )
- Install Catalyst 4.9 (reboot)
- Install DAO / MDAC (reboot)
- Install Multimedia Center 9.1 (reboot)
- Start TV from Launch Pad (MMC)
- Try to find TV chanels => Faliure! (No TV-input or ant-soccer or black&white w/o voice)
- Select ANOTHER country in TV config, THAN YOURS!!!
In Hungary we use PAL-1, so I choose AUSTRIA. => SUCCESS!
(That guys by MS doesn't know ehich country uses which TV standart... No comment.)
- Scan TV chanels agan
- Install REMOTE WONDER
- Plug in REMOTE WONDER USB part

----------8<-----------

Előzmény: szabti (255)
szabti Creative Commons License 2004.11.22 0 0 255

Sziasztok,

 

Van egyáltalán valaki, akinek AIW-ja van? S tudja használni? TV, rádió, videó átvétel, ilyesmik. Mert nekem kezd anyázós hangulatom lenni...

 

FM rádió. Kábelről jön, ha a mute be van kapcsolva, szól a rádió, ha nem, akkor meg eszeveszetten sípol, zúg.

 

TV. Szép a képe. Tényleg! De hangja? Az nincs! Csak zúg. Itt már a rádiónál megszokott Mute sem segít.

 

Video. Semmi. Kék az ablak, pedig a kamera lejátszik.

 

HIS Radeon 9600XT All-in-wonder. Gép AMD64 3000+, 1Ghz memória, Realtek AC97 alaplapi hang, bár ezt már lecseréltem egy SB Live! Value kártyára. Hátha.... Samsung monitor. WinXP SP2, HUN. Catalist, MMC többször le, újra fel. A HIS sajátja, meg az ATI-é is. Javulás semmi.

 

Windows újrainstallálás? Durva volna...

 

Pár napja még a Hauppauge WinTV USB FM tunerrel minden szépen működödtt.

 

Csak nekem nincs vele szerencsém, minden már AIW tulaj elégedett s boldog?

 

 

Szabti

CREATOR Creative Commons License 2004.11.10 0 0 254

A topik cime tényleg nem jó, de már megszoktuk.

Pazermeyer-rel egyetértek az ABIT VGA tényleg szar nekem egy ABIT TI4200-as nem akart menni egy ASUS lapba. Én nem tartozok azok közzé akik istenitik a Radeont, de ami igaz:

-nem találkoztam olyan játékkal ami azért fagyot ki mert ATIT használok, ha sikerül megszerezni a Richard Burns Rally-t azt is kipróbálom

-a friss driver gond nélkül felmegy a régire, nem kell előtte leszedni, az tény hogy régen nagyon gyengék voltak az ati meghajtói, de ez már nincs igy

Előzmény: zsolti_77 (252)
Panzermeyer Creative Commons License 2004.11.09 0 0 253
bevallom, nem olvastam végig a hozzászólásodat

2 óriási hibát vétettél amikor beszerezted a kártyádat:
1. Abit
2. 256 MB

1. az Abit maradjon csak meg az alaplapoknál, azokból nagyon jókat tudnak csinálni, a VGA termékeik szvsz katasztrofálisak
2. a 256 megás kártyákon lassú és magas késleltetésű memóriák ülnek, 2x többet veszítel ezekkel mint a +128 megával nyersz, amúgy se használja ki semmi

a TV-OUT-os problémát én a kábeledre vetem vissza, abból nem szabad szart venni...
az ATi drivereit frissítés előtt nem kell eltávolítani, hanem csak simán rátelepíted az újat a régire, a windows vágni fogja hogy mit akarsz és simán ráengedi, később ellenőrizheted a verziószámot

a topikot én nyitottam de egy jó ideje megváltozott a véleményem minekután rájöttem hogy egyedül én voltam balfasz...
Előzmény: zsolti_77 (252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!