Keresés

Részletes keresés

Sch.Lacika Creative Commons License 2015.02.27 0 0 892

Ha már erre jártál:

Tegnap Akaliban voltam üzleti ügyben.

Valahol Füred magasságában Te hirdeted a paintballt?

Előzmény: Csapszi (891)
Csapszi Creative Commons License 2015.02.26 0 0 891
Előzmény: bogi66 (889)
Leona11 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 890

Sziasztok kedves fórumozók!

 

Segítségeteket kérném szépen abban, hogy nekem van egy viszonylag nagy kihasználatlan területem, ahova egy paintball pályát tervezek.  Szeretném kérni tőletek, hogy hol találhatnék meg olyan dokumentumokat, hogy milyen engedélyre van szükségem ahhoz hogy ezt működtetni tudjam. 

 

Segítségeteket nagyon megköszönöm, és válom az e-emailokat tőletek.

miss.alexia.blog@gmail.com

 

Tisztelettel, és Üdvözlettel:

 

Alexia

bogi66 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 889

 

Tehát erről lenne szó.

Köszönöm:

 

Bogi :)

bogi66 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 888

Sziasztok!

 

Olyat szeretnék kérdezni, hogy tudjátok-e, hogy milyen típusú ez a paintball marker?

El szeretném adni, szerintetek mennyit érhet?

Előre is köszönöm szépen a választ.

 

Bogi

Csapszi Creative Commons License 2015.02.01 0 0 887

Nekem van pár darab a pallláson, de nem Pest.

Pesten Lacza Leventét keresd!

Előzmény: atiapo65 (886)
atiapo65 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 886

Sziasztok! A légfegyveres fórumról irányított hozzátok Nedolaci barátom. Az lenne a kérdésem hogy Budapesten hol van olyan paintball üzlet ahol 9 oz co2 palackot lehet vásárolni, illetve a későbbiekben töltetni, és mennyibe kerül.Segítségeteket előre is köszönöm.További szép estét mindenkinek.

radyarpi Creative Commons License 2015.01.07 0 0 885

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Sch.Lacika Creative Commons License 2015.01.07 0 0 884

Nézd, bármit meg lehet javítani. Kérdés az, hogy gazdaságosan-e?

Ezek a mechanikus csúzlik nem nagy műszaki durranások, jó eséllyel valamelyik O-gyűrű adta meg magát.

Az SKF-nél lehet kapni minden méretben, ha visszaolvasol, valakinek ajánlottam is a váltó táblázatot az inch / metrikus / számkódos jelölések közt.

Ettől függetlenül én inkább nem nyúlnék ebbe a vásárlásba, nem nagy wasistdas ez a csúzli ahhoz, hogy ennyi belefektess, és mégsem gumigyűrű a hiba oka (pl. szétrepedt bolt).

Ha úgy döntesz, hogy mégis megveszed (bár az OLX-en vannak ennél lényegesen jobb vételek is), előtte olvass el egy rakás amerikai fórumot erről a markerről, és igyekezz olyan manualt keríteni, ahol pontosan feltüntetik a benne levő O-gyűrűk méretét. (Általában egy 3 jegyű számmal jelölik)

 

Előzmény: radyarpi (883)
radyarpi Creative Commons License 2015.01.06 0 0 883

Üdv.
http://olx.hu/hirdetes/iconz-paintball-fegyver-ID2U0Mt.html

Ezt szeretném megvenni.  Azt írta hogy neki 1 éve jó volt, de nem használta, és ha ráengedi a gázt akkor átengedi a levegőt a fegyveren, és elszökik a gáz.
Szerintetek nagy baja lehet? Szét lehet egy ilyet szedni? Meg lehet csinálni? Sokmindent szoktam barkácsolni, de lehet hozzá belső alkatrészeket kapni?
Köszönöm előre is a válaszokat. 
Üdv. Árpi

Sch.Lacika Creative Commons License 2014.12.30 0 0 882

Még annyit, hogy Nyíregyházán van játszatóhely (2 rémlik) Debrecenben meg csapatok is (BYOS, BadBoys), játszatóhely is.

De a gugli sokat segít...

(Én is 35km-re megyek játszani)

Előzmény: BigRo (880)
Sch.Lacika Creative Commons License 2014.12.30 0 0 881

Ez attól függ, hogy mit akarsz.

Én is military (woodsball) paintballosnak indultam, de elég hamar rájöttem, hogy totál esélytelen az ember azzal a szerkóval (és a kezdő tudással) egy valamennyire is gyakorlott speedballosok ellen.

Volt annyi eszem, hogy nem mechanikus, hanem egy SmartParts SP-1es elektro-pneumatikus katonai külsejű  csúzlit vettem, de az sem az igazi, így még időben váltottam verseny markerre.

A military jellegű markerek nehezebbek, lassabbak, ügyetlenebbek, hosszabbak,  rengeteg felesleges dolog van rajtuk. (Sínek, kiegészítők, lézer, red-dot, válltámasz stb... ez mind tökéletesen használhatatlan cókmók)

Ritkán van rajtuk automata üzemmód is.

Tény, hogy jobban(?)  néznek ki, de ezzel mindent fel is soroltunk az előnyei közül.

Én azóta egy öreg (már 10 éves) Dye DM-5-öst használok. Néha felmerülnek megbízhatósági problémák, de idáig mindig tudtam orvosolni a dolgot.

Nagyságrendekkel jobban használható, jobb a kiegyensúlyozottsága, jobban lehet vele mozogni, pontosabb.

A woodsball, mechanikus csúzlik ejtőtárral is mennek, de ez legfeljebb 8lövés/másodperc tűzgyorsaságot enged meg.

A speed (automata) markerek akár 30lövés/sec-ot is tudnak, ehhez megfelelő (és drága) tár kell. Igaz, 14-15-ön használjuk őket, a többi csak pazarlás.

Az igazi versenyeken 12-re korlátozzák a tűzgyorsaságot.

 

Palack: a verseny markerek CSAK HPA-vel mennek, a mechanikus katonai / általános jellegűek mennek CO2-dal is.

HPA= nagynyomású levegő / nitrogén. Ezt házilag legfeljebb egy PCP légpuska pumpájával lehet tölteni, de ez nem olcsó (50-60k HuF, csak a pumpa) és fárasztó.

CO2 nagy szénsavas palackból tölthető (pl. szikvizeseknél, CO2 hegesztőknél), megfelelő átfejtővel.

 

A HPA és a CO2 palackok nem tölthetők a másik tartalmával!!!

 

Erdő: jogilag a paintball marker kizárólag bekerített magánterületen használható, maximum 15Joule torkolati energiával. Tehát erdőben nem (elméletileg) !

 

Én azt javaslom, hogy mindenképpen keress egy csapatot és csatlakozz hozzájuk.

Egyedül nem lehet paintballozni, és a célba lövöldözés meg hülyeség, annyira pontatlan.

 

Másik lehetőség, hogy airsoftozni kezdesz (paintballos szlengben: b*zi leszel...).

Náluk az eredeti fegyverek meglehetősen élethű másoltai vannak, bár ott is vannak igen jelentős minőségbeli különbségek.

Az airsoft annyiban jobb, hogy sokkal többen játszanak szerte az országban, ilyen csapatot hamarabb találsz, valamit a golyók is lényegesen olcsóbbak.

Előzmény: BigRo (880)
BigRo Creative Commons License 2014.12.29 0 0 880

igen asszem a m4 es verzió :) 50 be van fent. akkor nem éri meg?

ja meg co s. Ha nem éri meg inkább hagyom, sajna a közelbe még paintball pálya sincs :) amúgy lehet tölteni házilag?

ha az erdőbe akarok COD ozni, az gond ha festékes lesz pár fa?

 

 

Sch.Lacika Creative Commons License 2014.12.29 0 0 879

A  SAJÁT véleményem:

-BT-16: ha alapváltozat, akkor még talán elmegy; de az M4 dizájnost én messzire elkerülném (a "parasztvakítás" szó mond valamit?)

-Palack: milyen palack? CO2 vagy HPA?

-Mátészalka: passz, makói vagyok.

 

Előzmény: BigRo (878)
BigRo Creative Commons License 2014.12.29 0 0 878

Helló.

A segítségetek kérem.

Bt16 Paintball marker-ről vélemény?

és házilag lehet tölteni a palackot? valami pumpa vagy valami?

És Mátészalka körül vannak paintball csapatok, szívesen csatlakoznék :)

repairer Creative Commons License 2014.11.13 0 0 877

Ha valakinek van eladó reball és ad is el belőle dobjon egy mailt .  Köszi !

Sch.Lacika Creative Commons License 2014.11.05 0 0 876

OXIGÉNT NE, MERT OLAJJAL ÉRINTKEZVE AZ EGÉSZ UTCA REPÜL!!!

 

Ha kell átfejtő (tökéletesen újszerű, de vannak lejárt nyomáspróbájú 12-20oz-s CO2 palackok is) keress meg privátban. Saját cucc, nem játszatós. Levegőre váltottam.

 

lacusch69 kukacom frímél pont húúúúúúú

Előzmény: repairer (870)
repairer Creative Commons License 2014.11.04 0 0 875

Ez fasza !!

Előzmény: Csapszi (874)
Csapszi Creative Commons License 2014.11.04 0 0 874

A CO-hoz nem kell reduktor, csak egy átfejtő csap(rendszer)

Lehet venni, nem olcsó.

 

http://www.bullets-shop.hu/index.php?p=book&tipusid=385&typepath=385&detailed=1&id=851

Előzmény: repairer (873)
repairer Creative Commons License 2014.11.04 0 0 873

Ez elvileg co2 palack. Akarok egy reduktort csinálni a co2 palackhoz  és tölteni. Tűzoltó vagyok úgyhogy elvileg meg tudom töltetni a régi kollegákkal . Valahol lehet venni összekötő csövet ehez a hülye Zoll menetes szarhoz vagy csináltassak esztergályossal ? Köszi srácok a válaszokat

Csapszi Creative Commons License 2014.11.04 0 0 872

Ha arra gondolsz, hogy a hegesztéshez való oxigén palackotok van otthon, azt bele ne tedd! Abból baj lesz.

A CO2, az oké.

A paintballhoz nem oxigént használnak, hanem sűrített levegőt.

CO2-es palackba se próbálj levegőt tenni!

Ha búvár palackban van otthon levegőtok, az jó, de ahhoz is csak a hozzávaló palackot szabad használni, reduktorral.

 

Előzmény: repairer (870)
nedolaci Creative Commons License 2014.11.04 0 0 871

CO2-val Cca 70 bárig tudod tölteni.Szerintem,levegővel,ha csak nem reduktoros a palackod,ne próbálkozz!

Előzmény: repairer (870)
repairer Creative Commons License 2014.11.04 0 0 870

Sziasztok !  Általában mekkora nyomással töltik a palackokat paintballhoz? Tippmann markerem van és a kérdésem arra vonatkozik , hogy nem-e kárt teszek benne pl. 200 barral ?  250 bar os a palackom 0.75 literes . Van itthon CO és Oxigén palack is és szeretném magamnak tölteni.

Sch.Lacika Creative Commons License 2014.10.13 0 0 869

Attól függ, mekkora a palackod és milyen markered van.

500-1000 között, ha általánosságban kérdezed.

Előzmény: Doe John79 (868)
Doe John79 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 868

Sziasztok .
Érdeklődnék hogy nitrogén töltéssel 3000psi-s tartályból hágy lövést tudnék leadni...cirka..?

Sch.Lacika Creative Commons License 2014.10.02 0 0 867

Szia!

Sajnos valami vagy olcsó, vagy jó. Ez  a paintballban is igaz (néhány akciót és/vagy alkalmi vételt leszámítva).

Én személy szerint jobban szeretem a régebbi, (nagyon) márkás, magas színvonalú dolgokat használtan, töredék áron megvenni, mint ugyanannyiért újat, ami értelemszerűen alacsonyabb színvonalú.

Ha  új markert keresel, akkor nézz szét itt is:

http://www.paintballshop.cz/en/department/2-markers#

Korrekt cég, többször rendeltünk tőlük. Mivel Unión belüli, csak a száll. költség jön rá.

 

Nekem (mint hobby játékosnak), az olcsó markerekkel szemben az alábbi kifogásaim vannak:

-Cső. Szinte biztos, hogy a gyári cső meglehetősen pontatlan.

-Kivitelezés / megbízhatóság / műszaki színvonal. Ez nem minden esetben igaz, de sajnos igen gagyi megoldások is vannak. Nem ritka az sem, hogy nagy mértékben törik a golyót.

-Tűzgyorsaság (tüzelési módok). Majdnem 100%, hogy félautomata.

-Levegő / CO2 fogyasztás. Többnyire érezhetően magasabb, mint a drága markereké.

-Ergonómia. Itt nincs kérdés...

-Karbantartás. Baxott bénák is vannak...

 

Természetesen, ha csak otthon akarsz lövöldözni, akkor egy olcsóbb is jó.

Egészen addig jó, amíg nem kezdesz el csapatban játszani, és a többiek valamilyen high-end elektromos markert használnak ellened.

 

Itt találod az általad linkelt Tippmannról készült felhasználói véleményeket (ami egyébként jó vétel):

http://www.pbreview.com/products/reviews/6522/

http://www.pbnation.com/reviews/products/1424/tippmann_sports_gryphon/

Sajnos az első oldalt korábban meghekkelték, és azóta eltűntek a képek, ill. nem is frissül.

 

A hazai boltokról nem tudok nyilatkozni a Bullets megszűnése óta.

 

Nem tudom, hogy milyen végzettséged van, de műszakilag nem nagy durranás egy olcsóbb marker.

Simán szervizelhető otthon, a gondokat legtöbbször a tömítő O-gyűrűk okozzák.

Ha veszel egy markert, keress hozzá  gépkönyvet, és nézd meg, milyen méretű O-gyűrűk vannak benne.

Az SKF-nél mindent megkaptam a DM5-ösömhöz, valami 500Ft körül jött egy garnitúra a teljes felújításhoz. Huszon... darab van benne...

Mivel 99.5%-ban angolszász rendszerű a méretezés, itt egy konvertáló táblázat:

http://www.allorings.com/size_cross_reference.htm

 

Ha valamit nem tudsz, kérdezz bátran!

 

Előzmény: morgen66 (866)
morgen66 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 866

Sziasztok!

 

Kezdő vagyok a témában ezért érdeklődök itt.

 

Használt vagy új markert ajánlotok?  Csak otthoni használatra. Legyen pontos és ne engedjen mindenhol ha már használt.

Magyar oldalakon alig találtam eladó markert,viszont az amazonon elég sok van eladó új.

 

Találtam 20 000 ft-ért magyar oldalon , viszont az amazonon igaz kicsit drágábban újat kapni.

  http://www.amazon.com/Tippmann-Gryphon-PowerPack-Caliber-Paintball/dp/B00CXOXHY2/ref=pd_rhf_se_s_cp_10_S4GK?ie=UTF8&refRID=1Y3SGGJA0ZMMRP003YJS

 

Budapesti boltot esetleg tudnátok ajánlani,ahol nem nézik le a kezdőket.

 

Előre is köszönöm.

vidia71 Creative Commons License 2014.06.24 0 0 865

Köszönöm,  sokat segítettetek, ha találok valami használhatót mielőtt megveszem feltétlenül kikérem a véleményeteket!

Előzmény: Sch.Lacika (864)
Sch.Lacika Creative Commons License 2014.06.24 0 0 864

Nézz szét a használtpiacon is, pl. egy jó EGO,  DYE DM, Proto PM, Dangerous Power, Smart Parts (mostanában GOG) magasan überelheti a Tippmannokat.

A távcső totál felesleges, ugyanígy a lézer, a red dot, sőt még a nyílt irányzék is...

Paintballban két nyitott szemmel lövünk, a golyók útját figyeljük, és az alapján helyesbítünk.

40m-en már nagyon jó marker az, ami egy fej méretű célpontot egy célzott lövésből eltalál. (És nagyon jó (értsd: drága) golyó kell hozzá)

Nagyon sokat számít a cső is, egy márkás cső egy gyengébb markert is feldobhat (de nem lesz annyira jó, mint egy csúcs marker)

Én leginkább egy régi (2005-ös), lestrapált, egykor versenyzők által is favorizált DYE DM5-öst nyúzok, meg egy sokkal újabb, alig használt, military külsejű SmartParts SP-1-est (most GOG G1 néven ismert).

Ég és föld a különbség a régi, agyonhasznált DYE javára. Mindenben... (tuning csőkészlet ide vagy oda...)

Ezek mind elektronyos csúzlik, a teljesen mechanikusok esetében én a Cockerek közt keresgélnék.

 

Mielőtt bármit veszel, kérdezz itt!

Előzmény: vidia71 (862)
Sch.Lacika Creative Commons License 2014.06.24 0 0 863

Nincs mit. Inkább most, mint a Vídia kolléga esetleg bajba kerüljön.

Előzmény: Csapszi (861)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!