Keresés

Részletes keresés

Black Dragon Creative Commons License 2008.01.25 0 0 36
Már be is teltem vele. De úgy is mondhatnám, hogy a faxom kivan!......Bedöglött!!!!;-(
Semmilyen lemezt nem hajlandó beolvasni. A lemez felpörög,a lézer világít és annyi. Pár másodperc,és leáll.Reggel még ment. Ilyenkor mi van??
Előzmény: tunerman (28)
Black Dragon Creative Commons License 2008.01.24 0 0 35
Áááá! Még csak a környéken sem.
Előzmény: pagrus (34)
pagrus Creative Commons License 2008.01.24 0 0 34
Ezt látom az ablakomból, csak szemből, te a hegyen laksz?
Előzmény: Black Dragon (31)
big-dewil Creative Commons License 2008.01.24 0 0 33
Tom, mint a Spacc. Komp akart lenni, el is indult walamerre, de nemkomplett!!!))))))))
Előzmény: Black Dragon (31)
Black Dragon Creative Commons License 2008.01.24 0 0 32
Akkor még mással (is) élvezkedett!!........Mert még elérte:-DDDDDDD

Üdv.szemrevételezés
Előzmény: tunerman (30)
Black Dragon Creative Commons License 2008.01.24 0 0 31
Bizony, ez még igen messze lehet attól:-( De célba akkor érünk,ha elkezdünk haladni:))
.....A jó irányba;-)



Mondjuk Atomcity irányából erre:-))))
Előzmény: big-dewil (29)
tunerman Creative Commons License 2008.01.23 0 0 30

Bigi!

 

Mindenki elkezdi valahol - te sem az AQ cuccossal élvezkedtél 28 és fél éve:-)))

 

Üdv: mintavételezés

Előzmény: big-dewil (29)
big-dewil Creative Commons License 2008.01.23 0 0 29
Ahogy elnézem, ez még mexxe wan attol, ami az enyim wolt... Azt még annak a hangja sem wolt a legfullabb, habár a közeliben járt azért.)))
Előzmény: tunerman (28)
tunerman Creative Commons License 2008.01.23 0 0 28

Black Dragon!

 

 

Most találkoztál a " régi, antivilág" első darabjával és nem tudsz betelni vele.....

 

Mint egy gyerek:-)))))))

 

 

üdv: 14bit

Előzmény: Black Dragon (27)
Black Dragon Creative Commons License 2008.01.23 0 0 27
Itt van még néhány kép a T34 belvilágáról....A táv is eredeti. Meg fordítottam 180 fokot - persze menet közben. Nem jött zavarba.
Black Dragon Creative Commons License 2008.01.23 0 0 26
Tunerman!

Itt az egyik "gyermeked"!! A szignó szerint nem most volt a DIY :) Hm..8-) Ilyet még nem láttam,tiszta fém az egész. A mechanika egy brutális aluöntvény alapon nyugszik.
Mint a képeken is látszik,jól megépített konstrukció - már alapban is.
A hangja? Hááát, aki nem hallotta járjon utána;-)......Még fülelgetem egy ideig,aztán majd hívlak.

Üdv.Dragon
Black Dragon Creative Commons License 2008.01.06 0 0 25
Rendben...Kösz.
Előzmény: tunerman (24)
tunerman Creative Commons License 2008.01.06 0 0 24

Black Dragon!

 

keressél meg emilben - ott mindent megbeszélünk....

 

Üdv: DIY 

Előzmény: Black Dragon (23)
Black Dragon Creative Commons License 2008.01.06 0 0 23
És abban az esetben ha van egy alap,akkor mennyit kóstál a fejlesztés?
Előzmény: tunerman (22)
tunerman Creative Commons License 2008.01.03 0 0 22

ÚJ HÍR!

(CD-304)

 

Kezd kialakulni a I/U konverter nélküli új mod:

 

 

- Csövek: 2xECC86 + 1xECC88 + 6754

 

- Tantalumok: 2x68, 2x470, 2x18k,

 

- Black Gate: 1x47mf, 1x1000mf,

 

- Kicsatoló kondi: PHILIPS 344 HQ 1,5mf.

 

- Hangerő szab. poti: BLUE ALPS 10k, log.

 

Üdv: DIY

tunerman Creative Commons License 2008.01.02 0 0 21

Spaci!

 

Ezt a kérdést nem én döntöm el.

 

Üdv: DIY

Előzmény: spacc (20)
spacc Creative Commons License 2008.01.02 0 0 20

Neked is!

 

Halkan kérdem: akkor most upgrade az öxes T34?   :)))

Előzmény: tunerman (19)
tunerman Creative Commons License 2008.01.02 0 0 19

Spaci!

 

Üdvözöllek a fedélzeten!

 

BÚÉK!

 

 

Előzmény: spacc (18)
spacc Creative Commons License 2008.01.02 0 0 18
Itt wok. Keresett valaki?   :DDDDD
tunerman Creative Commons License 2008.01.01 0 0 17

Süketkoma!

 

Minden technikai megoldásnak vannak előnyei és hátrányai, nem kivétel ez alól a katódkövető sem. Az erösítők kimenete, illesztése nem egyszerű feladat, főleg akkor, ha nagyobb távolságra kell vezetni a jelet. A csöves erősítők kimenete is problémás a nagyob impedanciás jelerősités miatt - ezért kell a katódkövető. A jó "hangú" katódkövető titka a csőválasztás és a csőparaméterek ismerete.

Más jelszinten dolgozik egy phonó vagy előfok kimenet, és egészen más a dolga egy teljesitmény fokozatnak (tápegységnek)!

Megtalálni a feladathoz megfelelő csövet, munkapontot - az jó játék...

Visszatérve a T34-es kimenetén található ECC88-hoz, elmondható, hogy kisfeszültségen (+40volt) és kis munkaponti árammal (2,5ma) is jól müködik.

Természetesen a MULLARD cég gyármányát használom  - nekem ez tetszett a legjobban. A többi gyártóét is megfüleltem (VALVÓ, SIEMENS, TFK, PHILIPS, TUNGSRAM, CCCP, TESLA), de végül a MULLARD maradt.

 

Üdv: DIY

 

Előzmény: süketkoma (16)
süketkoma Creative Commons License 2008.01.01 0 0 16
Itt az audiolandan is volt már téma, hogy a katódkövető sz@r. (Persze, aki későn jön ... :)
Valamiért úgy rémlett Te sem favorizáltad.
Komolyra: szerintem jól alkalmazva nem feltétlenül rossz, sőt.

CsŐ!
Előzmény: tunerman (15)
tunerman Creative Commons License 2008.01.01 0 0 15

Süketkoma!

 

" Nem az az ősellenség?"

 

 

?!

 

 

Üdv: DIY

Előzmény: süketkoma (14)
süketkoma Creative Commons License 2008.01.01 0 0 14
Katódkövető, hűha! Nem az az ősellenség? :)

CsŐ!
Előzmény: tunerman (13)
tunerman Creative Commons License 2008.01.01 0 0 13

ÚJ ÉV - ÚJ HÍR!

 

A T34-es gépek továbbfejlesztése megtörtént, mert volt néhány napom amikor nem zaklattak állandóan...

Már régen volt egy ötletem a kimeneti I/U konverter op.amp. kigolyózására - mostanra ez sikerült is. A PHILIPS féle eredeti kapcsolást tuningolva elérkezett az lehetőségei határaihoz - spéci op.amp. audió alkatrészek, stb.

A terv lényegében a szokásos mezei elképzelés: a TDA-1540 kimenetére egy ellenállás a föld felé, meg egy elektroncső - aztán gyerünk! Végül kialakult a müködő verzió,  ellenállás + ECC86-os cső, melynek a 12 voltos anódfeszültségét lehetett így beállitani. A második elektroncső egy ECC88, mely katódkövetőként müködik, kicsatoló kondenzátorral a kimeneti potencióméterre.

A régebbi modifikácíókból az alkatrészek nagy része felhasználható - ez tervezési szempont volt!

 Az erösitő fokozat így NON NFB tipusú lett - ennek összes előnyével és hátrányával együtt..

A kapott hangzás a szokásos képet mutatja, mikor is kihagyunk a rendszerből egy op.amo.-ot::-)))) 

Még további lépése várhatók - jobb kapcsolási, technológiai, alkatrész kiválasztási és a kivitelezési területeken.

 

Üdv: BUÉK!

 

Audiomeca Creative Commons License 2003.10.18 0 0 12
Sorry, mire beírtam akkor vettem észre, hogy ilyen is van.

Mégegyszer bocs....

Előzmény: revox (11)
revox Creative Commons License 2003.10.18 0 0 11
írd az ad-veszbe is. oda szokják...
Előzmény: Audiomeca (10)
Audiomeca Creative Commons License 2003.10.18 0 0 10
Eladó a Takács Jenő féle Philips CD304 EXTRA tuninghoz kellő vdH MCS-300 kábelből 6 méternyi szett. A szett ára: 48000 Ft (fix ár). (Lista ár: 72000 Ft)

Non profit!

Előzmény: quad (9)
quad Creative Commons License 2003.09.16 0 0 9
Azt hiszem sikerült arról lebeszélnetek, hogy a mechanikát szétszedjem, marad a komplett csere.

Vagy esetleg elképzelhető az, hogy elektronikus úton (potik) lehessen korrigálni a leolvasási képességet?
Én még nem nyúltam bele a gépbe, de nem vagyok benne biztos, hogy más sem. (Pl: a tálca hátulján lévő eredetileg rugós pöcök, ami bezárt állapotban megnyomja a végálláskapcsolót az nálam egy "preciziós" facsavarral van pótolva)
krizsi_l Creative Commons License 2003.09.16 0 0 8
Hát azért ez nem egészen így van. Egy mai mechanikánál valóban nem találsz semmi állítási lehetőséget. Nagyon letisztultak, a szervó lektronikák igen fejlettek. Minden beáll ahova kell. Mivel pedig ez nagy darabszámnál olcsóbb mint a precíz mechanika (meg az üzlet fontosabb mint a hang) mára az egész audió szempontból gagyivá vált.
A CDM1-et még akkor tervezhették amikor a lézer magyar országon csak a tv delta című műsorában volt látható. Bizony több helyen is állítható, ahol az a tervezők indokoltnak tartották. A csavar amiről Arzachel beszélt arra szolgál, hogy a lézer fényére merőlegesre lehessen állítíni a fejben levő prizmát. Csak akkor nyúlj hozá, ha prizma nem merőleges és ezt nem gondolod, hanem ellenőrizni tudod. Szerintem erre a philipsnél egyetlen műszer lehetett. Semiképp nem arra való, hogy függőlegesen állítgasd a fejet és a lemez távolságát. Arra a lemezt pörgető motor alján levő csavar szolgál. Ezt is felesleges állítani, szélső helyzetben a lemez elérheti a tálcát. A fókusz szervó úgyis a megfelelő helyre állítja a lencsét.
Ha még nem tekergette el senki úgy jó ahogy van. Arzachelnek igaza van cserével javítható.

Előzmény: quad (4)
YoricK Creative Commons License 2003.09.16 0 0 7
Nem mindenki ismeri a biztosítékok -mókás- magyar neveit... :)

F (fast blow) = Fürge
N (normal) = Normál
T (timed) = Tohonya

:)))

Előzmény: Ko (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!