Keresés

Részletes keresés

Törp Creative Commons License 2004.11.29 0 0 988

pl hangnemében, úgy ahogyan azt te is kezdted, ameddig mások nem kezdtek el fújni meg agresszívok lenni, nem?

(ne ott keress rossz szándékot ahol nagyon nincs, é: nálam)

Előzmény: Vik 23 (987)
Vik 23 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 987
Hogy tud egy horrorról szóló topic normális mederbe térni?!
Előzmény: Törp (986)
Törp Creative Commons License 2004.11.29 0 0 986
hmmm. jó meglátások, és a következtetls is helyes. utolsó kérdésre én nem válaszolnék... de sztem kár belemenni,  jó nem fog származni belőle. szerintem. inkább térjen normális mederbe ez a topik, ideje lenne.
Előzmény: henn (985)
henn Creative Commons License 2004.11.29 0 0 985

Jó napot kívánok!

Szépen halad előrefele a topik. Olvasom pár napja, a hülye fejemet! Nem kéne még ráadásul írnom is, de nem bírom megállni.

Nincs sarkított véleményem se az orvos pártról, se az ellenzékről. Mindkettőt meg tudom érteni, mindkét oldal stílusával gondjaim vannak. De nem ez izgat főképpen. Hanem a következő nick-ek: Hoop, Kalapocska, Balletje, Tipetupa, Vik 23 és Xanaxx.  Olyan fura összefüggéseket fedezek fel köztük! Szeretném elétek tárni, hogy mit szóltok.

Azt már láttuk, hogy H, K és B kapcsolódnak. Azt is, hogy V és X. De ki is T? Állítja, hogy ő nyitotta "ezt a topikot" (917-es hozzászólása). Melyik topikot nyitotta ő? Én lehet, hogy valamit nagyon nem fogok fel, de ezt úgy értelmezem, hogy a jelen Kórházi horror topikról beszél. Márpedig azt az én gépem szerint H nyitotta. (Más topikról beszél? De melyikről? A kereső szerint csak egyet nyitott, a halmozottan allergiásat... Jó, az is igaz, hogy a kereső néha kicsit késésben van...)

Aztán X állítja, hogy olvasta a topiknyitót. (920 hsz.) Aha. (Melyiket is?)

És T és B nagy lelkesen pakolgatják fel V képeit. Na jó, T képfelrakása hihetően volt előadva, T megkérte V-t, hogy küldje el neki, felrakás céljából. De aztán a meghalt nagylány képét V már miért nem T-re bízta? Hogy jön be B, aki nem tud a sírástól kommentálni? Nem kapcsolt itt az összes nick? Na jó, mondjuk H, K, B és T? (Ok, mondjuk V és X nem.) És ha az első négy kapcsolt, nem pofátlanság négyféle nicken egy topikba írni?

Vik 23 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 984
A férjem nevében nem mondtam semmit. Ő nem éppen megbocsátó természetű. (Főleg, ha Tamarkáról van szó! Akkor ő ölni is képes lenne. És ezt értsd szó szerint!)
Előzmény: saluska (983)
saluska Creative Commons License 2004.11.29 0 0 983
Lehet, hogy a hozzászólásaim alapján nehezem hihető, de megnyugtat, köszönöm. A férjednek is.
Előzmény: Vik 23 (982)
Vik 23 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 982
Persze.
Előzmény: saluska (981)
saluska Creative Commons License 2004.11.29 0 0 981
Ezek szerint szent a béke?
Előzmény: Vik 23 (980)
Vik 23 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 980
Semmi gond. Te C.C. Vikinek abból az őrült híreszteléséből indultál ki, hogy mi ezt az egészet csak kitaláltuk, hogy velük szórakozzunk. Csak sajnos a valóság más: Tamarka létezett, és bennünk azóta is létezik. Amikor pedig durvábbakat írtam (amiktől esetleg te is kiakadtál), az csak azért volt, mert a "szívbeteg" topicban néhányan valami őrült módon nekem estek, és olyanokat vágtak a fejemhez, amiket végül kimoderáltak a topicból (gondolhatod, hogy nem lehetett kellemes!). Az a fura az egészben, hogy én a világ legszelídebb és legkedvesebb embereinek egyike vagyok, de attól megvadulok, ha a kislányom emlékét bántják (ráadásul teljesen jogtalanul és oktalanul). Nézd meg, mióta én nem írok a "Szívbetegen született..." topicba, senki sem ír bele, annak a társaságnak az volt az egyetlen témája már hetek óta, hogy velem szórakoztak. Bár igazából rájuk sem haragszom, sőt, drukkolok nekik, hogy az ő gyerekeik valóban meggyógyuljanak.
Előzmény: saluska (979)
saluska Creative Commons License 2004.11.29 0 0 979

2 napja gondolkodom azon, hogy mit írjak Nektek, és hogy írjak-e egyáltalán. Nem szégyellem, kijött a könny a szememből, ahányszor megnéztem Tamarkát. (Nagyon sokszor megnéztem.) De miután azt gondolom, attól ember az ember (többek között), hogy tud elnézést kérni, ezért kérlek Benneteket, bocsássátok meg nekem, amiért olyan vehemenciával estem Nektek.

Bár egyes dolgokkal még mindig nem értek egyet, nem volt jogom ahhoz, hogy olyan stílusban beszéljek Veletek, ahogy ezt megtettem. Tamarkát nem kell, és nem is lehet elfelejteni.

Szóval, ha tudtok, bocsássatok meg nekem.

Előzmény: Vik 23 (972)
Vik 23 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 978
Kedves vagy, köszönöm! Valóban helyes kölykök (főleg ahhoz képest, hogy belőlünk vannak), de szerintem kb. 10 éves korig majdnem minden gyerek gyönyörű (főleg a lányok 1-5 éves korig).
Előzmény: AliceCsodaországban (976)
bozita Creative Commons License 2004.11.28 0 0 977
Az itteni mél-címedre írtam, lehet, hogy nem megy?
Előzmény: anyabanya (975)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.11.26 0 0 976

Ilyen szép kislányról én még soha álmodni se mertem...  de a legkisebb is csodaszép... elhiszem, hogy nem bírjátok feldolgozni.

(De azért próbáld meg Vik, magad miatt... az életed miatt...)

Előzmény: Balletje (969)
anyabanya Creative Commons License 2004.11.26 0 0 975
Nem kaptam meg-
Előzmény: bozita (973)
Vik 23 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 974
Mi milliószor megbeszéltük az ő szívbetegségét (egy ideig ő is vont párhuzamokat a meghalt testvére szívbetegsége és a sajátja közt), most olyan párhuzamokat vonunk, hogy te azért vigyázz magadra egy kicsit jobban, mert van az a kis eltérés a szíveden, a húgod azért vigyáz, mert penicillin-allergiás, apa meg azért, mert tejallergiás, sajnos senki sem tökéletes. Az pedig teljesen természetes dolog, hogy a gyerekek félnek a betegségektől és a haláltól (te nem?!).
Előzmény: anyabanya (970)
bozita Creative Commons License 2004.11.26 0 0 973
Segíteni annak lehet, aki elfogadja, írtam neked mélt.
Előzmény: anyabanya (970)
Vik 23 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 972
A 969-en megnézhetitek a meghalt kislányunkat. Miatta csinálták egyesek ezt a példátlanul ronda cirkuszt. Őt kellene elfelejtenünk, az ő értelmetlen halálát megbocsátanunk. Ki lenne erre képes?
bozita Creative Commons License 2004.11.26 0 0 971
Gyönyörűséges!!!!
Előzmény: Balletje (969)
anyabanya Creative Commons License 2004.11.26 0 0 970

Oké idáig értem, de a következöre is figyelj amit irtam, mert lehet hogy a te fiad nem fél, de azért figyeld, mert engem meglepet Tomi annak idején. Mi is megbeszélünk mindent, de errl nem beszélt sosem...csak az tünt fel elöször, hogy a tesom temetésén nem sírt, hanem remegett, de rettenetesen...(tesommal ö nagyon nagy haverok voltak), de akkor sem értettem miért. Akkor  amikor arról beszélt, hogy talán neki is összejön 38 év, akkor döbbentem rá, hogy mi is járhat a kis fejében. Azota tisztáztuk ezt a dolgot, de magától nem hozta volna föl sosem.

Ezeknek a manoknak (nekünk is) olyan félelmetesen hangzik, hogy beteg a szív, és nehogy fantáziáljon mindenféle rémségeket a te csemetéd...hiszen sportolhat, élhet, mint bármely korabeli kisamano

Előzmény: Vik 23 (968)
Balletje Creative Commons License 2004.11.26 0 0 969
Nem tudom kommentálni, sírok...
Vik 23 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 968
Én abban a hitben ringatom magam, hogy a gyerekeim mindent el mernek mondani nekem (még a rosszaságaikat is el szokták mesélni, még akkor is, ha büntetés jár érte). Nem járok talpig feketében, bár évekig kerültem a nagyon harsány színű ruhákat, de most már nem annyira. A fiam évente kb. kétszer jön a temetőbe (pedig 2 percre van tőlünk), mert nem akar. A lányom naponta menne, de néha nincs rá időnk. A lakásunk tele van a kicsi tündérünk képeivel, a kislányunk imádja nézegetni őket. Bálint is és Bercsi is hordták a testvérkéjük ruháit és folyamatosaqn játszanak a játékaival, olvassák a könyveit. Értsd meg: ők ebbe születtek bele, nekik ez a természetes. Tudják az igazságot, de semmit sem kényszerítünk rájuk: ha akarnak beszélnek róla, ha akarnak eljönnek a temetőbe, ha kedvük van, megnézzük a fényképeket... ilyen egyszerű. Nem sírunk egész nap, de soha nem felejtünk és nem bocsátunk meg. Ez is ilyen egyszerű.
Előzmény: anyabanya (967)
anyabanya Creative Commons License 2004.11.26 0 0 967

Nem irtam, hogy biztosan ugy van. Azt irtam mindig és azt hiszem  tényleg nem randa hangnemben, hogy vigyázzanak, mert a gyerek nem fogja elmondani az ezzel kapcsolatos problémáit annak, akin látja, hogy e dologtól szenved...

Amikor az öcsém meghalt 7 éves voltam, de még 3 év múlva is naponta járt anyukám a temetöbe, feketébe járt és ez nekem nagyon rossz volt. Akkor már nem akartam emlékezni, akkor már azt akartam, hogy ránk figyeljenek, az öcsém helyett.

Mondani viszont nem mertem volna, mert annál jobban sajnáltam öket. Lehet, hogy náluk másként van, de kétlem, hogy egy folyamatos gyászban élQ szülök mellett ellehet engedni a számukra nem létezö testvért....

A fájdalmukat megértem, de az élet néha rohadt szar és akkor is tovább kell élni és minnél élhetöbb életet, és ugy élni, hogy az két  csodaszép manocska számára a boldogság minnél teljesebb legyen...

Előzmény: Tipetupa (926)
petike23 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 966
Nagyon aranyosak. :)
Előzmény: Tipetupa (961)
anyabanya Creative Commons License 2004.11.26 0 0 965

Mindenekelött gyönyörü gyermekeitek vannak!

Viki és párja!   Esküszöm nem akarom felülbirálni azt, hogy mihez hogy viszonyultok, mert  egy erre nincs jogom, kettö könnyü más helyett bőlcsnek lenni…de átélni ugysem tudjuk a ti érzéseiteket…

Magam részéről probálok mindent megérteni, s amit irtam inkább tanácsként. Egyfelől azért mertem tenni ezt, mert mint gyermek én is átéltem a testvér elvesztését. De ez inkább figyelmeztetés volt, mert bár lehet, hogy ez nálatok nem probléma, de emlékszem gyermekként én sem mertem volna mondani, hogy unom már, hogy mindig Lacika fekete az anyám, mint egy randa holló…

Anyám naponta járt a temetőbe. 3 évvel az öcsém halála után kirabolta egy cigány kislány…ettől ugy megijedt, hogy többet sötétben nem mert menni. Ha tudta volna, hogy mennyire hálás voltak annak a kiscsajnak…

Másfelöl arra figyelmeztettelek, hogy vigyázzatok, nehogy másokban összetörjétek a reményt, mert a szülök félelme kihat a gyermekre is….

Amugy csak ugy racionálisan gondoljátok végig, hány gyermek kardiológiai központ van ma kis hazánkban?  Egy anya hány helyre viheti a gyermekét, nekünk 90km-t kellett utazni…

Amikor megszületik pl pesten egy beteg pici hány helyre vihetik, és mi van ha csak az az egy hely tudja fogadni.. az anya fekszik a szülészeten azzal a tudattal, hogy azt hallotta valahol, hogy az egy mészárszék…miközben lehet, hogy a ti sajnos szomorú esetetek mellett sokkal többen jöhetnének ide olyan dokikról mesélve, akik éjt nappallá téve dolgoznak ott a kisdedek életéért. Ne törd össze bennük a bizalmat, mert nekik sincs annál sokkal több vagyonuk…

S végül saját tapasztalat megint és tényleg nem biztos, hogy nálatok is igy van, csak  azért irom le mert én  sem tudtam erről éveken át…

Írtam Tomi kis szívhibával született… Élhet normális életet, sportolhat, stb…Sosem beszélünk erről a dologról, mert szinte lényegtelen. A tesom halála után egyszer valamiért azt mondta, hogy az is lehet, hogy ő is megéli a 38 évet. Teljesen elképedve néztem rá… S akkor azt mondta, hogy mivel van valami gáz a zsívével, ezért neki a 38 év is sok lesz…Szegény gyerek itt éltünk és nem tudtam, hogy milyen félelmeket hordoz magában. Sosem célzot rá, sőt tudta, hogy az ő esete egy egyszerű problémát nem okozo eset, de ettöl még félelmetesen hangzik az, hogy valami gond van a szívemmel

Ha megbántottalak, akkor ne haragudj, mert bár azt nem tudom, hogy min mentél át, de sejtem pokoli lehetet…de kivánok Neked megnyugvás, é megbékélést ( bár ez utobbi is pokoli nehéz) és örüljetek annak a két csodaszép gyermeknek, akik ha nem is kárpotolnsak, de a világ minden kincsénél többet érnek,

S mégegyszer, gyönyörüek és gratulálok hozzájuk, vogyázzatok magatokra és egymásra!

Vik 23 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 964
Nagyon kedves vagy. Azok után, amiket a fejemhez vagdostak egyesek, borzasztóan örülök annak, hogy vannak itt olyanok is, mint te. Köszönöm!
Előzmény: Tipetupa (963)
Tipetupa Creative Commons License 2004.11.26 0 0 963

Gyönyörűek, gratulálok hozzájuk!

Vik 23 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 962
Köszönöm szépen!!! Szóval a 961-en a felső Bálint, az alsó kettő meg Bercsi. Bár kicsit homályosan a szkennernek köszönhetően.
Tipetupa Creative Commons License 2004.11.26 0 0 961
Vik 23 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 960
Köszönöm! elküldtem
Előzmény: Tipetupa (959)
Tipetupa Creative Commons License 2004.11.26 0 0 959
Vik, küldd el nekem, felrakom.
Előzmény: Vik 23 (957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!