Keresés

Részletes keresés

ténylegAlfahím Creative Commons License 2006.09.07 0 0 659
Szabadkozott, hogy eltévedt és elment.
Primőr Creative Commons License 2006.09.07 0 0 658
Biga elmondanád hogy mennyi a férfiak/nők aránya ebben a csend táborában? Valamint ,hogy a nők hány percig bírják? :)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.09.06 0 0 657
Szeretek utánajárni a feltételezéseimnek. Most is csak azt mondtam, hogy sejtem, mire gondolsz, de nem tudom biztosan.
Előzmény: Törölt nick (655)
figyelem01 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 656
Magamról beszéltem.
Előzmény: Gotika (649)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.09.06 0 0 654
Jól tudod, hogy mire gondoltam, miért csinálsz úgy, mint aki nem érti? :))) De nem baj, nem kell válaszolnod. Úgyis nagyjából sejtem, hogy mire gondolsz, és úgyse értek vele egyet, úgyhogy mindegy!
Előzmény: Törölt nick (653)
Gotika Creative Commons License 2006.09.06 0 0 652

Annyira jól szórakozom :-))))))))))

 

Köszönöm Mindenkinek!

Barátocska :) Creative Commons License 2006.09.06 0 0 651
Én ebben semmi vicceset nem találtam. Elárulod, hogy mitôl olyan gáz ez a kis történet?
Előzmény: Törölt nick (650)
Gotika Creative Commons License 2006.09.05 0 0 649
  És aki belőled ír, az ki? :-))))))))
Előzmény: figyelem01 (643)
thoughts Creative Commons License 2006.09.01 0 0 648

kedves Biga!

 

 

 

 

ez a csend tábora nagyon jól hangzik. elismerésem!

 

 

 

A hiszékenység és a szkepticizmus között van egy arany középút, a nyitottság.

 

én egy full nyitott ember vagyok, de kő keményen szkeptikus. ilyenkor mi van?

Előzmény: Biga Cubensis (636)
Biga Cubensis Creative Commons License 2006.09.01 0 0 647

Nem változtam volna, mert tróger vagyok. El kellett mennem oda, hogy változzak.

Ha nincs tábor, nem vagy sokkal később, több szenvedés árán változok.

Egyébként sokat emlegeted a pénzt. Lehet, meg kéne vizsgálnod, mi van ennek a hátterében. Lényeg annyi, hogy nekem nem okozott nehézséget kifizetni.

Előzmény: Törölt nick (640)
*fönix* Creative Commons License 2006.09.01 0 0 646

Ez itt ilyen gyorsan megy?

Köszike.

 

Előzmény: figyelem01 (645)
figyelem01 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 645
Előzmény: *fönix* (644)
*fönix* Creative Commons License 2006.09.01 0 0 644

Azt hiszem, egy könyvet olvastam tőle. A tudatosság tekintetét.

Megragadott .

Van oldala, ahol többet meg lehet tudni róla?

Mármint a szerzőről.

 

figyelem01 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 643

Bármit lehetett csinálni, mert ha voltak is szabályok, azokat meg lehetett sérteni. Amúgy élni kellett, és közben magadra figyelni. És ez úgy hatásos, hogy közben kussolsz, mert aki belőled beszél, az az egód.

 

Előzmény: Törölt nick (642)
figyelem01 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 641
Semmi, csak kussoltunk.
Előzmény: Törölt nick (637)
Biga Cubensis Creative Commons License 2006.09.01 0 0 638

csoda :)

 

sok minden megváltozott bennem, így megváltoztak a külső dolgok is.

természetesen én változtam, de AJC ajánlott egy olyan lehetőséget, amivel tudtam élni.

Előzmény: Törölt nick (637)
Biga Cubensis Creative Commons License 2006.09.01 0 0 636

Úgy érzem te abba a táborba :) tartozol, aki sehová nem megy el, nem próbál ki, mert te nem vagy hiszékeny, és te úgyis jobban tudod, mi történik ott. A hiszékenység és a szkepticizmus között van egy arany középút, a nyitottság. A csend táborban például a közösség abszolúte nem volt fontos, hiszen éppen arról szólt, hogy mi történik benned 10 nap alatt kommunikáció nélkül. Sokan elismerik, hogy a csend és az ilyen próbatételek fontosak, de magát a lehetőséget nem használják ki. Elhitetik magukkal, hogy ők bármikor meg tudnák ezt csinálni tábor és AJC nélkül. Na igen, de végül sohasem teszik meg.

Előzmény: Törölt nick (626)
Szil Sliver Creative Commons License 2006.09.01 0 0 623
Szerintem AJC-vel az a "legnagyobb baj", hogy még azt is megkérdőjelezi benned amiben a legjobban hiszel! És ez sokakat felbosszant. Szerintem ez tök jó, mert ez vihet előre, ezzel adhatom meg magadnak az igaz válaszokat!

Nekem ilyen volt a középiskolai osztályfőnököm is. Sokan utálták ezért, de sokan szerettük is.

Ez van!
Előzmény: figyelem01 (622)
figyelem01 Creative Commons License 2006.09.01 0 0 622

"Az a lényeg, ami a lényeg benne. Ez pedig a népszerűség, a pénz."

 

Számodra ez a lényeg, mert te ezt látod.

 

"emberek sokasága építi be az elméjébe a színtiszta hülyeséget."

 

Akkor te mégis csak mesternek gondolod magad, mert el tudtad dönteni a Krisz által leírtak igazságát. Vagy hogyan állapítottad meg, hogy színtiszta hülyeség?

 

 

Előzmény: Törölt nick (620)
Biga Cubensis Creative Commons License 2006.09.01 0 0 621
Úgyis másképp vélekedik az, aki olvasgatja a könyveit, idegennek érzi magától azt a közösséget és az, aki részt vett a gyakorlatokon, táborokon és úgy érzi, teljesen megváltoztatta az életét.
Előzmény: Törölt nick (620)
Szil Sliver Creative Commons License 2006.09.01 0 0 619
Szerintem nem az a lényeg, hogy mit irkál olyan dolgokról melyekről fogalmunk sincsen. Soha senki nem tudja és nem fogja megtanitani mi a reinkarnáció vagy mi volt atlantisz. Krisz is csak azért beszél ezekről mert kérdezik őt. És aki elhiszi az elhiszi, aki nem az nem. Ezek valószínűleg a mi elménk számára felfoghatatlan dolgok ezért bazi nehéz lehet rőla beszélni. Egyszer igy probálja mondani, egyszer úgy. Lehet hogy igaza van, lehet hogy nincs, de szerintem ez teljesen mindegy, ettől ugysem leszünk okosabbak.

Azokban a témákban amiket viszont mi is át tudunk élni rengeteg használható info van. Érdekes módon ott is mond ellentétes dolgokat, de azok mégis felfoghatók, hiszen a mindennapi életünkben is ezerzer előfordul valami majd másnap ez ellekezője. Most akkor melyik nem igaz?

Aki volt már tréningjén az tudja, mit tud kihozni belőled ha Te is akarod. Én voltam már egy-két energiával kapcsolatos tréningen másnál is, de ahogy ő bánik ezekkel a dolgokkal az döbbenetes.

És én azt birom benne, hogy megadja a választást. Minden gyógyító vagy iskola a saját útjában hisz a legjobban és arra buzdit, hogy azt követsd! AJC-nél az a nehéz, hogy nem ad ilyen konkrét utat, ezért sokkal nehezebb eredményt elérni, mint máshol, bár egy AJC tréningen is történnek nagyon komoly dolgok. Persze márakivel.

Egyébként szerintem mindig igy van: az elején rajongasz valamiért aztán már nem. De ez tök jó, mert amikor már nem rajongasz érte akkor látod igazán mit is mond. Ma már nekem sem olyan fontos AJC, mint mondjuk egy éve, de annál többet veszek észre a saját életemből.

Hát ez is csak egy vélemény volt.
Sziasztok!
Előzmény: Törölt nick (618)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.31 0 0 617
Értem, értem... Ezt már megbeszéltük régebben itt... Nem akarnék vitát generálni ujra...

Szerintem egy Mester számára valóban nincsenek ellentétek hiszen a saját belső egységében már feloldódtak a dualitások...
Egy Mester azért van hogy mutassa az utat a Tanitványnak, aki magától nem tudja még merre kell menni. Elég nehéz utat mutatni ellentétes tanitásokkal.
A mester feladata segiteni a tanitványnak, hogy hogyan tisztitsa meg a tudatát. De hazugságokkal, csak összezavarja őket...

Tudod, mint matekorán. Egyik nap ezt, a másik nap meg teljesen mást tanitana neked a tanár. Azt mondaná neked, hogy tapasztald meg magad, tanulj, haladj magatól!! De hogy tegyem ezt amikor nem értem az elméletet, a tanár meg össze-vissza beszél? Nem azért van a tanár hogy megtanitsa?

Persze erre azt szokák mondani, hogy menj a saját fejed után, nem kell Mester, te is Isten vagy stb... De ez még az iskolában sincs igy, nemhogy a spirituális uton, ami ezerszer bonyolultabb... Az ember az ut elején olyan mint egy csecsemő, ilyenkor az önállóság még csak az egóizmusból fakadó illuzió....

Persze az egész érvelés felesleges ha AJC-t nem tekintjük Mesternek (én nem is teszem). Viszont emberként főleg nem tehetné ezt meg. Akkor csak egy sima csaló, aki összevissza beszél.
Szoval nekem fura ez az egész... Attól még hogy előre szólok, hogy becsaplak, attól még nem mentem fel magam...
Előzmény: figyelem01 (616)
figyelem01 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 616

Ok, neked fontos. De Krisz maga mondja minden előadás elején (gondolom még mindig mondja, én kb. másfél éve nem voltam), hogy ne hidd el amit mond. Egyébként ha elfogadod azt, hogy a Teljességnek része mindennek az ellenkezője, ellentétje is, akkor valőban igaz az ellenkezője is annak, amit Krisz mond.

 

Viszont amit te érzel, megtapasztalsz, az tuti, hogy valóság. És igazából ez a lényeg, nem az, hogy mit dumál a tanító, a mester.

 

NEm biztatlak arra, hogy fogadd el azt amit Krisz ír, mond, mert neked kell érezned, hogy te kitől tudsz tanulni. Az a lényeg, hogy tanulni akarsz, azaz változni.

 

Csak az a gáz, hogy a változást nem lehet elmés akarattal akarni, legalábbis én nem megyek így semmire. Nálad ez hogy megy?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (615)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.31 0 0 615
Nekem fontos a hitelesség, főleg ha egy tanitóról van szó. Nem beszélhet össezvissza, nem válogathat, hogy ez nem annyira fontos, ebben hazudhatok, stb..

Szerintem...
Előzmény: figyelem01 (614)
figyelem01 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 614

Úgy értettem, nekem mind1, hogy mit gondol Krisz a reinkarnációról, meg arról, hogy tudatosan beleszületek-e 1 családba vagy sem, vagy, hogy egyezség alapján találkozom egyes tudatokkal az életben. Hazudhat, tévedhet. Nem hasznosítom a szellemi fejlődésem során azt, amit nem lehet megtapasztalni, hanem el kell hinni. Amit nekem sikerült eddig megtapasztalni, az a figyelemmel, a figyeléssel kapcsolatos. Ezt hasznosítom a tudatosodásom során, és igazából nem érdekel a mese az atlantisziakról, meg Krisz előző életeiről.

 

De azért értsd meg Kriszt is: ki a fene venné a könyveit, ha csak annyi lenne benne, hogy figyeld magad, és légy tudatos? Vmiből el kell tartsa magát...:)

 

  

 

 

 

    

Előzmény: Törölt nick (609)
Barátocska :) Creative Commons License 2006.08.31 0 0 613
És mitől ábrándultál ki?
Előzmény: Törölt nick (612)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.31 0 0 609
Miért mindegy?

Mit mondanál egy ismeretlen emberre aki 2 könyvben 2 gyökeresen ellentétes dolgot állit?

A rendőrség bevarrna egy ilyen tanuvallomásért... :DD
Előzmény: figyelem01 (608)
figyelem01 Creative Commons License 2006.08.31 0 0 608

Gyakran szó szerint ugyanazokat írja, mint az előző könyvekben. De azért van, amit teljesen ellentétesen ír.

 

Pl. a mostani könyv 33. oldalán alul: "Tapasztalatom szerint kevés olyan ember van a Földön, aki előre meghatározott személyekhez született volna. Természetesen előfordul, de ritkán...."

 

Ehhez képest homlokegyenest mást ír az előzőekben. Pl. a reinkarnációnál, hogy életed minden szereplőjével közös megegyezés alapján találkozol, sőt, vkit te teremtesz meg.

 

Tudom, hogy ez végülis mind1, de akkor is. Kiadhatna már 1 olyan könyvet, hogy "Azóta ezeket másképpen gondolom".:)

Előzmény: Szil Sliver (607)
Szil Sliver Creative Commons License 2006.08.31 0 0 607
Sziasztok!
Igen, én most olvasom. Ez megint nagyon jó.
Sok hasonló téma van benne, mint az Istenes könyvekben, de sokkal érthetőbb.
Néha mondjuk olyan, mint egy fantasztikus regény, teljesen felfoghatatlan amiket ir! De az általam is élhető témákban megint rengeteget ad.
Köszönjük!

Előzmény: figyelem01 (606)
figyelem01 Creative Commons License 2006.08.29 0 0 606
Olvastátok már az új könyvet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!