Keresés

Részletes keresés

Erzsébeti Creative Commons License 2004.09.16 0 0 203

Hali!

 

Igen, igazad lehet... kikapcsolás után kiprószáltam mégegyszer, és lőn csoda semmi baja sem volt.... Én is úgy tudom, hogy kikapcsoláskor a zoom beáll alapállásba. Valszeg itt is ez volt a hiba...

Már beparáztam, hogy mi a túró történhetett...:)

 

Erzsébeti

Előzmény: iscsu (202)
iscsu Creative Commons License 2004.09.16 0 0 202
Emlékeim szerint A70-nél csak a zoom 35mm-es, legszélesebb állásában tud 20cm alá menni. Ahogy picit mozdítok a zoomon, már 20cm-re ugrik.
Előzmény: Erzsébeti (201)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.09.16 0 0 201

Hali!

 

lenne egy kis gondom...

 

Ma éppen mutogattam a lányomnak, hogy hogyan is kellene makroba állítani a gépet, és minő meglepetés nem tudtam a manuális macroállásnál 20 cm alá vinni a gépet...

Nem emlékszem, hogy ez eddig gond lett volna (nagyon ritkán használom macroban). Próbáltam különféle programok alatt (M;P stb...) de minden bekapcsolás után felfelé egy kicsit, és lefelé egy kicsit tud menni a skála, de kb 25 cm-nél lejjebb nem tudom beállítani:((

Gondolom ez most hiba...

Van valakinek valami ismerete erről???

 

 

Erzsébeti

Luppapa Creative Commons License 2004.09.14 0 0 200

De igen, eltaláltad!

Annyira, hogy már 60-ért odaadom az A80-ast ha elviszik! :)

dpreview rulez!

Előzmény: Bokora (197)
st.judit Creative Commons License 2004.09.14 0 0 199
  1. SZiasztok!Bocsi mindenkitöl a 118-as hozzászolásban megtalaltam a magyar-nyelvüt!!!

Szisz

st.judit Creative Commons License 2004.09.12 0 0 198

Sziasztok!

Egy barátom vásárolt egy A80-ast,de kint külföldön,nem tudná Valaki,hogy honnan lehet letölteni a magyar nyelvű használati utasitást?Köszi

                       

                        Judit

Bokora Creative Commons License 2004.09.09 0 0 197

Csak nem a 95-re fáj a fogad? :-)

Szoktalak "látni" a dprewiev-n.

Előzmény: Luppapa (196)
Luppapa Creative Commons License 2004.09.08 0 0 196

Nem kell valakinek mégegy A80-as? :)

20-455-1107

sadddam Creative Commons License 2004.09.08 0 0 195
köszi! ez agy k**va hasznos kis progi! a codec packektől nekem is feláll a szőr a hátamon, de eddig nem volt jobb ötletem! most már van:) király vagy! (ez nemcsak az A80 problémára jó megoldás:)
az elemmel kapcsolatban igazad lesz, miután leírtam a "tanácsot" elolvastam újra a problémád és már én is rájötttem, hogy nem valószínű, hogy elem. viszont mintha az A40-es topikban olvastam volna hasonló problémáról... ha van kedved átböngészni csekély 2 évet, talán ráakadsz:)
Előzmény: Erzsébeti (194)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.09.07 0 0 194

Hali!

 

 

 

 

Itt van egy print screen. ami egy A80-as video "lemzése" itt olvashatod, hogy milyen videocodec kell ehhez, és azt is, hogy milyen audio codec-et kíván maga alá..

 

A progit letöltheted:

 

 

LETÖLTÉS

 

 

Ez arra is jó, hogy ha van valami video, vagy audio file-od akkor megmondja róla pl, hogy milyen codec-et akr használni, és van e ilyen a te gépeden telepítve!!!

 

Szerintem ezeket a codec pack-okat felejtsd el. Sokszor csak galibát okoznak.

Nézd meg, hogy az adott file mit kíván, és azt a codec-et célirányosan telepítsd. Így nem lesz mindenféle akár nagyon gagyi codec hegyek a gépeden, csak az amire ténylegesen szükséged van! Sok problémátol megszabadulsz maj a jövőben ha így teszel.

 

Az óraproblémám: Sajna nem hiszem, hogy a beszerelt gombelem lenne a ludas (bár az ördög szeme mindig csipás, mert sosem alszik...) ugyanis nem késik simán a beépített óra, henem random módon van amikor úgy gondolja, hogy most 1 egész órával kevesebbet mutatok, és így tesz:(

 

 

Erzsébeti

sadddam Creative Commons License 2004.09.07 0 0 193
hali!
bár ha jól látom ez az a topik, ahol csak kérdeznek és soha senki nem válaszol, ennek ellenére én is kérdezek:

video problémám nekem is van, semmi sem játsza le az a80-al felvett videokat, csak hang+kásás kép. valaki írta erre régebben, a megoldás: ACE megacodec pack. nos jelentem, nem műkszik. ACE van felpakolva, kép így is nuku.

másik: csináltam egy-két fasza panorámát állváyról, full 360. photostich szépen össze is rakja, majd mentés után nagyon okosan megmutatja az elkészült művet egy "360 viewer" nevű kis programmal. igen ám, de ezkután SEMMIVEL nem tudom megnézni a 360-as panorámámat, ugyanis zoombrowser is sima képként nyitja meg, valamint a photostich saját képnézője is csak a sima "viewer" modult hívja meg. mintha a 360 viewer nem is létezne. ennyire elbaszni vmit. miért nem tárol vmi infot a fájlban, hogy ez egy 360fokos pano, és ennek megfelelően a hozzá való modult hívja meg megnyitáskor? de ha már ennyire unintelligens legalább manuálisan meg lehetne hívni, de mondom, mintha nem is létezne... canon software rulz!
valamint nem tudom kinek mennyi a tapasztalata régebbi PSA modelekkel, én egy 40-est használtam és az ahhoz adott TWAIN driver nayságrendekkel jobb volt, mint az A80-hoz adott 6.2-es erősen butított verzió (a régivel persze nem műkszik az a80). miért kell ezt???

nyavajgás off.

béke

az óra prolémádra valszeg az a megoldás, hogy ki kéne cserélni benne az elemet (nem a 4db AA-t, hanem a kis lapos óraelemet). ha nem az a baj, akkor passz.
Erzsébeti Creative Commons License 2004.09.05 0 0 192

Hali!

 

Lenne egy kérdésem.

 

Miért van az, hogy a fényképezőgépem teljesen random módon elállítja a saját rendszeróráját 1 egész órával? Nem mindig.. de eléggé sűrűn... Amikor áttöltöm a képeket akkor szoktam észrevenni. Nem törölni szoktam a képeket áttöltés után, hanem a hozzáadott szoft-on keresztül a menüjéből formázom a kártyát, és ezen beállítópanelon ot figyel a fényképező rendszerórája, és itt fedeztem fel ezt. Van úgy, hogy két-három letöltés után is okés az órabeállítás, de van úgy, hogy minden rádugás után egalizálnom kell a pc órájával:(

Ki tudja, hogy ez miért van?

 

Erzsébeti

eMCé Creative Commons License 2004.08.27 0 0 191
Sziasztok! Az A80-al vettem fel egy rakas videot regebben es abbol szeretnek osszevagni egy kis videot a barataimnak a Vegas Video 5 nevu progival. Viszont csak a hangot nyitja meg a progi, a kepet nem!! De, ha pl Zoom playerrel akarom nezni, vagy barmi mas video lejatszoval, akkor minden oke. Tudna valaki segiteni, mit kell csinalni a video fileokkal hogy vaghassam oket egy video editalo programban? Iszonyu fontos. Elore is koszonom az esetleges segitseget!!
sadddam Creative Commons License 2004.08.23 0 0 190
itt van magyarul is: http://index.hu/tech/digicam/cikkek/psa95_r/

bár én kicsit többet vártam volna tőle, de végtére is ez csak egy upgrade:)
Előzmény: NORMÁLIS (189)
NORMÁLIS Creative Commons License 2004.08.21 0 0 189

"az A85 egy nagyon sz.ar húzás volt a canontól, inkább az A80-at fejlesztették volna tovább "

 

Kívánság parancs!  :P
Előzmény: sadddam (188)
sadddam Creative Commons License 2004.08.19 0 0 188
hello mindenkinek a klubban! én kb 3 hete tettem magamévá egy édes kis a80-at, előtte már hónapok óta fájt a fogam egy powershot ax0-re. majdnem a75-t vettem (a 20 ropi árkülönbség csábított), de hála az égnek volt eszem és a 80-ast választottam. egyelőre nagyon meg vagyok vele elégedve, bár jobb lenne, ha tényleg fémháza lenne, nemcsak fémszínre lefújt műanyag... mostanában olvasgattam az a40-es topikot (azt használtam nagyon sokáig) és láttam mekkora sláger volt anno a 2mp-s gép. vajon az A80 is hasonlóan népszerű? én úgy vettem észre a népek inkább a70-et vesznek (biztos mert occsóbb) - nem tudják mit vesztenek! én már nem tudnék kihajtható lcd nélkül élni:) a képeim 50% nem készülhetett volna el nélküle, vagy csak nehezen és kétséges eredménnyel. az A85 egy nagyon sz.ar húzás volt a canontól, inkább az A80-at fejlesztették volna tovább (nagyobb zoom, esetleg jobb video bár ez nem lényeg, stb..) tényleg, ki mit változtatna/javítana az A80-on??
van valaki, akinek volt már alkalma A80-at és valamelyik régebbi G sorozatos (G2, G3) gépet is kipróbálnia? mennyivel jobb egy Gx mint egy A80 - ha jobb egyáltalán?

hirtelen ennyi, mindenkinek jó fényeket és tartós aksikat kívánok:)
#FullDragon Creative Commons License 2004.08.18 0 0 187

Üdv mindenkinek! Még új vagyok és kezdő, de boldog A80-as tulaj :)

3 kép már fentvan, de van még mit tanulnom.

Lord Sage Creative Commons License 2004.08.12 0 0 186
nem "maradt le", ez nem az A80 újítása, hanem inkább az A75 párja
Előzmény: SXP (181)
Kisrece Creative Commons License 2004.08.07 0 0 185

Szia, Biotech!

 

Köszi a tippet, de nem erre gondoltam. Keresek tovább!

 

Üdv!

Előzmény: Biotech (184)
Biotech Creative Commons License 2004.07.22 0 0 184

Szia !

 

Az A60 topik 1654-es hozzászólását ajánlom figyelmedbe.

Ez gyári.

Egyszerűbb kivitelüeket is találhatsz (mondjuk a Google:"camera mount").

Előzmény: Kisrece (180)
SXP Creative Commons License 2004.07.22 0 0 183
SXP Creative Commons License 2004.07.22 0 0 182
itt van meg 1 link
a CCD érzékelö is szarabb lett benne
az obijektiv jobb .. elvileg ... nagyobb a tele állás ennyi ...
http://web.canon.jp/Imaging/psa85/spec-e.html
SXP Creative Commons License 2004.07.22 0 0 181
Itt a PowerShot A85

http://www.canon-europe.com/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital/PowerShot_A85/index.asp?ComponentID=209141&SourcePageID=26181#1


szerintem pont a lényeg maradt le rola a kihajthato LCD

itt meg egy részletesebb leirás
http://www.dpreview.com/news/0407/04072002canona85.asp
Kisrece Creative Commons License 2004.07.21 0 0 180

Sziasztok!

 

Bár már 1 hónapja, h. nem írt senki, remélem, itt vagytok valahol. Nos, nekem is van egy PS A80-asom, tavaly hozattam a Jézuskával... Én meg vagyok vele elégedve, persze, megvannak a maga hibái, de hát visszatérve a bibliai síkra: "az vesse rá az első követ..."

 

a80-nak gratula és örök hála a magyar kézikönyvért (én is ehte dajcs könyvet kaptam a gépem mellé a Visegrádi u-ból)!!!!!

 

Volna egy kérdésem, ami már régóta foglalkoztat, forgolódom is sokat éjszakánként, kiszáradt szájpadlással emiatt. Szerintetek az A80-hoz lehet-e kapni vagy házilag előállítani egy távirányítót (akár infrást, akár madzagost?)

ry3n Creative Commons License 2004.06.23 0 0 179
Szia!
Ilyen hibaüzenettel nem találkoztam... Biztos, mindent feltelepítettél? Szerintem próbáld meg leszedni és újra felrakni. Sajnos más ötletem nincs :(

ry3n

Előzmény: Erzsébeti (178)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.06.22 0 0 178
Köszi, már fel van telepítve, de sajnos mikor meg akarom nyitni a hálózatok mappában lévő Canon könyvtárat akkor elszál egy hibaüzenettel:(

itt egy link, a hibaüzenetről.


Az az igazság, hogy ebben a pillanatban nem megy a tar.hu, de remélem mire olvasod már élni fog a link...

http://kep.tar.hu/erzsebeti/images/pic5401424.jpg

Itt van manuálisan is...

Erzsébeti

Előzmény: ry3n (177)
ry3n Creative Commons License 2004.06.22 0 0 177
Szia!

Ha nem volna meg a cuccos, itt találod meg: CanonCam
1.5 - Total Commander Plugin

Nálam sajnos csak a képek letöltése sikerült. Állítólag fel is tudsz tölteni a kamerára, de nálam nem ment :(

Hogy miként kell illetszetni a Total Commander-hez?

Itt az install.txt:

1) Install drivers for your digital camera
2) Create subdirectory "CanonCam" in the folder "Plugins" of Total Commander.
3) Extract contents of archive to created folder.
4) Download http://sagunov.narod.ru/SDKlibs.zip
5) Extract SDKlibs.zip to the "CanonCam" folder as it is. This will create a
separate "SDKLibs" folder there.
6) Select Configuration -> Options -> Operation -> FS-plugins and Add CanonCam.wfx

Connect camera and enjoy!

ry3n

Előzmény: Erzsébeti (176)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.06.20 0 0 176
Hali!

Olvastam itt a fórumon (valamelyik Canon-oson), hogy van egy plug-in a totalcommanderhez. Le is töltöttem (valahol itt van a gépemben) de nem tudom,hogy hogy is kell hozzáilleszteni a totalcommanderhez... Tud valaki ebben segíteni?
Köszönöm

Erzsébeti

lapar Creative Commons License 2004.06.19 0 0 175
Az is egy megoldás, ha azonnal kikapcsolod a displayt. Én még kb 20-at tudok csinálni vaku nélkül. (A 70)
lapar
Előzmény: Free Bird (174)
Free Bird Creative Commons License 2004.06.18 0 0 174
Sajnos csak elég későn, az utolsó 2-3 felvételnél villog egy parányi piros üres akku ábra a kijelző közepén. Ekkor még 1-2 kép sikerülhet, de a legjobb azonnal cserélni az akksikat.
Előzmény: Erzsébeti (171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!