Keresés

Részletes keresés

FOMA Creative Commons License 3 napja 0 0 162097

A többi fegyveres szervnél az új Hszt. óta már működik, hogy aki nem tud előre lépni, és kikerül a meglévő beosztásából, annak ajánlanak alacsonyabb beosztást, az ahhoz járó alacsonyabb rendfokozattal. Ha elfogadja, akkor kap egy könnyebb vállapot, ha nem, akkor felmentési idő+csökkentett végkielégítéssel elköszönnek tőle. Volt olyan ezredes ismerősöm, aki kapitányból lett volna fővizsgáló, ezredesből őrnagy, ezt nem vállalta.

Előzmény: Sokat látott (162072)
FOMA Creative Commons License 3 napja 0 0 162096

A fegyveres szervek vezetői nagyokat hallgattak, mert nyilván nem mertek szembemenni a kormánypropahantával, ami 300 ezer forint nyugdíjjal 35 évesen nyugdíjba mentek tömegéről szólt. Persze voltak hasonló esetek, pl. pilóták, beavatkozók, tűzszerészek 2-es szorzóval elmehettek akár 12,5 éves szolgálat után is, aki meg netán a jubileumi jutalom évében ment nyugdíjba, annak szépen megnyomta a (szolgálati időtől függően) plusz 2-7 havi illetmény a nyugdíját.

Arról már nem szólt a propaganda, hogy tömegesen kerültek szolgálati nyugdíjasok nehéz helyzetbe, mert a 16 %-os csökkentéssel, sokaknak csak azért nem ment a minimálbér alá a nyugdíja, mert ott húzták meg a határt a nominális csökkentésnél. Meg persze arról sem szóltak, amit írtál, hogy aki kérelmére vonult nyugállományba, nem pedig küldték, az csak fél nyugdíjat kapott előbb 50, majd 52 éves kor alatt. (Aki meg pechjére 2012 január 1. után töltötte be az 52 évet, az utána is csak a felét kapta, ezt nem tudom, hogy végül rendezték-e, de szvsz nem.)

Előzmény: Sokat látott (162082)
jklmn Creative Commons License 3 napja 0 0 162095

Nézem a tudósításokban az Uralokat a határon. Busz nem jutott? https://g7.hu/kozelet/20201130/uzleti-csoda-nott-ki-a-titkos-honvedsegi-buszbeszerzesbol/

Platon Creative Commons License 3 napja 0 0 162094

Nem ismertem ezeket a számokat. Elég rosszul néz ki. 

Mi lehet ennek az oka?

Előzmény: jklmn (162093)
jklmn Creative Commons License 3 napja 0 0 162093

Az up or go csak akkor működik, ha van rendfokozati piramis. Nálunk ugye minden hiányzik. Vezetők vezetettek 14:7-es arány. Állománykategótiák: Ti. Alt, Szerz, Ha 1:1:0,5:1. Tiszteknél őrnagyból van legtöbb a szerződéseseknél szakaszvezetőből, az altiszteknél is több a ftőrm mint az őrm.

Előzmény: Platon (162088)
megint itt vagyok Creative Commons License 3 napja 0 0 162092

Jól beszél. Így legyen!

Előzmény: Hiryu27 (162091)
Hiryu27 Creative Commons License 3 napja 0 0 162091
megint itt vagyok Creative Commons License 3 napja 0 1 162090

Háborús veszély esetén akár az is lehet.

Előzmény: Atis57 (162086)
Sokat látott Creative Commons License 3 napja 0 0 162089

Ebből az írásodból látszódik, hogy közöd nem volt a katonai szolgálathoz. Amit írsz a  katonák lefokozásával kapcsolatosan, az patkányság. A lefokozás katonai büntetés amit bűncselekmény, vagy súlyos szabálysértés esetén szabnak ki a katonára, aminek a következménye a rendfokozat elvesztése, és eltávolítás a hadseregből. Az a katona aki nem tud előrébb lépni, mert elérte azt a bizonyos határt, valószínűleg jól látta el az addigi szolgálatát, és ha nincs a további szolgálatára lehetőség, akkor különféle módszerekkel segíteni kell a további boldogulásában, nem pedig fenyítéssel megalázni.

Például az amerikai hadseregben, aki nem tud tovább szolgálni, annak felajánlanak egy  lehetőséget állami munkahelyen való tovább dolgozásra, vagy ha akarja akkor a nemzeti gárdában szolgálhat tovább a rendfokozatának, és az addig megszerzett jogosultságainak megtartásával.

Előzmény: Platon (162088)
Platon Creative Commons License 4 napja -1 0 162088

Lol, ezt hívják Up or out metódusnak. Az USA hadseregében pont így működnek a dolgok.

Én inkább lefokoznám kirúgás helyett az illetőt. Mert ugye a Péter elv szerinte egy hierarchikus szervezetben - mint a hadsereg - ha jól végzed a dolgod, és értesz ahhoz amit csinálsz, - jó esetben - akkor addig léptetnek elő, amíg el nem érsz egy olyan magas pozíciót, amihez már nem értesz és nem csinálod jól. Na ezt fogod utána csinálni nyugdíjig. 

Hehe164 Creative Commons License 4 napja -1 0 162087

Nem egészen.

Kuponakcióra. :-)

Előzmény: Atis57 (162086)
Atis57 Creative Commons License 4 napja -1 0 162086

Szia!

a jól bevált "einstadt"-ra gondolsz?

Előzmény: Hehe164 (162085)
Hehe164 Creative Commons License 4 napja -1 0 162085

" lenne-e 50000 pár bakancs"

Az a mindenkori Deichmann készlettől függ... :-)

Előzmény: megint itt vagyok (162083)
Atis57 Creative Commons License 4 napja -1 0 162084

Szia!

Ennek is vannak jól bejáratot hagyományai;

A M.k.Honvédség a Felvidék, Erdély visszatérésekor behivattaknak csak felső kabátot,nadrágot  adott!

Az ing,gatya, zokni/kapca a sajátod volt.....

A 61 kubai válságnál behivott önkéntesekkel  kb ugyanigy jártak el.

Egyedül a 68-s  berukkolásnál volt már elegendő gyakorló.

Szerintem most semmi nem lenne ,de még a  fegyver , lőszer is kétséges lehet?

Előzmény: megint itt vagyok (162083)
megint itt vagyok Creative Commons License 4 napja -1 0 162083

Romulus bácsi felmondja Rémusz bácsi meséit. Még csak nem is palástolja, hogy "papírból" olvassa. :-))

Mindenféle makrokozmikus álmok gyötrik, mint pl. az innováció.

Nekem csak egy földhöz ragadt buta kérdésem van. Ha a térség leghadseregébe hirtelen 50000 embert kellene egy mozgósítás alkalmával behívni, lenne-e 50000 pár bakancs? Milyen méretben?

Nem fokozom.

Előzmény: jklmn (162034)
Sokat látott Creative Commons License 4 napja 0 0 162082

Amikor még létezett a szolgálati nyugdíj intézménye, és egészséges emberek 25 év szolgálat után elmentek nyugállományba, akkor a Honvédség dicső vezetői, az ilyen kritikákra nem harsogták azt a tényt, hogy aki elment 25 év után, az az 52. életévének betöltéséig a megállapított nyugdíjának csak az 50%-át kapta. A civil életben akkor 58-60 év volt a nyugdíjkorhatár.

Előzmény: tuzer (162079)
Sokat látott Creative Commons License 4 napja 0 0 162081

Ez nem egy nézet, hanem ennek a fajta előmeneteli rendszernek a lényege. Így lehet biztosítani- és komoly hadseregekben így is biztosítják, hogy a felfelé egyre kevesebb beosztásra egyre kevesebb pályázó legyen. Igen, a kezdő létszámnak csak töredéke jut el a nyugdíj korhatárig. Komoly hadseregekben 20-25 év szolgálat után már nyugdíjjogosult a katona, ezért egy századost, vagy őrnagyot ott már nem rúgnak ki. A katonának jelentkező átesik pszichológiai vizsgálaton, így nagy valószínűséggel ép elméjű aki felfogja, hogy mik a katonai szolgálatának, és az előmenetelének a szabályai, és azt is, hogy nem feltétlenül a hadseregtől fog nyugdíjba vonulni, mint ahogy nálunk még többen is így gondolják.

Az az egyik magyar sajátosság, hogy a sok évet szolgált, de nyugdíjra nem jogosult katonát (65 év a korhatár) mindenféle utógondoskodás nélkül szélnek eresztik. 

Előzmény: tuzer (162077)
Hehe164 Creative Commons License 4 napja 0 0 162080

Arra szerintem még ember nem kapott választ...

Előzmény: trakeszv6 (162069)
tuzer Creative Commons License 4 napja 0 0 162079

1., A lemorzsolódás nem azonos a leszerelem-el. Mongyuk aki évekig sikeresen elvezet egy - bármilyen - századot, az nem hülye, ergo jobb lenne vhol hasznosítani, mint nem.

2.,És hát, igen. Az utolsó mondatod..... Itt ellenben ezzel szemben áll: 40 éves egészséges emberek többszázezres nyugdíjjal! FELHÁBORÍTÓ!!!!

Előzmény: Atis57 (162078)
Atis57 Creative Commons License 4 napja 0 0 162078

Szia!

Azért Az USÁ ban, Izraelben ,A régi DélAfrikában,Ausztráliában  volt annyi ....

elfogadták a kb 30%-s lemorzsolódást -kategoriánként .

De ugye ott azért fizetés is tartozott ehhez, meg a 15 ..max 30 év szolgálat utáni nyugdij .

Előzmény: tuzer (162077)
tuzer Creative Commons License 4 napja 0 1 162077

akinek pedig nem jut magasabb beosztás, és nem tud előrelépni, azt  azonnal leszerelnék.

Ez  egy végtelen szélsőséges és értelmetlen nézet. Ergo a VKF szintjéig fokozatosan - különböző magasságokban ugyan - mindenkit előbb utóbb kirúgnak, mi?

Untig elég azoktól megválni, akik bármilyen okból beosztásukat nem tudják ellátni, és/vagy nem akar/kap általa ellátható beosztást.

Na persze először itt is a kiválás emberi-anyagi  - átbaszásmentes és piackomfort - törvényi feltételeit kéne megteremteni. Másképp nincs az az IQ-val rendelkező ember, aki belép ilyen rendszerbe.

Sokat látott Creative Commons License 4 napja 0 0 162076

Egy magyarázat erre az előmeneteli rendszerre, hogy a magasabb rendfokozat magasabb beosztáshoz társul, és természetesen magasabb fizetés jár hozzá, ezért elvben ösztönzi a katonát a maximális teljesítményre, hogy megfeleljen az előléptetés feltételeinek, és továbbra is tagja maradhasson a hadseregnek.

Előzmény: sz332 (162073)
Plieur Creative Commons License 4 napja 0 0 162075

Ez a megoldás miért lenne jobb?

"akinek pedig nem jut magasabb beosztás, és nem tud előrelépni, azt  azonnal leszerelnék. Sajnos azonban rengeteg "magyaros" tényező miatt nem ez van."

Platon Creative Commons License 4 napja 0 0 162074

Láttam én alezredest is szakaszparancsnoki beosztásban....

sz332 Creative Commons License 4 napja 0 0 162073

Ezt elmondanátok, hogy ennek mi a magyarázata/logikája? Ahogy nézem, ahogy egyre magasabb fokozatba lép, egyre inkább soft/leadership skillek kellenek,

viszont erre az emberek csak egy szűk csoportja alkalmas.

Sokat látott Creative Commons License 4 napja 0 0 162072

A jelenlegi előmeneteli rendszerben egy beosztáshoz egy rendfokozat tartozik. Például rajparancsnok-őrmester. Ha magasabb beosztásba lép, akkor magasabb rendfokozatot kap. Ez akkor működne szépen, ha az arra alkalmas katona ütemesen lépne előre a beosztásokban, akinek pedig nem jut magasabb beosztás, és nem tud előrelépni, azt  azonnal leszerelnék. Sajnos azonban rengeteg "magyaros" tényező miatt nem ez van.

Előzmény: trakeszv6 (162071)
trakeszv6 Creative Commons License 4 napja 0 0 162071

Tiszthelyettesi beosztásban most megrekednek az emberek, régebben ahogy öregedett az ember ugy kaptak a csillagot(kivárási idő) elvileg ha nem csesztél el valamit tiszthelyettes az adott beosztásában főtörzszászlós is lehetett mire elérte a nyugdijkorhatárt.

Az utóbbi időben akár 10 évig is őrmester marad a beosztásában.Pl. Igla rajparancsnok( 2001 tájéka)beosztásában elérhető rendfokozat "törzsőrmester"magyarul a büdös életben nem lessz zászlós a beosztásában....megreked....stb.Az amerikai mintát próbálják utánozni.

Előzmény: trakeszv6 (162070)
trakeszv6 Creative Commons License 4 napja 0 0 162070

Mikor találkoztam egy "vezénylőzászlóssal" 2000 elején szerintem ő se tudta a pontos feladatát...

Előzmény: trakeszv6 (162069)
trakeszv6 Creative Commons License 4 napja 0 0 162069

Valahogy igy gondolom én is de még nem kaptam választ a pontos feladatára hogy mit csinál "háborus" helyzetben....

Előzmény: Hehe164 (162066)
Sokat látott Creative Commons License 4 napja 0 1 162068

És hány éves koráig számítanak egy obsitos véleményére, mert én tartok itthon egyet, aki mindjárt 90 éves, és éppen a héten fejezte ki velős véleményét a Benkőről?

Előzmény: jklmn (162067)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!