Keresés

Részletes keresés

sylvanus67 Creative Commons License 2023.06.27 0 0 591

A beszerelés/beuzemelés nem egy atomhasítás. 

Én magam beszereltem, a beuzemelest garancia miatt más végezte. 10perc 12EFt.

Előzmény: Rowan66 (590)
Rowan66 Creative Commons License 2023.06.27 0 0 590

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni Ecowater vízlágyító ügyben. Tud valaki Győr környékén szerződött partnert, aki tudna tanácsot adni , beszerezné amit kell és beszerelné? Az Agrovíznek hiába írtam, nem válaszoltak.

laca1313 Creative Commons License 2023.06.27 0 0 589

Sziasztok!

Vettem egy Euro-Clear BlueSoft K100/VR1 vízlágyítót, amit a nagyszerű magyar posta annak ellenére fektetve és félig szétszakított csomagolással hozott ki, hogy a csomagoláson mindenhol hatalmas betűkkel és piktogramokkal rajta volt, hogy TÖRÉKENY! CSAK ÁLLÍTVA SZÁLLÍTHATÓ!

A kicsomagolás után szemmel látható sérülés nem volt rajta így természetesen, mivel szükségem van a készülékre, átvettem.

Azt azonban nem tudom, hogy a fektetve szállítástól esetleg lehet-e baja. Tudja valaki? 

A másik amit nem tudok eldönteni, az a mechanikai előszűrő szűrési mérete, mert az egyik 100 mikronos, a másik 50 mikronos előszűrőt javasol. Persze biztosan jobb a finomabb szűrés, viszont az egészen biztosan gyakrabban tömődik el.

Ezeket néztem, melyik a jobb?

https://kazanszakaruhaz.hu/?product=canature-rezfejes-mechanikai-eloszuro-viznyomast-mero-oraval-cpf-3-m

https://tisztaviz-uzlethaz.hu/termek/dfa-34-m-szurotarcsas-vizszuro/

https://www.vizklinika.hu/Szurotarcsas-vizszuro-kezi-visszamosatassal-50-m1

BARKACS_DIY Creative Commons License 2023.05.23 0 0 588

Sziasztok, valakinek van tapasztalata az Euro -Clear, Rainwater illetve Midnight készülékekkel kapcsolatosan?

A wifi-n kívül van a kettő közt különbség?

 

Ha jól gondolom, akkor a regenerálisi ciklus függ attól, hogy mekkora a gyantaméret, illetve mennyire kemény a bejövő víz, vagyis egy 25kg-os gyanta, 20 NK vizzel hány m3-ként regenerál?

 

Köszönöm.

 

 

pasig Creative Commons License 2023.04.01 0 0 587

Nekem is euroclear van.Brutalis sófogyasztas.10 m3 viz,egy zsak só.Felejtős,kidobom.

Előzmény: Dado88 (586)
Dado88 Creative Commons License 2023.02.26 0 0 586

Hali.

Van egy bluesoft eco plug and play 30. As vízlágyítóm. Érdeklődnék, hogy normális e 3 regeneralas alatt elfogyasz 25 kg sót, valamint ha nincs meg az adott  kb 5m3 es vízfogyás hanem mondjuk csak 0,1m3 akkor is regenerál hetente.   Valami ötlet, mit kellene tennem? euroclear nem valami segítőkész..... elvileg intelligens vezérlőfej és kevés sófogyasztással reklámozzák... eddig nem valami bizalomgerjesztő. 

östermelő Creative Commons License 2023.01.04 0 0 585

Megnéztem,jók az adatok.Esetleg lehet,hogy 4 zsák só ment el. Így is kb 75 deka megy el ciklusonként.

 

Előzmény: zsufe (584)
zsufe Creative Commons License 2023.01.04 0 0 584

Ha 2200 nap alatt (ami több mint 6 év) elfogyott 3 zsák só, akkor évente csak fél zsákkal fogyott el, ami rendkívül kevés! Vagy valamit elírtál!

 

zsufe.

Előzmény: östermelő (579)
zsufe Creative Commons License 2023.01.04 0 0 583

Szia Mindenkinek!

 

Tudja-e valaki, hogy az Euro-Clear SWSP 18HF vizlágyítónak a felső burkolatát, hogy lehet levenni? Ugyanis a sótartályba helyeztek el egy csomagot (gondolom abban van a By Pass) és nem tudom kivenni. Köszi mindenkinek!

zsufe

östermelő Creative Commons License 2023.01.02 0 1 582

Azért vizesedik,mert használod. A víz ami átmegy rajta sokkal hidegebb mint a helyiség levegője.És a nagy páratartalom kicsapódik a hidegebb felületen.

Ez az én verzióm.

 

 Ha így van ellene nemigen tudsz tenni.Max körbe ragasztod valami polifommal,nem fűtöd a helyiséget, valami módon lecsökkented a relatív páratartalmat.

Előzmény: karotama (581)
karotama Creative Commons License 2023.01.02 0 0 581

Sziasztok,

 

Bluesoft vizlagyitonk oldala nagyon vizesedik.

Tocsaban all alatta a viz. Tudja valaki, miert csapodik le rajta a para, es, hogy mit lehetne tenni ellene?

Koszi!

kabali12 Creative Commons License 2022.10.21 0 0 580

Üdv,nem rég kaptam egy vizlágyitó készüléket,esetleg valaki nem tudná az rx fej menüjében találhatóa beállításokat  leírni?

östermelő Creative Commons License 2022.08.08 0 0 579

ecowater akár hányas (nem emlékszem a számra)  2200 nap alatt 343 m3 víz 127 regerenálás,és ez alatt 3 zsák só. 14 keménységű a víz 4-re lágyítva. Szóval havi egy zsák (25 kg?) az nagyon sok 

Előzmény: szenyor Lopez (578)
szenyor Lopez Creative Commons License 2022.08.08 0 0 578

Én ecowater 400-ast vettem, elég kemény a víz és kb. 25m3-t használunk havonta. Most négy hónapja van meg, két zsák só lett beletöltve, eddig nem fogyott látványosan. A havi 1 zsák szerintem brutál sok. Mondjuk az ecowater pont emiatt jobb állítólag, sokkal kevesebb sót használ el.

Előzmény: pzxx (577)
pzxx Creative Commons License 2022.08.03 0 0 577

Sziasztok!

 

Tanácsot, véleményeket szeretnék kérni!

 

Ezt a két gépet javasolták számunkra:

 

1. Euro-Clear Bluesoft ELBA E120-VR34

2. EcoWater Comfort 500

 

Az Euro-Clear ezen típusa az ügyfélszolgálatos elmondása alapján esetünkben több mint 7kg sót használna alkalmanként (heti 1 alkalom), tehát havi egy zsák (25kg) nem lenne elég.

Az EcoWater viszont valamivel több mint 1kg-ot (kb fél év/zsák)

 

Lehetséges ilyen különbség?

 

 

Mivel a bolt messze van, így az éves karbantartás kiszállási díja jóval több lenne mint az karbantartásé. (még 480Ft volt az üzemanyag cégeknek is mikor erről szó volt, vélhetően a kiszállás még több lesz)

Milyen karbantartás szükséges? (EcoWater esetében ennek hiányában nem lenne teljes körű 5 év garancia, hanem 2 év a vezérlőfejre, 3 év a többi részre)

 

Visszaolvasva pár oldalt olyat láttam hogy beleöntenek valamit, regenerálás indítása és kész a "karbantartás". Ha ennyi az egész akkor nem érdekel az 5 év...

 

 

Euro-Clear oldal javaslata:

BlueSoft Eco 25 Plug&Play

Idézet: "Nincs szükség az éves karbantartásra, mert a készülék vezérlőfeje a legjobb minőségű egykaros csaptelepekhez hasonlóan kerámia tárcsával rendelkezik, ami rendkívül időtálló."

Gondolom ez nem minden készülékükre igaz/érvényes.

 

BWT gépek soha sehol nem kerültek szóba, pedig nem 1 helyen érdeklődtem. Ezek nem bevált gépek?

 

 

Bocsi ha kicsit kusza a hsz, de hozzá nem értőként számomra már sok az infó...

 

appache10 Creative Commons License 2022.06.30 0 0 576

Sziasztok,

 

Bluesoft E100-VR34 tudna nekem valami linkelni valami jobb beállítási manuált vagy tanácsot mert ami van hozzá számomra teljesen kinai....és érthetetlen.

 

Segítséget előre is köszi

 

Üdv

sylvanus67 Creative Commons License 2022.05.18 0 0 575

"ha a regenerálást is tudnám időzíteni"

 

 

éjszaka nem jó?

Előzmény: KocsisL (574)
KocsisL Creative Commons License 2022.05.17 0 0 574

Sziasztok! Most épülő családi házunkba vízlágyító vásárlás előtt állunk. 1 fürdőkád, 1 zuhanyzó, 3 mosdó, mosógép, mosogatógép. Milyen típust tudtok ajánlani, ami képes kommunikálni a lakás automatikával (Loxone)? Az állapotról mindenképp szeretnék visszajelzést, de örülnék, ha a regenerálást is tudnám időzíteni. Köszönöm!

RHDCelica03 Creative Commons License 2022.04.25 0 0 573

Jogos!:)

Ezert kerdezek itt is...

Előzmény: -csövi- (572)
-csövi- Creative Commons License 2022.04.25 0 0 572

Üdv. Nem hallottam róla de én csak felhasználó vagyok.

Az hogy szimpatikusak az eladók még nem jelent semmit a terméknek kell jónak lenni :)

Előzmény: RHDCelica03 (571)
RHDCelica03 Creative Commons License 2022.04.25 0 0 571

Udv a Topiclakoknak,

 

Ismeri valaki az EuroVyz vizlagyito termekeit?

Construman beszeltem veluk es ott szimpatikusak voltak...

 

szenyor Lopez Creative Commons License 2022.03.18 0 0 570

A mosogatótálca nem lesz szebb, hisz oda megy a lágyítatlan víz ;)

 

Ami még plusz, az a csapok nem tönkremenése. Nekem még nincs vízlágyítóm, de évente 1-1 csapban kell betétet cserélni. Ami önmagában nem probléma és nem nagy költség, de észrevétlenül megy tönkre, sokáig úgy használod, hogy már nem százas, de azért működik. Ehhez képest ha nincs a rendszerben vízkő, kvázi mindig újak a csapjaid. És mondjuk egy dizájnos kádtöltő csaptelepet szétszedni sem biztos, hogy egyszerű, ha már összerohadt a vízkő miatt.

És még egy, ami forintosítható: a háztartási gépeknek nem csak az élettartama, de az áramfogyasztása is csökken, ha nem vízköves a fűtőszál.

 

Én is most akarok venni. Nálunk sok a fogyasztás, kb. 25m3/hó és nagyon kemény a víz, az Ecowater 400-ast néztem ki. A szerelőm viszont Bwt-t favorizálna, pl. a Bwt Perla Silkből valamelyik nagyobbat. Árban hasonlók, de nem sok info van a Perla Silkről. Esetleg valaki ismeri mindkét gépet? A dizájn tökmindegy, helyigény tökmindegy, wifis baromságok nem kellenek, egy melléképületben lesz beépítve a masina.

Előzmény: balpis (563)
sylvanus67 Creative Commons License 2022.03.16 0 0 569

ha sokáig iszod, egészégtelen

Előzmény: Debrin (566)
östermelő Creative Commons License 2022.03.14 0 0 568

Karbantartás nálam kimerül az évi egyszeri "tisztító por" használatával.

Gyanta csere érdekes kérdés.Én eddig nem foglalkoztam vele. Laikusként eddig nem vettünk észre problémát a kezelt vízzel. Elméletileg 8-15 évig lehet használni a gyantát csere nélkül.

Viszont a családban telepített bwt-ben állítólag pár évente cserélni kellene a gyantát.

Annyi,hogy nálunk kútvíz van,a bwt pedig hálózati vízzel működik ott lehet van klór is plusszban.

Előzmény: Lacivill (567)
Lacivill Creative Commons License 2022.03.13 0 0 567

Szevusz, gyantát nem kellett még cserélni benne? Karbantartást meg lehet oldani házilagosan?

Előzmény: östermelő (564)
Debrin Creative Commons License 2022.03.11 0 0 566

Azt írod egészségtelen, nekem azt mondta a vízlágyítót szerelő szaki, hogy egyáltalán nem káros az egészségre, csak olyan értelemben, ha valaki kizárólag lágyított vizet iszik, és már forrásból nem visz be kalciumot, akkor a kalciumhiány miatt csontritkulást okozhat (ezért van a kormányrendelet, hogy min. 5 nk kell legyen) de amúgy semmi egészségkárosító hatása nincs.

 

Tehát, ha valaki nem csapvizet iszik, akkor simán lehet, hogy 0,1nk-ra lágyítja a vizet, így sehol egy folt, amit törölgetni kéne.

Előzmény: sylvanus67 (565)
sylvanus67 Creative Commons License 2022.03.10 0 0 565

kérdeztem, milyen inni a lágyított víz - régi alföldi tapasztalatom szerint ihatatlan:

 

 

Én a sima csapvizet is utálom: (bort iszok helyette), de hogy ihatatlan, az hülyeség. Inkább egészségtelen.

Előzmény: balpis (563)
östermelő Creative Commons License 2022.03.09 0 0 564

Talán hat éve van egy ecowater vízlágyítónk. Nagyon kevés sót használtunk fel eddig.

Mostanában nem de régebben ellenőriztem tartja-e a beállított 4-5-ös lágyítást,és pontosan működik.

Alföldi vagyok és simán megiszom a lágyított vizet,de a kút vizet is lágyítatlanul.

Saját hidrofor van és az utána levő nyomás szabályzó 2.5 barra van állítva.

Mosógépből vegyél normálisat az nem is rohad el de nem is 1-200.000 ft. (miele talán 15 éves hibátlan)

Azok a "foltok" bármivel egy mozdulattal letörölhetők.

A karbantartás a szűrő takarítás (az a te dolgod) És évente egyszer beleöntök valami port és elindítom a regenerálást. (a por nevét a linket lefelé görgetve megtalálod valahol)

A bátyámnál kb egy éve lett egy bwt lágyító,na az eszi a sót az ecowater-hez képest, vízkeménység/elhasznállt m3 

 

Fürdeni meg bizony jobb a lágyított vízben.

 

Nem azért vesznek vízlágyítót az emberek,mert x időn belül megtérül.

 

Esetleg még valami?

 

https://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=1734255&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9098385

Előzmény: balpis (563)
balpis Creative Commons License 2022.03.09 0 0 563

tegnap beszéltem a forgalmazóval.

Őszinte volt, gyakorlatilag szinte lebeszélt az egészről :)

 

- adatok alapján szerinte elég lenne a Comfort 400 is, nem akar az 500-asra rábeszélni

- kb. 2 havonta becsül egy zsáknyi só igényt, plusz évi 6-8 köbméter regeneráló víz

- kérdeztem, milyen inni a lágyított víz - régi alföldi tapasztalatom szerint ihatatlan: ő sem bírja meginni, hagyjak ívásra, főzésre kemény vizet a konyhába (ezt még meg is tudnám oldani, hisz mindenképp bontani kell a bejövő csövet, ez az első leágazás, mehetek előtte vagy utána is a lágyítóhoz

- valószínűleg kell nyomásnövelés (+minimum 150kFt)

- vízkő nem lesz, de ugyanúgy foltos marad minden a konyhában, fürdőben (Na),csak könnyebben letörölhető

 

Szóval nem látok annyi előnyt, mint amibe kerülne:

- kb. 450-650kFt egyszeri költség (a nyomásfokozó függvénye) a szereléssel - ez az otthonfelújítási támogatással felezhető lehet (így durván 250-350eFt, de sajnos a magasabb érték a valószínűbb)

- kb. évi 20eFt működési költség

- kérdéses lehet az évi 25eFt körüli éves karbantartás

 

Ezekkel szemben áll

- kevesebb vegyszer a takarításhoz, mosáshoz (ez kb. az éves üzemeltetési költséggel állhat párban)

- gyorsabb takarítás - ezt nehéz számszerűsíteni, de kb. havi 1-2 óra megtakarítás, optimális esetben

- háztartási gépek (mosógép, bojler) hosszabb élettartama - 300eFt-ból tudok venni 2 mosógépet és kétszer felújítom a villanybojlert... De a 6 éves mosógépünknek egyébként is lassan lerohad a teteje, nem a kemény víz miatt :(

- átlagosan valamivel szebb, esztétikusabb fürdőszoba, mosogató tálca - na, ez nem számszerűíthető

 

- korábban még azt gondoltam, hogy a bőrnek jót tesz, de most jobban utánakerestem és ez egyre kevésbé tűnik igaznak. Ez lehetett volna esetleg a meggyőző érv.

 

Mi lehet az, amit kihagytam az egyenlegből?

Így sajnos egyelőre elég negatív irányba hajlik számomra... :(

 

 

Előzmény: balpis (558)
sylvanus67 Creative Commons License 2022.03.08 0 0 562

Nem kétlem:)

Előzmény: attila0325 (561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!