Keresés

Részletes keresés

Fresco Creative Commons License 2003.07.11 0 0 10
Legalább plasztikus! Mindent meg lehet magyarázni, pont ezt nem?!
Előzmény: Majdnem (9)
Majdnem Creative Commons License 2003.07.11 0 0 9
Nem rosszak, de tényleg látszik a fölülről jövő világítás árnyéka (falombon erősen).
Előzmény: Fresco (8)
Fresco Creative Commons License 2003.07.11 0 0 8
Ime két kép.Nekem megfelel de sosem hajszoltam a tökéletességet és ez nem is olyan nehéz feladat (nincs üveg, relative kis méret stb.).

http://www33.brinkster.com/szert/karoly/2011web.jpg
1600x1300 pixel felbontás webre butitva,130 kilobájt.

http://www33.brinkster.com/szert/karoly/953web.jpg
kb. 20x15 cm részlet egy 50x60 cm-es képből, webre butitva
2560x1920 – as felbontás azaz 5 megapixel, 344 kilobájt.

Előzmény: rgb99 (5)
rgb99 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 7
Majdnem.

NNa! Remélem nem sértettem meg senkit, de a leírásodból itélve hasonló a technika. Szűrőfólia + polárszűrő. (Ha jólemlékszem akkor Szisti még említette is, hogy Pálvölgyitől szerezte be a fóliát.)

Előzmény: Majdnem (6)
Majdnem Creative Commons License 2003.07.11 0 0 6
A növényfotók Szisti munkái! Nagyon szép fotókat csinál... (szerintem nagyon türelmes is nem csak tehetséges :) )
Előzmény: rgb99 (4)
rgb99 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 5
Fresco:

Belinkelhetnél párat a reprókból.

Előzmény: Fresco (3)
rgb99 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 4
Majdnem:

Ha Te raktad fel azokat a növényfotókat, ahol olyan szépen jött a mély zöld, akkor hiszek Neked. :))) Megnéztem a gobelinfotódat. Ez a minőség a biztosítónak már bőven jó. Olajfestményeknél az a probléma, hogy nem síma, hanem sokszor elég durva a festékréteg. Ezt természetes szórt fénynél fotózva mindíg jó volt az eredmény. 20-30 képből álló gyűjtemény fotózásánál egyszerű és célravezető, pláne, ha én választom meg az időpontot. Amikor ilyen megbízásaim voltak még nem volt digi gépem. Tutira kellett mennem. Látni akartam, hogy mi lesz a képen.

Előzmény: Majdnem (1)
Fresco Creative Commons License 2003.07.11 0 0 3
Minolta dimage 7 -tel és egy plafonra nyomott sunpack vakuval nem is olyan rossz reprók lettek. Próbálok majd valami butitott képet mellékelni.
Majdnem Creative Commons License 2003.07.11 0 0 2
üveg alatt persze!
Majdnem Creative Commons License 2003.07.11 0 0 1
Szerintem elég jól meg lehet oldani a feladatot két oldalról vakuzva polárfólián keresztül és polárszűrővel fényképezni. A beállításra nagyon érzékeny, meg a nagyobb felületen nem feltétlenül egyenletes a hatás (nagylátó ugye kerülendő), de a természetes fény kiszámíthatatlansága sok borsot tud törni a fotós orra alá. Milyen anyagra, milyen géppel milyen felhasználásra?
Ez egy meglehetősen piszkos gobelin fényképe az előző módszerrel :
www.foto.webzona.hu/fotok/gobelin.jpg
Előzmény: rgb99 (0)
rgb99 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 0
Fresco:
Festményreprózásra szerintem a legrosszabb megoldás a vaku.
(Biztosító részére többször készítettem gyűjteményekről reprót.)
A helyedben nappal, de borongós időben, mikor eléggé szórt fény van, az ablakon bejövő fényben megkeresném a legjobb (lehetőleg nem csillogó) pozíciót, és állványra tett géppel természetes fénynél lefényképezném. Olajfestmények esetében jobbat nem tudok ajaánlani.
A probléma az üveg mögötti akvarellekkel van. Ezek mindenképpen csillognak. Az nehéz dió.

Előzmény: Fresco (-)
Fresco Creative Commons License 2003.07.11 0 0 topiknyitó
Azon töprengek, hogyan tudnék itthon szép reprodukciókat készíteni a festményeimről, milyen műtermi vakuzási okosságok vannak a számomra is megfizethető kategóriában!?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!