Keresés

Részletes keresés

darusferi Creative Commons License 2021.08.10 0 0 3004

Udv  restjanko !

A kepen lathato 1  es Komar , nem csak hogy szep de egyszeruen  szemet kapraztato mukincs !

Minde porcikajan latszik a hozza ertes es a figyelmes alapossag  Gratulalok !

A visszapillanto tukor hatoldala kromozva van e vagy polirozva , hogy olyan szep fenyes ? ?

Most nem tudok szamitogep kozelebe lenni igy csak telefonon latom a kepeket , s a felbontas nem a leg okesabb , nem latom tisztan ,  ugy latom az elso sarvedonel a bovdeneket rogzitetted , ha igen hogyan ? Mivel ? 

S ha otthon vagy a Komar ban  szeretnek kerdezni .

Igaz hogy elsosorban Riga im vannak de eppen most a napokban hozzajutottam egy Komar 2  es hez , salynos meg inditani ne tudtam nem volt szikra amit mar , kozben ovosoltam ,de meg ugy latom karburator problema lehet hiszen reg volt ez inditva . vagy lehet hogy tobb tenyezo is kozre jatszik

Mindenesetre szeretnem kicsit rendbe szedni . Nekem ezen  vegyesen szurke es fekete szinu bovdenek vannak , gondolom eredetileg nem igy volt ,szeretnem egysegesiteni oket , kerdeznem hogy a. 2 es komar mijen szinu bovdenekkel volt ujonan ?   Valamint ohol a bovdenek be mennek a lampa meletti lemez burkolatba ott annal az ovalis nyilasnal van egy gumi ami elernyedt es szakad elfele .kerdem hogy azt mivel mejik motor alkatreszevel lehet potolni ? 

Elore is koszonom a valaszt !

vermestibi2 Creative Commons License 2021.08.10 0 0 3003

Ja, és szép ez a Komár! Valaha, vagy 25 éve nekem is volt, de elherdáltam. Pár éve találkoztam egyel, Debrecenben valaki ezzel járt dolgozni, nap mint nap.

Előzmény: restjankó (2999)
vermestibi2 Creative Commons License 2021.08.10 0 0 3002

Üdv!

A kerék nehéz ügy. Darusferi látta valahol, hogy árulnak utángyártott ráfot, küllőt lehet gyártatni hozzá, agyat szerezni meg nem túl nehéz. Ennek a megoldásnak az a hátránya, hogy magunknak kell összerakni a kereket, s pl. a centrírozás bajos lehet (Debrecenben például senki nem vállal ilyet), előnye viszont az, hogy ha már úgyis szét van szedve a kerék, az agyat egy jó esztergályossal meg lehet szabályoztatni (és kell is, mert gyári állapotában majd' mindegyik huplis).

A kipufogóról szintén Darusferi mondta, hogy valahol (Ukrajnában?) árulnak újat, hosszút, 16-osra valót.

Előzmény: restjankó (2999)
vermestibi2 Creative Commons License 2021.08.10 0 0 3001

Üdv!

A tirisztoros gyújtás teljesen gondozásmentes. Egyszer jól beállítod és ha csak el nem romlik valamelyik alkatrész (nem szokott), akkor  soha többé nem kell foglalkoznod vele.

A tirisztoros blokk gyorsabban felpörög. Elvileg az eredeti tirisztoros hengernél alacsonyabb a maximális fordulatszám, de a gyakorlatban ez szerintem nem nagyon vehető észre. Alacsonyabb fordulatszámon gyengébb a tirisztoros blokk, de a használatban ez sem okoz semmi problémát - ha meg akarsz fordulni egy szűkebb úton, a megszakítóssal ezt simán meg tudod tenni egyesben, a tirisztorosnál meg használnod kell hozzá a kuplungot (nekem legalábbis kell).

Előzmény: Marcellvs (3000)
Marcellvs Creative Commons License 2021.08.09 0 0 3000

Üdv! A sokadik megszakítós Rigám után, kedvem támadt tirisztoros projektbe kezdeni így vettem egy leharcolt Minit és egy 22-es üres vázat legoznék össze használható motorrá. Gyújtás témakörben érdeklődnék, hogy mennyire kényes a tirisztoros gyújtás, mire kell odafigyelni a bekötés és a használat során, illetve egyéb tapasztalatokra is kíváncsi vagyok. 

restjankó Creative Commons License 2021.08.09 0 0 2999

Ma mutattam a videót a motor eredeti gazdájának. Rögtön azzal kezdte,ha eladnám neki szóljak először.

Hát nem! Elég öreg vagyok ahhoz, hogy már több ilyen projektbe kezdjek.

Ezt megcsinálom és marad, mert helyet találok neki.  Volt olyan vasam ami évekig a nappaliban lakott a párom szorgalmasan figyelmeztetett, hogy mivel nem engedem törölgetni csináljam meg. mert poros.

A vásárolható után gyártott alkatrészek közül a jobb minőséget keresném ebben kellene segítség.

Nem pár ezer forinton múlik. Gondolom eredetit nehéz találni, bár korábban volt pár projektem amiben az elérhető dolgok nagyon jónak bizonyultak. (komár 232, babetta 228 stb.) 

Jelenleg 2 szép kerék 1 kipufogó és egy lámpa krómkeret amire vadászok . Kormány és tartozékai lesz a következő, de ezeket talán meg tudom oldani.

Előzmény: vermestibi2 (2998)
vermestibi2 Creative Commons License 2021.08.09 0 0 2998

Üdv!

Gratulálok az újraélesztéshez. Ezek a Rigázás legszebb pillanatai, amikor több évtizedes álom után újra beindul valami.

A motoros boltok és webshopok mind ugyanazokat a cuccokat árulják; tapasztalatom szerint nincs jelentős különbség köztük.

A Jófogáson szinte mindig árulnak Riga-cuccokat - de jellemzően nem baráti áron. A legolcsóbban még úgy úszhatja meg az ember, ha vesz egy többé-kevésbé komplett donor motort.

Veteránbörzéken kincseket lehet találni, de ott is gyakori a nyerészkedő kupec.

Milyen alkatrészekre volna szükséged?

Előzmény: restjankó (2997)
restjankó Creative Commons License 2021.08.09 0 0 2997

Sziasztok urak!

Mivel életre kelt a vas 40 év állás után látom, hogy komolyan kell foglalkoznom a felújítás gondolatával.

Hol érdemes keresgélnem alkatrészek után? Bowdenek stb.  Esetleg, ha valakinek van márkatársi áron néhány használható alkatrésze kérem jelezze.

üdv.

vermestibi2 Creative Commons License 2021.08.07 0 0 2996

Több mint egy év pihentetés után ma előtoltam a VaspaRigát. Mivel tavaly nyáron sem tisztítottam ki a benzincsap ülepítő poharát, most ki akartam - de fölöslegesen tekertem szét, alig volt benne kosz.

Felfújtam a gumikat, feltöltöttem a tankot - ennyi volt a karbantartás. Első rúgásra indult. Idén 52 éves!

Gurultam vele pár kilométert, minden tökéletesen működik.

vermestibi2 Creative Commons License 2021.08.07 0 0 2995

A csíkozása is ilyen?

Előzmény: Marcellvs (2994)
Marcellvs Creative Commons License 2021.08.06 0 0 2994

Nekem is van egy ilyenem. 71es évjárat. Meg a váltó is fordítva van rajta. Lent 1,fent 2.

Előzmény: vermestibi2 (2989)
restjankó Creative Commons License 2021.08.06 0 0 2993
Katonka Balázs Creative Commons License 2021.07.25 0 0 2992

Vicc.   Van ott valami masik is kerek nelkul

Előzmény: vermestibi2 (2991)
vermestibi2 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 2991
Előzmény: Katonka Balázs (2990)
Katonka Balázs Creative Commons License 2021.07.25 0 0 2990

De fura. Egesz egybe van. Hol hirdetik? 

Előzmény: vermestibi2 (2989)
vermestibi2 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 2989

Elvtársak!

Hirdetik ezt a Verhót. Valami furcsa volt rajta, de csak sokára jöttem rá: a sárvédőkön a csíkozás nem a szokásos!

Katonka Balázs Creative Commons License 2021.07.23 0 0 2988

Szegeny Feri.  Engem se er el hetek ota.  De nyugi Feribácsi nincs gond.  Szezonkezdet elott vagyok.  Mihelyt a kukoricagyarba kezdek majd alltohelyembe elrohadni a napon es lesz egy halom szabadidom felfoglak hívni. Akkor mar lesz időm. 😊

Előzmény: vermestibi2 (2987)
vermestibi2 Creative Commons License 2021.07.22 0 0 2987

Üdv!

Kezdek magamhoz térni, mert néha már 30 fok alá csökken a hőmérséklet.

Láttam, ma kerestél. Holnap 15 után tudunk beszélni.

Előzmény: darusferi (2986)
darusferi Creative Commons License 2021.07.22 0 0 2986

Üdv Tibi ! 

Hogy bírod ezt a meleget ?

vermestibi2 Creative Commons License 2021.07.22 0 0 2985

Nehéz bármi okosat mondani.

Feltételezzük, hogy a gyújtás és a porlasztó rendben van (vagyis könnyen indul, üresben a gázadásra jól reagál, stb).

Én sztenderre állítva kettesbe kapcsolnám, és megnézném, hogy alapjáraton bírja-e a kereket forgatni. Ha szépen forgatja és a gázra könnyen felpörög, akkor alighanem a kuplungnál van a gubanc: amikor behúzod, a tüskés lamella hozzáérhet a kosárhoz és zár a kuplung, vagyis nem tudod csúsztatni, lefullad. Ez viszonylag gyakori hiba, rosszul kihézagolt kuplungnál.

Ha sztenderre állítva nem bírja el alapjáraton lassan forgatni a kereket, akkor valami más baj van, pl. valami szorul a blokkban, vagy a gyújtás/karbi nincs jól behangolva, esetleg kopott a henger (de úgy emlékszem, azt írtad, fúrattad).

Előzmény: Marcellvs (2984)
Marcellvs Creative Commons License 2021.07.19 0 0 2984

Üdv mindenkinek! Egy olyan problémám lenne, hogy ha behúzom a kuplungot akkor megfullad a motor. Mitől lehet ez, mit nézzek meg. 16os Rigó

darusferi Creative Commons License 2021.07.08 0 0 2983

Nekem is szimpatikus , sőt talán még érdekesebb is lehet  .

Verho4 Creative Commons License 2021.07.08 0 0 2982
  • Udv Tibi! Engem erdekel a Tiszaorsi tali!!
vermestibi2 Creative Commons License 2021.07.06 0 0 2981

Ez is jó lehet, a múlt évben elmaradt, de idén meg kéne nézni.

darusferi Creative Commons License 2021.07.05 0 0 2980

Üdv Vermestibi ! 

Még nem is mondtam hogy a Riga  4 en az a Verhovina kormány igen  kényelmes testhelyzetben történő vezetést tesz lehetővé .  Valamint nem gondoltam volna hogy a rövid rugóutjai ellenére azon a rossz uton is nagyon szépen simán megy , a motor . 

A tekercseléshez hányas drótot is mondtál  ?

darusferi Creative Commons License 2021.07.05 0 0 2979

Üdv Verhó 4 !

Örülök hogy jössz  , legalább ez alkalommal öszefutunk , ebben a rohanó világban máskor nem igazán jön össze .

Most hogy Szeptemberben lesz  ,már valószinü nem lessz annyira meleg , Rigás Csabi biztosan mondta neked is , tervei szerint  most nem motorral jön mert hozza az  idős  Édesapját aki munkás éveiben buszsofőr volt és és Csabi szeretne neki egy élményteli napot szerezni . Józsi a Tiszaújváros i motorosokat akik a multkor  is voltak  most is szivesen látnánk , addig még ha megoldható ,  légyszives trombitáld már össze őket .

Verho4 Creative Commons License 2021.07.05 0 0 2978

Folyas verho 4is megy!!! :-)

darusferi Creative Commons License 2021.07.04 0 0 2977

Sziasztok !

Tervben van egy a tavaly előttihez hasonló Rigás  motorozás Folyás ra , Aki szeretne csatlakozni , ha lehet jelezze !

vermestibi2 Creative Commons License 2021.07.04 0 0 2976

Szerintem sietnünk éppen nem kell, de elkezdhetnénk felmérni, hogy ki jön és mivel jön.

- vermestibi Riga 4 (1969)

Előzmény: darusferi (2975)
darusferi Creative Commons License 2021.07.03 0 0 2975

Üdv Vermestibi ! 

Ha jól értem ,  regisztrálnunk kellene minél hamarabb ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!