Keresés

Részletes keresés

herrkz Creative Commons License 2023.02.15 0 0 4457

Ezt nem tudom sajnos. Majd megnézem a zárón délután és beirom. Mert korábban nézegettem, de nekem nem mondott semmit. Csak sok szám. :-)

Uszadek? Hm, néha láttam a műtét előtt olyan áttetsző "fergeket" a látóterben. Mióta műtöttek, még nem láttam.

Előzmény: ujbubo (4456)
ujbubo Creative Commons License 2023.02.15 0 0 4456

hidrofil vagy hidrofób lencséd van?

nincsenek üvegtesti uszadékaid?

 

egy üvegtest csere valoszinű megoldaná a dolgot de rizikós

nem is fogják megcsinálni 

Előzmény: herrkz (4455)
herrkz Creative Commons License 2023.02.14 0 0 4455

Itt nem lehet utólag szerkeszteni a hozzászólást?

Még annyi, hogy megemlítettem neki, hogy a műtött szememmel az első két-három hétben, milyen szép élénk színek voltak, meg éles kontúrok. Azóta viszont elmúlt a szín és az élesség is. Fóleg olyan 4-5 méteren belül, illetve érzésem szerint távolra sem látok olyan jól, mint akkor.

Megnézte alaposan és a következőket mondta: olyan a lencsém, mintha poros lenne. Mint amikor a szemüveg lencse elkoszolódik. Ezt szerinte a szemben lévő apró nem tudom mik okozhatják. De ne aggódjak, mert ezt egy egyszerű lézeres kezeléssel megtisztítják. Általában egy-két éven belül ez sok műtött szemnél jelentkezik. Nálam valamiért jóval előbb.

Ilyenről már olvastam korábban, hogy a lencse mögött elfátyolosodik és lézerrel ezt eltüntetik. De, hogy a lencsémen legyenek, ahogy ő fogalmazott: apró porszem szerű szennyeződések... Kíváncsi vagyok a dokim mit mond majd?

Előzmény: herrkz (4454)
herrkz Creative Commons License 2023.02.14 0 0 4454

Sziasztok! Tegnap voltam optikusnál, hogy csináltatok olvasó szemüveget. Tudok olvasni a régivel is, csak a műtött szememhez nem passzol, így kissé zavar. Hát, még nem lesz szemüveg. Nagyon korrektül azt tanácsolta, hogy először konzultáljak egy orvossal! Ugyanis a bal szememen is eléggé kiterjedt a szürkehályog. Szerinte az idén biztos műteni kell, mert hamarosan zavarni fog a látásban. Ne dobjak ki tízezreket feleslegesen. Így két hét múlva újra irány a doki... Igen ugyanaz a doki. Végül is ő vizsgálgatott az elmúlt bő két évben. Nem kisérletezek új orvossal. Ha tényleg műtét lesz, hátha most majd megúszom már fájdalom nélkül. A stílusa a régi. :-) Ma kértem telefonon időpontot. Nem lett kedvesebb az elmúlt hetekben... :-)

herrkz Creative Commons License 2023.02.09 0 0 4453

Nagyon szépen köszönöm!

Előzmény: seva1971 (4452)
seva1971 Creative Commons License 2023.02.09 0 0 4452

Hyaluronos cseppben nagyon jó a systane ultra hyaluron ill az OTE szemcseppje. Az utóbbi nem csak hyaluront, hanem B5 vitamint is tartalmaz, mely vitalizálja a szaruhártya felszínét.

Előzmény: herrkz (4450)
herrkz Creative Commons License 2023.02.07 0 0 4451

Nem tudom szerkeszteni. Az ivással nincs baj szerintem. A minimum a 2 - 2,5 liter, de inkább 3 a napi átlag. Igaz "nem sima víz", hanem szódavíz. Remélem az is jó. Mert elég rossz ízű vizunk van a jelenlegi lakhelyünkön. A szodat meg az előző lakhelyünkön csináljak.

Előzmény: herrkz (4450)
herrkz Creative Commons License 2023.02.07 0 0 4450

Szia! Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget! Ne haragudj, de még lenne kérdésem! A múltkor tévedésből írtam, hogy hyaluronos mukonnyet kaptam! Csak tartósítószer mentes... Ha lehet, tudnál ajánlani, hogy melyiket vegyem? Köszönöm szépen! Válaszod második részével kapcsolatban csak annyi, hogy jövő hétre kaptam időpontot egy optikushoz, Bp-n. Őket ajánlotta a Retina intézetben korábban a vizsgáló orvos. Ha le szabad írni a nevüket : Kaiser optika.

 

Esetleg valakinek van velük kapcsolatban tapasztalata? A másik optika az Orange. Amit még ajánlott a doki.

 

Még egyszer hálás köszönet Neked a sok tanácsért, segítségért!

Előzmény: seva1971 (4449)
seva1971 Creative Commons License 2023.02.07 0 0 4449

Műkönny használata mellett is oda kell figyelni a megfelelő víz ivásra. Igen, ez víz! Nem cukros tea, rostos, üdítők. Amiben édesítő anyag van, az a szervezet számára már ételnek minősül és nem folyadéknak. A víz az információ vivő anyag a szervezetben és ebből tud könny termelődni. min. 2 l!!!!

Igen, kialakulhat cyl, mivel a szaruhártyán ejtenek sebfelszínt a műtét során. A szaruhártya újdonképződésre nem alkalmas, a régi sejtek megnyúlással takarják az ún. sebfelszínt.

Nem ártana elmenni egy optometristához, aki ellenőrzi, hogy kell-e szemüveg ill fel is írja, hogy milyen dioptria.

Műtét után sem szabad megfeletkezni a min. 2 évente kontrollról.

Előzmény: herrkz (4447)
seva1971 Creative Commons License 2023.02.07 0 0 4448

Műtét után közvetlenül, az természetes, hogy ne dörzsöld. kb 6 hétig helyezkedik a műlencse. Ezért is van, hogy addig nem írhatjuk fel a végleges dioptriákat szemüvegbe.

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4446)
herrkz Creative Commons License 2023.02.06 0 0 4447

Szia! Köszi. Akkor áttérek a napi 3-ra. Nem kell a "bocsánat" :-) , ha az életkorral összefüggő, akkor rendben, ez van. :-) Én azt hittem ez valami nem normális dolog. Féltem, hogy valami nem OK. Mostanában feltűnően rosszabb a látásélességem közelre és sajnos távolra is! A műtét utáni pár napban minden szép színes, éles, kontrasztos volt. Mostmár nem sajnos. Sőt, ha csak jobb szemmel - a műtöttel - nézek pl szöveget a képernyőn, vagy ábrát, szellemkép van. Létezhet, hogy a műlencsével is cilinderes látásom legyen? Köszi

Előzmény: seva1971 (4444)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.02.06 0 0 4446

Nekem is mondta az orvos, hogy ne dörzsöljem műtét után azt, hogy pontosan meddig, nem tudom.

Előzmény: seva1971 (4445)
seva1971 Creative Commons License 2023.02.06 0 0 4445

Miért ne dörzsölhetné a szemét?  Ez nem kl, hanem beültetett műlencse. Természetesen , ha megfelelően használja a szemcseppet, dörzsölni sem fogja.

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4442)
seva1971 Creative Commons License 2023.02.06 0 0 4444

Min 3-szor használj műkönnyet. Nem elég a 2. Reggel mosakodás után, du. 2 óra felé és lefekvés előtt 10 perccel. Ne várd meg, még panaszod lesz.

Az, hogy nehezebben fókuszálsz, azaz lassabban, bocsánat, már a kortól függ.

Előzmény: herrkz (4440)
herrkz Creative Commons License 2023.02.02 0 0 4443

Köszönöm! Akkor igyekszem figyelni, hogy ne tegyem!

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4442)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.02.02 0 0 4442

Szerintem műtét után 1-2-3 évvel, amikorra a lencse már rendesen betokozódik, akkor már mértékkel dörzsölheted.

Velem is megesik néha.

 

Néhány hónapig persze felejtős.

Előzmény: herrkz (4441)
herrkz Creative Commons License 2023.02.02 0 0 4441

Bocsánat, még egy kérdés. Ezentúl el lehet felejteni a jó kis reggeli szemdorzsoleses ébredést. Annyira hiányzik. :-) Mindig nyúlok oda és egy-ket kivételtől eltekintve eszembe jut időben, hogy nem szabad! De sikerült már párszor megdorzsolni. Utána meg rögtön be vagyok rosalva, hogy milyen kárt okoztam? Mert ilyenkor persze rögtön jön az " olyan mintha fájna", "mintha nem úgy latnek mint eddig" stb :-)

Előzmény: seva1971 (4439)
herrkz Creative Commons License 2023.02.02 0 0 4440

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Hyaluronosat ajánlott a gyógyszeresz is. Ezzel elvagyok napi 2x cseppentessel. Általában már csak reggel szúr a szemem, ébredés után 1-2 órával. Az idegentest érzés is már csak ritkán tapasztalható. Közelre illetve az eddigi kb 3 m-rol tökéletes tv képre már alkalmatlan a latasom. Plusz a telefon képernyőjéhez is. Az első két három hétben pedig nagyon örültem, hogy ilyen jó lett. Mostmár inkább ilyen 5-6 m-rol éles a latasom. Ami furcsa, hogy továbbra is megmaradt a "lassú fókuszálás". Először kissé elmosódott, homályos. Ahogy "rakoncentralok" amit nézek, akkor élesedik ki. 

Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget!

Előzmény: seva1971 (4439)
seva1971 Creative Commons License 2023.02.02 0 0 4439

Ne haragudj, hogy csak most válaszolok, de nem tudtam belépni az oldalra technikai problémák miatt.

Teljesen normális , hogy az utolsó, 6 hetes kontrollra oda küldenek vissza, ahonnan küldtek eredetileg. Ők fogják felírni az esetleges szü-t.

A beültetett műlencse 6 hétig helyezkedik még, ezért érzed azt, hogy először jobban láttál, utána változás lett. Ezért is van, hogy műtét után 6 héttel írjuk fel a szemüveget.

Műkönnyet használj. Én minden 50 év felettinek ajánlom, de ha netán monitor előtt dolgozik, akkor pedig kötelezően. Minden műkönny mást tud. Ha azt érzed, hogy csak pár percig jó és utána ugyanaz a probléma, váltani kell. Extra száraz szem esetén 2 féle műkönnyet szoktam javasolni. Nappalra a hígabb, hyaluront tartalmazó cseppet. Este lefekvés előtt pedig a sűrűbb cseppet, hogy ez éjjel dolgozzon a szemedbe. Remélem, tudtam picit segíteni.

Előzmény: herrkz (4423)
seva1971 Creative Commons License 2023.02.02 0 0 4438

A szemcsepp gyógyít. A műkönny segítség a szem nedvessen tartásához.

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4427)
seva1971 Creative Commons License 2023.02.02 0 0 4437

Teljesen normális. Általában arra panaszkodnak az ügyfelek, hogy a második szem műtétjénél jobban érzik. Nem fáj, de kellemetlen. Lehet, hogy az első műtétnél annyira stresszeltek, hogy elnyomja a kellemetlen érzést? Nem tudom, de tény, hogy gyakorta mondjátok ezt az infot.

Előzmény: teddy53 (4430)
teddy53 Creative Commons License 2023.01.30 0 0 4436

Szia !  Szigorúan betartok minden műtét utáni orvosi előírást !  A csepegtetéseket szigorúan betartom. Csütörtökön lesz a 2.kontroll,akkor kapom kézhez a zárójelentést..                                                Bízom benne hogy rendben lesz minden..

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4434)
Arwen64 Creative Commons License 2023.01.29 0 0 4435

Kilenc hónapja volt mindkét szemem szürkehákyog műtétje. Kb.  1 hónapja ég, viszket, a felső szemhéjam duzzadt, hámlik. Az orvos szemhéjszéli gyulladásra adott Tobradex szemcseppet. 5 nap csepegtetés után megnőtt a szemnyomás, abba kellett hagyni. Használok műkönnyet, szrmhéjtoalett naponta. Volt valaki hasonló problémával? Érdekes volt, hogy a műtétkor ennél a szemnél hányinger és szédülés fogott el. Műtét után pár napig tejszerű homály volt, smi Ducressa szemcseppre javult. Műtét után 2 hónappal hátsó határhártya leválás ebben a szemben, azóta oldalt úszkáló hálók vannakk. Soha előtte nem volt baj a szememmel. Ez szövődménye lehet a műtétnek? Volt esetlég más is ilyen  tünetekkel? Javulás várható?

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.01.27 0 1 4434

Minden szabályt notóriusan tarts be, amit az orvos mondott.

Ne türelmetlenkedj, ne segíts a konyhában, ne moss 1-2 hétig hajat vagy sampon és szappan mentesen, ne emelj egyenlőre semmit, használd addig és annyit azt a szemcseppet, ahogy az orvos mondta.

stb stb

Előzmény: teddy53 (4432)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.01.27 -1 0 4433

Nem tudom. Én nem éreztem.

Előzmény: teddy53 (4430)
teddy53 Creative Commons License 2023.01.27 0 0 4432

Köszönöm a gyors reakciódat !                                                                                                                  A ‘regeneráció’alatt mit értsek ??

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4431)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.01.27 0 0 4431

Két műtét sohasem ugyanolyan.

A regenerációra figyelj oda.

Előzmény: teddy53 (4430)
teddy53 Creative Commons License 2023.01.27 0 0 4430

Kedden 10h körül operáltak. Azóta kell csöpögtetnem  napi 4x szteroid tartalmú cseppeket.  A műtét közben talán többször éreztem szűrő,nyomó érzést mint az előzőnél..                                       Szerinted ez így normális ??   

Előzmény: max val bircaman szeredőc (4429)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.01.27 -1 0 4429

"a mostani műtét jobban megviselt mint az első mütét"

 

Miért?

Előzmény: teddy53 (4428)
teddy53 Creative Commons License 2023.01.26 0 0 4428

Sziasztok !  Tegnapelőtt operálták meg a jobb szememet (szh). A bal szememet 3 hónapja műtötték. Kétfajta szemcseppet kell csepegtetnem napi 4x.. Jövő héten a második kontroll.  Remélem hogy gond nélkül fog gyógyulni.  Szteroid tartalmú szerek,nem gyengék.  Majd 6 hét,és lehet olvasó szemüveget csináltatnom..  Ez a mostani műtét jobban megviselt mint az első mütét..  Más is volt már így ??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!