Keresés

Részletes keresés

Lacivill Creative Commons License 2020.06.21 0 0 1709

Szia, az egyik megrendelőmnél pont forditott a helyzet. 4 db távirányitóst kapott a kapcsolós helyett. Már csak egy redőnyős kellene aki átszereli. Mailom publikus.

Előzmény: V.Zoltán76 (1706)
gabeeen Creative Commons License 2020.06.14 0 0 1708

A fali kapcsolós motorokat ki lehet cserélni rádiósra.

Ki kell venni a redőny tengelyt amiben a motor található.

Keress hozzád közel eső megbízható kivitelezőt vagy gyártót ehhez.

Amennyiben a képen látható fém féderek tartják a lamellákat kérj helyettük műanyagot "lock to play" néven (2.kép), azok jóval tartósabbak lesznek. Sajnos nem lesz olcsó mutatvány.

 

 

Előzmény: V.Zoltán76 (1706)
eekeili Creative Commons License 2020.06.14 0 0 1707

 Pl. kézzel húzogatod a redőnyeidet !!

Előzmény: V.Zoltán76 (1706)
V.Zoltán76 Creative Commons License 2020.06.13 0 0 1706

Segítség!

 

Sziasztok! Lakást vásároltunk, kifogtunk egy olyan kivitelezőt, hogy ennél amatőrebb nincs. A lényeg, hogy 7db távirányítós redőny helyett 7db kapcsolósat rendeltek, a kapcsolók nincsenek kiépítve, hiszen távirányítású vezérelt rdőnyökről volt szó. A lakás kifizetve, a kivitelezőt ismerve reménytelen, hogy ők orvosolják a dolgot. Kérdésem mi a leg egyszerűbben megvalósítható megoldás? Motor kivesz, és valahogy átszerelhető antennásra? 12 lakásról van szó, 11 ben minden okés 3 eres vezetékkel távirányítós redőnyök érkeztek, csak nálunk 4 eres vezetékezés van, még bekötve nincsenek, mert szintén amatőrségből a külső tokban kell kötni a villanyszerelőknek, ahol a redőny mellett nem igen van hely, ezért most gyártatnak lemez darabokat a kötést elválasztandó a redőnyöktől. ( Belül a lakásokban a kötődobozok már fél éve le glettelve lefestve, ezért kell kívül kötni. ) Szóval  alényeg, hogy ha a kivitelezőre várok akkor évekig vagy soha nem lesz működő redőnyöm. Milyen lehetőségeim vannak?  Köszi a segítséget!

Alapi42 Creative Commons License 2020.06.10 0 0 1705

 Ezek szerint még mindig nagyobb a kereslet mint a kínálat.

A régi béke időben valamira való cég legalább féléves rendelés állománnyal rendelkezett !

Előzmény: RVI (1704)
RVI Creative Commons License 2020.06.10 0 0 1704

Sziasztok ! 

 

Segítséget szeretnék kérni!

 

Bp. XIII. kerületi lakásunkba szeretnénk alumínium  redőnyt (motoros, programozható) és szalagfüggönyt szereltetni. Már vagy a negyedik redőnyös céget kerestük meg, de vagy visszajelzés sem volt, vagy a felmérésre is 2 hetet mondtak. Aki most a múlt hét végén eljött felmérni és azzal búcsúztunk, hogy mindjárt küldi az árajánlatot, elment szabadságra. Persze ezt nem említette, amikor részleteztem, hogy nekünk sürgős lenne, csak tegnap derült ki, amikor kerestem...  Természetesen értem, hogy vészhelyzet utáni dömping van (gondolom), nekünk viszont sürgős lenne.

Nem tudom megítélni, hogy ez mekkora munka, de feltételezem, hogy mivel 2 db nagy méretű, háromszárnyas terasz ajtó, egy háromszárnyas ablak és 2 db normál, kétszárnyas ablakról van szó, azért nem olyan nagyon kicsi, hogy ne érném meg elvállalni. 

Ha tudtok olyan megbízható céget, aki némileg nagyobb aktivitást és odafigyelést mutat, azt előre is nagyon megköszönöm! Üdv, Ibolya 

jofej77 Creative Commons License 2020.06.01 0 0 1703

Sziasztok

 

Sikerült megoldanom, ha valakinek kell segítség szívesen segítek benne.

 

 

Előzmény: jofej77 (1701)
jofej77 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 1701

Sziasztok,

 

 

 

Segítséget szeretnék kérni a Smart Home redőny távirányító másolásában. 

Van-e valakinek esetleg leírása arról, hogy az Ipod alakú DC104 és DC105-ös távirányítót hogyan tudom átmásolni a DC169-es távirányítótra.

 

Előre is köszönöm

 

 

Bayern.5 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 1699

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Hol tudnék 35mm lamella szélességű reluxát szerezni,1100mm hossz és 15db kellene,csak lamella.

Égen földön keresem de nem találok,állítólag a 35mm lamella szélességűvel már nem foglalkozik egyik cég kereskedő sem.

Ha tudtok esetleg ilyen méretben akkor

légyszi segítsetek. Minden megoldás érdekel.

Előre is köszönöm.

Üdv,Gyula 

eekeili Creative Commons License 2020.05.09 0 0 1698

Silánymunkának néz ki !

Előzmény: Thread62 (1695)
Thread62 Creative Commons License 2020.05.09 0 0 1697

Gurtni kivezetőt tartalmaz a szolgáltatás, ha fent van akkor látszólag minden rendben van.

Előzmény: pgyafi (1696)
pgyafi Creative Commons License 2020.05.07 0 0 1696

Ha jó minőségű gurtni (lenne) akkor nem probléma.  A képet nézve, 1-2 évente gurtni csere bele van kódolva.

Gurtni kivezető az hova lett?

Előzmény: Thread62 (1695)
Thread62 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 1695

Sziasztok, 

Muanyag ablak zsanerja mellett valoszinuleg nincs hely, 1cm-el kijebb furtak lyukat mint a redőnytárcsa, és talán direkt, félfordulat csavar van benne.

Ez egy szabványos szerelési forma manapság? A zsanér felett vitték volna akkor lett volna helyuk, csak akkor kivulre is kell igazabol egy görgő mert ott megtörik lefele a gurtni vonala miutan egyenesen atment a tokon. Szoval jo ez a spiralos kivezetes? Nem kell évente gurtnit csereélni majd?

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2020.04.29 0 0 1694

Kérdés: Van-e olyan "hajtómű" redőnyhöz ami ha áramot kap egy áramkörben ami felhúzza a másikban meg le?
Tudom vannak kész termékek, de itt én akarom saját megoldással vezérelni. Relékártya meg Arduino UNO

Pompiere Creative Commons License 2020.04.20 0 0 1693

Éppen ma szereltek nálam vakolható tokos aluredőnyt. Ennek kívül van a szerelőfedele, tehát erről tudok "nyilatkozni".

 

Ez alapján azt javasolnám, hogy vedd le a lefutókat (redőnyláb). 2-2 csavar fogja, ezt kitekered, majd magad felé meghúzod őket. Ha passzentosra lettek beszabva akkor lehet, hogy nehezen jönnek ki. Ezután elvileg a redőnyléceket (palástot) a könyöklő függőleges síkja elé tudod húzni és óvatosan leengedni annyira, hogy a tengelyből ki tudd akasztani a feltolásgátlókat. Ahogy néztem az arriter tűzőgéppel van rögzítve minden második léc végébe.

 

Szerintem minden képpen le kell venni a palástot mert ott fent a helyén ez a hiba nem javítható és sajnos a levétel is kétemberes feladat. Ráadásul itt a nagy fesztáv miatt nagy lécek sérülésének veszélye is. Ha már lent van, akkor egy redőnyös pár perc alatt megcsinálja.

Előzmény: emts (1690)
RHDCelica03 Creative Commons License 2020.04.06 0 0 1692

Udv a Topiclakoknak! 

 

Erdeklodnek mi a velemenyetek: felsotokos vagy vakolhato tokos redony a jobb?

Szempontok: hangszigeteles, hoszigeteles, koltsegek

Elore is koszonom a hozzaszolasokat! 

 

Gabor 

mandras91 Creative Commons License 2020.04.04 0 0 1691

Sziasztok, ezt a redőnytokot hogy lehetne szétszedni? SKS redőny 

https://kepkuldes.com/image/3kyRfl

https://kepkuldes.com/image/3kyOEj

emts Creative Commons License 2020.04.01 0 0 1690

Sziasztok, van egy aluredőnyünk, jó nagy fesztávval (2.7m), motor mozgatja. A motor a múltkor elhalálozott, most újat kell betenni. A legfelső redőnylécek nincsenek síkban, el vannak mozdulva a motor elektromos bekötése felé, pedig van a lécek végén arriter (az elcsúszott lécek lecibálták a motor antennáját is többek között). Ha jól látom valamiféle kapocs szerűség rögzíti az arritert és gondolom ott, ahol el van csúszva a léc, ott törött az arriter.

A kérdésem az lenne, hogy ezt hogy szokták javítani? Gondolom valahogy ki kell húzni felfelé a redőnyt, hogy hozzáférjek mindkét oldalához a lécnek és valahogy ki kell piszkálni a kapcsot, hogy az arritert ki tudjam cserélni (hívtam szakembert még decemberben, de majd jön tavasszal, most meg senki nem jön).  Azt nem tudom megcsinálni, hogy felcsévélem  tengelyre az egészet, majd kiengedem a végét a sínen kívülre, mert nem lehet felcsévélni teljesen, nem fér el a tokban. Bármilyen segítséget, tanácsot megköszönök (a régi motor működik, de a vezérlése nem jó, áramelvétel és visszaadás után reagál a távínyítóra, el is indul egy irányba, de onnan sehova).

Sárgaautó Creative Commons License 2020.03.07 0 0 1688

 Megoldják a szerelők, csak tériszonyuk ne legyen !!

Előzmény: Házas Ember (1686)
simonlaca111 Creative Commons License 2020.02.26 0 0 1687

Üdvözlök Mindenkit!

 

Elektromos redőnyökhöz Eladó távirányítók SOMFY

 

Kézi távirányítók

Teljesen új bontatlan dobozában

 

Telis 1 RTS

Telis 4 Mod/Var RTS

Telis 4 RTS

Telis 16 RTS

 

Érdeklődni: simonlaca111@freemail.hu

Házas Ember Creative Commons License 2020.02.11 0 0 1686

Hagyományos műanyagredőny nem jó?

 

Nekünk a 10. emeleten is gond nélkül felszerelték.

Előzmény: Capri78 (1685)
Capri78 Creative Commons License 2020.02.11 0 0 1685

Nem hiszem, panellakás... már az árnyékolásnak is nagyon örülnék, a hővédelem külön pirospont lett volna, de nincs nagy mozgásterem. Azért köszönöm a választ :)

Előzmény: Házas Ember (1684)
Házas Ember Creative Commons License 2020.02.10 0 0 1684

A hőt csak az ablakon kívül tudod megfogni, a belső hővédő rolók, reluxák nem sokat érnek.

 

Nem lehet esetleg egy zsalugátert felszerelni az ablakon kívülre?

Előzmény: Capri78 (1683)
Capri78 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 1683

Sziasztok! Árnyékoló rolót szeretnék venni déli fekvésű konyhaablakra, lehetőleg olyat, ami a hőséget is kint tartja. Nézegettem a Gardinia termékeket, ami egy német márka, tele van vele az internet. Alternatívaként vannak az OBIban nagyon hasonló, de ismeretlen nevű, Pamplona, Sagura meg hasonló rolók, valamivel olcsóbban. Van valakinek tapasztalata velük? Érdemes az ismertebb márkát venni? Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2019.10.24 0 0 1682

gugli: "Opy Roll csőmotor"

Előzmény: Holgy01 (1681)
Holgy01 Creative Commons License 2019.10.24 0 0 1681

Köszönöm! Esetleg egy kontaktban tudnál segíteni, honnan? Ill hogy kellene keresni? (mert egyelőre nem találom így, hogy opy-roll redőny) köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (1679)
Holgy01 Creative Commons License 2019.10.24 0 0 1680

A redőny márkák közül a RELAX kimaradt, mint opció. Ha esetleg arról tudnátok valamit. Köszönöm!

Előzmény: Holgy01 (1678)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.24 0 0 1679

Szia

 

Az OPY-Roll motort ajánlom. Nagyon megbízható, ezt több éves tapasztalat után írom. Az alulécet is tőlük, a motort kifejlesztő cégtől venném meg a helyedben.

Előzmény: Holgy01 (1678)
Holgy01 Creative Commons License 2019.10.24 0 0 1678

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni redőny választáshoz. Fehér alu redőnyt szeretnék motorokkal. Alu redőny ill motorok esetében ezeket a gyártókat / márkákat / forgalmazókat esetleg ismeritek? Leginkább a minőségük érdekelne, megbízhatóság, esztétikum, tartosság, garancia, stb, mert árajánlatokat már kaptam.
redőny: PORTOS ill ATENÁD-HEROAL
motor: Smart-home ill Opy-roll

Előre is köszönöm a segítségeteket!

norbi.sz_80 Creative Commons License 2019.05.31 0 0 1677

Sziasztok!

 

Tavaly cseréltettem nyílászárókat, és rakattam az ablakokra redőnyt is.

Direkt nem rakattam kombi redőnyöket, mert az oldalánál be tudnak mászni a mászó rovarok (pl. pók, poloska, stb.). Úgy kértem, hogy lehessen felrakni majd utólag fix szúnyoghálót.

Vásároltam is 12mm mélységű profillal készült szúnyoghálót, de épp 1-2mm kellene, hogy nyugodtan beférjen a redőny alá (befér, de épp hozzáér a redőny belső fele, így le fog kopni róla a festék)...

 

Van valami olyan profil, amit be tudnék tenni a redőny és az ablakkeret közé, 3-5 mm-t kiemelve a redőnyt az ablakról??? Esetleg méretre vágott 3mm-es PVC csík megfelel a tok és a lefutók alá?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!