Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2022.10.06 0 0 2530

Még azt elfelejtettem megkérdezni, hogy a kazán milyen fajta és méretű csővel csatlakozik az osztó-gyűjttőhöz és hány körös a rendszer?

Előzmény: Su.Hanc (2529)
Su.Hanc Creative Commons License 2022.10.06 0 1 2529

"A szivattyúnak teljesen normális az üzemi hőfoka."

Köszi, ez megnyugtat, mert már aggódtam, hogy az elektromos részeinek a meghibásodása miatt melegszik, és vehetünk egy másikat.

 

"A ∆t is egészségesebb így, a kapcsolgatás nélküli ciklus fűtéssel lehet elérted a célod."

A ∆t alakulásával én is elégedettebb vagyok.

Az is jó, hogy nem kapcsolgat ki-be, de a cél azért az lenne, hogy a hőmérsékleti viszonyok (udvari/benti; rendszer előremenő/visszatérő) függvényében a lehető legrövidebb idő alatt fűtse fel az előremenőt, s aztán kikapcsolgatás nélkül addig moduláljon, ameddig a szobatermosztát kéri a működést. Majd kapcsoljon ki és csak a szivattyú keringesse egy ideig a rendszerben  a vizet.

Nem tudom szakmailag mennyire elfogadható, hogy:

- 0,8 fok kért helyiség hőmérséklet növekedés eléréséig 1óra 23percet megy folyamatosan a láng (?).

- n1 fokozatban, folyamatosan azonos lángmagassággal működő égő mellett, 19 fokról 60 fokra (E/V: 60/41) kb. 42 perc alatt fűti fel a vizet (?).

- az előző működési ciklus alatt elfogyaszt 1,1114 m3 gázt?

A radiátorokról semmi adatom nincs.

Számolgattam a lakás hőveszteségét és a radiátorok méretéből úgy saccolom, hogy a rendszert 90/70-es fűtésre alakították ki. Ami azért is érdekes, mert a kazán max. 80 (85)-fokos előremenőt tud. Persze tekintve, hogy a legnagyobb teljesítményfokozatra állítva használták, miközben maga a rendszer lényegesen kisebb teljesítményt igényelt volna, működött.

Hidraulikailag már én állítgattam (próbáltam) be a távolságok és víztérfogatok alapján a rendszert.

Szerintem egy teljes átmosás is időszerű lesz.

"Valamit csak "ártottál" a rendszernek, lehet az előremenő csökkentés is közrejátszott 75->60-ra."

Télen biztosan nem n1 fokozatban fogom járatni, mert olyan helyiségeket is fűtenünk kell, amiket most még nem.

Magasabb fokozatban meg csak a bekapcsolás utáni első ciklusban modulál. Utána meg már csak ki-be kapcsolgat.

Télen a 60-as előremenő sem lehet életszerű, mert ahhoz lényegesen nagyobb radiátorfelületek kellenének.

Marad a tesztelgetés, és az öröm mindaddig, amíg ilyen enyhe az idő.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm, hogy figyelmet szenteltél a nem túl rövid problémaleírásaimra.

(Ennyi erővel indíthatnék egy blogot is "Családi házunk fűtési rendszerének labilis lelkivilága és egyéb kínok" címmel. :)

Előzmény: nixon70 (2528)
nixon70 Creative Commons License 2022.10.06 0 1 2528

Valamit csak "ártottál" a rendszernek, lehet az előremenő csökkentés is közrejátszott 75->60-ra.

A ∆t is egészségesebb így, a kapcsogatás nélküli ciklus fűtéssel lehet elérted a célod.

A szivattyúnak teljesen normális az üzemi hőfoka.

Előzmény: Su.Hanc (2527)
Su.Hanc Creative Commons License 2022.10.05 0 0 2527

A szivattyú elején csak a tengelyhez való hozzáférést biztosító takaró csavar van.

A szivattyúra szerelt műanyag kapcsoló dobozon sincs semmi. Se tekerő, se más, csak egy átmenő csavar a tetején, amivel a kapcsoló doboz fedele a doboztesthez van rögzítve.

 

Ez egy egyfokozatú szivattyú. Teljesen alapkonstrukció.

Amikor működik, akkor végig 2200-es fordulattal működik. Papírforma szerint.

A valóságban lehet, hogy nem fordul ennyit, de nem tudom, hogyan ellenőrizhetném (?).

 

-------------------------------------

Ma este megbontottam és átmostam a gyűjtőt és a hozzá csatlakoztatott szűrőket, és a szivattyút is kiszereltem, átmostam.

A szűrőkben volt szennyeződés, de nem voltak eltömődve, eliszapolódva.

A szivattyú víztere teljesen tiszta volt, a tengelye is egyenletesen forgatható volt. Csak a műanyag víztér részeit bontottam meg, az elektromos részéhez nem nyúltam.

 

A rendszer újbóli feltöltése után csináltam egy újabb tesztet.

Kinti hőmérséklet: 13 fok

A szobatermosztátos helyiségben: 20,7 fok

Kazánban a víz 19 fokos.

Rendszer nyomása hideg állapotban 1,5 bár

Kazán vezérlésében a teljesítményt a legkisebbre állítottam (n1: 9,2kW)

A fűtési előremenő hőmérsékletét 60 fokra állítottam be.

 

A termosztát 1 óra 23 perc múlva kapcsolta ki az égőt.

Ekkor az előremenő/visszatérő: 64/49 fokos volt, a rendszer nyomása pedig felment 2,5 bárig.

---------------------------

A szivattyú fém háza is átmelegedett, a felülete 42-45 fok között lehetett.

Nem tudom, mennyire üzemszerű, hogy közel 1,5 órás működés alatt ennyire felmelegszik a szivattyú fém teste (?).

---------------------------

Az égő mindvégig moduláció nélkül, az induláskori alaplánggal égett.

Kb. a bekapcsolása után 42 perccel érte el a kazán előremenő vízének hőmérséklete a beállított 60 fokot, (ekkor előre/vissza: 60/41 fok), de mivel a termosztát még kérte a működést az égő tovább működött.

Az égő a bekapcsolása után 1 óra 23 perccel kapcsolt ki.

A szivattyú ezután még tovább ment 3 percet, mialatt az előremenő/visszatérő: 50/49 fok.

A termosztátos helyiségben a levegő hőmérséklete a kazán kikapcsolás után is emelkedett egy ideig és a kért 21,5 fok fölé kúszott, kb. 22,4 fokig.

 

A kazán az 1óra 23 perces működése alatt 0,8 fokkal melegítette fel a termosztátos helyiség levegőjét, miközben a tetőtéri lakrészben 5 radiátorral összesen kb. 180 légm3-ert fűtött fel, és ezalatt 1,1114 m3 gázt fogyasztott.

 

 

 

Előzmény: nixon70 (2526)
nixon70 Creative Commons License 2022.10.05 0 0 2526

A szivattyú elején, vagy a tetején a deknin nincs 3 állásos kerek tekerő?

Előzmény: Su.Hanc (2525)
Su.Hanc Creative Commons License 2022.10.05 0 0 2525

A gyárban beépített szivattyú van a kazánban.

Wilo Class F - TF95 típus jelölés van a matricáján.

2200 a fordulatszáma. Szerintem ez csak egy fokozatban működik.

 

Egy másik fórumon azt javasolták egy hasonló problémáról kérdezőnek, hogy cserélje ki a szivattyú kondenzátorát.

Ráírtam az illetőre, de nem válaszolt, így nem tudom nála hozott-e változást a csere.

Ettől függetlenül én a tegnapi tesztek előtt kicseréltem a miénkben a kondenzátort egy újra, de mivel mást is állítottam a kazánon, nem tudom, hogy ez a kondenzátor csere javított-e a szivattyú működésén. Nincs kapacitásmérőm, nem tudom leellenőrizni a kiszerelt eredeti kondenzátor kapacitását, hogy változott-e a gyári adatlapon írtakhoz képest.

Annyit tudok tenni, hogy megmérem a szivattyú fémrészének max. hőmérsékletét. Ha ez jelentősen magasabb, mint a visszatérő víz hőmérséklete, akkor lehet, hogy a szivattyú is meghibásodott (?). Nem tudom, mennyire megengedett a szivattyú melegedése (?).

 

Kitisztítom a szűrőket és megbontom az osztó-gyűjtő körüli részeket is.

Nem tudok arról semmit, hogy a kazánt vagy a rendszert tisztították volna, s ha igen, mikor.

Előzmény: nixon70 (2524)
nixon70 Creative Commons License 2022.10.05 0 1 2524

Ebben az esetben nincs megfelelő áramlás a rendszeredben.

Ludas lehet a visszatérőben lévő szűrő elkoszolódása, valahova a kazán és az osztó-gyűjtő között beszorult levegő, illetve a szivattyú gyengesége.(milyen fokozatban van?)

Előzmény: Su.Hanc (2523)
Su.Hanc Creative Commons License 2022.10.05 0 0 2523

Hajnalban eszközöltem néhány változtatást a kazán beállításain (teljesítmény, lángmagasság), és indítottam két teszt üzemet is.

A tapasztalataimat megírtam az előző hozzászólásomban. Megköszönöm, ha lesz időd és átnézed.

 

"Abban az esetben tud lekapcsolni, ha valamelyik visszatérőn gyorsan megfordul a fűtővíz és így már nem tud lejjebb menni."

Ha így lenne, akkor a visszatérő ágat összefogó gyűjtőn lévő hőmérőnek is 75 fok körüli hőmérsékletet kellene mutatnia (?).

 

Azt még nem írtam, hogy kétcsöves a rendszer, és a radiátorok közösítés nélkül közvetlenül magukban vannak rákötve az osztóra és a gyűjtőre. Nincsenek előremenő és visszatérő gerincvezetékek, amikről a radiátorok le lennének ágaztatva.

Előzmény: nixon70 (2521)
Su.Hanc Creative Commons License 2022.10.05 0 0 2522

Igen, ilyen kazánunk van.

Ez lesz az első fűtési időszakunk vele, idén költöztünk a házba.

Késő este jutottam haza, akkor tudtam megnézni és módosítani a beállításokat.

 

Jelenleg 4-5 radiátor van használatban, amiknek az összteljesítménye 75/65/20 hőfokokat feltételezve ~9400 W körül lehet.

Azért csak lehet, mert a radiátorok méreteiből kiindulva csak megsaccolni tudom az értéket az interneten elérhető különböző radiátorgyártók, különböző típusainak hőteljesítmény adatait elemezve.

A kazánt és a radiátorokat elvileg a 2000-es évek elején vették, de csak a kazán leírása van meg, a radiátorokról nincs gyári adat.

 

A használatban lévő radiátorok által igényelt 9,4 kW helyett, a kazán teljesítménye a maximális 22,3 kW-ra (n8 fokozat) volt állítva.

- Ezt visszavettem a legkisebb 9,2 kW-os teljesítményre (n1 fokozat), és

- egyúttal a Gázarmatúra Maximumán is állítottam. A gázszelep maximális nyomásán csökkentettem úgy, hogy az állító csavart kb. 1/8-ad fordulattal elmozdítottam. (Nyomásmérő műszerem nincs. A lángot csak a kép- és hangváltozása alapján tudom állítani, érzésre.)

 

A módosítások utáni tapasztalatok:

- Az égő a bekapcsolása után végig az induláskori azonos lángmagassággal ég. Nem modulál fel és le sem.

- A szivattyú folyamatosan dolgozik.

- A visszatérő víz hőmérséklete a gyűjtőn lévő mérő szerint nem megy feljebb 40 foknál.

- A kazán kb. egy órát ment így. Én kapcsoltam ki, hogy a rendszer visszahűlése után másik teljesítmény fokozatban is kipróbálhassam.

 

Nagyon enyhe volt az éjszaka, nem lett volna szükség fűtésre. A lakásban ~19,5 fok volt.

Hajnalban új tesztet indítottam, a kazán teljesítményét 11 kW-ra (n2 fokozat) állítva, minden más beállítást változatlanul hagyva.

- A rendszerben lévő víz hőmérséklete ekkor 20 fok volt.

- A szobatermosztátos helyiségben 19,8 fok volt. Én 21 fokot kérve indítottam vele a kazánt.

- Az előremenő víz hőfoka 2 perc utána elérte a 34 fokot, ekkor az égő alaplángról felmodulált.

- Ezután 9:40 perc múlva az előremenő már 78 fokos volt és az égő visszamodulált 70 fokra.

- A fel-lemodulálás ciklikussága kb. 4:55 percig tartott.

- A fel-lemodulálási ciklusban többször volt moduláció, s közben az előre menő hőfoka egyre emelkedett, egészen 80 (81) fokig.

- Ekkor az égő kikapcsolt (ekkor az előre/vissza: 80/36), csak a szivattyú dolgozott tovább.

- Mivel a szobatermosztát még kérte a működést, az égő 3 perc múlva újra bekapcsolt (ekkor az előre/vissza: 45/38) alaplánggal, majd 1:40 perc múlva felmodulált (ekkor az előre/vissza: 65/40), és 0:30 perc múlva kikapcsolt (ekkor az előre/vissza. 81/40)

- A következő 15:40 percben még 3-szor ismétlődött meg a bekapcsolás-egyszer felmodulálás-kikapcsolás működés.

- Ezekben az esetekben a bekapcsolás az előremenő 40-45 fokos tartományában, a felmodulálás az előremenő 60-65 fokos tartományában, az égő kikapcsolása pedig a z előremenő 80-82 fokos tartományában  történt.

- Mindeközben a visszatérő hőmérője sosem mutatott többet 40 foknál.

- A termosztát kérte volna még a működést, de én abbahagytam a tesztelést.

- A helyiség hőmérséklete a teszt teljes ideje alatt (kb. 37:24 perc) 19,8 fokról 20,5 fokra ment fel.

 

(A visszatérőbe épített merülő hőmérő pontos. A szobatermosztát mellé téve azzal azonos értéket mutat.)

 

Ma is csak késő este leszek újra otthon, akkor tudok újabb teszteket csinálni.

- Esetleg a Gázarmatúra Maximumának a lángmagasságnak a változtatásával (?).

- És/vagy a kazánt még magasabb teljesítményfokozatban működtetve (n3: 12kW, n4: 14kW, n5: 16kW, ...) (?).

Csak találgatni tudok.

 

Az eddigi tesztek alatt tovább szaporodtak a kérdéseim.

- Korrekt működés, hogy a legkisebb teljesítmény fokozat (n1) esetén az égő fel-lemodulálás nélkül csak alaplángon ég végig?

- Mitől lehet, hogy a visszatérő víz hőmérséklete nem megy 40 fok fölé? (75 fokos előremenő mellett, közel 40 perces üzem alatt sem.)

- A HMV üzemmódban beállított maximális gáznyomás (gázláng nagysága) változtatásával egyúttal a fűtési üzemmód maximális gáznyomását is beállítjuk? (A kazán leírásának 36-37.oldala szerint a Gázarmatúra Maximumát a kazán HMV üzemmódjában lehet beállítani.)

 

Ismételten csak köszönni tudom Neked és Nixon70-nek, ha volt türelmetek a fentieket végigolvasni.

S csak remélni tudom, hogy szakemberként kiolvasható az irományomból valamiféle ok-okozati összefüggés a nem tökéletes működésre vonatkozóan.

Előzmény: slowrunner (2520)
nixon70 Creative Commons License 2022.10.04 0 1 2521

A lángot mindenképpen kellene modulálja, hogy tudja tudja tartani a beállított 75°C.

Abban az esetben tud lekapcsolni, ha valamelyik visszatérőn gyorsan megfordul a fűtővíz és így már nem tud lejjebb menni.

Előzmény: Su.Hanc (2519)
slowrunner Creative Commons License 2022.10.04 0 1 2520

Erről a kazánról van szó? https://www.fokabt.hu/shop_ordered/19907/pic/Saunier-Duval/Saunier-Duval-hagyomanyos-kazanok/Renova/Saunier-Duval-renova-szerelesi-utmutato.pdf

 

Ha igen akkor ez egy 10 kW minimum teljesítményű modulációs kazán, szóval nem normális, hogy kapcsolgat. Vissza kéne vennie a lángmagasságot annyira, hogy tartsa a te példádban a 75 fokot. (Hacsak nem extrém kicsi a hőleadás - de ilyen forró víznél ez nem valószínű).

Viszont a beállításokat érdemes átnézni, mintha írnának a különböző üzemmódokról, lehet ott kéne vmit átállítani (?).

 

 

 

 

 

Előzmény: Su.Hanc (2517)
Su.Hanc Creative Commons License 2022.10.04 0 0 2519

Hali!

A kazán típusa: RENOVA C 24 E

Gyártója: Saunier Duval

Elsőre azért nem írtam meg ezeket, mert azt hittem, hogy minden nyílt égésterű gázkazán egyformán működik. Legalábbis a be és kikapcsolások ciklikusságát tekintve.

 

Köszönöm szépen a +.

Miért kaptam?

 

 

Előzmény: nixon70 (2518)
nixon70 Creative Commons License 2022.10.04 0 0 2518

Hali!

Kaptál egy +!

Már csak a kazán típusát kellene megírnod.

Normális esetben egy sima turbós kazán, vagy nyílt égésterű kazán sem kapcsolgat ki-be, amíg a szobatermosztát kéri a fűtést.

 

Előzmény: Su.Hanc (2517)
Su.Hanc Creative Commons License 2022.10.04 0 1 2517

Legyetek kedvesek mondjátok el, hogy egy előírás szerűen működő kombi fali gázkazán hogyan működik FŰTÉSI üzemmódban, az alább leírt rendszer és feltételezett hőmérsékleti viszonyok esetén!

- Csak radiátorok vannak.

- A kazánban 75 fokos előremenő víz hőmérséklet van beállítva.

- A kazánt egy rádiós szobatermosztát kapcsolja be és ki.

 

Feltételezzük, hogy:

- A helyiségben, ahol a termosztát van a levegő hőmérséklete 18 fok.

- A termosztáton beállított, igényelt hőmérséklet 22 fok.

- A kinti udvari levegő hőmérséklete 5 fok.

- A hőmérsékleti viszonyok miatt várhatóan a kazán nem tudja egy be és kikapcsolási ciklus alatt felmelegíteni a szoba levegőjét 22 fokra. (Ezt csak én feltételezem, mert a mi kazánunk így működik. Szerintem hibásan.)

 

1. A termosztát bekapcsolja a kazánt.

2. Gázégő bekapcsol, szivattyú beindul.

    - Mekkora lánggal indul a kazán?

    - Mennyi ideig tart azonos lángmagasságot mielőtt magasabb vagy alacsonyabb lángra vált?

3. Az előremenő víz hőmérséklete eléri a vezérlésben beállított 75 fokot, de a szobatermosztátos helyiségben még nincs 22 fok.

   - Mit és meddig csinál ebben a helyzetben a gázégő?

   - Mit csinál ebben a helyzetben a szivattyú?

 

 

- Hogyan működik egy gyári előírások szerint működő gázkazánban a gázégő és a szivattyú abban az időszakban, amíg a szobatermosztát kikapcsolja a kazánt?

- Mikor és milyen üzemhelyzetben történhet meg az, hogy a kazán biztonsági rendszere azelőtt kikapcsolja a gázégőt, mielőtt a termosztátos szobában a hőmérséklet elérné a beállított 22 fokot?

- Miért kapcsolja ki a vezérlés az égőt ahelyett, hogy a szivattyú folyamatos járatása mellett minimum lánggal működtetné?

(Lehet, hogy az üzemszerűen jól működő kazánnál a gázégő nem az előző mondatban leírtak szerint működik. A saját kazánunknál ezt tapasztaltam, és nem értem, hogy miért.)

 

Fő kérdés:

Egy jól működő kazánnak tudnia kellene egy bekapcsolt ciklusában, a gázláng magasságának változtatgatásával és a szivattyú folyamatos járatásával addig működni, amíg a szoba levegője eléri a beállított (22) fokot?

 

 

Előre is köszönöm szépen, ha valaki figyelmet szentel a kérdéseimnek.

 

Úgy korrekt, hogy elmondjam, korábban már másik topikban is próbálkoztam válaszokhoz jutni, de nem kaptam segítséget. Aztán amikor ugyanott újra próbálkoztam egy emlékeztető hozzászólással, válaszokat akkor sem kaptam, de elkezdtek mínusz jelek is gyűlni a hozzászólásaim mellett. Nem vagyok egy nagy fórumozó, nem is értem a mínuszok okát.

A topik témájával releváns kérdéseket tettem fel, általam szakembereknek vagy tájékozottabbaknak vélt beszélgető partnereknek.

Nem politizáltam, trágár sem voltam, és szerintem érthetően is fogalmaztam.

Ha a kérdéseim találtattak ostobának, azt is meg lehet írni egy néhány szavas válaszban. Nem értem a mínuszolók logikáját.

Artus000 Creative Commons License 2022.09.29 0 0 2516

Közel 20 éves Vaillant 24kW-os kazánunk kezd elgyengülni. Elég sok kommentet elolvastam, de sajnos nem vagyok műszaki ember, így inkább bíznék a hozzáértő fórum tagok véleményében.

 

Tények:

-mivel kétkörös fűtés van, nem kell nagyobb teljesítmény, (Másik tárolós Saunier Duval)

-elég az átfolyós (radiátor+melegvíz szolgáltatás a dolga),

-nem szeretnénk most kondenzációst (kéménnyel, mindennel)

-egy hasonló képességű, a szerelő javaslata alapján minél egyszerűbb működésű, megbízható kazán kellene,

-az ismert márkák mellett említett egy Warmhaus nevű márkát is (utánanéztem, török, ha jól láttam, de ott autót is gyártanak, tehát ettől még akár simán  lehet jó minőségű)

-olyan  kazán kellene, ami igénytelen és egyszerű, lehetőség szerint nem kell 2-3 év múlva lecserélni (arról nem álmodom, hogy ugyanennyit megy, mint a jelenlegi Vaillant, ha a felét tudja, már OK :)

 

Szóval megköszönnék tanácsot, hogy az egyszerű, tkp. belépő szint környékén most melyik márkát érdemes favorizálni, ami nem kiált 4 havonta szerelőért (nem kell nagy márka legyen, azok sokszor semmivel nem jobbak, mint kevésbé neves társaik) Előre is köszönöm a véleményeket!

Sony Black Creative Commons License 2022.09.21 0 0 2515

"Az általad linkelt hőcserélő a maga 315 000,- Ft-os csekélyke árával csak 2,5-szer annyiba kerül, mint hajdanában az egész kazán került."

 

Pfff.... ezt én néztem be! 31 500.-ft-ra :D:D

Savazzad ezerrel!!! :D

Trockos Creative Commons License 2022.09.20 0 0 2514

Köszönöm a hőcserélő szerkezetével és a savazással kapcsolatos technikai információkat, de mi az a "germózás"?

A "ne germózzál vele" = "ne vesződj vele" = "ne sza...odj vele" szófordulatként értendő?

 

Egyébként, ami nekem van, az "Renova C 24 E". A Renova Star C 24 E már másik jószág.

Persze ettől még lehet, hogy gyártásoptimalizálás miatt az újabb gyártású Starban is ugyanolyan hőcserélő van.

(Rákerestem, és úgy látom, hogy van olyan hőcserélő -gyáriban és utángyártottban is- ami mindkettőbe beszerelhető.)

 

Az általad linkelt hőcserélő a maga 315 000,- Ft-os csekélyke árával csak 2,5-szer annyiba kerül, mint hajdanában az egész kazán került. Ennyi pénzért én akár többször is nekifutok a savazásnak, ha azzal érdemben tudok javítani a hőcserélő állapotán.

Láttam ~160eFt körüli áron is, de nekem sajnos még az is drága.

 

Mennyire sanszos, hogy a hőcserélő fűtési oldali részébe van "beégett fekete koksz szutyok", ha a rendszerből mindig csak áttetsző tiszta vizet sikerült leengednem? Műanyag csöves a rendszer.

 

 

Előzmény: Sony Black (2513)
Sony Black Creative Commons License 2022.09.11 0 0 2513

Szerintem ne germózzál vele, ha csak ennyibe kerül az új: http://www.gazbolt.hu/renova-star-c-24-e-uj/prod_1259.html

Bitermikus a hőcserélője... savazhatod ha akarod, de csak a HMV oldalból szedi ki a vízkövet. A fűtési oldalból a beégett fekete koksz szutykot nem szedi ki szinte semmi. Elvileg réz a hőcserélője. Akkor savazhatod sósavval, citromsavval, foszforsavval, hagyasavval stb...

Előzmény: Trockos (2512)
Trockos Creative Commons License 2022.09.03 0 0 2512

Sziasztok!

Nem kazánválasztás, hanem kazán savazás témakörben kérnék tanácsokat.

Nem szeretnék trollkodni, de sajnos nem találtam relevánsabb topikot.

 

Kombi kazán (Saunier Duval Renova C 24E) hőcserélőjének sk. savazásával kapcsolatban remélek segítséget.

Van valakinek tapasztalata ezen a téren?

Van valami, amire konkrétan ennél kazánnál jobban oda kell figyelni?

Aki már csinált ilyet, az milyen vegyszerekkel, milyen szivattyúval, milyen módszerrel, mennyi ideig tartó folyamatos átáramoltatással csinálta?

Jó pár videót megnéztem, sk-s kivitelezésbe elvégzett savazást meg speciális berendezésekkel elvégzetteket is, de ha valakinek pont olyan kombi kazánja van, mint nekem, és maga is csinált már ilyet, ... örülnék a tanácsainak.

halmoore Creative Commons License 2022.05.25 0 0 2511

...ui.: a melegvíz ellátás indirekt tárolóból történik!

halmoore Creative Commons License 2022.05.25 0 0 2510

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni a hozzá értőktől!! Adott egy 3*120 nm-es családiház! Minimum mekorra kondenzációs gázkazán szolgálná ezt ki úgy, hogy a melegvizet is el kellene látnia? Illetve van e valmilyen bevált, megbízható típus?? A segítő válaszokat előre is köszönöm!!

Kard Creative Commons License 2022.05.21 0 0 2509

Már lehet késő de egy ismerősnek is pont ezt mondták aztán nem visz el két csapolót a kazán azaz a két fürdőszobában nem lehet egyszerre zuhanyozni. Eléggé morcosak miatt mert még hely is lett volna a tárolónak, csak a szerelő srác állította, menni fog. Aztán amikor be kellett állítani akkor jött, hogy hát ezek a kazánok mégse tudjak bla bla.

Előzmény: raczno (2508)
raczno Creative Commons License 2022.04.12 0 0 2508

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni.
Tárolós Duval kazánt szeretnénk modernebb készülékre cserélni. A bőséges melegvíz ellátás fontos lenne jövőben is. Több szakember járt nálunk, és már jól bele keveredtem...:
- nem kell tárolós kazán, mert a 30 kw körüli átfolyósok tudják a beépített tárolósok melegvíz készítési képességeit.
Tárolósnak a Duval Isofast 21 -rt ajánlottak,
Átfolyós: Thermocondens 26C, Semiatek Condens 30kw, és Remeha 28C
Ezek közül ki melyiket ismeri? Tényleg tudják a sok meleg vizet?

- kondenz kazánhoz nem kell külön hőcserélő a kör, a szennyezés miatt, hanem elég egy iszap szűrő

Kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban?

Köszönöm!

pancsimánia Creative Commons License 2022.04.09 0 0 2507

Sziasztok

 

Téves vásárlás miatt eladó ár alatt Sanier Duval kazánokhoz teljessen új kémény elemek.

- 1 db Saunier Duval 80/125 Ellenőrző könyök. Gyári füstgáz idom kizárólag Saunier Duval gázkazánokhoz.. 18.000Ft
Cikkszáma: 0020214161

- 1db Saunier Duval kürtőfedél 80 mm. Fekete gyári füstgáz idom kizárólag Saunier Duval gázkazánokhoz.
Gyártó Saunier Duval Ára: 8.000Ft
Cikkszáma: 0020199422

- 3x2m Saunier Duval SDC 80 mm füstcső L=2 m hosszban. Gyári füstgáz idom kizárólag Saunier Duval gázkazánokhoz. 5.000Ft / 2m >>>3db van! 3x5000Ft
Cikkszáma: 0020257028

 

Egyben 40.000Ft 

Érdeklődni telefonon: +36307672905

Helyileg Győrben van.

 

Sony Black Creative Commons License 2022.04.09 0 0 2506

Ezt úgy nézd, hogy a 2300-as egy 3-as BMW, a 7000-es meg egy 7-es BMW. Ez a különbség. :) Fűt mind a 2. A többi a specifikációk között...

Előzmény: bbkk (2505)
bbkk Creative Commons License 2022.03.28 0 0 2505

Kedves Fórumtársak!

 

Segítségetek szeretném kérni a megfelelő kombi kazán kiválasztásában.

A körülményeim:

85 m-es szigetelt(aljzat, födém, homlokzat) "kádár" kocka, melyben a teljes padlófelületen padlófűtés lesz kialakítva.

A használati melegvizet és a fűtési melegvizet is a kazánnak kellene előállítania, így a következő kombi kazánokat gondoltam megfelelőnek:

- Bosch Condens 2300 W GC2300i 24/30 C 23,

- Bosch Condens 7000i W GC7000iW 24 C 23.

 

Amennyiben szerintetek ez a kettő kazán szóba jöhet, melyiket kellene választanom, milyen érvek szólak az egyik, másik mellett? Vagy esetleg másik gyártó is szóba jöhet?

Köszönöm segítségetek!

 

Üdv.: K.

Pisa Creative Commons License 2022.03.25 0 0 2504

Köszönöm. Csak tárolós jöhet szóba. Külön tároló nem fér el, cirkulációs rendszer van, ahhoz meg kell tároló. Különben percekig állunk a zuhanynál, mire van melegvíz. Régen tudtak tárolós kazánt csinálni, ezt valahogy nem értem?

Előzmény: Sony Black (2502)
_yoc_ Creative Commons License 2022.03.22 0 0 2503

Köszönöm

Előzmény: Sony Black (2500)
Sony Black Creative Commons License 2022.03.10 0 0 2502

Szerintem barátkozz meg a kombi kazánnal ;-)

Az összes beépített tárolóssal csak a baj van. A karbantartás is többe kerül, meg az alkatrész bele is több...

Külön indirekt, vagy kombi! ;-) Egyébként a Bosch kombiban vagy fűtő kazánban nagyon jó!

Előzmény: Pisa (2501)
Pisa Creative Commons License 2022.03.07 0 0 2501

Sziasztok!

 

Véleményt szeretnék kérni. Beépített tárolós kazánban melyiket merjük beépíteni? A lehetőség elég szűkös főleg a rendelkezésre álló hely miatt. Saunier Duval Isotwin volt 14 évig, jól működött. A tavaly év végén felszerelt Bosch 5000 WT kazánt sajnos ki kell kukázni. A mérete és paraméterei alapján tökéletes lett volna, ha az volna ott nem lenne. Ariston Clas B one megbízható? Gépészek szerint igen, szerelők véleménye megoszlik. Immergas Zeus esetleg? Bár a Bosch-ra sem hallottam panaszt előtte, de mi ezzel megszívtuk. Csak tárolós jöhet szóba, illetve amiben van beépített HMV tágulási tartály is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!