Keresés

Részletes keresés

Nikkelezett nikk Creative Commons License 2003.05.30 0 0 26
Az állításom melyik részét tartod nonszensznek?

Vagy azt hogy az Est TAxival én elégedett voltam? (az az én magántapasztalatom, ettől még lehetett szar.)

Kedves tomajer. Először próbáld meg velem megérteni. Ha nem megy akkor mehet a szakma jó?

Előzmény: tomajer (23)
tomajer Creative Commons License 2003.05.30 0 0 25
A mindenhol kicsit erős vót:-)))

Merthogy sehova nem mentem vele, ahol addig nem jártam, vagy nincs köze a témához!!!
Többek javaslata ellenére!!!:-)))

Talán épp azért, ahogy yazoo olvtárs fogalmazta, hogy ne mennyenek át rajtam mozdonnyal, hajóval, busszal:-)))
Sz'al, mint írtam, én ezt poénnak szántam, és ha már csináltak is nekem egy ilyen szép linket, hát használom!!!

tomajer, a zINDEX legnépszerűbb taxisa! :-) tel: 06 90 62 10 15 sms: 60044

ui: Taxis vagyok, nem informatikus, tehát nekem egy ilyen link elkészítése kínai. Kaptam ajándékba, és megköszöntem:-)))

Előzmény: Nikkelezett nikk (24)
Nikkelezett nikk Creative Commons License 2003.05.30 0 0 24
A "megkóstolt" kifejezést nem minősíteném.

Amikor megnyitottad a segíccsetek topicot az még hellyel közzel viccesnek volt mondható. De legalább is erre még azt mondja az ember, hogy elmés ötlet. (ha M.o.-n lettem volna mikor olvasom, küldtem volna sms-t)De hogy azóta is mindenhoil a te linkedbe botlom... No mindegy, kinél mi az ingerenciaküszöb...

Előzmény: tomajer (22)
tomajer Creative Commons License 2003.05.30 0 0 23
Inkább a szakma érdekelne, hátha találnánk példát, amin sikerül megértetnünk veled, miért nonszensz, amit állítasz!!!:-)
Előzmény: Nikkelezett nikk (21)
tomajer Creative Commons License 2003.05.30 0 0 22
Kedves csülök!
/meg még aki megkóstolt, az általam viccesnek tartott önreklámozásért/

Nem tudom megnéztétek-e azt a listát? Ha igen akkor talán láttátok, hogy az első három bizony, nem hogy taxizással, de még csak nem is ilyen olyan baráti kör által szedi össze a szavazatait!
Én beszéltem a játék szervezőivel, hogy ez így szerintük OK-e, azt mondták, hogy mindenki olyan kreatív ötlettel toborozza a támogatóit, ahogy akarja!
Nna itt jutott eszembe az index!
Szó se róla, többet vártam tőletek!:-)))

Tehát, nem hiszem, hogy bármelyik kollegámnak ártanék azzal, hogy néhány önzetlen, játékos internetező segítségével a nyomukba eredtem!

tomajer, a zINDEX legnépszerűbb taxisa! :-) tel: 06 90 62 10 15 sms: 60044

Nikkelezett nikk Creative Commons License 2003.05.30 0 0 21
Három hónapja nem M.o.-n azelőtt Budapesten.

Megosztanád a t.asztallal, hogy miért fontos ez az Est Taxi szempontjából?

Előzmény: pomazy (20)
pomazy Creative Commons License 2003.05.30 0 0 20
Kedves Nikkelezett nikk te hol dolgozol?
Előzmény: Nikkelezett nikk (17)
Biovadász Creative Commons License 2003.05.30 0 0 19
Erszébet-ekért elnézést, nem vagyok diszlexiás, egyik ex-kollegámnak volt egy kis beszédhibája, azóta a baráti köröm csak így hívja. Már rááll a kezem. :)
Előzmény: Biovadász (18)
Biovadász Creative Commons License 2003.05.30 0 0 18
Én egy alkalommal használtam ezt a "remek" céget, de megfogadtam, hogy az volt az utolsó.

Vasárnap hajnal, sétáltam a Szabadság híd-tól az Erzsébet felé, álmos voltam, szóval legyen taxi, leintem az elsőt, ha valami nagy cég akkor óra, ha meg nem akkor megegyezünk előre.

Est taxi közeleg, no mondom ilyen még úgysem volt. Beülök, mondom Újpalota Páskomliget utca.

(legrövidebb út: Erszébet hídon át onnan tök egyenesen egészen az újpalotai piacig)

Nem fordultunk rá az Erszébet hídra... Mondom a söfőrnek, szép dolog a városnézés, de én haza szeretnék menni. Válasz hogy is jutok el én oda?
No gondoltam jókor kérdezi, de fáradtan nem volt kedvem vitatkozni, szóval mondom neki, akkor most már legyen Lánchíd-Andrássy-M3 kivezető Szerencs utcánál lefordul. Jó.

Hála a jó istennek a Hősök terénél le volt zárva az út az M3 felé...
Soför rámnéz:
- Na akkor most merre?
(no bmeg, de ismerjóük a várost...)

Onnantol kezdve "itt jobbra, ott balra" stratégiával navigáltam hazáig.

Hazaérés, óra mutat x ezer nyolcszáz HUF-ot.
Érthető okokból úgy döntöttem, hogy jatt az egy fillér sem lesz, mert ilyen drágán ilyen szép kerülővel ilyen tudatlan söförrel még sosem mentem haza. Pénzt adom, várom vissza a kétszázat. Néz rám, hogy miért nem szállok ki...
Mondom neki, a jattot már elkocsikáztuk, kérem vissza forintra a visszajárót. Nagy sértődötten visszaad...

Ennyit az Est Taxiról, ha sok ilyen soförjük volt nem csodálom hogy csődbe mennek mert visszatérő utas nem sok lehetett...

Nikkelezett nikk Creative Commons License 2003.05.30 0 0 17
Hmmm... Örülök, hogy ilyen sztorikat is hallok, nekem biza csak pozitív élményem volt az Esttel.

Viszont, függetlenül az Est taxitól:

A kisvállalkozók tönkretételéről: Tudom, hogy ti taxisok a szabadság bajnokainak tartjátok magatok, és mélységesen lenézitek azt a "droidot" aki fix pénzért alkalmazottként dolgozik.

CSAKHOGY:
Egy céget csak ilyen módon lehet ellenőrizni, hogy nívós szolgáltatást nyújtson (az hogy ezt eltoszták, az Est taxinál az most más lapra tartozik) Azt gondolom, hogy szívesebben utaznék olyan taxitársasággal akik nívós szolgáltatást nyújtanak, jól képzett sofőrrel. Igen. Olyan sofőrrel, aki alkalmazottként napi 8 órában dolgozik, és nem kell nézni a képén az" én vagyok a város és az utak császára" arckifejezést.
És még mielőtt nekem ugranátok: Tudom, hogy ez ma magyarországon puszta utópia, mert ehhez nem 200FT/km díj kell. De azt gondolom, hogy ez lenne a jó, és remélem, hoyg ez lesz a jövő.

Higgyétek el nincs bajom a az itt jelenlévő, é s személyesen egy taxissal sem (mondjuk tomajer önreklámja jó példa a magyar taxismentalitásra, nekem nyílik tőle a bicska a zsebemben), de őszintén remélem, hogy még én meg fogom élni, hogy a magánvállalkozó taxisok eltűnnek és csak ilyen nagy cégek lesznek a placcon. (Fix árról már álmodni sem merek)

Előzmény: váradibéla (16)
váradibéla Creative Commons License 2003.05.30 0 0 16
csak úgy elmesélném, hogy egy moszkva tér - akácfa utca est taxi fuvar alkalmából a hősök terén félénken meg kellett kérdeznem a sofőrt, hogy esetleg elmegyünk-e miskolcig is, mert akkor már egészen messze jártunk az elérni kívánt címtől....

Na, ezt jól ismerem. Tőlem a király-nagymező sarkon kérdezte meg, hogy melyik az Andrássy út:)

üdv,

vébé

Előzmény: chromax (14)
Chabee Creative Commons License 2003.05.30 0 0 15
Egyik ismerősöm mesélte a következő történetet az említett taxitársaságról:
Rendszeresen velük utazott, az eddig már felsorolt okok miatt (jó autó, elegáns sofőr). Ám egyszer ismét rendelt tőlük egy taxit, ami egy órát késett (közben persze pár forintos telefonszámla is generálódott, hiszen 5 percenként hívták a központot, hogy mikor ér oda, ott meg mindig megnyugtatták, hogy most már tényleg csak 1-2 perc). Amikor pedig végre odaért a taxi egy órás késéssel, és megkérdezték, hogy ugyan már miért nem lehetett normálisan ideérni, és folyamatosan hazudni a telefonban, a taxis megvonta a vállát, hogy ha nem tetszik, lehet mást hívni, és azzal a lendülettel elhúzott.
Szóval tényleg jó és megbízható cég volt, tapasztalt és udvarias sofőrökkel.
chromax Creative Commons License 2003.05.30 0 0 14
csak úgy elmesélném, hogy egy moszkva tér - akácfa utca est taxi fuvar alkalmából a hősök terén félénken meg kellett kérdeznem a sofőrt, hogy esetleg elmegyünk-e miskolcig is, mert akkor már egészen messze jártunk az elérni kívánt címtől....

egyébként meg érdekes volt utasként a rádiójukat hallgatni, benne az ismétlődő sziasztok, melyik a bajcsy-zsilinszky út jellegű kérdésekkel...

topman: szerintem több jó taxicég is van pesten, még több lenne, ha abbafejeznék a droidokkal való dolgoztatást :) de nem tudom, hogy miért volt olyan jó biznisz 200/km-ért (legdrágábban) utazni, mikor ugyanezt 160-al is meg lehet tenni, és olyan kocsit küldenek, amit akarsz.

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 13
Na, ezt mondom, hogy nehogy már ez az EstTaxi lett volna az egyetlen jó taxi Budapesten (ha egyáltalán jó volt).
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 12
Erről csak annyit: ha megmondod, milyen kocsit kérsz, többnyire olyat küldenek.
Ha szólsz, hogy nemdohányzót kérsz, akkor biztosra veheted, hogy olyan jön. Ha nagy kocsi kell, mert szeretsz kényelmesen utazni, akkor olyan jön.
Legalábbis nekem eddig ilyen tapasztalatom volt az egyik céggel - csekkes létemre, kénytelen vagyok egy céghez ragaszkodni.

Az egyetlen, ami nem tetszik - de az anyagi vonzata engem nem érint egyelőre - V. ker belseje - Káp.megyer I. közti utat 2200-2600Ft közti összegre szokták kihozni, ami azért elég nagy szórás. Tekintettel arra, hogy taxizni csak késő este szoktam, amikor nincs forgalmi akadály ezen az úton.

Előzmény: Törölt nick (10)
Csülök Creative Commons License 2003.05.30 0 0 11
Kedves jó tomajer,
lelkesen harcolsz a taxis társadalom tisztességének védelmében, közben (meglehetősen etikátlanul) magadat reklámozod, a többiekkel szemben, akik valóban a taxizással akarnak jó helyezést elérni a játékban...
Előzmény: tomajer (9)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 10
Egész egyszerűen nem értem, akik az EstTaxi, vagy hiénák" elvet vallják. Ennyire nem állunk szarul taxikat illetően, sőt. Főtaxit próbáltátok már? Avagy Tele5?
Azt sem értem, hogy egy "szottyadt" Astrában hogyhogy nem férnek el hárman. Nem túlzás ez? Én pedig jelzett nagy cégeknél sosem találkoztam még bagózó sofőrrel, pedig igazán nem bírom a cigifüstöt.
tomajer Creative Commons License 2003.05.30 0 0 9
Nem keserítettek ök senkinek az életén, mert ahoz a legjobb pillanatukban is kevesen voltak.
Inkább némi félelmet keltettek, de ez a WALLIS Motors-nak volt köszönhető, nem 100 egyforma Citroennek:-)))
Tudod ez a cég megtehette volna, hogy nemcsak az autókra költ, és a technikára ami a sofőröket ellehetetleníti, hanem mondjuk a sofőrökre is, de ez nem jutott eszükbe!!!
Éhbérért dolgoztatták őket, és az is meg volt határozva, hogy mikor mehetnek /már megbocsáss/ pisilni!!!:-)))
Ezért aztán TAXIS nem ment még a közelükbe se / legfelljebb kalandvágyból:-)/
Ezért aztán, ne mondd, hogy európai szolgáltatást nyujtottak, mert abba bizony beletartozik, a szakmájához értő, biztonságosan vezető sofőr is!
Neked valamiért ez nem hiányzott!?
Ez bizony elgondolkodtató neeeem???:-)))
Talán nem utaztál te mégsem olyan sokat velük, hogy érezd ennek a hiányát?!:-)))
Akkor meg hidd el az EST Taxi hiányát is ki fogod bírni!!!:-)))

tomajer, a zINDEX legnépszerűbb taxisa! :-) tel: 06 90 62 10 15 sms: 60044

Előzmény: TOPMAN (7)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 8
Mindennek 2 oldala van.
Szimpatikus az egyforma auto,a nyakkendos (bukott)taxisofor,klima meg ilyenek,s persze a jo marketing:)
Hulye kerdes,kerjel feher Mercedest az Est taxitol,sikerul??most mar biztosan nem,de 1 honappal ezelott sem.

A soforok,hat nem a nyakkendo meg a ruha teszi az embert,lattam ott olyan orokdroidokat,akik 10 ev alatt sem tudtak megszabadalni a jatekgepek kisertesetol,s legalabb 1x mar minden cegnele voltak droidok,de talan ok legalabb nem tevedtek el a varosban,mint azok akiknek 2 het alatt szereztek vagy csinaltak taxivezetoi engedelyt.
Eme utobbiak-miutan meg kezdok,en is voltam,tudom-nehezen vagy szerintem sehogy nem tudtak teljesiteni a napi normat,s szerintem ez (is) vagta haza a ceget.

Ami az arat illeti 200ft/km is keves a rentabilitashoz,s foleg ugy,hogy a konkurencia 160-170 ft -os aron jar,ami nem nagy kulonbseg-10 km nel 300 ft-de ismerve a magyar mentalitast no comment.
Az Est taxinak egyetlen eselye akkor lett volna,ha a varosban FIX tarifa van,ami minden taxiszolgaltatora vonatkozik,s bizony akkor a minosegben kell versenyezni,s nem az arakban.

Rest in Peace

TOPMAN Creative Commons License 2003.05.30 0 0 7
Nekem mostanáig kétféle taxi létezett, hiéna és Est Taxi. Hiénákkal rengeteget utaztam már, végre alakult egy cég, ahol nekem minden szimpatikus volt, európai szolgáltatást nyújtottak.

Én bízom benne, hogy hamarosan tovább keseríthetik meg a hiénáknak az életét, akinek pedig nem inge, az ne vegye magára!

Előzmény: tomajer (6)
tomajer Creative Commons License 2003.05.29 0 0 6
Mi köze a néhai EST Taxinak a hiénákhoz?
Nem értem miért keveritek össze az autók szinvonalát, a szolgáltatás szinvonalával:-(
Az EST Taxit egy nemzetközi mamutcég kreálta, azzal a céllal, hogy a magyarországi kisvállalkozókat tönkretegye.
Nem sikerült nekik!!!

El lehet gondolkozni, hogy ez jó-e avagy rossz?

tomajer, a zINDEX legnépszerűbb taxisa! :-) tel: 06 90 62 10 15 sms: 60044

Előzmény: TOPMAN (5)
TOPMAN Creative Commons License 2003.05.29 0 0 5
Nagyon sajnálom, hogy eltüntek az utakról, remélem nem tart sokáig ez az állapot. Végre egy színvonalas szolgáltatást nyújtó taxicég megalakult és most tovább garázdálkodhatnak a taxis hiénák! Remélem nem sokáig!
tomajer Creative Commons License 2003.05.29 0 0 4
chromax Creative Commons License 2003.05.29 0 0 3
persze, szempontok mások. de időre odaérni valahova - és sokszor ez a taxi lényege - na arra használhatatlanok voltak.
Előzmény: propilen (2)
propilen Creative Commons License 2003.05.29 0 0 2
Nekem soha ilyesmi bajom velük nem volt. Illetve nem igaz, mert a kiállási idő néha tényleg sok volt, bár nekem ez nem mindíg szempont.

Viszont.

Rengeteg tapasztalatom volt, hogy vagy egy ezeréves szakadt szar érkezett előfordult, hogy büdös, bunkó, cigiző taxisofőrt kellett elzavarnom. (természetesen ebben az esetben nem veszem igénybe a szolgáltatást)

És nekem mindig megérte a kis plusz pénzt, hogy (főleg normális ruhában) ne egy szottyadt Astrába bepréselődve kelljen végigszenvedni az utat. (pláne ha három embernek.)

Előzmény: chromax (1)
chromax Creative Commons License 2003.05.29 0 0 1
Tényleg nincs szükségünk, megbízható, minőséget nyújtó taxira?

Az est taxi minden volt csak nem a fentiek:

- kiállási idő 5-30 percig rapszódikusan változott
- a sofőrök rendszeresen eltévedtek a városban, illetve egészen megdöbbentő útvonalakon próbáltak közlekedni
- messze a legdrágább volt
- a sofőrök SAJÁT elmondása alapján a GPS max. dísznek volt a kocsiban, nem használták

röviden ennyi.

Előzmény: Nikkelezett nikk (-)
magneto Creative Commons License 2003.05.29 0 0 0
Azt írják, hogy veszteségesek voltak és most új befektetőt keresnek.
Biztos tolongani fognak...
Nikkelezett nikk Creative Commons License 2003.05.29 0 0 topiknyitó
Index cikk, becsődölt az Est Taxi:

http://index.hu/gazdasag/magyar/esttaxi03052/

Nagyon sajnálom, mert én amíg Mo.-n voltam mindíg velük utaztam. Ugyan egy kicsit drágább, de mindíg ugyanaz a jó minőség (normális (és nagy) autó- normális pilóta), véletlen sem fordulhatott elő a szakadt Sierrával bagózó bunkó érkezik esete.

Kinek mi a véleménye?
Tényleg nincs szükségünk, megbízható, minőséget nyújtó taxira?
Lehet hogy ez lett volna az első lépés, hoyg normalizálódjon a taxihelyzet?
Olyan nagy különbség az árban, hogy inkább kockáztatnak az emberek, hogy milyen autó jön?
Nem ér Nektek annyit ez a kis árkülönbség, hoyg kényelmesen (nagy autóval) utazzatok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!