Keresés

Részletes keresés

cicó Creative Commons License 2014.10.20 0 0 32998

Magyarországon sehol. Csak rendelni tudsz kintről.

Előzmény: majolavoltamkvaindapass (32996)
rferi Creative Commons License 2014.10.20 0 0 32997

Na most akkor vehetjük komolyan?

Előzmény: cicó (32995)
majolavoltamkvaindapass Creative Commons License 2014.10.20 0 0 32996

Sziasztok, abban tudna valaki segíteni, hogy hol lehet smaltit venni? A gúgliban egyszerűen nem találtam magyar vonatkozást. Köszönöm előre is! 

cicó Creative Commons License 2014.09.11 0 0 32995

1-1 darabot is megcsináltok?

Előzmény: 71andika (32993)
rferi Creative Commons License 2014.09.11 0 0 32994

Fordalmaztok betonadalékokat is a gyártáshoz?

Folyósítóra és formaleválasztóra gondolok

Előzmény: 71andika (32993)
71andika Creative Commons License 2014.09.10 0 0 32993

Sziasztok!

 

Látom igen sok kreatív gondolat van ezen az oldalon.

Én magunkat szeretném ajánlani, mivel mi bármilyen sablon elkészítésében segítségetekre lehetünk.

 

Mi főként betonozáshoz, gipsz öntéshez szükséges sablonokat gyártunk és forgalmazunk.

Az oldalunk www.keritessablon.hu.

 

Üdvözlettel  Szabóné Andi

szabosablon@gmail.com

lauralu Creative Commons License 2014.09.04 0 0 32992

Köszönöm :)! Ráadásul baba mellett nem volt egyszerű... ide fél óra, oda fél óra... a következő mozaikom egy kerti betonút szegélye lesz, betontéglákat fogok 9 m hosszan lemozaikozni. Aztán megpróbálom a kavicsot, mert abba beleszerettem, bár tudom, hogy nem lesz egyszerű.

 

Teljesen igazad van a szürke fugát illetően, ehhez is az néz ki a legjobban - kékkel kezdtem el, de nem tetszett.

Előzmény: cicó (32991)
cicó Creative Commons License 2014.09.03 0 0 32991

Nekem tetszik. És látszik, hogy precíz vagy. Én nem :)

Szerintem jobb mintha összeszinesfugáztad volna, de lehet, hogy konzervatív vagyok :)

Előzmény: lauralu (32990)
lauralu Creative Commons License 2014.09.03 0 0 32990

Igen, ő az :)...

 

Közben elkészültem a mozaikommal, végül én is csak egyszínű, sötétszürke fugát használtam hozzá. További tanulságokat vontam le ebből is, úgyhogy talán sikerülnek majd jobbak is :).

 

 

 

Előzmény: cicó (32988)
cicó Creative Commons License 2014.09.01 0 0 32989

Barkácsáruházakban van dísz (márvány) kavics, nem tudom olcsónak számít-e, 5-10 kilós zacskókban kapható.

Amit látsz külföldi oldalakon szép egyforma golyókat meg lapos egyforma kavicsokat na az Magyarországon nincs. Csináltatnunk kellett horroráron.

Előzmény: lauralu (32987)
cicó Creative Commons License 2014.09.01 0 0 32988

Ó ez Lenin? :D

Előzmény: lauralu (32986)
lauralu Creative Commons License 2014.09.01 0 0 32987

 

Egyébként kavicsmozaikhoz hol lehet olcsó alapanyagot venni?

 

És esetleg van valahol jó leírás arról, hogyan készül?

lauralu Creative Commons License 2014.09.01 0 0 32986

Ez igazán gazdag anyag, gratulálok!

 

És még egy mozaik, Rác Andrástól, csak érdekességképpen:

 

Előzmény: cicó (32985)
cicó Creative Commons License 2014.08.31 0 0 32985

Részben. Én terveztem, a kivitelezést pedig egy 8 fős csapat csinálta a vezetésemmel.

Kistarcsán készült egy pályázat keretén belül.

Amire büszke vagyok, hogy mint minden köztéri műalkotást ezt is el kellett fogadtatni a Képző- és Iparművészeti  lektorátus szakértői bizottságával és csont nélkül átment a mércén :)

 

Volt egy blogom, de a szolgáltató megszűnt ezzel a blog is és nem csináltam újra.

Nekem fő profilom a tojáshéj mozaik, a dobozaimról meg néhány régebbi egyébről vannak képek a flickren, de már rég nem frissítettem.

 

https://www.flickr.com/photos/34900330@N08/

 

 

Előzmény: lauralu (32984)
lauralu Creative Commons License 2014.08.31 0 0 32984

wow... ez a te munkád? Nagyon szép! 

 

Egyéb mozaikmunkáidat meg lehet nézni a neten valahol?

Előzmény: cicó (32983)
cicó Creative Commons License 2014.08.31 0 0 32983

Iiiigen egy kicsikét :)

 

Előzmény: lauralu (32981)
cicó Creative Commons License 2014.08.31 0 0 32982

Én mindig maradok a jó öreg semleges szinű fugáknál, főleg a szürkénél azzal nem lehet elbaszarintani semmit :) főleg ha sokszinű a mozaik.

A szines fugát nagyon meg kell gondolni mihez illik. De ez az én véleményem

Előzmény: lauralu (32980)
lauralu Creative Commons License 2014.08.30 0 0 32981

 

Most amúgy ezért a mozaikért vagyok oda, nagyon tetszik:

 

 

És nagyon tetszik a kavicsmozaik is, jó lenne otthon a kertbe is készíteni egyet. Kavicsmozaikot csináltatok már?

lauralu Creative Commons License 2014.08.30 0 0 32980

Most már felraktam a ragasztóhoz tartozó kinyomópisztolyt, így lényegesen könnyebb :)... 

 

Most dolgozom a 3. képen, ezt már jóval szisztematikusabban csinálom, például meg lett tervezve és föl is vázoltam a hordozóra a rajzot. A színeket is megterveztem, már kb egy hete rakom, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok, milyen lesz. Ráadásul többféle színben szeretném fugázni, szóval izgalmas a dolog :).

Az első képet teljesen spontán csináltam, csak a fejemben volt meg a kép, így nem is lett olyan a végeredmény, amilyet szerettem volna. A fehér fuga sem tett jót a képnek, teljesen széttördelte - be akartam festeni, de nem fogta meg a festék. A mostani képen kétféle kék és barna lesz a fuga.

 

Most még csak kísérletezek az egésszel, úgyhogy nagyon az elején járok.

Egyelőre a mozaik "koncepcióját" igyekszem megérteni, hisz egyáltalán nem mindegy, mekkora képen mekkorák és milyen alakúak a darabok, és az sem, hogyan követik egymást. Az első képemen szinte csupa négyzetes darabot használtam, ami később nem tetszett annyira, mint a szabálytalanabb alakokból kirakott mozaik.

 

És igen, most már én is rögtön ragasztom a darabokat.

 

Igen, valódi ólomüveget csinálok - és tényleg nagyon pontosnak kell lenni :). De én szeretem a munkában ezt a fajta precizitást, ez is ad neki egy kis különlegességet, és a végén olyan jó ránézni, ahogy össze van rakva.

A mozaik spontaneitása jól kiegészítené, nem is árt nekem, ha most ilyesmivel foglalkozom egy kicsit.

Előzmény: cicó (32977)
cicó Creative Commons License 2014.08.29 0 0 32979

Világos fugán még esetleg lehet sötétiteni híg festékes vízzel átmosva, de necces mert foltos maradhat.

Sötét fugánál marad a kikaparás, de akkor az egészet, mert a megkötött fugához nem köt hozzá az új.

 

Előzmény: kiki+ (32971)
cicó Creative Commons License 2014.08.29 0 0 32978

Szépek :)

Előzmény: lauralu (32970)
cicó Creative Commons License 2014.08.29 0 0 32977

És ha mondjuk kevesebbet nyomnál ki? :P :)

Én csak akkor dolgozom szilóval ha indokolt, mert macerásnak találom.

 

A csemperagasztó pl pozdorjára nem jó, a betonra igen.

 

Igen van ilyen módszer, indirekt technikának hívják, amikor a mozaik egy fólián vagy papiron van amire a szinét ragasztjuk, majd a ragasztóval lekent felületre rá lehet borítani és száradás után lehúzni róla a hordozót.

Hátránya, hogy nagyon ügyesen kell a ragasztó mennyiségét alákenni, különben nagyon feljön a fugákba  és az zavaró lehet.

Előnye, hogy így biztosan sík lesz a mozaik teteje.

Azért használják nagyobb képeknél, mert megcsinálják az asztalon majd elcuccolják a falhoz és felnyomják.

 

Én soha nem rakom ki előre az egész képet, rögtön ragasztom. Eddig egy kivétel volt.

 

Én a szivacsot, szerszámot  kimosom a csapnál, mivel nincs kinti, nincs más lehetőség...rongyot eldobom.

 

Valódi ólomüveget csinálsz vagy tiffanyt? Én pont azért nem szeretem/ném mert ott nagyon pontosnak kell lenni :)

Előzmény: lauralu (32969)
kiki+ Creative Commons License 2014.08.26 0 0 32976

Ma koraeste kikapartam a kontúrfugát, iszonyat "kormos" lettem. Remélem, a fekete fugapor nem fogja összefogni az új fugát. Próbáltam kifújni a vájatból amennyire csak bírtam térdeléssel.Ha slaggal kimosom, nem tudom, mit szólna. Ne próbálkozzak ilyennel? elég vajon a fújás?

 

Ha az új meglesz, akkor ilyen volt, ilyen lett módon felteszem. Nem szeretném csak a rontottat mutatni.

Az idén májusban kezdtem mozaikozni, természetesen mindíg a legnagyobb darabbal kezdem, asztal volt az első, a második és a harmadik. A negyedik pedig madáritató.

Most falikút "jött" volna, de az még érik a fejemben, helyette a jókora falrészletet kezdtem.  És ennek a terasznak van másik oldala is szabadon, tele rajzokkal. :)

lauralu Creative Commons License 2014.08.26 0 0 32975

Láthatnék esetleg képet az elrontott verzióról? Csak tanulságképpen. Egyébként mióta mozaikozol?

Előzmény: kiki+ (32974)
kiki+ Creative Commons License 2014.08.26 0 0 32974

Köszönöm!

Azóta rengeteget gondolkodtam, mi legyen.

Mégiscsak kaparni fogok este, legalábbis a körvonalakat, ha kijön, és azt fehérre fogom fugázni.

A közepét pedig átkenem barnával. remélem, annyi fuga kijön, hogy beletapadjon az új barna.

 

Ma Photoshoppal egyik állatot megdolgoztam:

 

 

tehát ha előbb megcsinálom, így és utána fugázom, jobb lett volna. De majd, a következőnél :)

lauralu Creative Commons License 2014.08.26 0 0 32973

nagyon jó lett ez a fal, jól mutatnak rajta a gyerekrajzok! Én sajnos nem tudok segíteni, viszont ha gondolod hívd fel a duocolor céget (uvegmozaik.hu), én is beszéltem már velük és nagyon segítőkészek voltak szakmai kérdésekben.

Előzmény: kiki+ (32972)
kiki+ Creative Commons License 2014.08.25 0 0 32972

Itt a mozaik kép. Az állatkák ellen vétettem a fekete fugával. Itt még fuga nélküli!

 

 

Minden ötletet szívesen fogadok.

Első körben a feketét lekentem egy kis bahama beige fugával is, de nem sokat javított szinte semmit. lehet, hamar töröltem át, féltem hogy bézs lesz.

kiki+ Creative Commons License 2014.08.25 0 0 32971

Sziasztok!

Nagyon gyors segítséget szeretnék kérni a nagy gyakorlattal rendelkező mozaikozóktól!

Mozaikoztam egy lábazati falrészt, 300*50 cm, az unokáim nyári krétarajzát.

Kiraktam, a rajzokat, kiraktam a hátteret, majd kifugáztam. Először a hátteret fehérrel, majd a rajzokat feketével. Persze egyszerre, próba nélkül.
Amikor elkészült megrettentem, hiába maszkoltam le, a fehérre befutott a fekete. Ez még a kisebbik baj, de olyan szörnyű kontrasztos lett, hogy nem bírom nézni.

Ilyenkor mit szoktatok tenni?
A kikaparáson kívül mit lehet? mert mire holnap hozzájutok, már kemény lesz.

Köszönöm előre is a segítséget!

lauralu Creative Commons License 2014.08.25 0 0 32970

Itt vannak a képek, két ólomüveg munkám és a két mozaik, amit eddig összesen csináltam :). A térkövet még tisztogatnom kell.

 

Ezt kék fugaanyaggal fugáztam, flexibilissel, hogy kintre is jó legyen. Tényleg, ti hogy színezitek a fugát, vagy már eleve színezettet vesztek? Nekem tetszett ez a kék fuga, olyan lett a szín, mint amit mondtak, és rengetegféle más színű is volt belőle

 

.

lauralu Creative Commons License 2014.08.25 0 0 32969

Most már értem, az nem jött le, hogy csak a falra burkolásnál fontosak a speciális hozzávalók.

Ez végül is jó, egyszerűsíti a dolgokat :). 

 

Csatoltam két ólomüveg munkámat, mindjárt lefotózom a mozaikokat is, és felteszem azt az összesen 2 darabot, amit eddig gyártottam :).

 

Én most szilikonos ragasztót (átlátszót) használtam, univerzálisat, ami mindenre jó, és szerintem nagyon jól ragaszt, csak hamar köt, és amikor gyufával próbálkoztam a felvitellel, akkor mindig egy csomó megszáradt a kis tálkában, amire kinyomtam. Eddig ragasztottam vele betonkockára és pozdorjalapra, mind a kettőre jó volt, csak amint említettem, a felvitellel voltak problémáim.

Olvastam a csemperagasztóról is, hogy az lassabban köt, ezért könnyebb a felvitele - erről mi a véleményed? vagy te eleve erről beszéltél?

 

És még valami, amit nem értek :) - olvastam, hogy nagyobb képek mozaikozásánál öntapadós fóliára ragasztják a mozaikokat és onnan a felületre. Ez mindig így a jó, és fontos hogy így csináljuk?

Én az adott hordozóra rakosgattam ki a mozaikokat, majd amikor kész volt a kép, egyenként felemelgettem és odaragaszgattam a darabokat. Mondjuk gondoltam rá, hogy lehetne máshova is, mondjuk egy papírra, ami ugyanakkora mint a kép lesz majd, és onnan rakosgatom át - csak attól féltem, hogy akkor elcsúszhat a mintám. Az ólomüvegeknél az a jó, hogy magán a méretarányos terven dolgozunk, tehát ott a kirakás közben pontosan látom, hol tartok.

 

Illetve még valami, ti hogyan tisztítjátok meg a fugázás után a kesztyűt, vödröt, rongyokat, szivacsot? A lefolyóba nem jó, ha belemosom gondolom, van kert csapunk, de a földbe és a növényekre se szívesen mosnám. vagy minden fugázás után kidobjátok a rongyokat, szivacsokat?

 

 

Előzmény: cicó (32968)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!