Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.29 0 0 54
de viccesek vagytok! az észt sem osztogatják, fosztogatják. :)
mint a workshoppingnál. :)

kapcsold ki a jereváni rédiót, lécci...

Előzmény: NJani (53)
NJani Creative Commons License 2003.05.29 0 0 53
Nem akarsz megérteni...

Én ds37k topiknyitó hozzászólására írogatom, amit írogatok. Az abban foglalt bizonyos kitételekkel nem értek egyet:

"Profi fotós az akinek ez a tanult hivatása és teljes mértékben abból él. Betartja a professzionális etikát."

Értelmezésbeli különbségek vannak. Eifertről tett magánvéleményed is ezt támasztja alá. Szóval nem könnyű ez a kérdés. Ha vörksop, akkor Jung Zseni hozzáállása is amatör. :-) ...meg Kornissé is.

Jani

Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.29 0 0 52
zsoltu:
nem magam miatt kértem... :)
azé' így kerekebb. :)
Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.29 0 0 51
ds37k:
nem bántani akarlak... :)
elárulom neked, x-rite denzitométerekkel szoktam csekkolni az anyagaimat. :)
gyanítom, te a hozzáértés alatt azt érted, hogy kézbe veszed?
hát még filmbetöltő asszisztenciád sincs? :))))))

a 6 blendényi túlexpozícióval lécci etess arra éhezőket. :)

amerikában ilyen igénytelenek a minőségre és a munkára? ezzel még hencegsz is? gondolod, tőled aztán tanulhat a sok ámátőr? :)))

egy szakmabeli előtt lehet adomázni, de nem így...
csak auditálod a certifikátodat...
he-he :)

Előzmény: Ds37k (48)
Ds37k Creative Commons License 2003.05.29 0 0 48
Igen?
Akkor hallottál már az E100SW-ról? Meg a SV-röl.
Mellesleg ma megint elfelejtettem egy set-up-nál blendézni.
f32 helyett 4-el exponáltam le (NPS). Nem mondom fedett lett, de lehet használni. Hehe...
Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.28 0 0 47
zsoltu:
azért a szakma is folyamatosan fejlesztette önmagát... :))))))
légy pontos plíz.
Előzmény: Törölt nick (43)
NJani Creative Commons License 2003.05.28 0 0 46
zsoltu,

Kösz a pontosítást, nekiszaladok mégegyszer a dolognak. A topic címében megjelölt kategóriák kinek-kinek mást jelentenek. Van aki a profit arra használja, hogy: "ez a szakmája és ebből is él". Mások a profit úgy értelmezik, hogy: "rendkívül magas színvonalon, értéket teremtve". Én az utóbbi nézetet vallom és azt gondolom, hogy azt a "rendkívül magas színvonalat" csak úgy lehet elérni, ha az illetőben megvan hozzá a tehetség, akarás, késztetés meg még egy csomó olyan dolog, amit az iskolával nem kap meg. Nem kapja meg azt a látásmódot, amitől majd a képei a csak rá jellemző jegyeket hordozzák. A szakiskolában meg lehet tanulni a fényképezést, mint mesterséget és megtanulja a delikvens a szükséges eszközök használatát. A papír mellé nem kap tehetséget, látásmódot, vizuális fantáziát. Tény, hogy ezek a készségek fejleszthetők, csiszolhatók, de az igazán nagyokban ez benne van iskola nélkül is.

Az általam említett és nagyon tisztelt művészeket pont azért hoztam példának, mert amit az asztalra letettek az (számomra) "rendkívül magas színvonalú és értékes" és életművük minőségében nem az elvégzett iskoláé a főszerep.

Végül: ezt az egészet azért hodtam össze, mert ds37k topiknyitó hozzászólásában a kategóriák definíciójával mélyen nem értek egyet. Pl:
"Profi fotós az akinek ez a tanult hivatása és teljes mértékben abból él. Betartja a professzionális etikát."

Ui: De azért Eiferthez, Kornisshoz és a vezető természetfotósokhoz még tartom magam, mint példa.

Üdv: Jani

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.28 0 0 44
lev:
és az art directorokról még nem is szóltál! :)))
Előzmény: Levendula (40)
totoo Creative Commons License 2003.05.28 0 0 42
lehet ez ellen valamit tenni?

legutobb egy kozeli csaladtagom eskuvojen szembesultem ezzel. valami ismeros jott megcsinalni a fotosmunkat. mindenki oltony, nyakkendo, o meg farmer, tornacipo. nyeltem egyet, mondom jol van, ugyis lelep mindjart. aztan valami hihetetlen kabaret rendezett. fogtam a fejem, amikor elohuzta a superiat a taskajabol, aztan belenyomta a vakufenymerot a tortaba, szembol belevakuzott egy tukorbe stb, stb. hat mit mondjak, a professzionalitastol eleg messze allt. es sajnos kozel sem egyedi az eset...

Előzmény: Levendula (40)
Ds37k Creative Commons License 2003.05.28 0 0 41
Jézusom, te igazat adsz zsigunak?
Előzmény: Levendula (40)
Levendula Creative Commons License 2003.05.28 0 0 40
Tökéletesen egyetértünk. Nincs egy ipartestület, vagy nevezzük aminek akarjuk, nevetségesen felhigult a szakma. Mert azért könyörgöm ez egy szakma, sajnos szerintem MO-on a kontárok a profik. Természetesen nem támagva a képzett, sok éve dolgozó valódi profikat. Itt ez a gáz. Pluszban mindig van egy ismerőse a megrendelőnek aki olcsóbban beválalja.

Ezért írtam a névjegyet. Kinyomtatják. És fotógráfus. Szomorú. LEV

Előzmény: Ds37k (39)
Ds37k Creative Commons License 2003.05.28 0 0 39
Akkor ezt letárgyaltuk. Vissza a kontárokhoz.

Valamikor az iparengedéllyel rendelkezök legnagyobb ellenségei voltak. Nem csak a fotós szakmában.
Nem kötötte öket semmi. Sem ipartestület, sem szövetség, sem etika, sem törvény. Garázdálkodtak. Kis rezsivel, adómentesen, alacsony szinvonalon. Egy egy esküvö, temetés, kisebb commerciális munkák.
Ma is ez lenne a helyzet?

Ami ellen még tiltakoznom kell. Fotográfernek nevezi magát ma mindenki akinek van egy sure-shot gyufásdoboza.

Előzmény: Levendula (38)
Levendula Creative Commons License 2003.05.28 0 0 38
Talán félreértetted. Az önélatrajz tartalmazza azokat az információkat, amiből esetleg láthatnád, kivel beszélsz. Nekem nem fontos. Annár régebben irok az indexbe, hogy örömet leljek a civakodásban. Üdv: LEV
Előzmény: Ds37k (37)
Ds37k Creative Commons License 2003.05.28 0 0 37
Ne fáradj. Nincs felvétel.

"We will put your resume in our file.
Don't call us, we will call you." :)

Előzmény: Levendula (36)
Levendula Creative Commons License 2003.05.28 0 0 36
Tucc PDF-et olvasni kicsi-rigó? (aranyomra:)Mert azonnal küldöm. LEV
Előzmény: Ds37k (34)
Levendula Creative Commons License 2003.05.28 0 0 35
Szentatyám, elküldöm az önéletrajzomat. LEV
Előzmény: Ds37k (34)
Ds37k Creative Commons License 2003.05.28 0 0 34
Aranyom, ha te art director vagy akkor én vagyok a pápa.
A bocsánatkérés nem elég, a topik még ott van.
Előzmény: Levendula (33)
Levendula Creative Commons License 2003.05.28 0 0 33
Ha magyarországon veszel egy Hasselbladot már is nyomtathacc egy fotós névjegyet. A "szakma" nagy része szerintem SEMMILYEN iskolát nem végzett. Ők ebből élnek. Profik.
Én egyetemi szinten végeztem fotót, de nem ebből élek, tehát amatőr vagyok. Ok. Értem.
Én inkább Art Directorként mondom meg mit, hogy, miért. Az alkalmazott fotós megcsinálja. Tudom savanyú a szőlő. Nagyon.

Ha már példálóyunk, általam a legjobban syeretett és tisytelt magzar reklámfotós Bakos István. Pedik Képyőművésyeti Főiskolát végyett. Na, ebből él, akkor most mi van? Ennzit tudtam elmondani. AYAMATŐR.

rgb99 Creative Commons License 2003.05.28 0 0 32
Ds37k:

Eddig csak a fotózásról beszélgettünk Korniss Péterrel. Igazad van, miért is hoznám ide. Ő nem ilyen alkat, és arról sem tehet, hogy a volt kollégái milyenek. De azért privátban megbeszélem Vele. Komoly ember. Megérdemli, hogy felvidítsa valami.

Előzmény: Ds37k (22)
totoo Creative Commons License 2003.05.28 0 0 31
en szemely szerint bill gates-t a vilag egyik legzsenialisabb emberenek tartom. es nem a programozoi tudasa miatt...

--------

a gond az, hogy ennek az egesznek (amig diak vagy, kapsz discountot, mert akkor ide hozod majd a munkaid is) otthon meg nincs igazan kulturaja. van egy-ket halovany kezdemenyezes foleg iskolak iranyaba, de semmi jelentos.
igaz az is, hogy a dolgohoz a megfelelo vasarloi kultura is hianyzik. itthon ha ma itt kap kedvezmenyt valaki, akkor ide megy, ha holnap ott, akkor oda es igy tovabb. az ar szamit. a minoseg, a kiszolgalas, a szakertelem, a huseg egy jol bevalt helyhez ezek mind csak masodlagosak... ott van a mediamarkt, kituno pelda erre.

Előzmény: Ds37k (30)
Ds37k Creative Commons License 2003.05.28 0 0 30
Gondolj Bill Gates-ra amikor x komputert adott egy csomó iskolának. Az mind Microsoft addict lett. Ezt csinálta az Apple is. Jó reklám és nem kerül semmibe, mert azért a student fizet, legalább a rezsit, aztán mikor megkapja az elsö munkát akkor visszamegy.

Megfordítva is így van, illetve a vevök igy szeretnék. Mert azt mondja egy sosem látott vevö, hogy van egy kis munkám ezt most csináld meg olcsón aztán majd lesz sok nagyobb is. Ilyenkor az a válasz, hogy a discount-ot megkapja a nagy munkánál. Jobban is jár :).

Előzmény: totoo (28)
totoo Creative Commons License 2003.05.28 0 0 29
egyelore munkaban meg nem gondolkodom. meg var otthon egy erettsegi... (meg egy azt megelozo tanev)
Előzmény: Ds37k (26)
totoo Creative Commons License 2003.05.28 0 0 28
student discount... igen, az itt valahogy a vilag legtermeszetesebb dolga. tiz uzletbol kilencben adnak 10% korul az uzlet jellegetol fuggetlenul. (konyv, cd, foto, cipo, ruha, pizza...)
otthon tiz uzletbol egy ad mondjuk 5%-ot...

azert a 30%-os student discount itt is figyelemre melto. de ez eltorpul amellett, amit a kezdo fotosoknak nyujtanak... meg mindig azt mondom hihetetlen. otthon oda mennek egy labhoz, hogy adjanak valami hasonlot, haromszor korberohognenek, majd paros labbal...

az internship, mint ilyen itt nem divat, helyette a legtobb egyetemen van u.n. sandwich course (nem csak fotozasbol). 2 ev tanulas + 1 ev szakmai gyakorlat + 1 ev tanulas. szoval olyan internship fele. nagyon hasznos. nem kapsz ugyan fizetest a munka evre, de az egyetem elintezi minden diaknak, hogy legyen hely, ahol a gyakorlatot tolti.

Előzmény: Ds37k (27)
Ds37k Creative Commons License 2003.05.28 0 0 27
Nagy laboknál ez termszetes. Meg a student discount. Másik, hogy az internnek fizetik a tandíjját.
Előzmény: totoo (25)
Ds37k Creative Commons License 2003.05.28 0 0 26
Egy pro site-on amivel komoly dolgokban levelezek valaki Londonban keres aszisztenst. Nem írja sem azt, hogy mikor, sem azt, hogy mennyi idöre. Én nem ismerem az illetöt, csak ide is jönnek a post-ok.
Érdekel?
Előzmény: totoo (25)
totoo Creative Commons License 2003.05.28 0 0 25
nem igazan illik ide, nem is tudom, hogy hova illik ez egyaltlalan. de itt jott fel megint ez a nyugatos dolog, szoval berakom ide jobb hijan. na mindegy, ezt most talaltam. hat leesett az allam.

http://www.metroimaging.co.uk/news/news31.htm

totoo Creative Commons License 2003.05.28 0 0 24
no reason. csak kivancsisag.
Előzmény: Ds37k (23)
Ds37k Creative Commons License 2003.05.28 0 0 23
Miért kérdezed?
Előzmény: totoo (21)
Ds37k Creative Commons License 2003.05.28 0 0 22
Azt hozol ide akit akarsz, de nem vagyok híve az élö, alkotó és általam nagyrabecsült egyének citálgatásának.
Gondolod idejönne csak azért, hogy Ds37k-t beazonosítsa? Vicelsz. Nem ilyennek ismerem.
De gyia.
Előzmény: rgb99 (20)
totoo Creative Commons License 2003.05.28 0 0 21
szep hely Minneapolis?
Előzmény: Ds37k (18)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!