Keresés

Részletes keresés

Babkó Creative Commons License 2012.05.29 0 0 207

Nálam a gyerek, pontosan a tyúkjait félti és nem a nyestet!

Együtt nevelgetjük, szedi be a tojást ,sőt vannak 4 hetes saját keltetésű csibék.
Én kinyírom a nyestet , és a gyerek is azon van , hogy itt nem lehet, főleg kutya mellett.
Igen vicces az egész, abár az enyim már nem óvodás.

Galambháló nem sokat fog érni, ismerősömnek 50 galambot nyírt ki egy éjszaka alatt. alul fölül be voltak hálózva
azt sem tudták, hogy jutott be, pedig bement a rohadék. A káruk felbecsülhetetlen :((((

 

Nálam is van egy tyúk, amit nem tudott megölni, már két támadást túl élt, a néma kacsákkal sem tud mit kezdeni. Elrepülnek, ha lemegy a veszély visszajönnek.

 

Ha a mérgezett húst beviszi a fészkébe ott ahányan vannak mindegyiknek rövid időn belül annyi..
Főleg most tavasszal fialnak, a csapda szerintem hosszú távon nem megoldás.

 

Előzmény: Nicky2336 (205)
Vén Halász Creative Commons License 2012.05.29 0 0 206

Úgy tűnik én megtaláltam nyest ellen az ellenszert, hogy ne mászkáljon a kocsik tetején. Vettem egy ezüst színű műanyag autótakaró ponyvát, jó nagy méretben ( Tesco) azzal beterítem a kocsit, azóta a közelébe sem megy, semmi nyomot nem találtam. Egy ponyva ára kb 2-3 ezer forint. A nagyobb biztonság miatt a kocsi alatt van egy zacskó kutyaszőr, de azt nem tudom, hogy használt e.

 

Így a kocsim biztonságban van, házi állataim pedig nincsenek, ez egy balatoni nyaraló. Viszont idén még nem láttam sakált, pedig etetem is. Nappal a varjúk ették meg a kaját, éjszaka meg nemigen hiányzott belőle, de még hosszú a nyár, majd kifigyelem.

Előzmény: fullfitt (199)
Nicky2336 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 205

kicsit vicces sztori igy a gyerek nézőpontja miatt,de bosszontó is,mert nincs az embernek annyi pénze,hogy minden nap új baromfit vegyen

Előzmény: Her Pinkerton (203)
Nicky2336 Creative Commons License 2012.05.29 0 0 204

Sziasztok.

1 kacsinak hiányzot a feje,a többi meg a hátán mintha a vér lett volna kiszivva..
Mienk is zárt ol, de még a legkissebb helyet is megkereste hogy bejusson.
Csak amit nem értek,a csirkét miért nem bántotta?meg honnan tudta h pont azon az estén nem voltak a tengerimalac ketrecben,hanem csak bent az olban.
Most  galambhálóval bevan az ol fedve,másnap járt ott mert kaparás nyom a falon meg vérés lett a hullámpala,egyszóval megsértette magát.
Kövi nap kitettünk egy rádiót szól a zene egész este,azóta semmi jel nem utal arra,hogy ott lenne.
Napközbe meg mozgás van,így gondolom azért nem.

Voltunk fent a padláson mert különös hangok haladszodnak este,és egy bizonyos ponton annyi ürülék volt hogy kb egy kutya havi adaga...és a nagysága mint egy pincsi kutyának.

Her Pinkerton Creative Commons License 2012.05.29 0 0 203

Üdv mindenkinek!!

Ez mind szép és jó, csak 1 a baj hogy aki csak tudja megfogja a csapdával, örül ahogy én is mint majom a farkának, elviszem 4 faluval odébb, elengedem, még integettünk is neki a gyerekkel meg az asszonnyal, majd hazamegyünk és élnénk boldogan, de nem tudunk, mert amíg mi oda voltunk, a mi falunk határában elengedett egy másik polgár a családjával egy szintén befogott nyestet, ami aztán este elkezdte nálunk újfent a randarírozást. A vicc a dologban hogy ez a jószág már nem megy bele a csapdámba az Istennek se, akármit tehetek bele, rántotthústól a Milka csokiig. Szóval ismét csak nem kezelünk egy problémát mert ugye humánusak vagyunk, meg mit mond majd a gyerek az oviban hogy apu egy állat aki megöli a nyestet mert az megfojtott 21 kiskacsát 2 nap alatt. Még csak azt se akarom hogy mondja meg nekem valaki a megoldást, mert nagyon is jól tudom a megoldást. Erőt veszek magamon és megmarkolom a lapátnyelet és megyek ha lecsapódott a csapda........

CSak azért írtam ezeket mert olvasok mindenféle blogot hogy mit tegyünk a nyesttel ha már megfogtuk, közben meg ugye a nyestek nem fogynak....:)

 

Íme a miénk, a szerncsés akit még

elengedtünk.

Babkó Creative Commons License 2012.05.28 0 0 202

Ha a feje hiányzik sajnos nyest.

Nálam is volt 3-4 hete megmérgeztük, Csend volt... Pénteken jött egy másik...
Nálam az ól zárható oda nem jut be ,ezért nappal jön a kis rohadék. Résen voltam meg a kutya is ugatott, úgyhogy nem ölt meg senkit, de az egyik tyúkba beleharapott, élt de szerintem nem maradt volna meg. Levágtam, beleraktam a patkánymérget és kiraktam estére,reggelre eltűnt.
Mivel a méreg 1-3 nap mire hat, másnap este megint raktam ki mérgezett csirkefejet, a szomszéd telekre, ugyanis ott tanyázik.
Azt is elvitte..
Ma reggel már dögszagot éreztem... csali sértetlen.

Most beszerzek egy puli kutyát , talán az távol tartja őket.

Nálam sosem voltak, most meg nem tudom őket kiírtani:(((
Nekem ne mondja senki, hogy ezek nincsenek elszaporítva..

Előzmény: Nicky2336 (201)
Nicky2336 Creative Commons License 2012.05.26 0 0 201

Sziasztok.

 

 

Nállunk is úgynézki nyest tanyázhat,és nagy károkat okozott.

Vettünk 10db kacsát estére olba tettük,jöttem haza munkából és a kapuba várt egy kis kacsa.
Csodálkoztunk is,hogy kerülhetett oda hisz az ol ajtó zárva volt.3 zárt ajtón keresztül a kis napos kacsa,nem tud kijönni.Vissza tettük de a 10-ből csak 9 volt meg.

Letudtuk azzal,hogy macska támadás lehetett.
2 nap múlva a helyzett rosszabbodot.Reggel engedtük ki az ólból és 3 kis kacsa fogadot.
Kimentünk aznap vettünk 7 kacsát 5 libát.2 hétig a tengeri malac ketrecébe zártuk őket,hogy ne vigye el a macska.
De tegnap este úgy határoztunk,hogy már eléggé nagyok maradhatnak az ólban nyugodtan a csirkékkel.
Ám reggel mentünk ki szokásosan hajnali 5-kor etetni és engedni,de csak 1 liba,és 1 kacsa fogadot minket rémülten szaladtak ki az ólból.
Körbe néztünk az ólban és a kis kacsák meg a libák sorba a szekrény mellet voltak kivégezve.Gerincük elroppantva,3 mély fognyom,egyik kis kacsának a feje le volt tépve.
Hogy milyen állat lehet,Nyest,Görény vagy mi,rejtély.
Ti mire gondolnátok?
A leírtak alapján Nyestre gondolunk.

Babkó Creative Commons License 2012.05.21 0 0 200

Gyepmestertelep-"nem tudnak róla..mármint, hogy adniuk kellene  csapdát.
Elvileg nekik kéne kihelyezni is , és befogni -ugyanis az Ő feladatuk, ha jelzed feléjük.

Előzmény: FIESTA 73 (197)
fullfitt Creative Commons License 2012.05.20 0 0 199

Helló. Nekem belement a csapdába és elvittem a pi.. jó messzire! De jött helyette másik... Összeszarja a kocsim, lekaparta a motortérben a szigetelést, összekarmolta a az oldalsó ablaknál a műanyagot és az első lámpát. Mi az amit ajánlotok és bevált? Várok két napot és kilövöm a kis köcsögöt a fas.. francba!

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 198

Sziasztok!

Nincs meg valakinek ez a nyestriasztó cd?

http://nyestriaszto.com/

Már mindent kipróbáltam,csapdába nem megy bele,nyest riasztó spray nem hat,kutyaürülék sem,rádió sem.

FIESTA 73 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 197

Segítséget kérnék! Nyestcsapda érdekelne. Valaki írta, lehet bérelni gyepmestertől én megkérdeztem: nem tudnak róla. Valami BP.-i cím kellene, ahol meg lehete vásárolni. Segítséget előre is köszönöm!

halipapa Creative Commons License 2012.05.13 0 0 196

Előzmény: halipapa (195)
halipapa Creative Commons License 2012.05.13 0 0 195

Ha valakit érdekelne, van egy eladó élvefogóm nyest és görény -hez.

Megvettgem de nem használtam sose.

Állapota új, ára 4000 Ft. Érd: hali.papa@gmail.com

 

Babkó Creative Commons License 2012.05.11 0 0 194

sihuhu!

Biztosan nem erről van szó-nem tudom Én sem biztosan, de azt igen , hogy évek óta tyúkozom és ilyennel még nem találkoztam.
Másfél hónapja még kinnt maradt egy tyúk este ( véletlenül) reggel is ott volt .
Most meg  fényes nappal kutya mellett öli őket...
Hallottam a tojásokat majd súlyra fogják adni..


Na mindegy Én kivégeztem, nálam nincsen már. De a kár amit csinált felbecsülhetetlen.
Volt olyan tyúkom ami márciusban kezdett tojni, idáig neveltem és jön a kis szemétláda és végez vele percek alatt, hát  most Én végeztem vele.


Előzmény: Sihuhu (193)
Sihuhu Creative Commons License 2012.05.11 0 0 193

Üdv!

 

"direkt elszopírották ezeket a ragadózókat nehogy má vigyük valamire."

 

:-)

 

Á, biztos nem erről van szó.

 

Ezek kis leleményes és tanulékony ördögök. Nyilván rájöttek, hogy könnyebben jutnak húshoz, ha az újonnan kialakított baromfiudvarokat látogatják. Nem szabad őket lebecsülni. 

Nálunk a tetőn nehéz bramac-cserép van, és ezek közül kipiszkálta egyik télen az átlátszó un. világító cserepet a mancsával.

 

 

 

Előzmény: Babkó (191)
Sihuhu Creative Commons License 2012.05.11 0 0 192

Üdv!

 

Nálunk a padlástéren annak idején csak elsütötte a nyest a patkányfogót. Hogy lett-e tőle baja, nem tudom. Modjuk, azt el tudom képzelni, hogy eltör egy végtagot, de nem hiszem, hogy a nyest megfogható lenne patkányfogóval.

 

Viszont az sem cél, hogy kínlódjon szegény állat pl. törött manccsal.

 

A másik probléma, kifog az ember egyet, akkor hamarosan egy másik foglalja el a territóriumát, és kezdődik elölről minden. Emiatt jó, ha van az embernek saját csapdája.

 

Nálunk a telken továbbra sem jelentkezik a nyest hetek óta.

 

Zsolt

Előzmény: Vén Halász (190)
Babkó Creative Commons License 2012.05.10 0 0 191

Igen a méregnek is megvan a hátránya, legjobb ha megvan a búvóhelye( nálam a szomszéd üres kis nyaralójába tanyázik) és oda berakni csaliba. Oda más állat biztosan nem megy be , főleg nem madár.

15 éve élek itt, 4 éve tartok baromfit, soha ilyen problémával nem találkoztam.
Sokan kezdtek idén állattartásba, az itteni pénzhelyzet miatt, azt is hallottam , hogy direkt elszopírották ezeket a ragadózókat
nehogy má vigyük valamire.

A gyepmester azt mondta ahol kutya van , ott elvileg nincs nyest-ezek szerint mégis van.
Pedig kinti kutya , hozzánk idegen macska még ne merte betenni a lábát.



Előzmény: Vén Halász (190)
Vén Halász Creative Commons License 2012.05.09 0 0 190

A méreg azért nem jó, mert a legtöbbször más állat eszi meg, háziállat, vagy védett ragadozó madár.  A patkányfogó, vagy a ketrec a megfelelő megoldás. Én sem tudtam kirtani, de legalább a kocsimat még egyszer sem rágta meg, pedig évtizedek óta nyestekkel élek.

Előzmény: Babkó (189)
Babkó Creative Commons License 2012.05.09 0 0 189

Sziasztok!


Sajnos csatlakoznom kell. Nekem hetek óta keseríti a mindennapjaimat a rohadék dög.
Elöször szürkületben kiírtotta az egész baromfi udvart( 14 tyúk, kakas).
Szereztem be új állományt, világosban zártam őket, nem volt semmi gond, mígnem az autóm egyik reggel alig indult, rángatott menet közben.
Kinyítottam a motorteret, kábelek, főleg a trafó szétrágva...
Tettem be szalmiákszeszes rongyot a motortérbe, rádió megy reggelig, ez is megoldódott..-gondoltam.

Kutya van, ennek ellenére fényes nappal mikor kifigyelte , hogy a kuty arréb van ( elég nagy a telek), beosont a tyúkokhoz
(1,5m magas tyúkháló mindenhol) ellopott egy tyúkot a többit a kutya megmentette.
Kész vagyok az egésztől, a károkról nem is beszélve.
Felhívtam a gyepmester telepet( a legtöbb telepen ingyen adják maxium 1 hónapra), ők ingyen adnak ketrecet, élve fogót, 10 ezer ft letétért amit visszadnak mikor visszaviszem.

Csak azért írom, mert nem kell több ezret költeni a beszerzésre.


De igazából azt mondták, egyszerűbb és gyorsabb ha megmérgezem,mert a csapdába hetek mire belemegy.
Tévedés, NEM VÉDETT ÁLLAT, csak lakott területn nem lehet kilőni, mérgezni meg úgy kell, hogy kutya macska ne érje el.



Előzmény: Sihuhu (188)
Sihuhu Creative Commons License 2012.05.08 0 0 188

Ha korábban biztosan megfogták csapdával, akkor ez másik nyest lehet.

Előzmény: Vén Halász (187)
Vén Halász Creative Commons License 2012.05.04 0 0 187

A nyestünk újra beköszönt.

 

Most a hosszú hétvégén éjszakára is a Balatonon voltunk, reggelre a lábnyomok fel a motorháztetőn, a tetőlemezen szart egy adagot, majd a hátsó szélvédőnél lemászott.  A szép sáros lábnyomai kitünően láthatóak, jó nagy tappancsa volt.  Nappal lemostam a nyomokat, másnap éjjel ugyanaz megismétlődött. Egy zacskó kutyaszőr volt a kocsi alatt. Mint mindíg, most sem rágott meg semmit. szerencsére.

 

Úgy látszik békésen együtt élünk a nyestünkkel, pedig sakálok is vannak, de a nyestet ez nem zavarja.

atenkes Creative Commons License 2012.05.04 0 0 186

Üdvözlök mindenkit!

Egy kis segítség kellene. Valami cafatokra rágta az egyik kerti öntözőfejemet. Kemény, sárga műanyagról van szó, amit gyakorlatilag darabokra szedett, még a földbe szúrt szárat is kihúzta, összerágta, darabjait szétszórta, szétharapta. Érdekes módon a slagot nem bántotta.

Kicsi, kerek, max 2-3 mm-es kráterszerű fognyomokkal van tele a locsoló, amiből arra következtettünk, hogy valami kis testű, macskaszerű fogazattal ellátott állat lehetett. Kutya elvileg kizárva, mert a környéken nincs szabadvára engedett kicsi kutya. Macska nem nagyon rág műanyagot, ezért vetődött fel a nyest, vagy hasonló lehetősége. Van valakinek tapasztalata, hogy ilyet csinálhat-e nyest?

Előre is kösz a segítséget.

 

Sihuhu Creative Commons License 2012.05.04 0 0 185

Üdv!

 

Érdekes eset.  :-) Patkányfógó nálunk állandóan van a padláson. Régen vélhetően egy nyest "elsütötte", de nem fogta meg, mert akkoriban később újra megjelent a padláson (nyestpiszok...).

 

Már ötödik hete, hogy nem mutatkozik: nincs nyestpiszok sehol, és lábnyomok sincsenek a terasz csempéin, pedig hetente újra megjelentek a letakarítást követően korábban. A padlás sem utal arra, hogy nyest járna ott. De ha megjelenik újra, akkor nincs más hátra, mint venni egy csapdát.

 

Zsolt

Előzmény: mikey mops (184)
mikey mops Creative Commons License 2012.05.03 0 0 184

Szia!

Bocsi,hogy csak most válaszolok....
Nos kértünk élvefogó csapdát egy ismerősünktől és fölvittük a padlása.
Bacont tettem bele.és pár óra elteltével elkezdte a szaladgálást.
Este 10 kor felment a férjem és le volt csapódva a csapda.
és nem nyest volt hanem egy patkány.Pffffuj
A padlásra felvezető létrán mehetett föl majd onnan a háztetőn át a cserép alatt...
Gondolom azért szaladgált mert le akart jutni,de nem tudott hogyan
Azóta nincs ott a létra :)
Szóval teljesen menyét szerű viselkedést produkált és nem az volt
Mindenképpen a csapdát ajánlom, mert bár mi is az, bele fog menni...

Üdvözlettel:Berni

Előzmény: Sihuhu (183)
Sihuhu Creative Commons License 2012.04.16 0 0 183

Üdv!

 

Már én is úgy voltam, hogy veszek egy csapdát - eléggé elhúzódott az ügy egyéb elfoglaltság miatt.

 

Aztán eltelt pár hét, és azóta semmi nyoma a nyestnek a telken (tappancsnyomok, jellegzetes nyestpiszok egyes helyeken...). Valaki a nyest territóriumán előbb megunhatta az ügyet, és befoghatta.

 

Mindenesetre továbbra is figyelni fogom a nyomokat, mert előbb-utóbb egy másik kis ördög elfoglalja a gazdátlan territóriumot.

 

Zsolt

Előzmény: kisidi (182)
kisidi Creative Commons License 2012.04.15 0 0 182

Nekem is tojás volt benne. De eltelt pár hét mire belement. A kocsibeálló és kerítés közé lett letéve, mivel a kocsi tetején garázdálkodnak és előszeretettel sz@rják le a tetejét.

Most úgy néz ki megint van egy, mert megint le volt a kocsi... Sült bordacsontot raktunk bele, de valahogy reggelre eltűnt és nem csapódott le:( Ezért sem célszerű eladni a csapdát, mert, ha te is ilyen környéken laksz, mindig lesz újabb kuncsaft.

Előzmény: kalasnikov (180)
G.Zoli Creative Commons License 2012.04.11 0 0 181

Én nemrég fogtam egyet élvefogóval. Egy széttört megszáradt 1 hónapos tojás volt benne. Patkányok miatt állítottam fel és fogtam is vele pár darabot aztán az egyik reggel egy nyest várt benne.

kalasnikov Creative Commons License 2012.04.11 0 0 180

Írd meg légyszi, hogy hogyan sikerült megfogni. A padlásról sikerült elüldözni őket, de a kertben még mindig ott lehetnek -  a nyomokból ítélve.

 

Elsősorban az érdekelne, hogy milyen kajára mentek és hova raktad a rácsot (fűbe, homokba, stb.). Köszi.

Előzmény: kisidi (179)
kisidi Creative Commons License 2012.04.10 0 0 179

itt vettük, már fogott is egy betolakodót, meg pár ártatlant is. masszív, minden rendben vele:

http://www.spjagd.hu/spbolt2/index.php?p=productsMore&iProduct=925&sName=csapda-nyest-31104

 

Előzmény: kisidi (178)
kisidi Creative Commons License 2012.04.10 0 0 178

Én biztos nem válok meg tőle, mert ahol 1 van, jön majd több is, főleg, ha felszabadúl a terület.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!