Keresés

Részletes keresés

gabiS8 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 106

B O L D O G,

F A R K A S O K B A N   G A Z D A G 

Ú J  É V E T

 

M I N D E N K I N E K  !

 

 

WUUUUUUUUUUUUUUUUUUU......

 

 

Mi már a szilveszteri buliprogramokat nézzük.... de olyan fárasztóóóó. Vajon hova engednek be egy neveletlen, mindig éhes, rendetlen farkaskölyköt ??  :)

 

Nekem csirkemell-filé kell virslivel, nem pedig édespezsgő.....

(...igaz a langyos tejcsit se vetem meg...)

 

Majd csak találunk valami helyet....ha más nem, sziklás csúcsok között, hátizsákkal és farkas-eledellel.

 

 

BUÉK 2008

gabiS8 Creative Commons License 2007.12.27 0 0 105

Jujj!!!!

De aranyosak!

Mikor születtek?

 

Amúgy Boldog Karácsonyt így utólag is!

 

 

El voltunk a farkassal Miskolcon, volt éjféli misén is :))))))

Gondoltam ha kihagy az orgona majd kiséri a "Mennyből az angyal"-t :)

 

Gondoltam készítek egy listát. hogy a farkaska mitt vágott tönkre az elmúlt jó hónapban :)

 

Majd teszek fel képet az enyémről is, amikor gombi volt, csak lekicsinyítem..

 

 

Na, megyek sétálni,  mert Ira nyűgös (a  tojáslikőrös bonbont kerülgeti)

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Brambilla65 (104)
Brambilla65 Creative Commons License 2007.12.25 0 0 104
Előzmény: Brambilla65 (103)
Brambilla65 Creative Commons License 2007.12.25 0 0 103
Békés Boldog Karácsonyt kivánok minden farkas imádónak!
Előzmény: gabiS8 (102)
gabiS8 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 102
Hihetetlenül rafinált. Pillanatok alatt felméri a helyzetet, és mindent megjegyez.
Megtanul mindent azonnal - ami Neki hasznos.
Tegnap is kiporoltam a bundáját a cipő miatt, egy darabig nyugton volt.
Ma meg reggel levittem, volt minden, erre feljövünk, 10 perc múlva nem kell mondanom mit csinalt.....
Itt vannak most Szlovákiából munkások, elkezdett sírni, majd egy kis idő múlva Miro látta, hogy a szék alól! miközben beszélgettünk, úgy, hogy rajta ült, kilopta a táskájából a szál lángolt kolbászt, mindezt úgy, hogy a fogaival kicipzárazta a táskát.
A lépcsőn kaptam rajta, amikor osont felfelé a zsákmánnyal.
Jót nevettünk, de azért szemtelen. Az egyik osztrák kollega nem adott a reggeli májasból, elkezdett morogni, és széttépte a széken levő fényvisszaverő mellényét....bosszúból.
Egyébként ha benyomom az orrát, kijönnek a metszőfogai alul, elég muris:)
A verés tényleg nem használ. a fenyítőeszköznek eddig a poszívó vált be.
(mármint nem hozzávágom, csak bekapcsolom...)


Előzmény: Borcsika35 (101)
Borcsika35 Creative Commons License 2007.12.13 0 0 101

Az a baj ezzel a fajtával, hogy rettentően okos. Megfélemlítéssel nem lehet nála elérni semmit. Tudja, hogy rosszat csinál.. és mégis, ha az érdeke úgy kívánja - pl. talál valami finomságot a kukában..:)- akkor megteszi, hiába vertem már sokszor meg érte.

A staffi (a neve: Csoki) fiú. Nagyon jól kijön a farkassal (a neve: Suzi). Suzi utálja a lány kutyákat, de az idegen kanokat is. És az az érdekes, hogy Csoki egyáltalán nem kutyás. Suzi sokkal inkább támadó. De az emberekkel nagyon kedves, nyalós kutyus, olyan, mint egy cica. De közben az idegeimre megy...:)))

A staffi meg kiskorától fogva szófogadó kutyus..

 

 

Előzmény: gabiS8 (100)
gabiS8 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 100
Elöbb-utobb csak kinövi. Legaläbbis mindenki ezt mondja. Remelem igy is van, mert nem akarom se elzärni, se vitrinben tartani, de azert az sem jo ha mindig hazavag valamit. Szerintem merö unalombol teszi, dehät nincs mindig idöm foglalkozni. Dolgoznom is kell, noha itt is velem van. Ilyenkor rombol, hogy felhivja a figyelmet.
Amugy egy honapja van nalunk. Most is itt rangatozik a labamon, valamit almodhat, na, megsimogattam, most mar rendben van.
Nagyon szep allat csak ne lenne ilyen rossz. esküszöm direkt csinälja hogy bosszantom. Ha lätja hogy ki fog kapni, rohangäl mint egy kerge birka, azt hiszi jätekbol csapok a fenekere. a legujabb szokasa hogy ramugrik hatulrol es összenyal. Ez odaig nem gond, ha nem seta utan csinalja, mert itt minden nap esik.
Megunni nem fogom, csak beragok, es akkor jön az Uj Magyarorszag Program.
Kutyabox napközben, es csak akkor fog jutalmat kapni, ha tenyleg meg is erdemli.
Egy fel oraja pl szetragott egy amugy neki szant finom kutyakonzervet, fel se kellett bontanom, viszont beszorult az orra, ugy kellett a torkosrol leszednem a dobozt...
De legalabb etvagya van.
Egyszer csak megjavul. Majd kikerem a tanacsat valami rutinosabb embernek, hogyan kellene okitani. csak lehet hatni rä valahogy......
Előzmény: Borcsika35 (99)
Borcsika35 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 99
...Ha ennyi rosszaságot csinál, előbb utóbb meg fogod unni.. Vagy mérgelődsz, mint én..
Előzmény: gabiS8 (97)
Borcsika35 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 98
:)) Az enyém is 8 hónapos kora óta nyitja..
Mennyi ideje van Nálad a kutyi?
Előzmény: gabiS8 (97)
gabiS8 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 97
Megette az egyik Lonsdale cipömet is.
El is vertem.
Remélem a sértődés hatékony.
Azért ne már hogy mindent bezárjak...amúgy már nyitja az ajtót is.
gabiS8 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 96
Ehem. Kuka-borogatäs, ismerös.
Tegnap szeträgta a Kollegäm börcipöjet, a masikat, a talpa<maradt meg.
Plusz megette a vadiuj Gas börövemet.
A csehfarkas ilyen. Nekem is csinal bosszusagot, a navigaciot összenyalja az autoban, kivancsi vagyok, mikor harap bele az LCD-be.
A cicäkkal nem tudom,< mi van, ö cicäkkal lakott, Karäcsonyra megyünk haza, akkor ott lesz velünk, legfeljebb kiporolom a bundäjät ha Cilära morog.
Itt is lomol amugy, mindenkinek a kajäja potenciälis veszelyben van, mindent megeszik, amit taläl. Ujabban nem eleg a hus, meg a Royal Canin, kell neki a vaj, a tej, a narancsle.... meg a capuccino. Megitta azt is.

En most szocializalom, a karacsonyi vasarban van emberek között, megszokta mar a forgatagot.
Megprobalok szerezni Neki gazdit, hätha akad vki.
Nekem eleg most Ira is, nincs meg kennel, meg alig birok Vele neha:) amikor räjön a hoppäre.

Nagyon-nagyon hozzäm nött, ällandoan azt akarja, hogy jätsszunk, igaz ami igaz, amiota elenkebb, a jätek elegge durva, allandoan karmol, ugral, harapdal, persze csak finoman, a maga modjan.


Előzmény: Borcsika35 (95)
Borcsika35 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 95

Szia!

 

Köszönöm, hogy írtál. Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog. Mi kertes házban lakunk, a szomszédokban is sok állat van. (Csirke, macska, kutya.) Tehát nem kockáztathatom, hogy amikor szabadon van, más állatokat bántson. A kennel építés persze jó megoldás lenne, de akkor nem látna ki az utcára. Hátul a kertben lenne lehetőség egy kennel építésére de így megint csak elszigetelés lenne a vége.

Éjszakánként szoktuk csak néha elengedni. És ha kiszaladgálta magát hazajön.

 

Nekem van egy staffordshire-terrier kan kutyám is, aki teljesen más. Vele lehet aludni, nem bántja a cicákat sem. Nem akar állandóan megszökni.

A farkasra semmivel sem tudok hatni. És ez így megy négy éve. Én sem szeretném elaltatni, mert sajnálom. Csak nagyon sok bosszúságot csinált már. A kukát is rendszeresen kiborítja.

Ha olyan "normális" lenne mint a másik, nem is írtam volna ide.

A Te kutyád, valószínűleg jobban szocializálódott, és nem olyan önfejű mint az enyém.

Majd csinálok róla képet, és feltöltöm. Lány kutya.

 

Üdv: Borcsika

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: gabiS8 (94)
gabiS8 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 94
Szia!

A csehfarkas ilyen.
Nekem is felmaszott az autora, de mintutolag rajöttem, mert be akart mászni hozzank az ablakon.
Kizartam, megszökött. Aztan meglett. Azota nem tágit mellölem, de nem is baj.
Szerintem epits Neki egy franko kennelt (beton, rács) amit nem vag oda.
Elaltatni egy egeszseges allatot barbarsag es büntett.
Foglalkozz Vele sokat, Te vagy az úrnője. Sétáljatok, de nem is az a fő, hanem hogy
m i n d i g Vele legyel, amikor csak teheted. Változni fog,meglásd.
Egyik kutya sem bírja a láncra verést, a csehfarkas pedig végképp nem.
Nekem csak nezegeti a cicákat, cicákkal nőtt fel, de itt a parkban vannak nyuszik, na az már más kategória. A kacsák a tavon meg főleg...
Nekem is rendetlen, főleg ha itt hagyom az irodában.
Tegnap pl. a kollega bőrcipőjét rágta szét és ette (!) meg.
Szerintem bosszúból, mert nem jöhetett le a sétálóra vásárolni, igaz itt mindenki beviszi a kutyát a boltba, de azért az pudli meg ilyen vakarcs, nem tudom mit szólnának hozzá:)
Ha amúgy a paplan alatt kiabálok hogy lavina, segítség, azonnal ki akar kaparni, vinnyog, nyüszít, utána meg bebújik mellém.
Én se tudtam hogy ilyen (noha szóltak), de mindazok ellenére hogy rendetlen, annyi szeretetet ad, hogy nem tudok rá haragudni.
Amúgy fiú, lány? Neve? Képed van róla?

El se hinnéd, hogy itt kint mennyien megbámulják, sokan kérdezték hogy ő valódi farkaseb-e. Szerintem légy rá büszke hogy egy ilyen ritka és nemes állatod van, és viseld a gondját. Törődj vele, és más lesz - de a vérét megváltani nem fogod tudni.
Valamelyik bújósabb (mint az enyim), valamelyik magának való, van, amelyik vad.
De mivel nekem sincs igazán még tapasztalatom, nem akarok itt rutinos csehfarkas tartóként irogatni.
Vegyél Neki sok pulykamell-filét, nálam az a nevelési eszköz:)

Előzmény: Borcsika35 (93)
Borcsika35 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 93
Sziasztok!

Nekem is van egy cseh farkas kutyám, már 4 éve. Sajnos meg van kötve, mert ha szabadon engedem elcsatangol, vadászik a szomszédok macskáira, csirkékre. Volt egy olyan eset is, amikor a szomszéd autóját karmolta össze mert macskázott. Volt neki kennel is építve, de azt is tönkretette. Nagyon rossz lehet neki, de még mindig jobb, mintha elaltatnám.
Ha valaki tudna neki esetleg egy olyan helyet, ahol szabadon lehetne, szívesen venném a segítséget. Én nem tudok vele mit kezdeni.

Köszönettel:
Borcsika35

gabiS8 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 92
Azert irodafarkasnak se rossz.... citywolf. Mindezt Frankfurt sziveben.
Na, megyek vissza mert megeszi a rajzokat ha unatkozik.
Üdv Frankfurtbol
Gabi (es Ira)
gabiS8 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 90

Ma voltunk kétszer is Pesten bent vásárolni, Ő is bejött a boltba, az emberek meg ki :)

Soha nem szabad egyedül hagyni, mert sír.

Egy biztos: séta kiképző pórázzal, 2 fojtóval. Nem húz el, nem akar elmenni, de biztos ami biztos. A standard láncnyakörvet tegnap eltépte, úgy izgult. Alig bírtam megfogni. Acsargott, morgott. Sokkot kapott.

Viszont az a szeretet, amit ad, önzetlen és ilyet más állat talán nem is képes éreztetni. Most éppen a paplanon alszik.  Megyek,visszabújok mellé.

 

Előzmény: Brambilla65 (89)
Brambilla65 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 89

Örülök, hogy meglett. Szegény ő szenvedett volna a legtöbbet, ha eltünik.

Vigyázz rá nagyon, legyen kennel minél hamarabb.

 

Előzmény: gabiS8 (88)
gabiS8 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 88

A lábamon szundikál. Meglett. Egy kicsit megfázott.

Hál' Istennek hőemelkedésen meg a sokkon kívül nincs baja.

Most már megnyugodott Ő is.

Aluszkál meg tejcsit lefetyel.

Tanulságos eset. Igazad van.

Vettünk sok mindent, lesz kennel is.

egyébként egy miatt ment el:

Ő a szobába volt szoktatva és mi nem engedtük be. Nagy hiba volt.

Ki se lehet robbantani a szőnyegről A hátán alszik 4 lába az égnek....

 

Megvan és ez a lényeg.

 

 

 

Előzmény: Brambilla65 (87)
Brambilla65 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 87

Nem volt sogáig farkaskád! Kennel nélkül ezt a fajtát nem lehet tartani, mostmár biztos belátod. Kiváncsi vagyok megkerül-e!

Amikor sok minden negativot irtam a csehfarkasról, mint fajtáról nem bosszantásképp irtam. Mostmár Te is beláthatod!

Ez nem kutya, ez nem kutyaként viselkedik, ezért csak fajtáhozértő kezébe való.

Sajnálom...

Előzmény: gabiS8 (84)
Brambilla65 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 86

Halihó,

nagyon eltüntél, mi ujság, farkaska hogy van?

 

Előzmény: gabiS8 (84)
Brambilla65 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 85

és ez mégcsak a kezdet!

 

Előzmény: gabiS8 (84)
gabiS8 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 84
És az egyik legalábbis rendetlen. Felborítja a kukát, kiszed mindent, leltároz, hátha maradt csemege. Bezzeg lapátolásnál nem segít, csak turkál hátha akad valami...
Előzmény: Brambilla65 (83)
Brambilla65 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 83

Akkor mostmár Fóton 2 csehfarkas van!

 

Előzmény: gabiS8 (81)
zolapartizan Creative Commons License 2007.11.20 0 0 82
hhhmmm...

Ira a virtuális farkas hamarább szelidíti meg az embereket mint az emberek őt vagy egymást:))
gabiS8 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 81

Nem is akarok visszalépni, egy ilyen állatot tisztelni és szeretni kell - nagyon!

Biztosan érzi, ha az ember szeretettel közelít felé, csak ő nem úgy viszonozza, mint pl egy shi-tzu vagy egy tacskó.

Az hogy morog, a félelem jele, minden új számára, idegen világba csöppent bele.

De érdeklődik, ez a fő. Ha beszélgetek vele (sámli...) akkor morog, aztán kidugja a buksiját és figyel. Aztán kúszik kifelé, de nem szabad mozdulnom, mert akkor visszatolat. Ma kap egy szép kutyaházat, lesz benne meleg takaró, szalma, minden ami egy farkasebnek kell.  Hihetetlen szép állat. Ma reggel éppen a kertben szaglászott amikor kimentem, megállt és nézett a szemeivel.

A szomszéd németjuhásszal is ismerkedett, nézték egymást.

Megveszek neki minden finomat és jót, csak érezze hopgy ragaszkodom hozzá. Remélem Ő is viszonozza idővel. A séta: amíg fél és nem mer nagyon előjönni, nem tudom rátenni a pórázt. Most ha kihúznám az autó alól, megharapna biztosan és elveszne az a kevés bizalom is, ami mondjuk van. Ha már van annyi bizalom, hogy odajön, akkor lesz séta - sok és hosszú. Elmehetünk kirándulni is, az autóban szépen utazik, gondoltam ha lesz több időm, elmehetünk a Magas-Tátrába. A Tátra egy részét jól ismerem, bírom az egész napos, éjszakába nyúló túrát, Neki meg egy élmény.

Arra gondoltam, veszek hosszú hegymászó kötelet (dinamikus, 2 tonnás, akár az  A8-as Audit is elhúzza) vagy 5-6 métert, az lesz a "póráz". Kedvére szaladgálhat és szabadabb teret ad.

 

Nem vagyok tenyésztő, hozzáértő profi, igazából ezt a fajtát csak a fellelhető szakirodalomból ismerem. Ha megláttad volna az autó ülésen, ahogyan szundikált békésen, Te se hagytad volna ott..... sztem minden fáradtságot megér. Tegnap 5x keltem fel éjszaka, hogy megnézzerm hogy van. Igazából egy jó ideig nem fogok aludni sokat, de sebaj.  Tényleg olyan sokáig (15+) él egy ilyen állat?

gabiS8 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 80

Most rohanok Miskolcra, majd du jövök. Amúgy reggel kijött és nézett engem, kapott Royalt meg hókiflit lekvárral, mindent megevett. Majd  veszek egy füstölt csülköt.

Ja, amúgy Fóton.

Na, majd. Csak megbarátkozik velem.

 

 

Előzmény: Brambilla65 (79)
Brambilla65 Creative Commons License 2007.11.18 0 0 79

Adhatsz neki nyershust, csirkét, marhát, semmi baja nem lesz tőle, és nagyon szereti. Ha elmész ne hagyd kint a kertben egyedül, főleg az első időkben, még kis időre sem.

Foglalkozz vele sokat, vedd pórázra és probálj kontaktust vele kialakitani.

Ez akár hónapokban is beletellik, mig elfogad gazdájának.

De mostmár nincs visszaut, hol laktok egyébként?

Kis idő mulva vidd minnél többet utcára, emberek és állatok közé. de előbb téged fogadjon el, és kezdjen megbizni benned.

 

 

Előzmény: gabiS8 (77)
gabiS8 Creative Commons License 2007.11.18 0 0 78

Odakinnt nagy kárt nem tud tenni semmiben. Egyedül amiatt aggódom, nehogy elcsavarogjon, igaz a kerítés majd 2 m magas. (Még nem teljesen felnőtt, csak nem ugorja át)

 

Szerinted mit kellene tennem a barátkozás végett?

Előzmény: Brambilla65 (76)
gabiS8 Creative Commons License 2007.11.18 0 0 77

Mivel itthon vagyok, itthon lesz. Nem terveztem különösebbet. Van fordítanivalóm, amit meg kell csinálnom,  főzök Neki valami husit (a nyerset nem szabad adni, ugye?) meg tésztát. Délután le kell mennem Miskolcra, de megyek-jövök.

A kertben el van, most hogy a rokonságot hazavittem, is itt kolbászolt, csak amikor benyitottam, odébb somfordált. Igaz többen voltunk. Kiváncsi amúgy, csak fél.

Remélem ez elmúlik és olyan lesz, mint tegnap volt.

 

 

Előzmény: Brambilla65 (76)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!