Keresés

Részletes keresés

zolistarjan Creative Commons License 2021.02.11 0 0 118

Sziasztok!

Nekem egy Philips Lattego 5000-es gépem van. Sajna kidobta a 2es szervizkulcsot. Sehol nem találok róla infót, hogy mi a baj.

Valakinek tapasztalata van ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm.

steve69 Creative Commons License 2021.02.10 0 0 117

Kedves fórum társak!

Van Saeco xsmall kávégépem az problémám,hogy vizkőtelenítő program közben megáll abban a fázisban mikor kiürült a tartály és az a lámpa ilyenkor nem világít s így nem megy végig a program!

Ebben kérném a hozzáértők segítségét.

Köszönettel István

Zoltán Bendegúz Horváth Creative Commons License 2021.01.29 0 0 116

Szia,milyen kávét használsz?Jobb lett azóta?

Előzmény: Attila Rádi (107)
nagykunsági Creative Commons License 2021.01.22 0 0 115

Én első körben itt próbálkoznék.

 

https://zegkave.hu/

Előzmény: lajos ferenc (112)
lajos ferenc Creative Commons License 2021.01.20 0 0 114

Téves volt az előző méret. A helyes méret: 60x3.5 mm!

lajos ferenc Creative Commons License 2021.01.19 0 0 113

Az előző képen látható amire szükségem lenne, valószínű 72x3.5 mm es szilikon o gyűrű.

lajos ferenc Creative Commons License 2021.01.19 0 0 112

lajos ferenc Creative Commons License 2021.01.19 0 0 111

Tisztelt fórumtársak! Poccino Espresso Stretta De Luxe 0625R tipushoz keresek főzőfej tömítést. Tudna segíteni valaki?

wetlips Creative Commons License 2020.12.29 0 0 110

Az melyik, a legfinomabb méret?  Gyárilag 7-esre állították.

Előzmény: nagykunsági (108)
wetlips Creative Commons License 2020.12.29 0 0 109

Kezelőpanelen van két babszem ikon. Ezt próbáltátok növelni?

Appot letölteni telefonra? 

Előzmény: Attila Rádi (107)
nagykunsági Creative Commons License 2020.12.25 0 0 108

A mienken nem lehet mennyiséget állítani, csak  a darálás finomságát, azt a legfinomabbra állítottuk. Így megy 2 éve. Az erősséghez nem elég átállítani, azt írja a könyve kell egy kis idő mire beáll. 

 

Kávé az fogós kérdés, anno mikor megvettem a gépet vettem 100% arabica kávét, 7000 Ft/kg áron. Nagyon jó volt, csak nem olcsó. Azóta nagyon sok kávét kipróbáltunk. általában a nagyon olcsók nagyon szarok. Tehát nem az alsó régióból kell válogatni :)

Előzmény: Attila Rádi (107)
Attila Rádi Creative Commons License 2020.12.25 0 0 107

Sziasztok! Vásároltunk egy delonghi ecam370 95.t dinamica plus kávé gépet. Tapasztalatokat szeretnék kérdezni, hogy milyen kávét használtok, ami bevált, hogyan főzitek, gondolok itt a beállításokra. Kávé szemcse méret, hőfok, stb. Eddig kb15 kávét főztünk vele, de nem sikerült olyan, mint amit szeretnék. Túl híg a kávé és az erőssége is gyenge. A erősség állító maxra van állítva a mennyiség pedig a legkisebbre. Eszpresszó főzés estén. 

Köszönöm a válaszokat. 

briggsi Creative Commons License 2020.12.12 0 0 106

Sziasztok. Saeco ( Philips) Minuto kávégép olyat kezdett produkálni, hogy bekapcsolásnál nem engedi át a vizet.A szivattyú megy de rövid idő után elhalkul, mintha megszorulna és csak halk zúgás hallatszik, és nem jön a víz. Utána viszont tökéletesen lefőzi a kávét. Ezt csak bekapcsolásnál csinálja, mikor át kellene melegíteni a vizet. Azért nem értem mert ha szivattyú vagy dugulás probléma lenne akkor kávét sem főzne le rendesen szerintem. Valaki találkozott már ilyen problémával?

SzaLev Creative Commons License 2020.12.06 0 0 105
Előzmény: nagykunsági (104)
nagykunsági Creative Commons License 2020.11.30 0 0 104

Linket tudnál betenni?

Előzmény: SzaLev (103)
SzaLev Creative Commons License 2020.11.30 0 0 103

Köszi az infót.

A prohardver oldalon lévő blog aktívabb szerintem és a probléma keresésre is jön valami rekació

Előzmény: nagykunsági (102)
nagykunsági Creative Commons License 2020.11.28 0 0 102

Üdv kávégépesek. Nem volt egszerű idetalálni. 

Kicsit visszaolvastam, de nemigazán láttam, hogy a felvetett problémákra jött volna válasz. 

Van egyáltalán olyan fórum, ahol ezen kávégépek javításával foglalkoznak?

 

Van egy Philips 5365 kávégépünk. / Saeco Philips felirattal/. 2 éves. Rendszeresen cseréljök az aqua vízlágyító szűrőt. 

Nemigazán jön le a kávé, hallatszik szenved a gép. Bekapcsoláskor, mikor enged egy kis vizet, nagy gőz jön belőle. Először dugulásra gondoltam. Hozzáférhető részeket szétszedtem, kávéfőzőegység oldalon, nemigazán találtam hibát, bár a dugattyú végén a szűrő eléggé el volt dugulva. Kitakarítottam. Jobb nem lett. 

Na akkor vízkőtelenítünk. 

Akkor se lett jobb. 

Mivel a legközelebbi szervíz is 70 km-re van, Pesten meg 15 napra vállalták volna, így felhívtam egy szervízt ahol adnak telefonon segítséget. 

Sokat nem kaptam, vigyem be a szervízbe. Annyit megtudtam, szerintük dugulás van, de az biztos nem a szivattyú, mert azzal nem szokott gond lenni. 

 

Így nekiestem szétszedni a gépet, bár lövésem sem volt , hogy jön szét. Szétjönni szétjött, vagy inkább szétesett. Átnéztem mindent dugulás sehol, minden jónak tűnik.

Na hogy rakom össze? Nem kis fejtörés volt mire rájöttem az előlapot darabokra helet szedni, szétkaptam, összeraktam.

Volt valami javulás vagy 1 napig, de inkább rosszabb lett. 

Na mondom akkor mese nincs vízszivattyú. 

Meg is rendeltem, de mivel a 2 biztonsági szelepet is szétszedtem azt is, meg a dugattyúra a szűrőt. Meg sikerült találni egy robbantott ábrát. 

Alkatrészek másnapra megjöttek, na mondom majd most. 

Kicseréltem mindent, összeraktam, gép nem jó. Sőt már piros szervízkulcs van 5. kóddal, nincs víz.

Na megint szétkaptam, átnéztem, semmi. Már vagy 3x szétszedtem, mondom ilyen nincs, beüzemeltemszétszedve. Nem egyszerű. Így működik. Összerakom nem működik. 

Szétszedem, mondom mi a fenéért nem megy. Nézem nem jön a víz. Mi a fenéért nem jön? Kiveszem az aqua szűrőt jön a víz. Beteszem nem jön. 

Na mondom ez a gond. 

Kicseréltem a fél gépet, erre az a sz@r szűrő átkurja a fejem. Nemrég cseréltem 80%-os. 

Összeraktam szűrő nélkül kifogástalanul üzemel. Beteszem a szűrőt nem megy. 

Kidobtam, levettem a polcról egy újat beteszem, megy. 

 

Úgy néz ki kifogtam egy szar szűrőt. / négyessével veszem/. 

 

Tehát ha valakinek ilyen problémája van, az első, kivenni a szűrőt, úgy próbálni. Utána keresni a hibát tovább ha nem javul. 

 

Így átnézve 2 év használat után, nyoma nincs a vízkőnek, tehát az a szűrő csak ér valamit. 

Amúgy egy egyszerű szerkezet, könnyen javítható, nem drágák az alkatrészek. 

 

 

 

bakibaby Creative Commons License 2020.11.24 0 0 101
Előzmény: csaba.szabo (100)
csaba.szabo Creative Commons License 2020.11.24 0 0 100

Sziasztok! Egy 5 éves, jól karbantartott (átlag napi 4-6 csésze kávé lefőzésére használt) DeLonghi ESAM 2600 gépet manapság mennyiért lehetne adni-venni?

safrane2.9 Creative Commons License 2020.11.05 0 0 99

Sziasztok. Van valakinek tapasztalata a Jura E60-as gépről? Esetleg, hogy miben különbözik az újabb E6-tól? Jurához képest olcsón adják most az Euronicsban.

safrane2.9 Creative Commons License 2020.11.03 0 0 98

Ezt én is megtaláltam, de nem kapható státuszban van. 

Előzmény: ali kis (97)
ali kis Creative Commons License 2020.11.03 0 0 97
Előzmény: safrane2.9 (96)
safrane2.9 Creative Commons License 2020.11.03 0 0 96

Szia. Köszi, de ahogy elnézem kifutott széria. Meg gondoltam, most kipróbálnék valami mást. 

Előzmény: ali kis (95)
ali kis Creative Commons License 2020.11.03 0 0 95

Szia!

Ha már megszoktad a Saeco Incanto főzőt, ajánlatom a Saeco Intelia. Kulturáltabban főz. Nincs az a nagy csapkodás. Finoman állítható és szabályozható. Ugyanaz a főzőegység.

Incantóról váltottam erre. Sok éve probléma mentesen főz.

Előzmény: safrane2.9 (94)
safrane2.9 Creative Commons License 2020.11.03 0 0 94

Sziasztok! Vásárlás előtt állok, eddig Saeco Incanto-t próbáltam, 3 eve megy zökkenőmentes, de szeretnék ithonra is egyet. A részletes beállíthatóság, könnyű kezelés lenne a fő szempont. Néztem néhány Gaggia típust, erről a márkáról mik a tapasztalatok? Az ara nem alacsony, az biztos. Másik alternatíva a Delonghi gépek. Tudtok esetleg egy bevállt, megbízhatót ajánlani? 

lala1961 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 93

Üdv ! A döntés a Tiéd kell legyen ,nekem KV ügyben az olasz a befutó ! :-)

Előzmény: Bali00 (92)
Bali00 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 92

Amit kinéztem delonghi-t már nem nagyon lehet kapni sehol.

Az egyik nagy áruház árulja most elvileg 200-ról 165-re leakciózva és most még kuponnal adják 132-ért.

Gondolom egy fokkal jobb gép lehet mint a gyárilag is 130 környékén árult krups.

Viszont a delonghi-t már a gyártó sem forgalmazza.

Lehet mert rossz volt? Vagy sok baj volt velük? Remélem nem azért..

Előzmény: lala1961 (90)
lala1961 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 91

Előzmény: lala1961 (90)
lala1961 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 90

Per pillanat ezt használom, egy kis akció esetén 100 eft  egy kicsivel hozzá juthatsz! 

Előzmény: lala1961 (89)
lala1961 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 89

Üdv ! 2 DeLonghim is van ,szerintem tökéletes kisfelhasználóként,ha jó KV-t rakasz bele ragyogó rövid KV-at lehet vele csinálni ,szerintem egy két drága benzinkutas gépet lefőznek ezek az olasz gépek !:-)

Előzmény: Bali00 (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!