Keresés

Részletes keresés

hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 41
Igazad van.
Érdemes meglátogatni az orbanviktor.hu interaktív részlegét - merev görcsölésben van a jobb.
Előzmény: Nils Holgersson (39)
Nils Holgersson Creative Commons License 2003.04.13 0 0 40
Illetve adott saját magának.
Előzmény: Nils Holgersson (39)
Nils Holgersson Creative Commons License 2003.04.13 0 0 39
Óriási bakot lőtt a jobboldal. Az itt dolgozó tudósitók hirül fogják adni a világnak ki a hunyó Magyarországon EU-ügyben. A felnöttek, az idősebb emberek elmentek, és igennel szavaztak. Mert felelőséget éreznek fiaik, unokáik jövöje miatt.
A fiatalok otthon maradtak. Öket nem érdekelte saját jövőjük.B@sszák meg.
Egy hatalomvágyó egyén görcsölése miatt képesek elcseszni saját jövőjüket.
Hát ez jár nekik, mert megérdemlik.
A jobboldal tegnap iszonyú nagy maflást kapott.
Disznó sajt Creative Commons License 2003.04.13 0 0 38
nahát :)))
Előzmény: exlexman (34)
alto Creative Commons License 2003.04.13 0 0 37
Mitagadás, a kádári restauráció kifejezés sokkal inkább illett a 98-2002-es Fidesz kormányzathoz. Emlékezz vissza a sok neokommunista dumára a bankárokról, privatizációról, nagytőkésekről. Csodálom, hogy Thürmer nem ajánlott nekik szövetséget.
Előzmény: Törölt nick (31)
abla Creative Commons License 2003.04.13 0 0 36
Nem szavaztam, de nem azért mert le*****om, hanem mert éppen mélydepresszióban kuksoltam otthon:P
Előzmény: exlexman (34)
zmoln Creative Commons License 2003.04.13 0 0 35
Nem 0 topic nyílt már ebben a témában.
Előzmény: exlexman (34)
exlexman Creative Commons License 2003.04.13 0 0 34
Az európai uniós választásról olvasom az Index-en:
http://index.hu/politika/belfold/bamb0412/

Az EU-kampányt levezénylő Európai Unió Kommunikációs Közalapítvány szerint a kampány sikeres volt, hiszen meglesz az igenlő voks, az ország azonban "elbambult", mivel sokan biztos eredményre számítva nem mentek el szavazni.

Eddig a cikk idézete.

Azt gondolom, az öröm ilyen formán történő megfogalmazása alpári és csak közhelyes, ha több mint 10 millió
polgárból mindössze 3 millió ment el szavazni. Ezt aligha lehet "bambaságnak" nevezni, mi több én még az IGEN
többségéről is csak halkan, minden ünneplés nélkül beszélnék. Azért nem menni valahova mert biztos vagyok
valamiben aligha bambaság, inkább felelőtlenség. Ha viszont elfogadjuk, az ország lakossága nem "bamba" akkor
a megfogalmazás inkább sértő mint sem üzleties. A felelősségtudó ember tudja, ha valahova el kell mennie, hogy
a szavazás eredménye az legyen amit vágyik, akkor ott lesz. A szavazás eredménye szerintem a szavazni képes
lakosság felének bizonytalanságát mutatja, aligha győzelemről, inkább passziv hallgatásról van szó. Az igéret földje
ahogyan mára az MSZP kamányát nevezik sokan, akik azt hitték más lesz, mert ezt "igérték". Miniszterelnökünk
összes barátja, rokona, ismerőse, zsiros megbizásokhoz jutva éli az ujabb, kormány közeliek luxus életét.

A polgárok érdektelensége nem bambaság inkább a néma beletörődés, a tehetetlenség iránti nyiltan megnyilvánuló
emberi reakciók, ahogy magyarosan mondanák "lecsinálom" az egészet. Miért is gondolna mást a polgár, ha az
ország vezetői, milliárdokat sibolnak el, mindig büntetlenül, mialatt a megélhetési összeg, családonként, az átlagnál
egyre csökken.

Azt gondolom, EUKK vezetőnek lenni felelősség lenne, és butaságot beszélni olyanról, amelynek tényét nem a
további 70% megkérdezését követően teszi meg, politikai blamázs. Az ország ebből a "blamázsokból" évek óta
egyre távolabb kerül az emberi megélhetéstől, mialatt vezetői, zsebeiket degeszre tömve, valóban kétes életet élnek.

Azt látjuk, a szennyesben egyre nagyobb a kaka, még is az ország szagolja adómilliárdokért, miközben egy hivatalos, közérdekkel megbizott szervezet, átlagos képességű vezetője, közszereplésével élve, lebambázza az ország lakosságát. Én egyszerűen csak azt mondanám, akinek olyan kicsi, hogy nem látszik, ne nyilatkozzon, mert akkor rögtön meglátszik!:)

F. C. King Bastard Creative Commons License 2003.04.13 0 0 33
A kampány egyik tanulsága szerintem:

 


"Mindent olyan egyszerűen kell csinálni,


amilyen egyszerűen csak lehet,


- de nem egyszerűbben!"


/Albert Einstein/


 


("Everything should be done as simple as possible, but not simpler.")

Luvasutas Creative Commons License 2003.04.13 0 0 32
1998 ban a FITYISZ hány szavazatot kapott?
Most miért volt képtelen a NENM pártja, hogy elmenjen voksolni a NEM re. Totális a 3. BUKTA
Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.13 0 0 31
Nos.
Itt vannak az abszolút számok:
A Magyarország európai uniós csatlakozásáról kiírt szombati ügydöntő népszavazás részeredménye 99,18 százalékos feldolgozottságnál:

* Igen - 3.019.676 szavazat (83,76 százalék)
* Nem - 585.639 szavazat (16,24 százalék)
-----

Magyarul. A tízmilliós ország döntését a népesség 30% illetve 5%-a hozta.
Hát ez bizony siralmasabb mg a NATO csatlakozásnál ( pedig ott nem is értették igazából a tétet).

"Köszönhető" a borzalmas kampánynak, az egész friderikuszos, vitrays,győzikés,dopemanos stb. undormánynak és nem utolsósorban annak a véleménynek amit a lakosság nagyobbik része kifejtett a kormányzati sikerpropagandáról, ami a koppenhágai katasztrófa után elöntötte az országot.
Az üzenet világos: csessze meg H.Kovács és Medgyessy elvtárs / és az MSZMP Központi Bizottsága/ a kádári restauracióját és az elörehozott választásait ( hogy a "közvéleménykutatók" blamázsáról ne is beszéljünk).

Nahát:)

Viator Cosmopoliticus Creative Commons License 2003.04.13 0 0 30
Kezdem a végén. A szombat természetesen nem azért volt előnytelen időpont, mert így az ortodox zsidók sűrű tömegei nem tudták leadni voksaikat. Az átlagmagyar életviteli szokásai miatt volt szavazatminimalizáló faktor -- ha igényeled, bővebben kifejtem, de szerintem magadtól is vannak ötleteid.

Az euroszkepticizmus valóban nem ördögtől való -- in GB. Ott a brit demokrácia minőségét féltik a kontinentális -- főleg teuton -- felhígítástól. De ugye egyet bírunk érteni abban, hogy a magyar demokrácia minőségét nem kéne félteni attól, hogy az EU korrumpálja?

Pontosan az volt a probléma, hogy a Fidesz sehogy sem állította be a dolgot. Ha hasznosnak tartották volna, hogy egyértelműen EU-pártinak mutatkozzanak, akkor egyértelműen állították volna be a dolgot.

Kétségtelen, hogy a profilírozási lehetőségre az MSZP is rácsapott, mint tyúk a takonyra. De előbb a Fidesz ráncolta a homlokát a "megéri ez nekünk" dallamára. Miközben tudták, hogy hivatalosan azt gondolják, hogy igen ...

Előzmény: netizen (27)
alto Creative Commons License 2003.04.13 0 0 29
Asszem úgy volt ez, hogy a kormány a március 15-öt akarta, a Fidesz (és az SZDSZ - szerintem teljesen érthetetlenül) ezzel szembement és a konfliktus elkerülésére lett volna új dátumként április 6.

Valamiért - szerintem szintén érthetetlenül - a Fidesznek ez sem volt jó és így maradt légkésőbbi dátumnak az április 12. A három napos jogorvoslati határidő miatt 13-ra nem lehetett tenni, mert 16-án már aláírás van Athénban és oda nem lehet úgy menni, hogy várjunk még az aláírással, mert nálunk még éppen valami óvással foglalkoznak.

Előzmény: Árgyélus királyfi (16)
liberálmensevik Creative Commons License 2003.04.13 0 0 28
Kedves netizen,

most komolyan : józan politikai erő Magyarországon állított olyan alternatívát a választópolgárok elé, amelyik az 'EU nem'-et értékelhető módon mutatta be?

Hisz 1990-től pár kelekótyán kívül nem volt a politikában olyan, aki ne az EU-s tagságért dolgozott volna.
Ezért gondolom azt, hogy ez inkább amolyan 'pecsétnyomó szavazás' volt és nem valóban ügydöntő.

A pártok valóban nem mindig folytatnak érdekképviseletet, csak akkor ha a saját érdekükkel (és fajsúlyos támogatóikéval) is egybeesik.

EU ügyben speciel a meccs már 1990 óta le van játszva. Oda megyünk és kész..
A hogyanról döntünk 4 évente.

Ráadásul, úgy lett kampánytéma az 'Így nem!' , a 'Valamivel több érv' és a 'Hajrá EU 1000-rel!' , hogy a két utóbbi is az Igen-ért dolgozik már egy jó évtizede.

Rendes demokráciában valóban vállalhatja egy ember a véleményét, de ugyanakor nem is szokott rendszeresen előfodulni az, hogy a radikális kisebbség retorikáját lenyúlja a középpárt.

Ha az ellenzéki kuratórium elnökségi tagokat a rechtradikal segítségével túrnák ki, s nem vennék figyelembe pl. az AB döntést a 15 fő alatti frakcióról, akkor Svédországban is arénázna a média.

Chirac pl. kirúgja a Le Penistákka együttműködő vidéki tagokat, képviselőket a pártból, nálunk OV Bencsikkel ebédel, a VaÚ-ba jár életterezni és Bayer-Lovas-Seszták-Kerényi jelenti neki a médiahátteret. :-)

A politika szerintem is túl elitista és el van szakadva a képviseltek valóságától.
Van is egy régiós topicom arról, hogy hogyan lehetne közelebb vinni az emberekhez a politizálást, a döntést.

Nem is véletlen, hogy minél kisebb egy ország, annál nagyobbak a részvételi arányok (Málta, Szlovénia). Kíváncsi leszek azért a lengyel részvételre.
lm

Előzmény: netizen (26)
netizen Creative Commons License 2003.04.13 0 0 27
Viator Cosmopoliticus,
Paragraph1: A kampány inefektív volt az igen voksok tekintetében is. Negatív sikere a 'tartózkodom' voksokban csúcsosodott ki.

Paragraph2: Nem köllene a fidesz nyakába varrni. Az előző postomban lm-nek megírtam, de most röviden teszem ezt neked is, hogy a szavazókat felnőttnek kellene már tekinteni, és a véleménybéli szuverenitást tiszteletben kellene tartani. Részebn úgy tudom elfogadni az álláspontodat, hogy mindkét oldal elkövette ezt a hibát. Nagy tévedésben vannak. Ez a döntés nem a magyar politikai elitek melletti elköteleződésről kellett volna hogy szóljon. Mellesleg hozzátenném, hogy pont az MSzP prominensei kampányoltak 2arcúan, és a Fidesz nem állította be sehogysem a dolgot. Amit megfogalmaztál az nem más, mint hogy az MSzP úgy gondolja, hogy a Fidesz szerint... Az euroszekticizmus nem eredendően gonosz vagy rossz dolog, hanem az egész kritikus szemlélete és egyálatlán nem következik belőle EU ellenesség. Az hogy véleményedet a pros and cons megvizsgálatával alakítód ki, szerintem értékesebb dolog, mint állást foglalni úgy, hogy "Aki velünk van az az igaz magyar ember, és igennel szavaz"..."A maradék meg mocskos hazaáruló fidesznáci" holottcsak használja a fejét és mérlegel...
A szombatot hibáztatni lehet ugyan abból a szempontból, hogy a magyarországi vallásos zsidóság szavazata nagy valószínűség okán emiatt elveszett, de jelen esetben a vasárnap is lehet problematikus a hétvégen a telkükről hazajövők miatt.

Előzmény: Viator Cosmopoliticus (25)
netizen Creative Commons License 2003.04.13 0 0 26
lm,
igen volt tétje a dolognok, ami ugyan első ránézésre áttételes, valójában mégis alapvető.

Az 55% azt jelzi, hogy a magyar lakosság nagyrésze még ma is érzelmi alapon politizál, valahogy nem érti a demokrácia lényegét, nem tudatosodott benne, hogy az ilyetén kérdésekben való döntés valahol állampolgári kötelességek, de ennél még fontosabb az, hogy az egyén saját érdeke is. 12 év távlatában a lakosságban továbbra is érzelmi politizálás folyik, a pártok nem folytatnak való érdekképviseletet, az emberekkel meg csak úgy történnek a dologok.

Egy jó pro és kontra EU kampány alkalom lett volna arra, hogy az állampolgár az Eu-val ismerkedvén megtalálja abban a helyét, áttekinthesse a nem-nek vagy az igennek az objektív következményeit és nem félelmek mentén döntsön ie. nem=csurkista, csökött barom állat, igen=progresszív, modern magyar ember. Az 55% nekem arról szól, hogy gyerekek köszi, ez engem igí nem érdekel, és a saját érdekem szerint szeretnék döntést hozni, de ti ehelyett tök másról beszéltek. Ilyen mértékű apátia egy ennyire fontos kérdésben a magyar demokrácia súlyos zavaráról, virtualitásáról szól.

Rendes demokráciában az ember vállalhatja a véleményét, akármilyen is az, és nem kell azzal számolnia, hoyg ezért megalászatásban részesül. Pl A Svéd parlamentben benn van egy, Csurkánál sokkal jobban széljobb párt, de ott senki sem fogalakozik a fikázásukkal a közéletben. Elmondják a képviselőik amit akarnak, az állampolgárok többsége meg jól röhög a bajsza alatt.

Addig sosem lesz itt rendes demokrácia, amig a politikai elit csoportjai úgy vélik, hogy az ő kezükben van a bölcsek köve, és akaratukat minduntalan ráerőszakolják a társadalomra. Sokkal inkább egy olyan struktúra lenne kívánatos, ami alúlról építkezik és az aláatala képviselt ügyek mögött valós állampolgári akaratok vannak.

Előzmény: liberálmensevik (24)
Viator Cosmopoliticus Creative Commons License 2003.04.13 0 0 25
Biz' isten semmi közöm nem volt hozzá, de a kampány bárgyúságának tothalálsicher semmi köze nem volt az alacsony részvételhez. Ez biztos nem zavarta a válsztásra jogosultaknak azt a bizonyos felét, akik egyébként a nem szavazókat kiadták.
Az alacsony részvételnek több oka volt, az egyik az, amit említesz. A másik az, hogy a Fidesz akarva-akaratlanul úgy állította be a dolgot, hogy az igen, az a kormánypártok melletti szavazat + előre legitimizáta a nemet. A harmadik, hogy szombaton volt. És még lehetne mondani egy-két kisebb jelentőségű dolgot.
Előzmény: liberálmensevik (24)
liberálmensevik Creative Commons License 2003.04.13 0 0 24
Kedves netizen,
most eltekintve a sokszor bárgyú kampány jogos bírálatától, szerinted volt-e igazán valódi tétje a szavazásnak sok ember számára?

Hiszen minden komolyabb párt támogatta az Igen-t, a 'hogyan igen'-nel meg a konkrét politikák kapcsán érdemes csak dönteni, 2004-ben, 2006-ban, sb..

Ha az értelmiség 13 éve győzködi a többséget arról, hogy az euroatlanti integráció a fő stratégiai irány, akkor lehet , hogy Hajnakulacsi Ubul szobafestő gondolhatja azt is : "Micsoda hülye kérdés, persze, hogy EU, de minek hívnak engem szavazni, ha eddig is erről volt szó? Jó-jó kíváncsiak a véleményemre, de hisz' éppen azért szavaztam tavaly az XY pártra, mert ők az EU felé jobb módon közelednek. Affranc aki megeszi, írják mán alá, oszt hajrá. "

lm

Előzmény: netizen (20)
Sheme Creative Commons License 2003.04.13 0 0 23
Egy Webber-t ismerek, de az meg karburátor. Ja, ez nem az a topic!

:)

Előzmény: misimacko (2)
netizen Creative Commons License 2003.04.13 0 0 22
lm,

A hozzászólásod szellemiségében az a bukófordulta, hogy úgy akarsz demokráciát csinálni, hogy nem is vagy kiváncsi isten igazából a köz véleméyére, ganem csak befolyásolni szeretnéd azt. Jelen esetben a Magyar Államiságot érintő döntést hoztunk, 45%-nyian. Én aggályosnak tartom, hogy az 55% távolmaradóbak de júre nem volt erről véleménye.

Előzmény: liberálmensevik (19)
F. C. King Bastard Creative Commons License 2003.04.13 0 0 21
Grappa (vagy hogy híjják) szerint a Fidesz akart vasárnapit.
Előzmény: Seki Waker (15)
netizen Creative Commons License 2003.04.13 0 0 20
Az hogy a NATO népszavazás kérdése ugyanúgy el lett baszva, azzal igazán nem érdemes takarózni.
Itt azt kell látni, hogy ez az EU dolog nem az értelmiség ügye triviálisan. Ellenben az értelmiség az aki felfedezi, hogy eredendő érdek. Ez azért van mert az értelmiség szeret utánajárni a dolgoknak és alapos megfontolás után döntést hozni. Nekünk értelmiségieknek az mosta a sarunk, hogy nem támogattuk a társadalom többi rétegét abban, hogy a témát megismertessük velük, aminek hatásaára motiválva lettek volna a döntéshozatalra.
EUKK:
Megirtam már korábban ide, hogy az eukk-s mandró azt nyilatkozta, hogy az állampolgárok által feltett kérdésekre legkorábban május elején képesek értékelhető válaszokat adni. Ez kb olyan, mintha esemény után húznád fel a kotont. Osztán' meg is van az eredménye :D

A második bekezdésed egyedül az, ami értékelhető, egyedül.

Előzmény: Seki Waker (15)
liberálmensevik Creative Commons License 2003.04.13 0 0 19
Úgy tudom, a jövő heti aláírásig kell letelnie a hivatalos óvási időnek a szavazás után, hogy a kétségtelenül a hivatalos végeredményt tükrözze.

Hiszen, ha kierül, hogy csak 79.9% az 'Igen', akkor MP nem léphet fel a szőnyegre, csak a parkettán feszenghet.. :-)

Egyébként pedig azt gondolom, hogy ennyire evidens politikai törekvés esetén, mint az EU (12 éve csak EU-kompatibilis pártok kormányoznak, sőt azok vannak többségben az OGY-ben), a passzivitásra tök jü mentségek vannak. (Kert, meglesz úgyis, nem a sejtfőnök írja alá, stb..)

Szerinted, ha megszavaztatnák, hogy a Föld keringjen a Nap körül (Igen/Nem) , akkor hány % menne el szavazni?
lm

Előzmény: Viator Cosmopoliticus (17)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 18
Mer' minden rossz a Fidesz miatt wan, Kovács is megmondta.
Előzmény: Viator Cosmopoliticus (17)
Viator Cosmopoliticus Creative Commons License 2003.04.13 0 0 17
Miért a Fidesznek köszönhetjük, Seki? Ennyire rosszul emlékszem? Azért nem ma van, mert ma 13-a van. Nem?
Előzmény: Seki Waker (15)
Árgyélus királyfi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 16
>(Mellesleg a dátumot a Fityesznek köszönhetjük.)>>

Télleg?
(& mégis mellesleg a dátumot; az összes orsz.gyi. képviselő +szavazta)

A Fidi kedvébe akartak járni; mi?

Előzmény: Seki Waker (15)
Seki Waker Creative Commons License 2003.04.13 0 0 15
SZVSZ nem lehet a dolgot az EUKK nyakába varrni. Lásd még NATO népszavazás. Most ráadásul az iraki háború teljesen elterelte a közfigyelmet az EU-ról + maga az ügy is kapott egy erős csavart. Ráadásul szombaton még sohasem volt választás, és senki nem nézte meg rendesen, hogy ennek mik lesznek a következményei. (Mellesleg a dátumot a Fityesznek köszönhetjük.)

Szóval valójában nem túl nagy meglepetés a viszonylag alacsony részvételi arány, de azért az is igaz, hogy nem a részvétel növelésére koncentrált a kampány.

Előzmény: netizen (12)
netizen Creative Commons License 2003.04.13 0 0 14
Pontosan. Erröl beszélek. Továbbá azt sem tudják hogy milyen a leányzó (akarom mondani az ügy) fekvése.
Előzmény: Tzp (13)
Tzp Creative Commons License 2003.04.13 0 0 13
"Most szvsz azért lett islyen alacsony a részvétel, mert úgy érezhettük (jogosan), hogy már régen el van döntve, hogy csatlakozunk."

Sokan azt se tudjak, hogy ez ugydonto nepszavazas.

Előzmény: Molaf (7)
netizen Creative Commons License 2003.04.12 0 0 12
A 83% igen torzított eredmény. A délalföldi megyékben, ahol a legalacsonyabb volt a részvétel, ott lett a legmagasabb országosan az igen szavazatok aránya. Szerintem egy legalább 60%-os részvétel lett volna a kivánatos. Én borítékolom neked, hogyha nem lett vona EUKK kampány akkor kb 40%-os részvétel mellet 88-90% körüli igen arányt látnál. Az hogy 46%-os volt a részvétel, azzal nayon gyenge lábon áll az eredmény. Az igen aránya Budapestem a legalacsonyabb, vagyis ott, ahol legtöbben szavaztak.
Előzmény: ikoloman (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!