Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.20 0 0 102
Persze, csak még nem láttam olyat aki élőben bevállalta volna... Csak a hang volt nagy...

Egyébként a méregpróba SzűzMáriától ered. Ő megcsinálta.

Üdv
Adept

Előzmény: sírszele (101)
sírszele Creative Commons License 2003.04.20 0 0 101
"Ui: Kedves Mesterem javasolta a Hypo-próbát ezeknek az embereknek. Ha valaki azt állitja hogy már olyan magas szinten van hogy ezek a káros anyagok nem tudnak nekik ártani, akkor probáljunk ki egy pohár hypot. Ha azt is átalakitják akkor oké... "

Ne hülyéskedj, Adept! Ez frankón létezik? Mint a Dűnében? Ott is mérget kellett átalakítani. Télleg van ilyen?

Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.20 0 0 100
Ez az állapot nagyon gyakori...
Ezért érdemes olyan utat választani ahol a morális fejlődésre és az erények gyakorlására van helyezve a hangsuly.
"Egy lépés a szellemiekben, három lépés a moralitásban."
Ha a morális fejlődés megelőzi a szellemi magasbajutást, akkor nem fognak kialakulni ezek a tüntetek...

Üdv
Adept

Ui: Kedves Mesterem javasolta a Hypo-próbát ezeknek az embereknek. Ha valaki azt állitja hogy már olyan magas szinten van hogy ezek a káros anyagok nem tudnak nekik ártani, akkor probáljunk ki egy pohár hypot. Ha azt is átalakitják akkor oké...

Az pedig aki azt mondja hogy csak a testemnek kell, az egyszerűen nem tud uralkodi magán. Ha ő nem a teste akkor vágja le a kezét. Ha megrebben a szeme, hazudott...

Komolyan vannak akik ezeketel hiszik??

Előzmény: Léleklepke (95)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.20 0 0 99
Mi van, ha ez is csak egy stáció, egy jellegzetes fejlődési stádium? (amin mindenki átesik...)
Hmmm?
;)
Előzmény: Léleklepke (98)
Léleklepke Creative Commons License 2003.04.20 0 0 98
Kedves Big4!
Abban egyetértek Veled, hogy eléggé általános jelenség; abban is, hogy ez nem feltétlenül a fejlődés hiányát jelenti, hiszen kinek nincsenek apró gyarlóságai?...Az viszont nagyon zavar, ha mindezen gyengeségek mellett az illetők megvilágosodottat játszanak.
Előzmény: Törölt nick (96)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.04.20 0 0 97
a szellemtudósok sima skizók. ma már gyógyszerrel lehet kezelni őket. :-)
Előzmény: antropomokus (88)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.20 0 0 96
Szerintem nem offtopik kérdés, a jelenség mindenütt létezik és elterjedt. A "bort iszik vizet prédikál" -szindróma. :)
Tipikus emberi gyarlóság. Magam is gyakorlom... :)
(sőt szerintem szinte mindenki többé-kevésbé)

Nincs vele semmi baj. Korántsem jelenti azt, hogy az illető egyáltalán nem fejlődik...

Előzmény: Léleklepke (95)
Léleklepke Creative Commons License 2003.04.20 0 0 95
Sziasztok!
Az eredeti témafelvetés, megvallom, mód felett tetszik. Szövegelni ui. elég könnyű mindenféle magasztos témákról, de _tenni_ valamit, hogy előrébb jussunk, már sokkal nehezebb, avagy inkább kényelmetlenebb. Szép, hangzatos eszméket mindenki gyárthat, nem valami nehéz dolog, na de ezek szerint élni...
A bizonyításról: azt hiszem, hogy aki csak azt képes elfogadni, amire egzakt, tárgyi bizonyítékot mutatnak neki, az elég hamar esik súlyos depresszióba. Nem éri meg...Én sem vagyok az a gondosan átmosott agyú hitgyülis fajta, de a tapasztalat szerint igen célszerű tud lenni, ha az ember bizakodik.
Egy kissé offtopik kérdésem is volna. Mit gondoltok azokról, akik állításaik szerint szellemifejlődnek ugyan nagyon, viszont az ezzel együtt járó "felülkerekedés" egyes illúziókon nem igazán látható náluk? Gondolok itt arra, hogy egy-két "szellemileg fejlett" emberpéldány masszívan dohányzik, iszik, és él kicsapongó nemi életet- s mindezekre igencsak jól hangzó ideológiai magyarázatokat agyalnak ki. "A testemnek kell, én meg nem vagyok azonos a testemmel" és ehhez hasonlóakat lehet tőlük hallani. Magam részéről ezzel úgy vagyok: persze, én sem vagyok szent, nekem is megvannak a magam gyengeségei- de ezeket inkább vállalom tökéletlen mivoltom jelzőiként, mintsem, hogy kimagyarázzam őket...Mi a véleményetek?
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.18 0 0 94
Ez a megvalósitás topic.
A bizonyiték a megvalósitás után van.
Persze akkor már nem fog kelleni:))
Előzmény: Törölt nick (92)
sírszele Creative Commons License 2003.04.17 0 0 91
Sophia! Neked is köszönöm, megnéztem!
Előzmény: Sophia_ (79)
sírszele Creative Commons License 2003.04.17 0 0 90
Köszönöm Adept, sose hallottam ezeket a neveket, de Rudolf Steinertől van valami könyvem.
Előzmény: Törölt nick (80)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.15 0 0 89
szép kis összefoglalás...
Gratula.

Üdv
Adept

Előzmény: antropomokus (88)
antropomokus Creative Commons License 2003.04.15 0 0 88
Nem, nem...
A szellemtudomány szerint az embernek a durvábbtól a finomabb testek felé haladva négy testéről beszélhetünk:
1. fizikai test
2. éterikus test
3. asztrális test és
4. Én.

A fizikai test adja az embernek az anyagi világban való megjelenés lehetőségét. A halál után a fizikai test feloszlik. Ami a feloszlás ellen dolgozik, amíg az ember él, az az éterikus test. Az étertest adja a fizikai test formáját, és hordozza az életerőt. Minden, ami élő, étertesttel rendelkezik. Az asztrális test adja a lelkiséget. Asztráltest nélkül nincs tudat és tudatosság. Az asztráltest három fő megnyilvánulása az akarat, az érzelem és a gondolkodás.

Az ember jelenlegi legmagasabb része az Én. Ez az emberben lévő szellem, ami isteni eredetű és halhatatlan. Az Én révén van az embernek öntudata.

A fizikai test (anyagi test) kulcsszava: lét,
az étertesté (élettesté) az élet,
az asztráltesté (léleké) a tudat és az
Én-é (szellemé) az öntudat.

Az ember a jelenlegi testei mellé magasabb testeket fog a jövőben kialakítani. A magasabb testek azáltal alakulnak ki, hogy az Én (szellem) megdolgozza a három alacsonyabb (fizikai, éter- és asztrál-) testet. Ha az Én megdolgozza az asztráltestet, abból kialakul a szellem-én (más néven manasz). Az Én által megdolgozott étertest életszellemmé (buddhivá) alakul át. A fizikai test Én általi megdolgozásából pedig kifejlődik a szellemember (átman). A magasabb testek által ugyanakkor magasabb tudatállapotok jelennek meg az embernél!

A magasabb tudatállapotok révén az ember mintegy "belenő" az érzékfeletti világba, aminek a megismerése és átélése éppen ezen magasabb tudatállapotok által lehetséges. Három fő szintet különböztetünk meg:
1. imagináció: más néven szellemi látás-az érzékfeletti világ képekben való megismerése.
2. inspiráció: ezen a szinten a szellemi képekhez hangélmények kapcsolódnak-az ember ekkor képes kommunikálni a magasabb lényekkel.
3. intuíció: ezt a szintet hívhatnánk szellemi egyesülésnek is. Az ember az első két szinten mintegy "kívülről" látja és hallja a szellemi lényeket, itt a harmadik szinten viszont megszűnik a távolság: a megismerő szellem az éntudat megtartása mellett egyesül, eggyé válik a megismerés tárgyával.

asztrális test -> manasz -> imagináció (szellemi látás)
éteri test ->buddhi -> inspiráció (szellemi hallás)
fizikai test -> átman -> intuíció (szellemi lényélmény).

Felhasznált irodalom: Váradi Tibor, Rudolf Steiner.

Üdv
mokus

Előzmény: Törölt nick (87)
antropomokus Creative Commons License 2003.04.14 0 0 86
Hallottam az 1. részt.
Teccett.
Lecsúsztál...
Na ja. Pech... :)

mokus

Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 85
Szellemtudományi alapokról szól a sorozat. Konkrétan ebben a részben az ember felépitéséről lesz szó, a felsőbb testekről.
Előzmény: Törölt nick (84)
Zealander Creative Commons License 2003.04.14 0 0 83
Mit kell ezen még magyarázni?:)

Zealander

Előzmény: Sophia_ (82)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.14 0 0 82
Hát... nem bánnám, ha nem ennyire tömören fogalmaznál:)
Előzmény: Zealander (81)
Zealander Creative Commons License 2003.04.14 0 0 81
Mondok én is valamit, hogy szvsz hogyan is kellene:

Az embernek tudnia kell, hogy nem alapozhatja meg uralmát a földi életben, miközben az égben lakozóval mindent kultikus módon intéz el.

Tömören ez a lényeg.

Zealander

Előzmény: Sophia_ (72)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.14 0 0 80
Blavatsky necces. Steiner, Lievegoed, Boss, Bistey Zsuzsa, Szőke Lajos és Váradi Tibor. Őket tudnám nyugodt szivvel ajánlani.

Meg ha már hoc-hoc koma felemlitette a gőgöt, akkor szeretettel meghivlak egy előadássorozatra aminek "SZT alapjai" a cime. Szerénységem az előadó:)))). Most lesz a 2.rész...
Áprilisban minden szerdán 18.00 az Édesvíz könyvklub (Bródy Sándor u.).

Üdv
Adept

Előzmény: sírszele (77)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.14 0 0 79
Szia sírszele!

Addig is, amíg Adept válaszol, mondanám, hogy a Szellemtudomány topic-ban ajánlották nekem a következő webhelyet:

www.extra.hu/swedenborg

továbbá Rudolf Steiner műveit.

Üdv: Sophia

Előzmény: sírszele (77)
sírszele Creative Commons License 2003.04.13 0 0 77
Szia Adept?

Figyelj leírom, hogy kiktől olvastam ilyesmit: Annie Besant, H.P.Blavatsky, C.W.Leadbeater
Ismered őket ugye? Ezeket beveszi a gyomrom, bár asszem Leadbeater a leglájtosabb, és pont ő a kedvencem hármójuk közül.
Van valami alapkönyv, valami egyszerű, amit megértek? Vagy valami itt a neten?

Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.13 0 0 76
Hát elég nehézkes, mivel nem tudom hogy te mihez vonzódsz? Hiába ajánlanám a SZT-t ha nem veszi be a gyomrod, bár tény és való hogy itt vannak ezek legjobban feldolgozva...

Segits egy kicsit!!

Üdv
Adept

Előzmény: sírszele (75)
sírszele Creative Commons License 2003.04.13 0 0 75
Szia Adept!
Köszönöm a válaszokat!
Tudnál ajánlani valami olvasnivalót a témában?
Előzmény: Törölt nick (71)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.12 0 0 74
Ja, így már értem:) Tényleg nem tudtam, mire gondoljak, de így már világos.

Üdv: Sophia

Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.12 0 0 73
Például ilyen a szivcsakra gyakorlat, vagy egy erény gyakorlása. Pl megbocsátás.

Üdv
Adept

Előzmény: Sophia_ (72)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.11 0 0 72
A megtapasztalást jobban értem. De hogy a lelki életben mi lehet a tapasztalat - azt nem egészen.
Mert a mindennapi életben világos, hogy mit jelent önerőből elérni valamit. Esetleg ha tudnál valami példát hozni.

Köszi: Sophia

Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.10 0 0 71
Szia sírszele

Szerinted honnan tudjam én azt, hogy amiben most, ebben az életemben hiszek, azt nem tapasztaltam-e meg egy korábbiban, vagy két élet között valahol?
A kérdés hogy emlékszel-e rá? Ha nem akkor csak tudatalatt hat rád egyfajta késztetésként, csendes hangként. Amikor az ember emlékszik az összes előző életeire, az már olyan szint ahol nincs jelentősége a hitnek.

Mert, most hitnek gondolom, de, ha megtapasztaltam, akkor már nem hit. És akkor hit nem is létezik. Az angyalok meg amúgy is segítenek, ha bírnak.
Nem értem az egész hit dolgot, egyáltalán nem látom értelmét ennek a szónak!
Meg tudnád magyarázni?

A tudatosság számit. Hit létezik és egy nagyon fontos lépcső az ember fejlődésében. Sokan még előtte vannak, még nem jutottak hitre. Ha már a hited megingathatatlan kőszikla, akkor már jöhet a személyes megtapasztalás. Innen már nem kell a hit. Tekints rá ugy mint egyfajta energiára, amit ha fel tudsz venni magaba akkor kifejleszti a szellemi szemeidet. Nem véletlenül emlegeti Krisztus annyiszor a hitet az evangélumokban.

És azt se értem, hogy mért olyan különböző a "tapasztalat" és a "megtapasztalás". Ha valamit megismerek, átélek, akkor tudom, hogy mi az, és az már más kérdés, hogy ki segített abban, hogy megismerjem ezt a dolgot. Mért fontos ez? És mitől lesz kevésbé értékes az amit magamtól ismerek meg, mint az, amit egy angyal mutat meg?
Szerintem pont az hagy mélyebb nyomot, amit a saját bőrömön tapasztalok.
Figyelj, én nemtom, mi az a szellemtudomány, amit emlegetsz, de amiket most kérdeztem, az tényleg érdekel.

Itt nem az értékéről van szó, hanem inkább az odáig vezető utról. MIndkettő célhoz visz. Talán a megtapasztalás azért más mert ott felsőbb segitséget kapsz a te erőfeszitésed mellé. Olyan mintha több oldalról is látnád ugyanazt a dolgot, amire egyedül nem lennél képes.
Egyébként mindkettőt saját bőrödön tapasztalod, azonban tény és való hogy a saját erőfeszitésből elért dolgok értékesebbnek számitanak mint a megkapott dolgok...

Üdv
Adept

Előzmény: sírszele (70)
sírszele Creative Commons License 2003.04.10 0 0 70
Szia Adept!

"A hit a nem látott dolgokban való bizonyosság a teologiában. Igy amikor az embernek megtapasztalása van akkor már feleslegessé válik a hit, hiszen bizonyossága lett. Addig kell hinni amig nincs bizonyosság."

Szerinted honnan tudjam én azt, hogy amiben most, ebben az életemben hiszek, azt nem tapasztaltam-e meg egy korábbiban, vagy két élet között valahol?
Mert, most hitnek gondolom, de, ha megtapasztaltam, akkor már nem hit. És akkor hit nem is létezik.
Az angyalok meg amúgy is segítenek, ha bírnak.
Nem értem az egész hit dolgot, egyáltalán nem látom értelmét ennek a szónak!
Meg tudnád magyarázni?

És azt se értem, hogy mért olyan különböző a "tapasztalat" és a "megtapasztalás". Ha valamit megismerek, átélek, akkor tudom, hogy mi az, és az már más kérdés, hogy ki segített abban, hogy megismerjem ezt a dolgot. Mért fontos ez? És mitől lesz kevésbé értékes az amit magamtól ismerek meg, mint az, amit egy angyal mutat meg?
Szerintem pont az hagy mélyebb nyomot, amit a saját bőrömön tapasztalok.
Figyelj, én nemtom, mi az a szellemtudomány, amit emlegetsz, de amiket most kérdeztem, az tényleg érdekel.

Előzmény: Törölt nick (65)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.09 0 0 69
A szellemtudományban nem vagyok járatos, de a topic-ot olvasgatom.
Előzmény: Törölt nick (68)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 68
Az SZT-ben is ezt használják...

Előzmény: Sophia_ (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!