Hurghada, az egyiptomi üdülőhely topicja. Kéretik a weboldal-ajánl ás és az egyéb direkt vagy indirekt marketingtevékenység kerülése. Útitársak (ki-mikor-hová-kivel) a társtopicban lelhetők fel. http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9179855
A legtöbb szállodáról a fórum látogatói már írtak részletes beszámolót, feltétlenül javasoljuk egy évvel korábbi vagy akár régebbi bejegyzésekig a visszaolvasást és a bal oldali kereső használatát a szálloda nevének beírásával.
Gyomorrontás, "fáraó átka", Antinal, biztosítás, fakultatív program, Kairó, Luxor, Vörös-tenger, sznorkelezés, búvárkodás és pénzváltás, árfolyam stb. kulcsszavakra történő keresés szintén hasznos lehet az előzetes tájékozódásban.
Jó utat és szép nyaralást Hurghadán!
A hotelértékelésekért, fényképet tartalmazó beszámolókért előre is köszönet, ezekben a keresés megkönnyítésére a szálloda nevét minden esetben kérjük feltüntetni.
Augusztus elején utazunk Hurghadába, saját szervezésben. (2 felnőtt 3 gyerek) Leszállás után hol tudjuk beszerezni a belépéshez szükséges nyomtatványt? Eddig azt olvastam, vagy a gépen osztják ki (wizzairrel megyünk, itt nem adnak), vagy az utazási iroda munkatársa adja majd oda. Gondolom nem mehetek oda papírért, ha nem velük utazunk.
Nemrég olvastam egy 2015-ös cikkben az alábbi mondatot: "Egyetlen hátránya az önálló szervezésnek, hogy a bevándorlási lapot nem szívesen adják oda annak, aki nem irodával érkezett, viszont a belépéshez kötelező kitölteni." ez mennyire igaz?
A másik kérdésem az lenne, hogy a szállásunkat Bookingon foglaltuk le. Évek óta itt foglalunk, eddig minden országban a feltüntetett árat fizettük, plusz 1-2 eur az idegenforgalmi adó. Foglalás után azonban most kaptunk egy levelet a hoteltől, hogy ezeket az adókat pluszban még fizetnünk kell : 14% service charge , 12% VAT & 01% City tax. A bookingos visszaigazolás szerint mindhárom adót már tartalmazza az ár. Járt már valaki így? Ez Egyiptomban minden hotelnél így van? Mert esetleg átfoglalnánk máshova, ahol nem akarják kétszer befizettetni ugyanazokat az adókat.
Nem tudom hol akarsz italautomatából vásárolni. De a legnagyobb valószínűség szerint csak egyféle pénznemet fog kezelni, ami LE. Azaz nem fog visszaadni, hanem nem fogja felismerni az EUr bankjegyet, hanem visszadobja, mint ismeretlent (rosszabb esetben elnyeli, de nem ad italt).
Szép ékes arab írásjelekkel lesz ráírva, így nagyjából mindegy is, hogy mi a neve arabul.
Egyébként az is rá lesz írva, hogy "Pharmacy". De a legeslegbiztosabb pont: egy zöld kereszt lesz a jele.
És Antinalt valószínűleg csakis patikában fogsz találni.
Elvileg az Antinak fillérekbe kerül, csak kinn nincsenek szabott árak, ha látja rajtad az árus, hogy mindjárt bef...sol:), akkor sokszorosát fogja kérni. Úgyhogy alkudni, alkudni, alkudni.
A legokosabbak azt mondják, hogy egy levél (12 db) ára 5LE, két levél (elvileg asszem ennyi van egy dobozban) 10 LE. Mégis olvasni olyat, hogy volt valahol pofájuk 10 EUR-t elkérni érte. Azért 15 LE-ért (ami már kb. 160-170 Ft) már nagyobb cirkusz nélkül hozzá lehet jutni. Ha szükség van rá, látszódjon rajtad, hogy pontosan tudod mennyibe kerül.
Nem egyedi eset, Nagyjából sztenderd bekövetkezik, ha nem giga-mega légitársaság üzemelteti a járatot, akinek esetleg van tartalék gépe egy bármilyen okból kieső gép helyett. Ilyenkor vagy megborul a teljes menetrend, vagy csak egy járat menetrendje, de az állatira.
Persze ettől ez még nem kellemes annak, aki éppen beleesik:(
A nyári hónapokban is, és voltam május utólsó heteiben is Hurghadán, már akkor is nagyon meleg van, a víz 26, a levegő már 34-36 fok volt, tehát meleg tökéletes strandidő.
Kairoban is meleg van, de mivel klímás buszzal mentek mindenhová így elvileg kibírható a buszon kívüli "szabad" program, kivéve a piramisoknál mert ott valóban brutál meleg van, hiszen ott még árnyék is alig van, de vmit vmiért.
A kairoi múzeum anno még nem volt klimatizált, brutál fülledt meleg levegő volt bennt, de szintén vmit vmiért.
Luxorban meg eleve mindenhol hőség van mindegy melyik látványosságról van szó, itt is érvényes a klimatizált busz, már ha valóba jó a klímája.
Legutóbb július közepe felé voltunk Luxorban akkor rekord meleg volt, mutatta a sofőrünk menet közben az autó külső hőmérőjét, 53 fokot mutatott, azt mondta ez már nekeik is sok, brutális meleg votl mindenhol, égetett a nap ha kilépett az ember az árnyékból.
Június elején még talán nem lesz rekord hőség, de fázni sem fogsz.:-)
Mi júniusban voltunk kétszer és egyszer augusztusban. A tengerparton mindig fúj a szél, száraz a levegő, úgyhogy egyáltalán nem zavaró a meleg. Luxorban valóban nagy a hőség, de végig lehet csinálni a programot, az út nagy részén a légkondis buszban ülsz.
De komolyabban szólva, ez már az igazi “afrikai meleg” ideje, nappal 35-36, éjszaka 26 fokkal (természetesen árnyékban). Luxor 5 fokkal melegebb, Kairót nem tudom.
Ha csak nyáron tudsz menni, akkor még mindig június tűnik a legenyhébbnek, mert július-augusztusra még melegszik. De számíts rá, hogy elviselhetetlen meleg lesz
Szeretnék érdeklődni hogy aki az elmúlt években június elején utazott Hurghadára, ossza meg velem a tapasztalatait.... mennyire elviselhető a meleg, hány fokra számítsunk? szeretnénk Luxorba és Kairóba is eljutni, de azt olvastam hogy ott még melegebb van mint Hughadán A munkám olyan hogy a szabadságom nagy részét csak nyáron vehetem ki, igy sajnos a hőmérséklet szempontjából ideálisabb időpontban nem tudok utazást tervezni
Bocs, de ez valamiféle irdatlan ostobaság, nem tudom ki írhatta, vagy miért. Többször voltam arab országban, köztük természetesen Egyiptomban ramadan alatt, de szállodavendégként a világon, de a világon semmit nem érzékeltünk belőle, hogy a helyiek böjtölnek, vagy hasonló. Ugyan nem tudom a ramadan összes szabályát, lehet hogy volt, amit akaratlanul is betartottunk, vagy megszegtünk, de hogy soha nem volt ránk hatással, az biztos.
".Azt olvasom ,hogy a külföldiekre is vonatkoznak a böjt szabályai."
Ezt ugyan hol, kitől olvastad?Mi köze pl. az európaia túristának a ramadánhoz?
Voltam én is, és még millióan mások is már ramadán alatt Egyiptomban mégsem "kellett" böjtölniük, miért is kellene.
Egyébként ők sem szentek, a strandon pl. a matracos fiúk elbújva, ettek ittak napközben, a túrista meg ehet ihat egész nap, ha már azért ment oda, no para.
Köszi az infókat,de sajna megint van kérdésem.Most szembesülök azzala ténnyel,hogy éppen ramada idején leszünk kint.Azt olvasom ,hogy a külföldiekre is vonatkoznak a böjt szabályai.Kifizettem kettőnkre majdnem egymilliót és korlátozva leszek az all inclusive ellátásban?
Májusban megyünk Hurghada-ra, 3 szálloda között vacilálunk, szempont a jó ételek, italok, a korallos sznorkelezésre alkalmas partszakasz, de legyen homokos rész is fürdeni. Alkoholos ital mindenhol korlátlan? A Booking szerint van ahol feláras az All Inclusive ellenére is.
Hát azért igyekeznek, hogy ne menj 3 helyre, vagy 3-szór ugyanoda:)
kb. ezért (is) van az előre feliratkozás is, mert akkor vélhetően nem mész máshová is. A “mindenhol egy kicsikét” szemléletről csak annyit, hogy láttak ők már orosz turistát, aki halmoz és összetúr mindent, rak bőven a táskába is, aztán persze a szemétbe.
(Merjem mondani, hogy a magyarokat is az orosz kalap alá veszik sokszor, és sajnos van, hogy nem alaptalanul?)
De igen, az alapkérdésre az alapválasz: a tematikus éttermekbe MINDIG előre kell íratkozni (egyrészt hogy tudják, ma éppen hány vendégre főznek, másrészt amit írtam, hogy “pedagógiailag” tereljenek, hogy aznap már nem eszel máshol).
Olvastam egy ilyen esetet, ahol nem volt meg a 6 hónap. Felhívták a követséget es adtak egy papírt és azzal felengedték. Egyébként szigorúan nézik és már induláskor nem engednek fel a gépre.