hello! Ahoz hogy fel tudj rakni egy img kiterjesztésű fájlt a Magellan-ra kell hogy legyen a gps-edben egy sd kártyának? Ha nem akkor milyen programmal lehet felttani rá?
Kezdő gps-es vagyok és egy Magellan Meridian Platinum van. Lenne egy pár kérdésem mert láma vagyok ,kicsit lehet h hülyeséget fogok kérdezni. Azt szeretném kérdezni ,hogy van egy terképes programom ami kontabilis a magellan gps-re.A neve pedig Mapsend WorldWide Basemap és ezzel a programmal lehet térképet átteni a gps-re? Ha lehet hogyan kell létszives aki tudja az segítsen nagyon fontos lenne! Előre is köszönöm!
Nagyon köszönöm a segítséget, én is próbálkozni fogok még a beállításokkal. Egyébként tudja valaki, hogy mennyire pontos a Topoguide térkép ? Arra vagyok kíváncsi, hogy egy fix pont koordinátája mennyire felel meg a valóságnak ( pontatlanság ), mert van egy nagyon jó topográfiai digitális térképem amelynek koordinátái valamennyire eltérnek a másik térkép adataitól azonos pont esetén. Amennyire megtudtam állapítani legalább 10 m az eltérés. Azon kívül nem vagyok elájulva a TopoGuide-tól elég fapadosnak tűnik, elsősorban sík terep esetén.
De ahogy jobban elolvastam a hozzászólásodat azt hiszem mégiscsak elrontottad.
Elsőre úgy értettem kalibráltad a térkép file-t (pl. jpg, gif, stb) és az ehhez tartozó map file-ról írtál. Most meg úgy értem, mintha nem is lenne meg a térkép file-od.
Akkor hogy is van? Merthogy mindkettőt konvertálni kell.
Ajánlott - angol nyelvű - olvasmány a készítők honlapjáról: ozice_maps . Lényege, hogy az OziExplorerCE nem veszi át egyből az OziExplorer térképfájlokat, előtte ozf2 vagy ozfx3 formátumra kell átkonvertálni őket. Innen letöltheted a szükséges Img2ozf programot.
Tudna valaki segíteni? OziExplorerben csináltam egy .map térképet. Kalibráltam, feltöltöttem a PDA-ra, de ott nem nyitja meg az Ozi. Rákattintok, de azt írja ki, hogy image file not found. Nem értem! Mit csesztem el?
Ha kalibráláskor a magasságot írod be (azt ismered), akkor a nyomást állítja el.
Ha a nyomást írod be, akkor a magasságot.
Az Ambient Pressure (én angolul használom, magyarul asszem ez az általad említett környező légnyomás) nem tudom pontosan mit mutat, én úgy látom, hogy a tengerszintre számítja át a légnyomást.
3. Az adatok letölthetőségét a magasság állítgatása nem befolyásolja.
Most végeztem egy kisérletet. Sétáltam egyet (Barometer mode: Fixed Elevation), miközben elállítottam a magasságot 100 méterrel, majd vissza.
Aztán elállítottam az időzónát is, majd vissza.
A tracklog egyik esetben sem szakadt meg. Erre számítottam. Viszont arra nem, hogy a magassági érték változása NEM KERÜLT BELE A LOGBA!
Most megyek még egy kört Variable Elevation-nel...
Én ugyan nem használom, de mi van a GisRussa-val. Ahogy olvasom ehhez mindenki a turista utak.hu térképeit használja. Gondolom akkor a track-jait is tudja használni. Vagy mégsem?
Bocs közben eszembe jutott mégegy dolog. A pontosságot kiírja a műhold képernyő. Elvileg adhat meg 0 értéket is ( abszolút pontosság ) ? Mert nekem adott 2 m- es pontosságot is, pedig a használati útmutató 3 m legkisebbet ad meg. Egyébként kilenc műhold maximális erősséggel volt látható.
Sziasztok. Volna egypár kérdésem, 60csx-el kapcsolatban. Most először a magasságmérővel kapcsolatban.
1. A gép tud GPS- en alapuló, ill. barométeren alapuló magasságmérést végezni. A műhold képernyő menüjében kiválasztott, GPS-en alapul?
2. Ha kalibrálom a magasságot a magasságmérő képernyő esetében és beírom ( jelen esetben 122 m ) az értéket, majd megnézem a - nyomás változás megtekintése - pontot kiírja 1018 mb. 1-2 mb változást ír. Ez rendben van Ez a barón alapuló. De ha megnézem ugyanakkor a - környező légnyomás - pont értékét 1003,8 mb.- t ad meg. Ha visszatérek a -barométer - ponthoz rendesen 1018- at ad. Ha a kalibrációnál az 1003,8 mb.- t adom meg 4 m magasságot ad ( rossz, nyilvánvalóan ) Akkor ez most hogyan van?
3. Hegymászás esetén szeretném tudni a pontos magasságot ( amire a gép képes ). Ha a magasságmérő funkciót állítom be legkisebb vertikális, nagyobb horizontális léptékkel. Kiszűrhezem a hirtelen hibákat ( nyom. változás ) úgy hogy az erőteljesebb kitérés utáni adattal kalibrálom a GPS- t ? Ettől megszakad a track, vagy ez nem befolyásolja az adatok letölthetőségét ?
Ha ezzel ( mgasságmérés, kijelzés ) kapcsolatban bármi eszetekbe jut, írjátok meg. Nem baj ha a kérdéseim nem pont arra vonatkoztak, akkor is érdekel.