Keresés

Részletes keresés

Vavis Creative Commons License 2003.08.27 0 0 76
Pedig elhiheted. Élő példa Betyár!
Előzmény: csupaszabo (75)
csupaszabo Creative Commons License 2003.08.27 0 0 75
Elképzelhetetlennek tartom, hogy egy fűnyíró levágja egy kutya fogait!
Előzmény: Vavis (74)
Vavis Creative Commons License 2003.08.27 0 0 74
Lenne egy kérdésem: A kutya foga ha letörik nő még valamennyit? Én azt halottam egy picit nőni fog neki.
2 metszőfoga letört (vagyis a fűnyíró levitte, a hülyéje kidugta a fejét a kerítésen ahol épp füvet nyírt apu). A szemfoga úgy néztem nem sérült (nem fáj ha hozzáérek, tud enni, játszani), de az ott/alatta lévő bőrből kiszelt egy darabot a gép. Szóval a metszőfogát ínyig - ami nem sérült - leszedte, és már kezdi benőni. 3 éves németjuhász.
csupaszabo Creative Commons License 2003.08.27 0 0 73
Megnyugtattál, így már egész másként látom a helyzeteteket. (Jól írtam? Mintha mekegnék.)
Előzmény: sere (72)
sere Creative Commons License 2003.08.27 0 0 72
Labradorunk van, épp most kezdjük a tenyészszemle-kiállítás-képességvizsga stb. hercehurcát. Csak akkor lesznek kölykök, ha tenyésztésre javasolják (ez lett a kompromisszum a férjemmel), és igyekszünk nem valami útszéli buksiféle labradorral befedeztetni. Persze tudom, hogy ez sem garancia arra, hogy el tudjuk adni a kicsiket, de bizonyára nagyobb rá az esély.

Előzmény: csupaszabo (71)
csupaszabo Creative Commons License 2003.08.27 0 0 71
Sere! Nem tudom, milyen kutyád van, de mielőtt lehoznátok a "csak egy almot" érdemes lenne elgondolkodni azon, élesz-e biztos gazdija a kölyköknek? Mit csináltok majd velük, ha az addig kiskutyáért ácsingózók visszamondják az egész kutyabefogadást a kölykök 6-8 hetes korában?
Annyi a szerencsétlen kóbor kutya, felesleges növelni a számukat akár csak 1 újabbal is.
Wet RinR Creative Commons License 2003.08.26 0 0 70
Az álvemhesség hormongyógyszerekkel könnyen és jól kezelhető, de állatorvosként én is úgy tapasztaltam, hogy az erre hajlamos ebeknél rendszeresen, minden tüzelés után jelentkezik és ellés után sem múlik el. Sajnos a rendszeresen álvemhes kutyáknál sokszorosan megnő az emlődaganatok előfordulásának gyakorisága. Ezért, ha pároztatni szeretnétek, akkor érdemes minnél hamarabb túlesni rajta és utána a lehető leggyorsabban ivartalanítani. Zsolt
Előzmény: sere (59)
Wet RinR Creative Commons License 2003.08.26 0 0 69
Sajnos a kasztrálás csak a prosztata megnagyobbodáson (prosztatagyulladás) segít, a daganaton nem! A betegség megítéléséhez fontos lenne tudni, hogy jó vagy rosszindulatú-e a daganat (ultrahangos mintavétellel eldönthető), van-e már áttét (főleg a hasüregben fordul elő) és milyen az általános állapota (étvágy,kedély,mozgás). Zsolt
Előzmény: LilThekita (60)
moldvang Creative Commons License 2003.08.26 0 0 68
Szia !
Az én kutyámnak is prosztata promlémája volt gyógyszereket kapott aztán eltávolították a heréit, azóta lekoppogom minden ok. Persze ebben is sok körülményt kell figyelembe venni.
Hol laksz ill. kihez jártok dokihoz.?
Előzmény: LilThekita (60)
sere Creative Commons License 2003.08.26 0 0 67
Daginak nincsenek kedvenc játékai, hacsak a macskákat nem vesszük annak. (a kicsik fölött születésüktől őrködik)
Előzmény: yuma (66)
yuma Creative Commons License 2003.08.26 0 0 66
Bocs.Sok szuka szereti ilyenkor a kis játékait dajkálni>>>>Ez is gerjeszti a folyamatot.Persze csak a durvább esetekben.
Előzmény: sere (65)
sere Creative Commons License 2003.08.26 0 0 65
csipogó játékok???? hogy kapcsolódik ez az álterhességhez?
Előzmény: yuma (64)
yuma Creative Commons License 2003.08.26 0 0 64
Akkor maradnak a "népi gyógymódok" :kevesebb,szárazabb kaja,csipogó játékok elvétele,stb...A kiskutyákat,viszont tényleg kár lenne kihagyni!
Előzmény: sere (63)
sere Creative Commons License 2003.08.26 0 0 63
Szívem szerint én is ivartalaníttatnám, a párom viszont szeretne kölyköket, úgyhogy most otthon megy a harc :)))
Előzmény: yuma (61)
bucur Creative Commons License 2003.08.25 0 0 62
Szia!

Én úgy tudom, egyes esetekben a herélés segít! Ezt nem javasolják a dokik?

Más: az én kutyám is ivartalanítva van, eddig semmiféle negatívumot nem tapasztaltam.

Előzmény: LilThekita (60)
yuma Creative Commons License 2003.08.25 0 0 61
Szia Sere!Nem vagyok állatorvos,csak tenyésztő>>>12 éve.Az a tapasztalatom:hogy az"eccer szüjjön,majd elmúlik"csak 1 közkeletü kutyás tévhit.Az álvemhesség az idő teltével egyre radikálisabb formát szokott ölteni.Minden szempontból jobb az ivartalanítás,mint az ilyenkor szokásos hormonális beavatkozások.Ne félj tőle!Több kutyám is ivartalanított,nem dundik és ugyanolyan jófejek,mint voltak.
Előzmény: sere (59)
LilThekita Creative Commons License 2003.08.25 0 0 60
Sziasztok!

Van valaki aki tud bármit is a kutyák prosztatadaganatos betegségéről? A kutyám ebben szenved eléggé gázos már a helyzet, de a műtétről több orvos is lebeszélt. Szteroidos gyógyszerezés van, de az állapota baromi változó.

sere Creative Commons License 2003.08.14 0 0 59
sziasztok!

Vége a kutyám tüzelésének, sajna úgy tűnik, hogy megint jön az álterhesség.

Lehet ez ellen valamit tenni? Ellés, vagy inkább ivartalanítás a jobbik megoldás?

Please írjatok valami okosságot.

zsuzsa Creative Commons License 2003.08.06 0 0 58
huuu de jó, hogy mondod. Akkor valöszinüleg a szörszépitési célzattal a kajájukba kevert tojás a bünös !!!
Előzmény: Doci20 (57)
Doci20 Creative Commons License 2003.08.06 0 0 57
Nem tudom tudomány szerint van e, de én ismerek. :) Ráadásul a tojásnak csak és kizárólag a sárgájától. A fehérjével semmi gondja.

Wet,
köszi a szőrhullással kapcsolatban megnyugtattál.

Előzmény: zsuzsa (56)
zsuzsa Creative Commons License 2003.08.06 0 0 56
Buta háziasszonyi agyammal épp ezen töprengtem en is :-)))) Köszike

Van a tudomány szerint olyan tutya, aki tojásra allergiás? Mármint attól hasmarsol?

Előzmény: Wet RinR (55)
Wet RinR Creative Commons License 2003.08.06 0 0 55
Szalkával teljesen egyetértve ugyanezt a módszert javaslom én is, a neve (csak hogy a műveltségemet fitogtassam) eliminációs diéta. Általában mindig ugyanaz a fehérje okozza a bajt, pl. a csirke- vagy a marhahús. Ha ez nem válik be, akkor lehet próbálkozni az emésztés serkentésével, pl evés előtt beadni egy Neopanpur tabl-t. Zs
Előzmény: zsuzsa (52)
szalka Creative Commons License 2003.08.05 0 0 54
Szerintem legegyszerubbb ha kikiserletezed, hogy pontosan mi is hajtja a kutyadat a hazikosztban.
Amikor az en kiskutyam 3 napig fosott a fott majtol azt mondtam, hogy soha semmit emberi kajat nem kap majd. Azert azota egyhult a szigorom es tudatosan szervezve rajottem, hogy milyen kajara hogy reagal. Eloszoris 3 napig csak a kutyedelelt es semmi mast nem adtam neki az eset utan (meg bolti kutykekszet sem) hogy tisztuljon ki a szervezete jojjon helyre a gyomra.
Utana bevezettem azt a szabalyt, hogy egy nap csak egyetlen egy fele mas cuccot kap a kutyakajan kivul. Ugyanis ha egy egesz etkezest kivaltasz 3-4 komponensbol allo hazikosztra abbol soha nem jossz ra hogy mi is hajtja a kutyat. En mindig az a kajat amit tesztelek elso nap egy icipicit aprora osszevagra belekevertem az reggeli kajajaba, igy bar csak picit adtam neki de az egesz kaja sokkal kivanatosabb lett. Es meg tudtam allapitani, hogy az a kaja ok -e vagy sem. Ha ok akkor masnap egy picit tobbet raktam bele a kajaba. Par nap utan mikor mar lathatova valt, hogy az adott kajabol mi az a mennyiseg ami ok, valtottam es probaltam mast. Igy pl rajottem, hogy az egyik fajta sonka amit veszunk abbol egy fel szelet is megbetegiti a kutyat mig a masikbol 3-4 szeletet is behabzsolhat(ami kiskutyanal eleg szep adag) meg se lesz semmi baja. Pedig egyik se fuszeresebb a masiknal mindketto pulykasonka es megis, valoszinu az egyikben van valami tartositoszer amit nem bir a gyomra. Ugyanigy kiderult, hogy a disznohusra sokkal rosszabbul reagal a gyomra mint a marhara stb. Ja es eleg bosszanto, de bolti kutyajutalomfalatoknal is ezt ki kell probalni, foleg ami nem keksz tipusu, mert nalunk abbol is van egy bunos ami hajtja a kutyat.
Nem mondom nem rovig ido mig lezongorazod az osszes kajat de szvsz minden kutya kulonbozo es nem nagyon lehet maskepp megmondani, hogy a te kutyadat miert hajtja meg a foztod.
Előzmény: zsuzsa (52)
nhw Creative Commons License 2003.08.05 0 0 53
Otthoni lakásban tartott kutyusom (drótszőrű utcai vegyes terrier) farkán, a tövétől vagy 5 cm-re egy 10 Ft-osnyi helyen kihullott a szőr, csak ilyen hámos szürkés lett a bőr a helyén. Régóta meglehet neki, bár csak most vettük észre, mert a többi szőre eltakarta. A qty 11 éves, és olyan mint a gumilabda, egyfolytában szalad rohan, labdázik, szóval nem éppen agg-korú.

Nem vakarja, nem dörzsöli, nem viszket neki.

tegyek vmit vele?

zsuzsa Creative Commons License 2003.08.05 0 0 52
Lehet, hogy neked van igazad de a gyerekemet sem birom kizárólag egészséges biokajákkal etetni :-(Még akkor sme, ha kéne )

WetRinR : miért van az, hogy a lehető legegészségesebbre főzött házikoszt ( kevés zsir, rizs, zöldség, darált marhahús ilyemsik) meghajtja a kutyát, a Royal Canin kaja meg nem. Persze a kutya a házikosztra szavaz a laza, hasmenéses kakkantás ellenére :-(

Előzmény: szalka (38)
Wet RinR Creative Commons License 2003.08.04 0 0 51
sere! A lakásban tartott kutyáknak egész évben hullik a szőre, persze a fűtési idényben a legjobban. Zs
Előzmény: sere (50)
sere Creative Commons License 2003.08.04 0 0 50
Köszi!

Egy kicsit megnyugodtam. Annál is inkább, mert a kutyám egyéb tekintetben makkegészségesnek tűnik.

Még egy kérdés a ezzel kapcsoplatban: ha az állat télen is lakásban van, akkor jobban hullik a szőre?

Előzmény: Wet RinR (49)
Wet RinR Creative Commons License 2003.08.01 0 0 49
Tüzeléssel kapcsolatban valóban előfordulhat fokozott szőrhullás, bár nem a lecsökkent ellenálló-képesség, hanem a hormonális változások miatt. Ez általában a tüzelés után 1 hónappal megszűnik.
Ebben a nagy melegben egyébként általános jelenség az erős szőrhullás. A rendelőnkben megforduló állatok kb. felénél jól észlelhető. Ha az egész testen, egyenletesen fordul elő, általában nem agagsztó dolog, leggyakrabban csak vedlésről van szó. Étel-allergia vagy egyéb ekcéma esetén az állat sebesre kaparja magát, komoly hormonális zavar esetén meg egyes területeken (szimmetrikusan) megkopaszodik. Zsolt
Előzmény: sere (39)
Zemanek Creative Commons License 2003.08.01 0 0 48
Az olvasottak alapján a szukánál szinte biztos, hogy a tüzeléstől van, mert ilyenkor legyengül az ellenálló képességük.
A kannál allergia is lehet, az én egyik kanomanak is van ilyen, neki parlagfű allergiája van.
riki86 Creative Commons License 2003.08.01 0 0 47
Nekem sem volt még rossz tapasztalatom, meg is lepődtem azon, amit mondott a doki.
Előzmény: Doci20 (46)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!